X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wynik opublikowany niecały miesiąc temu. Mają prawo 😜
    A bf jest w następny weekend o ile się nie mylę

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 8* na pewno będą jakieś promki. Może w tyłem też. :)

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka dziękuję za info! Rzeczywiście masz rację!

    Achia, Fotelik kupowałam 7 września. Wtedy jeszcze testów nie miał. No i strona 8* nie zaktualizowała informacji bo u nich na stronie brak gwiazdek dla tego fotelika.
    Myślę, że 4* w ADAC dla fotelika 360 to rewelacyjny wynik.
    EDIT. Tak, to był sklep na Oruni - tyłem.pl Powoływałam się na jakiś rabat na facebooku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 12:35

    Achia, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka kciuki ogromne :-)

    Aga dużo zdrówka. Obyscie się szybko uporali z tym chorobskiem .

    Ania udanych wakacji.

    Jezowa Agatka jest urocza <3

    Luna dla Was dużo siły.

    U nas znów się gluty zaczynają. Mam już wizje zapalenia ucha :-/

    Ania_1003, Jeżowa lubią tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, powinni wiedzieć, bo ba stronie już są informacje :)

    http://www.tylem.pl/fotelik-joie-i-spin-360-obrotowy.html

    JustynaG lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania byłabym bardzo wdzięczna za pomoc z fotelikiem.

    Najważniejsze to muszę mieć opcję montażu fotelika na pasy bezpieczeństwa (bez isofix).

    Obecnie córka jeździ w łupince 0-13 kg MAXI COSI Citi. W grudniu czeka nas dłuższa podróż i do tego czasu chciałabym móc wymienić jej fotelik. Wydaje mi się, że jest jej już niezbyt wygodnie.

    Syn (obecnie prawie 4 latka, 103 cm wzrostu i 16 kg) jeździ w JOIE Every Stage 0-36 kg. Fotelik ma opcję montażu na pasy bezpieczeństwa i zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Wiem, że to duża rozpiętość wagowa fotelika (zazwyczaj niezalecana), ale wtedy była to jedna z nielicznych opcji, żeby móc wpiąć fotelik na pasy i mieć dodatkowo opcję ustawienia przód/tył do kierunku jazdy (większość takich fotelików jest jednak na isofix). Do 2 roku życia jeździł tyłem (fotelik ma regulację wysokości zagłówka i pochylenia - 5 lub 6 stopniową). Niestety tak jak pisałam syn ma chorobę lokomocyjną i jazda w daleką trasę tyłem do kierunku jazdy zawsze kończyła się wymiotowaniem i to nieważne czy jadł 2h czy 4h przed jazdą (w trakcie jazdy nie karmiłam dziecka). Nie ma nic gorszego niż wymiotowanie dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu podczas jazdy autostradą, kiedy zaczyna się krztusić wymiocinami, a Ty nie możesz się zatrzymać.. Odkąd jeździ przodem do kierunku jazdy sytuacje takie mają miejsce o wiele rzadziej.

    Teraz się zastanawiam, czy kupić nowy fotelik dla córki (np taki 9-18kg) - jak już to taki z opcją przód/tył a nie sam tył (bo nie wiem czy córka nie będzie miała tej samej przypadłości co synek, póki co jeszcze ani razu nie wymiotowała podczas jazdy, ale nigdy nie wiadomo) czy jednak ten fotelik w którym jeździ synek (JOIE) dać córce i zamontować go tyłem do kierunku jazdy póki co skoro ma taką opcję, a nowy kupić synkowi, ale musiałby być już większy chyba (bo raczej nie do 18kg, skoro ma już 16) no i montowany na pasy oczywiście. Jak sądzisz?

    Myślałam wstępni o Britax Romer KING II LS dla córki, tyle, że jest montowany przodem, ale opinie ma dobre. Sama nie wiem. Czy może jednak kupić dla syna?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka ja ze swojej strony dodam tylko, że moim zdaniem dla takiego maluszka tylko fotelik tyłem. Sama dokonałam takiego wyboru. Kupiłabym dla małej i tyłem i przodem, żebyś mogła później obrócić. Dla synka już większy, może za jakiś czas skoro jeszcze się mieści i nie możecie kupić dwóch. Albo ten joie dla córeczki i nowy dla synka. Sama rozważałam foteliki przodem, ze względu na mały wybór tyłem bez isofix. Postawiłam jednak na bezpieczeństwo i fotelik tyłem do kierunku jazdy.

