X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia ja miałam ten sam problem z ddimerami.
    Ginka kazała nie panikować, bo ciąża, clexane, bla bla bla...
    Nic z tym nie robiliśmy przez całą ciążę.
    Nie wiem na ile miało to wpływ na rozwój wydarzeń przy końcu.

    [age.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer z tamich RWF na 8*często polecane są jeszcze Joie Every Stsges i Joie Steadi (pierwszy w in5ermwcie można wyrwać już za 699zl, drugi 499).ome niby mają opcję montowania przodem i tyłem, ale tylko jako fotele tyłem są godne polecenia.

    summer86 lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My najprawdopodobniej zdecydujemy się na taki 360° jeśli oczywiście na pewno da się taki zamontować u nas. ISOFIX jest, ale jaki model to wiadomo, że decydować przed wizytą w sklepie nie będziemy.. bo może okazać się ,że wybierzemy jakiś np 4*, ale okaże się,że u nas nie da się go zamontować i trzeba będzie wybrać 3*.bo wiadomo, że nawet gorszy fotelik ale dobrze zamontowany jest bezpieczniejszy niż "lepszy",ale źle zamontowany.
    A jeszcze się zastanawiam, taki fotelik już zostaje w aucie prawda? Nie nosimy go jak łupinę?:p
    I jak bobas ma np 3 lata to jeżdżąc tyłem jak może ułożyć nogi?bo szczerze nie widuje na ulicach dzieci w fotelikach tyłem, takich starszych. I myślę jak układają nogi , żeby im było wygodnie. Zwłaszcza , że Oskar już teraz ma długie te girki ;)

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, jest pełno artykułów o nogach w RWF, więc najlepiej poszukać i posprawdzsć na fotkach w necie. A co do fotelika to tak, zostaje w aucie.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nogi
    http://fotelove.com.pl/2018/05/19/co-z-tymi-nogami-w-fotelikach-tylem-do-kierunku-jazdy/

    Oskar dotyka u nas już oparcia. Muszę mu podnieść lekko nogi przy obkręcaniu. Nie jest to uciążliwe.
    My od razu zamontowaliśmy przy kupnie matę ochronną na fotel. Jest dwuczęściowa- można ją rozpiąć i używać tylko na oparciu, siedzeniu lub jako całą i tu i tu. Ma okienko na tableta/telefon. Odkąd Oskar chodzi i dotyka tymi nogami już, to się bardzo przydaje. Spełnia swoją funkcję.

    http://www.tylem.pl/akcesoria/maty-organizery/besafe-mata-pod-fotelik-samochodowy-z-kieszonka-na-tablet.html

    Fotelik jest zcalony z bazą. Nie da się go od niej odczepić w modelach 360.
    W fotelikach przod/tył jest taka możliwość. Np. BeSafe tak działa. Żeby zmienić kierunek jazdy, to trzeba fotelik wypiąć z bazy i obrócić. Coś na zasadzie nosideł.

    Nam jak zamontowała p. Marta tak jeździmy. M miał problem żeby go dobrze docisnąć do fotela. A ja się nie biorę za to bo to ponad moje siły. Foteliki 360 są ciężkie. Całość to 7kg w górę.
    Nasz Britax ma 15kg...

    A co do testów, to polecam poczytać.
    http://fotelove.com.pl/2017/01/16/za-co-placimy/
    U mnie akurat to było na pierwszym miejscu.

    Achia lubi tę wiadomość

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, jak nam Cię na linii, to podpytam (bo Twoja wiedza jest oszałamiająca ;)): czy zwykły fotelik Be Safe (nie dedykowany Stokke) zamontuje na stelażu Trailz bez adapterów??
    Jest duża różnica w cenie: Be Safe + isofix ;nie Stokke) to Ok 1600-1700 pln, a ten dydykowany Stokke, który można wpiąć bez adapterów to już 2300 pln.
    Ale mi się wydaje, ze one różnią się tylko tapicerka ???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania- ale ja absolutnie mam zamiaru kupować fotelika w markecie...chodziło mi o to, że chce wybrać jak najbardziej bezpieczny fotelik dopasowany do naszego samochodu, żeby to wszystko razem dało jak najlepszy wynik.
    Ale też nie mamy auta, do którego każdy fotelik będzie pasował, więc jak przyjdzie pora, jedziemy do tyłem.pl i kupujemy odpowiedni. Wczoraj był naprawdę świetny gość w tym sklepie
    Dużo mi powiedział.
    Zdaję sobie sprawę, że jak coś jest dopuszczone do sprzedaży, to nie znaczy że jest dobre-patrz wisiadła. Babybjorn sprzedaje to coś, co i doradca i fizjo mi powiedzieli, że są przerażeni ,że coś takiego mają, sprzedają i to za jaką kasę.
    A pomysł z zakupem od razu maty skopiuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 08:13

