X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaaa, masz rację, kontakt dzieci ze sobą nawzajem jest naprawdę ważny. 2 dni z rzędu widywaliśmy się z Jadranką i jej córcią. Okazało się, że nasze dzieci są żywo sobą zainteresowane i wchodzą w kapitalne reakcje, łącznie z dotykaniem, dzieleniem się zabawkami (córcia Jadranki oddała mojemu piłkę! Taki mały smyk, a taka kumata! niesamowita jest, mówię Wam), patrzeniem sobie głęboko w oczy i naśladowaniem siebie nawzajem. A Śnieżki zazdroszczę, w ogóle zazdroszczę możliwości wyjazdu gdziekolwiek. Dziewczyny dobrze jeżdżą?

    Nadzieja, cieszę się, że się odezwałaś, miałam nadzieję, że wszystko u Was w porządku, tylko synuś absorbujący. Nie pomyliłam się :-)

    Siwulcu, ależ mieliście stresów (i dalej macie), nie wyobrażam sobie nawet, jak bardzo musieliście przeżywać to wszystko. Dużo sił Wam życzę, a Boryskowi zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Dzielny mały króliczek!

    Ps. Aniu, i co powiedział hematolog?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2019, 23:04

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia ja z kolei zazdroszczę, że macie ze sobą kontakt i macie blisko do siebie 😍 widać że forum ma prawdziwą moc. Tylko mnie samą wywiało na te Kujawy :P powiem Ci że raczej ze starszą jest ciężko w aucie niż z Zuzą. Zrobiliśmy łącznie z 1200 km, bo jechaliśmy jeszcze do Niemiec wracając z gór i problem był dopiero na trasie Niemcy-dom. Dziewczyny były już zmęczone. Jestem pełna podziwu że tak dobrze zniosły podróż, na przyszły rok planujemy Grecję albo Bułgarię, ale już stawiam na samolot. Na pewno wybierzemy się jesienią ponownie na Śnieżkę, kocham Samotnie, a to dobry pretekst by znów odwiedzić naszą Kargo ☺️ i właśnie szkoda, że mamy tak daleko od siebie. Wy macie bliziutko w góry, planujecie podjąć próbę takiego wyjazdu?

    summer86 lubi tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wiecie, że dziś ROCZEK kończy Zosieńka Bajki i Kuba Mai84.
    Wszystkiego najlepszego dla Was!

    Bajkaaa raczej tu nie zagląda więc Luna przekaż jej forumowe uściski :)

    sliweczka92, pilik lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justyna za pamięć od czasu do czasu was czytam.
    Gratuluję Emi
    Gratulacje dla każdej której udało się zajść w ciążę:)

    [
    My dziś mamy roczek zostawiam na chwilę zdjęcie Zosi.
    Trzymajcie się ciepło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2019, 09:54

    summer86, Achia, Aga9090, Minnie89, JustynaG, Kaczorka, emi2016, veritaserum, sliweczka92, Cabrera, Yoselyn82, pilik, Malgonia, Lena21, Ania_1003, Lusesita, Lunaris lubią tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa, ale Zośka się zmieniła! Nie poznałabym jej. Wygląda cudownie i widzę, że włoski jej się troszkę kręcą.
    Powiedz co u Was? Jak zdrówko? Jakie masz plany po urlopie macierzyńskim?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 18:48

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Bajkaaa, ale Zośka się zmieniła! Nie poznałabym jej. Wygląda cudownie i widzę, że włoski jej się troszkę kręcą.
    Powiedz co u Was? Jak zdrówko? Jakie masz plany po urlopie macierzyńskim?
    Dziękuję, tak włosy się jej kręcą po mnie, a jak się spoci to cała głową w lokach hehehehe. U nas dalej duża waga ale może w końcu zrobi stop. Mamy za sobą pierwszą chorobę- bostonke.
    A narazie siedzę w domu bo niby nie miałam gdzie wracać bo miałam umowę do końca ciąży ale chciała szefowa bym wróciła ale warunki nie do przyjęcia dla mnie więc patrzę na ogłoszenia i jak coś się znajdzie to pójdę do pracy.