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, ja na Twoim miejscu przesadzilabym Ulcie do Joie, a dla synka kupiła dobry fotel przodem, z testami. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 13:14

    agulineczka lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9481 12469

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa ogromnie podoba mi się klimat Waszych zdjęć. Jest nieco mroczny, ale radosny. jeszcze nigdy nie widziałam takiej sesji i jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na sesję to będę chciała plener w takim stylu. każda inna opcja od teraz odpada. Piękne są te zdjęcia.
    W temacie fotelików nie pomogę, my mamy Avionaut aerofix+baza+isofix.
    Wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze na globber evo, Młody już spokojnie sięga do ziemi i się odpycha, nie mniej jednak cały spacer ja korzystałam z raczki i pchałam Małego, więc uważam zakup za bardzo udany.
    Pozdrawiam Wszystkich!

    Ania_1003, Jeżowa lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna masz rację, zgadzam się całkowicie, że takiego malucha jak Ulcia lepiej wozić tyłem i tak też chce. Modlić się tylko będę, żeby nie odziedziczyła po bracie skłonności do wymiotowania. Chyba przerzuce Ulcie do Joie, a synkowi kupię przodem jakis inny z testami. Nie chce bynajmniej wyrzucać tego Joie, bo tez aż tak tani tani nie był i ma dopiero 2 lata. Teoretycznie ma nawet wkladke dla zupelnych maluchów, choć corcia już nie jest aż taka malutka.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka ja także wybrałam Joie, myślę że to dobry wybór :) w razie co za jakiś czas możesz sprzedać Joie, dołożyć i kupić jej nowy. Mnie bardzo zapadły słowa Summer w głowie, że lepiej tyłem fotelik bez testów, niż przodem z testami (oczywiście piszę o takich maluchach jak nasze). Osobiście się z tym zgadzam. Żałuję, że nie mamy isofixa (nawet w sklepie sprawdzali, bo nam nie wierzyli, auto wcale nie takie stare ;) ), bo to by dużo ułatwiło w wyborze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 16:38

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 20 listopada 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, na isofix dużo większy wybór, ale u nas też odpada, muszę miecnopcje zamontowania forltelika w dwóch autach. A też masz every stage czy jakis inny?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3369 9133

    Wysłany: 20 listopada 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za komplementy odnośnie naszych zdjęć.

    Rucola mi też się właśnie mega podoba klimat tych zdjęć, tak jak napisałaś - mroczny, ale jednak widać, że jesteśmy szczęśliwi <3 myślę że ten efekt to trochę obróbka, ale też było baaardzo pochmurno tego dnia, zbierało się na deszcz i za około godzinę od zdjęć miał zaczynać się zachód słońca.

    Lunaris czekam na efekty Waszej sesji w takim razie!

    Super, że ponownie jest dyskusja o fotelikach bo my chcemy już wybrać i czekać na jakieś promocje, żeby kupić taniej! Więc zapisuję co piszecie i może nawet w tym tygodniu pojedziemy przymierzać :)

    👧córeczka 2018
    👦synek 2020

    9.09⏸️
    11.09 beta 88 ➡️ 13.09 beta 238 ➡️ 16.09 beta 914 ❤️
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 20 listopada 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa mi też ta sesja się bardzo bardzo podoba! Jest idealnie w moim stylu i sama bym chciała takie zdjęcia 😍 może jeszcze nic straconego :)

    Agulineczka wybrałam Joie stages

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 listopada 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezowa piękne zdjęcia 😍

    Agulineczka też mamy joie stages, mamy dwa auta w jednym nie ma isofixa i w sklepie to był jedyny fotelik który pasował do obu samochodów i był tyłem.
    Kupiłabym na Twoim miejscu nowy fotel dla syna, skoro i tak przodem jeździ, a te fotele dla starszych dzieciaków na pasy są dużo tańsze jednak.