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera tak. BeSafe i Stokke BeSafe to jest to samo tylko inna tapicerka.
    Ja mam ten niededykowany. Czyli potrzeba adapterów. Do tych które mają logo Stokke adapterów nie trzeba.
    Teraz weszła nowa wersja x1.
    http://fotelove.com.pl/2019/06/28/besafe-izi-go-modular-a-izi-go-modular-x1-roznice/

    Ogólnie przeklinałam ten fotelik. Jak się okazało w marcu w Szczecinie, to Oskar w ogóle nie pasuje do BeSafe. Bardzo mocno ograniczaliśmy jazdę przez te pierwsze 9 miesięcy. Dopiero po zmianie na 0-18kg ja zyskałam większą niezależność żeby samej gdzieś pojechać. W 8* nie uzyskałam pomocy jak pojechałam z problemem w 4mż. Stwierdzili żeby się 'przemęczyć'. Teraz wybrałbym już inny. Kupiłam bez przymiarek, online bo M nie było a ja miałam nakaz leżenia i żadne wycieczki nie wchodziły w grę. I mieliśmy też do września inne auto, gdzie kąt był tragiczny. Boję się drugiego podejścia bo czeka na kolejnego pasażera.

    Cabrera lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za rady, trochę się usookilma jednak no martwi mnie ta boląca noga. Wizyta dziś wieczorem, więc już praktycznie zaraz :)

    Ania, cały czas jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy! Zrobiłam screeny nawet na przyszłość :D my teraz kupiliśmy maxi cosi pebble plus i pewnie na przyszłość będziemy szukać coś pasujacego do tej bazy ale to wszystko się okaże pewnie za jakiś rok :)

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam fotelik rwf joie every stages. Zależało mi, żeby był montowany przodem i tyłem do kierunku jazdy. Jak się okazało później niestety musimy wozić synka przodem po ukończeniu roczku, bo jazda tyłem kończyła się wymiotowaniem. A nie ma nic gorszego niż jazda autostrada z krztuszacym się dzieckiem... takze teraz synek jezdzi przodem. Corke wozimy w maxi cosi city i jak podrośnie do drugiego fotelika to chyba damy jej joie żeby spróbować jazdy tyłem, a synkowi kupimy inny. Tylko jaki? Ech

    summer86 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziękuję :)
    No ja właśnie czekam na przypływ sił i odpuszczenie rwy kulszowej, żebym mogła pojechać do sklepu przymierzyć fotelik do auta :)

    A tymczasem melduję się po usg 3 trymestru - mały wygląda zupełnie zdrowo (nawet mała torbielka która była na połówkowych się wchłonęła), jest raczej niewielki (poniżej połowy siatki wentylowej), ale ma już 1720 gram <3 No i nogi o dwa tygodnie starsze, więc nie wiem, gdzie będzie spodnie kupował ;)

    A pierwsze co zrobił (a był ze mną eM. pierwszy raz od dłuższego czasu), to pokazał mu język :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 09:55

    sliweczka92, summer86, Achia, JustynaG, bazylkove, Bunia86, Kaczorka, Lena21, reset, emi2016, Rucola, Jeżowa, pilik, agulineczka, Malgonia, Yoselyn82, nowa na dzielni, Ania_1003, Nadzieja22, Izape_91, Lusesita lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera, super, że wieści dobre! A w brzuchu rośnie Ci niezły agent! :)

    Cabrera lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera cudowny Chłopczyk!!! Śliczny jak dziewczynka :)

    Cabrera lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset Ninka zawsze miała główkę ok 2 tyg do tylu i nogi 2 do przodu. Urodziła się z małą głową i długimi nogami ;) na tym etapie już się często dużo rozmija, te tygodnie to statystyka a im większe dziecko tym bardziej się dzieciaki różnią od siebie :) mała główka to plus dla Ciebie jeśli w planach sn ;)

    Bunia zawsze miałam przekroczone te parametry. 0,8 to już spora dawka,
    Jedyne co jeszcze możesz zrobić to pończochy, wielu dziewczynom pomagają.