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, sto lat dla Zosienki! :)

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam! :)
    Ania- ja bym próbowała po zabiegu, bo po sobie wiem, że potem człowiek sobie wyrzuca, że po co było czekać... Czasem myślę, że skoro wiedziałam, że to ten człowiek ma być ojcem moich dzieci to trzeba było olać konwenanse, ślub, aplikację i działać.

    Bajka- raz jeszcze sto lat dla Zosi <3

    Luna- w temacie Samotni popieram. Nie ma piękniejszego schroniska i aż mnie nosi, by tam wrócić... Wrócę na pewno, ale już z Pączkiem.

    Dziewczyny, dziękuję za rady i troskę co do mojego stanu zdrowia! :* Powtórzyłam w sobotę badanie moczu, wyszło mniej bakterii, ale nadal wyszły (dołożyłam posiew) i podejrzewam, że był stan zapalny w organizmie i stąd puchłam. Dziś rano, po dwóch dniach szaleństwa żywieniowego z Młodą (w tym lody na kolację i serniczek w ramach przegryzki do nocnych plot), "wróciłam" do wagi sprzed 10 dni. Wróciły mi też siły i energia - pewnie za sprawą Młodej <3

    I witam się w 27 tc! Jak to brzmi <3

    JustynaG, sliweczka92, Minnie89, Cabrera lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajeczko najlepszego dla Zosi. Ciagle pamiętam jak obserwowałam Twoj suwaczek i cieszyłam się z każdego tygodnia, który udało się wytrzymać, a tu już rok minął jak jesteście oddzielnymi bytami :)
    Niech Zosienka zdrowo rośnie :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IAnnaStesia hematolog miała całkiem odmienne zdanie niż 2 lata temu o heparynie w ciąży. Dokładnie pamiętam co mi wtedy mówiła. Zaświadczenie dała od WIELKIEJ łaski. Stąd niechętnie do niej w piątek jechałam.
    Teraz sama mi przypominała kilka razy w ciągu wizyty, że obowiązkowo od testu. Przypuszczam, że podziałała tak historia o mojej krwistej, przygodowej ciąży.
    Z aktualnej sytuacji, to morfologia nie najgorsza, do jakiegokolwiek zabiegu ferrytyna i żelazo musi przekroczyć pewien poziom, ze względu na anemię i przebyte przetaczanie krwi. Także suplementacja do oporu.

    reset niestety nie jest to łatwa decyzja. Ze względów mieszkaniowych, nie możemy sobie pozwolić na świadome rodzeństwo. Zanim z czymkolwiek ruszymy, to przynajmniej minie pół roku (działka) a z samą budową to loteria ile zejdzie. Tym bardziej, że jestem sama i na mnie spoczywa cała odpowiedzialność. Przyjmuję opcję pobytu kolejny raz w szpitalu w ciąży, dlatego Oskar musi być bardziej samodzielny a budowa wtedy na zaawansowanym etapie.
    Na ten moment będę się starać odsunąć jak najdalej hsk aby zminimalizować ich ilość przed kolejną ciążą. Znalazłam badania naukowe, gdzie moje obawy co do szyjki się potwierdziły i nie chcę ryzykować. Hematolog powiedziała, żeby hsk nie było dalej jak za rok i myślę że dopóki nic się nie będzie działo, to chociaż 10 miesięcy z tym dziadostwem pochodzę. Ostatnio było 5. Natomiast wszystko się rozchodzi o niekontrolowane krwotoki i każdy lekarz będzie dążyć do jak najszybszego usunięcia przyczyny, czyli polipów ze względu na pogłębiającą się przez to anemię.

