X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 20 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dorzucę, mam 55 dni zaległego urlopu 🙊

    Achia, chciałam podpytac, wyrównanie $ Ci się należy wg kadr, czy dobra wola szefa? Bo mam taka sama sytuacja z tym , że moi niechętni do wyrównania od razu po powrocie (więc mam plan dac im wypowiedzenie)

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris ja też jeszcze wykorzystuje w tym roku2 dni opieki ;p
    czyli wychodzi na to,że urlop nie ma nic do rzeczy. wracam 11.03 i najwcześniej na L4 11.06- 3 bite mce zeby pracować... pytanie tylko czy jesli wczesniej poszłabym na l4 to macierzyński liczy sie 80% od całego etatu w tym momencie? choc 3 mce to nie tak długo przecież. dla zdrowia psychicznego matki może się przydadzą :p

    Fozzie ale jakie wyrównanie? :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 22:04

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 896 835

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka ja chyba bym zrobiła tak jak dziewczyny sugerują. Zostawiła Joie dla córki. Zawsze masz opcję sprawdzenia czy będzie miała chorobę czy nie, bo jest ten obrót. Więc i tak pojeździ w nim długo a to oszczędność. Zostanie sprawdzenie terminu przydatności. I kup wtedy fotelik dla syna.

    Starałam się wybrać coś do 1000zł, tylko pokazuje mi tutaj gdzieniegdzie w dirhamach ceny, może być gdzieś jeszcze taniej.
    I z propozycji dla syna to:

    1. Recaro 9-36kg
    https://www.babyland.pl/pl/product/43051,recaro-young-sport-hero-fotelik-9-36-kg

    2. BeSafe 15-36kg
    https://sklep.fotelik.info/besafe-izi-flex-i-size.html
    Fajny fotelik z BARDZO DOBRZE zdanym testem. Tutaj bym była za wizytą w sklepie, bo to jest już opcja bez wewnętrznych pasów (tak jak te pozostałe niżej). Trzeba po prostu sprawdzić dopasowanie do dziecka. Wszystko zależy od poprowadzenia pasa. Ale próg 15kg, 100cm i 4 lat przekroczony, także NAPRAWDĘ godny wzięcia pod uwagę.
    A że była afera u znanych blogerów na 'o'.pl i Michaliną w Maxi-Cosi Kore- fotelik bez wewnętrznych pasów, to decyzja myślę że będzie tutaj raczej w ocenie kompetentnej osoby. Bo gdybym miała wybierać coś bez testów a tym BeSafe, to bym wybrała BeSafe.

    3. Dino 15-36kg
    [url]https://sklep.fotelik.info/diono-monterey-2.html
    Tańszy odpowiednik BeSafe[/url]

    4. Maxi Cosi 15-36kg
    https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-15-36kg-3-lat/p/fotelik-samochodowy-maxi-cosi-kore-i-size-9107.php

    5. Nuna 9-36kg
    http://www.tylem.pl/fotelik-przodem-fwf/foteliki-samochodowe-przodem-grupa-9-36-kg/fotelik-nuna-myti-9-36.html
    Niestety też isofix ale z wewnętrznym pasem.

    6. Nuna 15-36kg
    https://osiemgwiazdek.pl/nuna-aace-15-36kg-grupa-2-3,3,731,1936

    U nas dzisiaj cały dzień lało. Ale pojechaliśmy do galerii. Oskara chyba słyszał cały Dubaj. Dzień to totalny niewypał. Mnie nie kręci chodzenie po galeriach. Ba! Mnie nawet nie kręci Khalifa i mówi to architekt... Serio. Chyba przez darcie się Oskara i te tłumy. Mamy dzisiaj dość. I boję się jutra, bo będzie znowu galeria i mamy bilety na górę i do akwarium. A Oskar totalnie nie współpracuje. Tym bardziej że nie może latać luzem. Każdy go zaczepia. Tu nie ma dzieci blond i jest z lekka wybijający się z tłumu.
    Kończy się tym, że zamawiamy jedzenie do pokoju, bo nie da się z nim nigdzie usiąść... Chcę to zwalić na bunt dwulatka.
    Ale zdjęcie jest, byle przetrwać 2 dni (bo mam bilety kupione już na atrakcje) a potem będzie totalna improwizacja.
    148b34b11940.jpg

