X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi, super, że wychodzicie! Miesiąc w szpitalu, brr. Jak badania synka? Macie coś kontrolować jeszcze?

    Śliweczka, ojej :( A Hania tak dobrze wyglądała we wtorek, jej siła wszystkich zmylila! Zdrówka dla Was!

    Justyna, współczuję bardzo! Dziecko, które pręży się na rękach i krzyczy mimo prób bujania, tulenia i karmienia, odłożone też krzyczy i w sumie nie wiadomo, co zrobić, to coś, co doprowadza mnie na granicę wytrzymałości. Współczuję, że musicie się z tym mierzyć nocą. My z mężem mamy na to żarcik sytuacyjny - jak jedno podchodzi do drugiego się przytulić, drugie zaczyna się prężyć i wyrywać :D
    Jak dzisiejsza nocka?

    My wracamy z naszych trzydniowych wakacji (samotnego pobytu z Zośką w Budapeszcie nie liczę, bo nazywanie tego wakacjami to bluźnierstwo rangi urlopu macierzyńskiego :D). Było strasznie krótko, ale przynajmniej wymoczyliśmy się w wodzie. Namiot na plażę to cudowna sprawa - Zosia w nim spała, było przytulnie, nie wiało (a nad wodą to chyba zawsze wieje), był cień. Fajnie też sprawdziło się małe kółko dmuchane z takimi jakby majteczkami w środku - nie trzeba cały czas czuć ciężaru dziecka w wodzie :)

    A nasza podróż mija świetnie, szczególnie w stosunku do trasy w drugą stronę - co prawda od 21 obudziła się swoim stylem 7 razy, ale po nakarmieniu od razu zasypia i możemy spokojnie jechać. Jeszcze tylko 2 godziny i będziemy w domu :)

    sliweczka92, Rucola, emi2016, Bunia86, Lunaris lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, super, że wyjazd się udał i podróż tak dobrze Wam minęła. Z Hania jest bardzo dobrze, gdyby nie kaszel, to w ogóle nie powiedziałabym, że jest chora. W weekend (piątek poniedziałek) było ciężko, bo temperatura i straszna maruda, zwłaszcza w nocy tragedia, ale odkąd dostaje antybiotyk jest pięknie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 10:03

    mi88 lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiejsza noc to bajka :) Aktywność miała między 5 a 6:30 po czym dospałyśmy do teraz :D Takie długie spanie to tylko ze mną w łóżku jest możliwe.
    Za to zastanawialam się czy Ania jest taka nieznośna po to bym z radością wracała do pracy?

    Rucola, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam takie pytanie - czy miałyście spore rozbieżności w pomiarach w stosunku do poszczególnych części ciała dziecka, wieku płodu a wieku ciąży? Byłam dziś na szybkiej wizycie u mojego drugiego ginekologa, m.in. by zerknął na posiew moczu i po kilka dni L4. Zmierzył Pączka i główka wyszła 2 tygodnie młodsza od wieku ciąży (26 +4, a główka 24 + 4), zaś waga wychodzi na 25 + 4 (ale wiadomo - waga jest wypadkową kilku pomiarów więc jak główka zaniża to i waga niższa). Generalnie sam przyrost wagi u tego ginekologa w normie, bo 230 gramów w równe 2 tygodnie i na wykresie ładnie i równo, ale ta główka mnie zmartwiła. Niby do 2 tygodni to jeszcze ujdzie - tak lekarz.

    Przeanalizowałam teraz w domu swoje wyniki np. z połówkowych i ta główka zawsze była do tyłu, ale o tydzień max. A tu dysproporcja się pogłębia... Panikować?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że kwestia pomiaru, ten ginekolog mógł zmierzyć trochę w innym punkcie i wiek ciąży juz jest inny. :) nawet na wizycie kiedyś mi pokazywał co się dzieje, gdy sobie ustawi dosłownie milimetr w lewo lub w prawo i już wiek ciąży się zmienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 14:48

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ja miałam takie rozbieżności przez większość czasu. Zazwyczaj obwód brzuszka wychodził mniejszy o jakieś 2 tygodnie. Ostatnio różnica była już tydzień tylko. Za to ostatnio znowu obwód głowy większy o ponad tydzień.
    A jak kiedyś miałam wizytę u mojego gina a dzień później chyba polowkowe w luxmedzie to wyszła na długości nogi różnica ponad 2 tygodni. Pytałam o to lekarza, powiedział że zależy od ustawienia i sprzętu. Myślę że nie ma co panikowac :)

    Sliweczka dużo zdrowia!!