    My mamy Joie stages, ciężko było nam dopasować fotelik. Jestem średnio zadowolona,
    Ale obawiam się że każdy inny byłby mało satysfakcjonujący i tak przez krzykacza na pokładzie ;p...
    edit. Justyna mam 700 ankiet, około 2000 dzieci do ogarnięcia więc ekhm, trochę mi zejdzie 😂

    Cabrera piękny maluch! I już nie taki malutki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 20:55

    Cabrera, Bunia86, reset lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu po wizycie. Dziś bylo wyjątkowo duże opóźnienie. Ddimerami mam póki co się nie przejmować, ale kontrolować co jakiś czas czy nie przekroczą 2000, wtedy mam panikowac ;) a acard odstawiam już.
    Mala waży 2600, jest tydzień młodsza niż termin z usg. A na badaniu lekarz stwierdził, że już się pcha dość mocno na ten świat. Tak więc spodziewam się że mogę urodzić w każdej chwili. Zapewne za chwilę złapie mnie sres i panika. Jutro chyba w końcu dopakuje torbę do szpitala ;)

    pilik, summer86, Malgonia, Achia, JustynaG, Cabrera, Yoselyn82, nowa na dzielni, Nadzieja22, Kaczorka, Lusesita, emi2016, Lena21, Fozzie Bear, bazylkove, Lunaris lubią tę wiadomość

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co tu taka cisza?

    Meldujcie co u Was... Kaczorka, Jeżowa, AnnaStesia, Summer, Malka, Mi88, Nika

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Meldujcie co u Was... Kaczorka, Jeżowa, AnnaStesia, Summer, Malka, Mi88, Nika

    Dobry wieczór! Ja nie wywołana, ale chciałam najpierw pogratulować Cabrerze i Buni dobrych wieści z wizyt! Nie wiem jakim cudem ten czas tak pędzi! <strach patrzeć na suwaczk!>

    Dziękuję też za krzepiące posty o różnicach w wymiarach - staram się nie panikować i nie rozbiłam namiotu pod gabinetem dr Z., żeby mnie przyjął już teraz. Na każdym usg ta główka była o tydzień do tyłu, tu wystraczyło kilka mm i może stąd te 2 tygodnie? Ale skoro mam dwa razy na połówkowych opisane dokładnie struktury mózgu itp. to znaczy, że to taka uroda mojego dziecka. Nie mam nic przeciwko by była podobna do naszej uroczej Ninki <3

    I skoro było o pędzącym czasie to witam się w rozpoczętym 28 tygodniu! Kiedy? Jak? Aaaa... zostały mi trzy tygodnie pracy, a potem już tylko wiję gniazdo i chodzę na szkołę rodzenia. Żeby się nie nudzić, na początku września mam jeszcze malowanie <wariatka>

    Sił mi ubywa, to widzę, ale jeszcze daję radę odkąd minęło mi puchnięcie itp. Z Młodą robiłam maratony, ale nawet wczoraj spacer na obiad z M. i potem zakupy zaowocowały 10 tyś. kroków, co w tym upale uważam za niezły wyczyn ;) Za to dziś wyprasowałam większość zaległego prania w ilości 5 wsadów! Jak będę narzekać na nadgarstek jutro to możecie śmiało krzyczeć ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, nie wywoływałam Cię bo Ty tu nam się meldujesz systematycznie :)
    Ty masz ostatnie tygodnie pracy a ja ostatnie tygodnie urlopu macierzyńskiego...

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renbut- kapcie tekstylne (allegro) używa ktoś?
    Potrzebuję czegoś solidniejszego niż skarpeto-papcie na wyjazd w czwartek- nie będzie czasu na wymianę.
    Czy podeszwa nie jest za sztywna?

    I mam pytanie o chodzenie na palcach. Od jakiegoś czasu to widzę, nie jest zawsze ale wydaje mi się, że coraz więcej. Bez względu czy to boso czy w butach.
    Jest jakiś sposób żeby z tym walczyć? Czy nieunikniona wizyta fizjo?

    [age.png
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania mój Olivier tak miał, przeszło samo :)

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
‹‹ 3415 3416 3417 3418 3419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