    AnnaStesia cieszę się, że jesteście w domu! Mam nadzieję, że sytuacja się więcej nie powtórzy.
    Apropo doceniania, rozumiem baaardzo... w weekend koleżance spłonęło doszczętnie mieszkanie. Całe szczęście, wszyscy uszli bez szwanku no ale zostali bez niczego. I też to tak na mnie jakoś działa bardzo mocno... doceniajmy, nigdy nie wiemy co przyniesie jutro...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 19:31

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 20 listopada 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezowa fajną sesja. Sama mam voucher na 10 zdjęć w studio lub w plenerze, ale niestety nie ma terminow do końca roku. Ja wolałabym plener, więc pewnie po nowym roku jak tylko zrobi się trochę cieplej będę się umawiać.

    Pilik też tak myślę. Syn jeździ przodem, zresztą takie duże dziecko ciężko byłoby juz wozić tyłem.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny!
    mam pytanie do naszych koleżanek natury prawa pracy :)
    bowiem właśnie jestem po wizycie w swojej pracy i wypisaniu już wniosków o urlop i od 2.01 wybieram cały urlop zaległy (mam go 48dni!) i wychodzi na to,że do pracy wracam 11.03.2020
    wiem,że po drodze były w firmie podwyżki oraz zwiększyły się etaty dla niektórych. ja mam 3/4 etatu,po powrocie jeśli zechcę mogę przejść na cały. nie wiem tylko czy od marca już, czy raczej od kwietnia będzie to możliwe.
    i stąd moje pytania- ile bym musiała przepracować,żeby podwyżki już mi się liczyły względem potencjalnego l4 ciążowego,a potem macierzyńskiego? oraz to samo pyt dot etatu- czy np jeśli od kwietnia będę miała etat,a od maja już l4 to czy l4a potem macierzyński będzie liczony 80% od całego etatu już? czy muszę ileś czasu na tym całym etacie przepracować?
    oczywiście wiadomo,że życie swoje i starania swoje,ale zastanawiam się jak to wygląda formalnie. i czy nie poczekać troszkę,żeby jednak finansowo wyjść korzystniej.
    z góry dziękuję za odpowiedź :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 20:31

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 20 listopada 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, żeby naliczała się nowa podstawa musisz mieć przepracowane 3 m-ce, ale ta średnia będzie się chyba zwiększać stopniowo, czyli z 9 m-cy wg starego wynagrodzenia a z 3 m-cy wg nowego i dzielone to wszystko na 12. Ale ja jestem laikiem w tych tematach, to moje własne wnioski z tego co kiedyś w necie wyczytałam.

    Jeżowa, piękna sesja <3 jak dziś się czuje Agatka?

    AnnaStesia, cieszę się że synek tak szybko wrócił do sił <3

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 listopada 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia... mam podobne zdanie jak Summer.
    Nie jestem prawnikiem ale... ja na Twoim miejscu rozważyłabym przejście na cały etat od 2 stycznia. Może jest możliwość by kadry przeliczyły urlop (tak na oko 48 dni przy 3/4 etatu -czyli 6h dziennie to jakieś 36 dni po 8h).
    Wtedy wróciłabyś do pracy koło 27 lutego ale za to miałabyś wyższą pensję no i już miałabyś wyższe stawki do ewentualnego L4 ciążowego czy macierzyńskiego.
    Nie wiem czy tak się da ale wydaje mi się, że to kwestia dogadania.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 20 listopada 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia koleżanka zaszła w ciążę po przepracowaniu 1 miesiąca (od powrotu z macierzyńskiego) i została z palcem w nocniku :( mimo wybrania urlopu. Tak jak pisze Summer- dostałyśmy w ZUS-ie informacje że musi przepracować minimum 3 miesiace żeby naliczyły jej się zmiany.
    Ja natomiast pracowałam od stycznia w nowym oddziale z lepszą pensją. Zaszłam w ciążę w marcu no i z rachunków wyszło również tak jak pisze Summer- średnią wyliczyli mi z 12 mies. (3 z nowego miejsca 9 ze starego).
    Paragrafem nie sypnę bo nie wiem gdzie jest ale jak masz chęć to zadzwoń do ZUSu. Ja trafiłam na miłą Panią która łopatologicznie wytłumaczyła mi wszystko.
    Ps Ja mam 49 dni :D i jeszcze opiekę zdążę wykorzystać z tego roku :D dostanę urlopowe w grudniu... i w styczniu... a w marcu zwrot PITu -normalnie nie wiem co by tu kupić :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 21:42

    Rucola lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
‹‹ 3542 3543 3544 3545 3546 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