    Mi88 fajnie że wyjazd się udał. Mam nadzieję że trochę odpoczelas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 15:26

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dziewczyny, mam takie pytanie - czy miałyście spore rozbieżności w pomiarach w stosunku do poszczególnych części ciała dziecka, wieku płodu a wieku ciąży? Byłam dziś na szybkiej wizycie u mojego drugiego ginekologa, m.in. by zerknął na posiew moczu i po kilka dni L4. Zmierzył Pączka i główka wyszła 2 tygodnie młodsza od wieku ciąży (26 +4, a główka 24 + 4), zaś waga wychodzi na 25 + 4 (ale wiadomo - waga jest wypadkową kilku pomiarów więc jak główka zaniża to i waga niższa). Generalnie sam przyrost wagi u tego ginekologa w normie, bo 230 gramów w równe 2 tygodnie i na wykresie ładnie i równo, ale ta główka mnie zmartwiła. Niby do 2 tygodni to jeszcze ujdzie - tak lekarz.

    Przeanalizowałam teraz w domu swoje wyniki np. z połówkowych i ta główka zawsze była do tyłu, ale o tydzień max. A tu dysproporcja się pogłębia... Panikować?

    U mnie natomiast zawsze główka była do przodu niż reszta ciała. Tez się tym trochę martwilam ale wszystko bylo dobrze. W sumie pomiar pomiarowy nie równy. Zalezy od sprzętu, czy dokładnie złapie lekarz obwód, wystarczy wyjechać ciut za margines i juz inaczej wychodzi.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset u nas był duży rozjazd w drugą stronę z głową - zawsze była 2-3 tygodnie większa niż brzuch i nogi a w 37 tygodniu ciąży jak mój lekarz próbował zrobić pomiar to głowa wyglądała na 42+ tydzień ciąży i mu się już skala skończyła. Nigdy nie zwracał na to szczególnej uwagi więc myślę że powinnaś spać spokojnie

    mi88 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, to zapewne błąd pomiaru, spokojnie.
    U nas brzuszek zawsze młodszy, a nogi 3 tyg. starsze ;)

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, myślę, że nie masz co się martwić.
    Nasza Ania co prawdę głowę zazwyczaj miała w granicach normy tygodniowej ale za to brzuszek zawsze był do tyłu o minimum tydzień, nóżki były za to do przodu o około tydzień. Śmiałam się wtedy, że będzie długa i szczupła w mamusię ;)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi-! Gratulacje! Super ,że udało się wyjść do domu :) teraz całą rodzinką na pewno dojdziecie do siebie:)

    U mnie ciężko znaleźć czas na forum,mój łobuziak jest tak absorbujący, że zapominam czasami pójść do WC :p ale jednocześnie jest tak słodki, że mu to wybaczam :) zaczął pełzać, a dziś wspinać się na moje nogi... Taaa, ale żeby usiąść to nie :p ostatnio u sąsiadki, która ma ogródek eksplorował trawę, którą był zafascynowany :) w Gdańsku sierpniowa pogoda dla mnie idealna - brak upałów, ale jest ciepło. Czasem popada.ale ogólnie ja zawsze w sierpniu już czuję jesień :p
    A w przyszłym tyg Oskar ma randke z Aneczką :)

    Mam pytanie do mam, które przesiadły się do 2 fotelika. Jako że byliśmy dziś w tyłem.pl sprawdzić czy nasz fotelik dobrze montujemy, bo mamy nowe auto, ale od razu wypytałam o kolejny, bo patrząc na wysokość głowy Oskara, pan powiedział, że przed zimą najprawdopodobniej czeka nas zakup nowego. Na pewno RWF, ale pytanie czy może ten 360st? Bo taki tylko i wyłącznie tyłem , bez żadnej możliwości zmiany, trochę mnie przeraża, że jak np za 2lata Oskar uzna, że tyłem to nieeee, to klops. Mimo,że taki starczy na dłużej. A te 360st albo przekładane już zostawiają otwartą furtkę, choć one starczają do ok 4roku życia. Jakie macie? Co myślicie? Ogólnie polecał poczytać o fotelikach Joie, mówi, że są niedoceniane w internecie, a mają dobre parametry.

    Buziaki dla wszystkich forumowych dzieciaków :)
    A tu moje serduszko w ramach wkupnego za nieobecność ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 05:53

    JustynaG, emi2016, Malgonia, Lena21, Yoselyn82, Bunia86, Rucola, sliweczka92, Lunaaa lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, też mnie zastanawiał ten Joie 360. Choć u mnie to bardziej kwestia wygody przy wkładaniu dziecka. Mamy auto 3drzwiowe i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić takie większe dziecko jak się gramoli po kanapie z butami żeby wsiąść do fotelika.
    My jeszcze jeździmy w łupinie więc niewiele pomogę.