    Lunaris lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, dobra, przeczytałam jeszcze że dwa razy i zrozumiałam,że chodzi o podwyżkę związana ze zwiększeniem etatu:D u mnie sprawa ma się trochę inaczej, bo były ogólne podwyzki i nie wiem jak bardzo mogę się upierać,że też mi się należą 😂 bo oni.owszem chcą mi dac, ale po przepracowanych 2 kwartalach, a wg interpretacji znalezionych w czeluściach Internetu należy mi się od razu po powrocie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie chyba źle się wyraziłam. Zarówno podwyżka związana ze zwiększeniem etatu jak również podwyżka sama w sobie ,bo takowa była. Jakbym została na 3/4 to i tak podwyżkę bym dostala, tylko aneks zapewne dopiero po powrocie do pracy tj 11.03. ale to od razu chyba.
    Kurde za dużo tych zagwostek cholera.

    A w ogóle tak sobie myślę że te 3 m-ce dałyby mi czas na odstawienie Oskara.bo nie czuje tego,żeby już go odstawiać.a tak to może udałoby się to spokojnie zazebic z potencjalna ciążą. Albo nawet najpierw odstawić, a potem zajść. Bo myślałam już wcześniej,żeby go karmić do kwietnia/maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 22:30

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny względem naliczania podstawy to jeszcze dorzucę, że to musi być 90 dni składkowych - czyli bez l4 - tak mi tłumaczyła moja kadrowa w firmie. Dla mnie to akurat wyszło lepiej, bo wcześniej miałam lepsze premie i wyższa podstawę mi przez to naliczyli - tym sposobem nawet na macierzyńskim 80% dostawałam więcej niż normalnie podstawy. Już nie wspomnę, że jak wrócę to będę miała 92 dni urlopu (chyba, że coś mi tam przepada, bo jeszcze się tym nie martwiłam) ogólnie u mnie w pracy trwa wielka rewolucja, łączenie działów, zmiany personalne itd. wiec cieszę się bardzo, że mogę to przeczekać w tak komfortowych warunkach obserwując z boku, a jeszcze wyślą Franiowi prezent na święta, bo dostałam już maila :p

    Rucola, Lunaris, Achia lubią tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 21 listopada 2019, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ania! Faktycznie ten BeSafe wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Muszę w takim razie pojechać do Wrocławia i przymierzyć syna. Może nam coś jeszcze doradza.
    Nie wiem o jaka aferę z Maxi Cosi Kore chodzi.

    Lena U Ciebie już 30 tydz! Jak ten czas leci!

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 21 listopada 2019, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia ale dla ZUS jak jesteś na urlopie to jesteś normalnie w pracy raczej ;) więc urlop też już się wlicza w te 90 dni. Tylko tak jak Lena pisze - trzeba uważać żeby nie być ani dnia na zwolnieniu lekarskim (nie wiem jak to z opieką wygląda)

    Achia lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 896 835

    Wysłany: 21 listopada 2019, 04:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Dziękuję Ania! Faktycznie ten BeSafe wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Muszę w takim razie pojechać do Wrocławia i przymierzyć syna. Może nam coś jeszcze doradza.
    Nie wiem o jaka aferę z Maxi Cosi Kore chodzi.

    Lena U Ciebie już 30 tydz! Jak ten czas leci!

    fe7823bcb906.jpg

    Dlatego myślę że warto pojechać i tak do sklepu. Nie każde dziecko pasuje. Jeżeli nie znajdziesz nic sensownego przodem (tu jest bardzo ograniczony wybór z pasami wewnętrznymi), to jest to opcja (bez pasów wewnętrznych) warta uwagi.
    I co do sklepu, to ja jak i kilkoro innych osób nie byliśmy zadowoleni z 8*. W Siechnicach jest fotelik.info. I chyba tam będę uderzać następnym razem.