    [age.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania- z perspektywy moich kilku lat więcej (gdzie też warunki mieszkaniowe mamy takie sobie) - wolałabym zajść w ciążę szybciej nawet kosztem np. wynajęcia na czas budowy większego mieszkania (z opcją - Wasze wynajmujecie, sami się wyprowadzacie gdzieś i płacicie w sumie różnicę między tym, co macie z wynajmu a tym, ile wynosi czynsz).
    Wiadomo, decyzja należy do każdej pary indywidualnie (zwłaszcza, gdy trzeba brać jeszcze milion zmiennych), więc się na żadne radzenie nie piszę, ale te niekontrolowane krwotoki by mnie jednak mocno martwiły- raz, że wyniki lecą, dwa, że jesteś sama z Oskarem i trzeba minimalizować takie ryzyka... Może konsultacja z jakimś lekarzem, który Cię nie zna, ale pracuje w dużym ośrodku typu Wrocław czy Krakow?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Czy kupowałyscie naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego?
    Jeśli tak to gdzie i czy polecacie?
    Widziałam pełno pięknych na ali za grosze... no i w polskich sklepach też piękne, no ale cena zdecydowanie wyższa.Chętnie poczytam opinii.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, my mamy przeklejki z YokoDesign i jestem zadowolona.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Justyna, my mamy przeklejki z YokoDesign i jestem zadowolona.
    My też mamy z Yoko i też jesteśmy zadowoleni :)

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam z Yoko. U synka w pokoju są już ponad 3,5 roku i nic się z nimi nie dzieje.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi serdeczne gratulacje narodzin synka!

    Ibishka gratuluję pulsujacej kropeczki :)

    Bajka sto lat dla Zosienki!

    emi2016 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ten moment mam 2 rozwiązania do wyboru.
    1. HSK- bez gwarancji, że nie odrosną do zaczęcia starań za rok i trzeba będzie kolejny raz się poddać zabiegowi.
    2. Antykoncepcja- w celu zlikwidowania krwotoków, wyciszenia endometrium, ewentualnie może się udać, że same znikną (chociaż się nie nastawiam). Da to przesunięcie w czasie hsk.

    Po moich poprzednich problemach, które też mogły wynikać z hsk, to wolę rozwiązanie 2, którego się cholernie boję. I do kontroli obstaję przy tej opcji. Decyzja zapadnie po @ i usg. Zobaczymy jaka jest sytuacja (gorzej/bez zmian).

    Z wynajęciem mieszkania nie mówię że to zły pomysł. Jednak mamy nowe, własne, ciasne, garaż, nie pójdę na układ wynajmu. M się na pewno by na to nie zgodził. Tym bardziej z wizją, że jak wróci teraz, to może kolejny raz trzeba będzie się przenieść na 3m do Szczecina (bo się nie obronił). Nasze życie jest i tak już pokręcone, dlatego im większa stabilizacja tym lepiej. A że plan był za 1,5 roku to do tego czasu będziemy się starać ułożyć wszystkie inne sprawy. Tym bardziej, że wypadałoby pójść gdzieś w końcu do pracy ;)

    Justyna - my mamy dokładnie te:
    https://naklejkomania.eu/balony/34752-naklejki-dla-dzieci-balony-g%C3%B3ry-9816.html#/odbicie_naklejki-wersja_podstawowa/naklejki_dzieci%C4%99ce_zestawy-rozmiar_80x160cm
    Bardzo fajnie się kleiło i nie ma żadnych pęcherzy.

    [age.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    No my sobie chorujemy. To znaczy Hania choruje. Zaczęło się niewinnie, bo tylko katar, leczenie zachowawcze, ale niestety pojawił się mokry kaszel i mamy wyrok - zapalenie oskrzeli. Dostaliśmy antybiotyk i mam nadzieję do piątku zobaczyć znaczącą poprawę. Przy okazji też Hanie zwazylam, mamy 7950g, czyli bardzo zwolniła.

    Pozdrawiamy gorąco!

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka - sto lat dla Zosi! Miło że tu zajrzalas :)

    Emi - gratulacje!

    Sliweczko - współczuję choroby małej :( wracajcie szybko do zdrowia!

    My już po pierwszej dawce Bexsero, Milana nieszczególnie ruszyło, na szczęście! Waży już 8200, mierzy 71cm.

    O, ja też myślałam o naklejkach na ścianę (jak już się zabiorę za urządzanie pokoju, bo idzie mi to jak krew z nosa ;)), ale u nas koniecznie muszą być z Kubusiem Puchatkiem. Mam nadzieję, że takie znajdę.

    Rucola, sliweczka92, emi2016 lubią tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a dlaczego boisz się tabletek?

    Śliweczka , współczuję choroby. Na tym etapie dzieci już zwalniają z wagą, nie masz co się tym martwić.

    Minnie a dlaczego musi być Kubuś Puchatek?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 3412 3413 3414 3415 3416 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