    Bunia jak się miewa maleństwo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 20:24

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, wg mnie nie ma powodów do zmartwień. Po pierwsze ten Twój drugi lekarz, jeśli dobrze pamiętam, już raz zaliczył pomiarową wpadkę. Po drugie różnice do 2 tygodni wobec terminu z OM są jak najbardziej normalne i nie stanowią podstawy do obaw.
    U nas na pewnym etapie nóżki były sporo w tyle, później nadgoniły to znowu brzuszek był za mały wzgledem wieku ciąży itd. Na różnych etapach różnie to wyglądało, raz wg doktora miała być długonogą modelką a raz nie, raz miała brzuszek łakomczuszek a później już nie ;)
    A co do wagi malucha, jeden taki zaniżony pomiar mocno wpływa właśnie na szacunek wagi.

    Achia, my mamy obrotowy z opcją jazdy tyłem i przodem, polecam to rozwiązaniem. Wkrótce czeka nas zakup fotelika do drugiego auta, bo w końcu po latach trochę jeżdżę autem i na trasie dom-żlobek czuje się komfortowo, więc raz na ruski rok i ja będę małą odbierać. Szukamy czegoś tańszego i ciężko mi sobie wyobrazić wsadzanie jej do zwykłego RWF.

    Joie ma nasza Bajeczka, więc może napisze jak się sprawdza :)

    A czy ktoś ma do polecenia jakiś zwykły RWF w rozsądnej cenie (jako drugi fotelik na krótkie odcinki)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 21:32

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia ja się odezwę z racji posiadania.
    Nie zamieniłabym 360° na 'zwykły'.
    Pomijając markę, to u nas bardzo dobrze się użytkuje. Super się sprawdza w wąskich miejscach postojowych, gdzie obrócenie bokiem dużo ułatwia. Mamy suva i w sumie wszędzie jest ciasno dla nas. Stąd mam opanowane wsadzanie i wyjmowanie Oskara wsadzając tylko ręce do auta. A kolejna sprawa to pakując go do auta, jak jest przodem do mnie, widzę dokładnie czy siedzi symetrycznie i czy wszystko jest równo. Jeździmy od kwietnia i z przyjemnością go użytkuję w przeciwieństwie do nosidła.

    Mogę wypowiedzieć się na:
    1. Britax Romer Dualfix (od urodzenia)
    2. Britax Romer Dualfix M- mamy (od 6m, bez wkładki )
    - potrzebowaliśmy wkładki uniwersalnej, żeby Oskara trochę wypchać, bo się zapadał a wkładka ze zwykłego Dualfix dedykowana od urodzenia nie pasowała już. Plus mamy jeszcze dokupione nakładki na uda.
    3. Cybex Sirona Q isize Plus
    - żeby obrócić dziecko trzeba fotelik postawić pionowo. Oskar się jeszcze bardziej zapadał niż w Britaxie.
    4. Gb vaya
    - to jest to samo co Cybex, ale miał mniejszy zakres regulacji
    3 i 4 miały fajne nakładki na uda w zestawie. My dokupiliśmy, bo tak ściskam Oskara, że kilka razy miał sznity... Teraz problemu nie ma.
    Ważne na co zwrócić uwagę (już po takim czasie użytkowania) to na przycisk do obracania. W Cybex i GB przycisk jest bliżej oparcia (dużo osób narzeka na jego umiejscowienie). W Britax mamy w linii głowy (bliżej nogi stabilizującej).
    No i różnica była też taka, że w Britax ciszej chodził cały mechanizm.

    Jeszcze jest Nuna- też godna uwagi.
    I któraś firma wprowadziła foteliki 180°- czyli tyłem + na boki. Przodem się nie da. I z tego co mi świta to Britax.

    Tyle mogę pomóc, bo u mnie były grube analizy wtedy.
    Joie akurat nie brałam pod uwagę. Pamiętam tylko że p. Marta mówiła wtedy, że Joie nie ma regulacji na nogi. Jest w jednej odległości od kanapy.
    W Britax był największy zakres odjechania od oparcia.