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Achia ale dla ZUS jak jesteś na urlopie to jesteś normalnie w pracy raczej ;) więc urlop też już się wlicza w te 90 dni. Tylko tak jak Lena pisze - trzeba uważać żeby nie być ani dnia na zwolnieniu lekarskim (nie wiem jak to z opieką wygląda)
    No ale urlop będzie jeszcze bez podwyżki ani etatu. . I zastanawia mnie, co pisała Lunaris, że jej znajoma miesiąc po macierzyńskim zaszła i guzik dostała mimo Urlopu..edit już wiem. Pewnie dlatego, że 90dni to nie są 3mce tylko więcej. Bo przecież weekendy i święta się nie liczą.

    Swoją drogą boli mnie podbrzusze, a mam 15dc. Kupie chyba jakieś owulaki żeby obserwować sytuację ;) choć póki co cykle ponad 40dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 07:37

  • verita Przyjaciółka
    Postów: 90 114

    Wysłany: 21 listopada 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny !

    Pewien śliczny ptaszek ćwierkał mi że podobno pytacie o mnie, a i ja jestem Wam winna kilka słów wyjaśnienia. Z góry przepraszam za błędy pisze na telefonie.

    Konto usunęłam jak to typowa kobieta w przypływie emocji i chwili. Dlaczego ? Nie mam pojęcia. Zachowanie jak nastolatka a ja zwalam to na hormony :D

    U nas wszystko jest bardzo dobrze. Oczywiście na swój sposób przeżyliśmy stratę ale przyznam szczerze że nie myślałam że mam w sobie tyle sił. Było trochę łez ale w zasadzie tylko w ten pierwszy dzień. Skupiłam się na tym że ja już mam moja kochana córkę i ona potrzebuje mamy silnej , a nie płaczącej po kątach. Życie pędzi dalej , my tworzymy fajna rodzinę i na tym się skupiliśmy :) oczywiście gdzieś tam w głowie pojawiały się pytania dlaczego ? A czy to może przez karmienie Ani ale szybko je wyrzucalam z głowy .

    Poza tym powrót do pracy to najlepsza rzecz jaka na ten moment mogła mi się przytrafić i dziś myślę że tak miało być bo naprawdę wyjście z domu dodało mi skrzydeł. Poprawiło się w zasadzie wszystko, moje samopoczucie, relacje z mężem a nawet z Ania. Mam więcej chęci do wszystkiego , do wspólnej zabawy po pracy . Po prostu tęsknię za tym małym szkrabem i powiem szczerze że nie wyobrażam sobie kolejne dwa lata siedzieć w domu z dziećmi. W pracy mam super zespół , wiele się zmieniło ale na lepsze. Mam ogromne możliwości rozwoju i na tym się skupiam.

    No i dla nas i naszej rodziny największe Zmiany a mianowicie odstawiliśmy Anię od piersi w nocy. Myślałam że się to nie uda a udało się. Po pierwszym tygodniu w pracy byłam zmęczona ciągłymi pobudkami których było już nawet 10 na noc. Mąż zdecydował i mówi że kończymy bo widział że jestem wyczerpana. Wstawał do Ani. W zasadzie wszystko odbyło się bezproblemowo a tak się bałam.. dzisiaj po prawie 2 tygodniach Ania spala 9h ciągiem sama w swoim łóżeczku.
    Karmimy się trzy razy na dzień i tak myślę zostanie długo :) dzięki temu je jeszcze więcej posiłków stałych , nigdy nie było z tym problemów ale teraz widzę ze apetyt ma znacznie większy. Wczoraj na wadze 10,6 kg :)

    To tyle u nas ;) nie wiem czy nadrobię forum ale z tego co na szybko się zorientowałam to

    reset ogromne gratulacje !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 07:58

    summer86, JustynaG, Aga9090, frezyjciada, Cabrera, Lena21, Ania_1003, Rucola, Kaczorka, Madzik34, KateHawke lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena a doszedł już do Was kitchen helper?