    [age.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy Britaxa, o którym pisze Ania. Jedyny minus to opadająca główka w pozycji tyłem w trakcie snu. Niestety w fotelikach RWF się zdarza, mimo dobrego dopasowania.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Ania, nie dość ,że wózki to jeszcze foteliki! chciałam Cię wywoływać własnie, bo przecież łupinę miałyśmy tą samą- be safe. dziękuję bardzo! czy Ty myślałaś,żeby pisac bloga o takiej tematyce? powinnas! :)

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ja dokładnie tak jak wszystkie uważam, że nie powinnaś się zamartwiać, u nas były bardzo duże rozbieżności pomiędzy częściami ciała a pod koniec ciąży to wyprzedzał termin nawet o 3 tyg, głowę miał zawsze bardzo dużą i chyba ostatecznie powinnam być wdzięczna, że to jednak było cc

    Ania dzięki za info o fotelikach my mamy duzy problem - powinnismy już wymienić nasz na nowy (byliśmy to skontrolować jakiś miesiąc temu i p. mówiła, że jeszcze ok, ale czas się rozglądać) ale w okolicach marca mamy zamiar zmienić samochód, w obecnym nie mamy isofixa, a bardzo chcieliśmy 360 stopni i tak nie możemy się zdecydować co robić, czy na te kilka miesięcy (i tak teraz niewiele jeżdżę) wziąć używany od siostry, a nowy dokupić dopiero do nowego samochodu, czy jednak kupić coś nowego już teraz a później kombinować :/

    Ja dziś zrobiłam wyniki krwi i moczu przed wizyta w środę i krwi hemoglobina już poniżej normy wiec pewnie znów będę musiała brac żelazo, za to w moczu nabłonki płaskie „dość liczne” fosforany „pole usiane” a pH 8, chyba muszę go powtórzyć prawda ?

  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna mój ciążowy mózg pomylił dni tygodnia i wizytę mam jutro ;) dobrze ze ogarnęłam to wczoraj a nie dziś w kolejce :)

    Czy któraś z Was miała może podwyższone ddimery? Od poniedziałku coś boli mnie prawa lydka i robiąc badania na wizytę profilaktycznie zrobiłam też inne na krzepliwosc, chyba jakieś przeczucie miałam bo wyszły podwyższone. Ddimery prawie 1100 przy normie do 500 a fibrynogena prawie 6 przy normie do 4. Rozmawiałam z lekarzem mówi że jutro na wizycie będziemy rozmawiać bo ale martwię się i tak. Biorę clexane 0. 8 i acard. Może za małe dawki?

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia, z tego co pamiętam D-dimery w ciąży i przy heparynie nie są odpowiednim badaniem. W każdym razie normy dla ciężarnych są inne, mi chyba wyszło jakoś 900 i lekarz nie kazał panikować. Jedynym badaniem, które pozwala sprawdzić czy dawka heparyny jest wystarczająca to anty-Xa. Najlepiej w temacie pewnie pomogłaby Staraczka Nika.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z polecenia Istelskiej (to co najczęściej montuje):

    Do 1000zł
    - Babysafe Akita 849zł,
    0-18kg, tyłem, test plus
    - Babysafe Schnauzer 979zł,
    0-18kg, przodem/tyłem, ADAC 4*
    - Maxi-Cosi MiloFix 815zł,
    0-18kg, przodem/ tyłem, ADAC 4*

    Powyżej 1000zł
    - Babysafe Alaskan 1099zł,
    0-18kg, 360°
    - Nuna Norr 1999zł,
    0-18kg, 360°, Test plus, ADAC 4*
    - Avionaut Areo Fix 1599zł,
    przodem/tyłem, 0-17,5kg, test plus
    - Cybex Sirona Z R 1299zł,
    tyłem, ADAC 4*, ÖAMTC 4*
    - Axkid Move 1249zł,
    9-25kg (od 9mż), tyłem, test plus
    - Axkid Minikid 2.0 1749zł,
    9-25kg (od 9mż), tyłem, test plus
    - Joie Spin 1099zł,
    0-18kg, 360°, ADAC 3* z 2017
    - Klippan Century 1699zł,
    9-25kg, tyłem, test plus, do mocno pochyłych kanap, bardzo szeroki
    - Klippan Kiss2 plus 1599zł,
    0-18kg, tyłem, ADAC 4* z 2017, test plus, do mocno pochyłych kanap, bardzo duży zakres pochylenia
    - Concord Reverso Plus 1499zł,
    9-25kg, tyłem, 5*

    Pomijam te powyżej 2000zł, Britaxy i BeSafe których Istelscy są fanami ;)

    summer86 lubi tę wiadomość

    [age.png
‹‹ 3414 3415 3416 3417 3418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