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum bardzo się cieszę, że się odezwałaś! Jesteś bardzo dzielna i tworzycie super rodzinę. Cudownie czytać, że praca sprawia Ci tyle satysfakcji. Najważniejsze, że macie siebie, jesteście szczęśliwi, zdrowi, reszta się ułoży :)

    My dziś jedziemy po ten fotelik, nie sądziłam że jego zakup będzie mnie tak cieszył. Planuję też zabrać rodzinkę do cukierni, na jakieś ciastko i kawę, myślę że w tym codziennym stresie nam się to przyda. Ale to po pracy ;) miłego dnia!

    Lunaris, Achia, sliweczka92, Aga9090, verita, pilik lubią tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Verita super że się odezwałaś a jeszcze bardziej super że poukładałaś sobie to wszystko w głowie, masz wsparcie męża, 9h snu! (aaalee rewelka :D) no i pracę- uważam że wspaniale jest móc oderwać się od domu i zająć głowę czymś innym. Najlepiej jak byśmy mogły robić to wg upodobań :) chodzić na tyle czasu ile same chcemy i na taką godzinę jak nam wygodnie :P marzenia ściętej głowy... ale kto wie, moze kiedyś nasze córki będą miały taką opcję.
    Achia wrote:
    No ale urlop będzie jeszcze bez podwyżki ani etatu. . I zastanawia mnie, co pisała Lunaris, że jej znajoma miesiąc po macierzyńskim zaszła i guzik dostała mimo Urlopu..edit już wiem. Pewnie dlatego, że 90dni to nie są 3mce tylko więcej. Bo przecież weekendy i święta się nie liczą.
    no właśnie ja też nie do końca to rozumiem- pewnie to przez to że nie wyszło 90dni ale urlopu miała bardzo dużo. Efekt taki że naliczyli jej L4 (bo przecież po iluś tam dniach przejmuje je ZUS) i macierzyński wg pensji z 2015 roku.

    Sama jestem w dziwnej sytuacji i też zastanawiam się jak oni to policzą bo:
    -kiedy szłam na L4 to miałam przepracowane niecałe 3 miesiące na nowym oddziale z wyższą pensją.
    -policzyli mi jakąś wypadkową obu pensji =mniej niż myślałam.
    -pielęgniarki miały słynny dodatek 4x400zł który ustawowo skończył się w 2018r i wszedł do podstawy pensji ALE nie dziewczyn które są w ciąży czy na macierzyńskim :) stąd moja pensja została pomniejszona o 1600zł!
    -tym sposobem zostałam z wypłatą 1800zł (minus pożyczka w pracy 280zł :P)

    I teraz pytanie takie same jak Ty Achia- czy po zakończeniu macierzyńskiego, jak zacznę urlop to dostanę wypłatę za urlop tak jak przed L4 czy wg aktualnej siatki płac? A skoro tak to czy nie powinnam podpisać aneksu do umowy o zmianie warunków? No i skoro tak to będę go podpisywać 2 razy bo w grudniu na starych zasadach a w lutym na 1/2 etatu :) Wniosek: nic z tego nie rozumiem i przekonam sie jak odbiorę pensję :D obstawiam że za urlop dostanę tak jak przed L4 a potem zaaneksuję umowę na 1/2 etatu i od lutego będę już na nowych zasadach. Uff...
    DZiewczyny prawniczki- podziwiam Was że chce Wam się brnąć w to wszystko! Dla mnie to jakaś totalna masakra!

    MamaStasia :) lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomogłabym Wam 'od ręki', ale nie siedzę w prawie pracy. Jak macie problem na gruncie prawa rodzinnego/cywilnego/karnego/gospodarczego to i owszem zawsze służę pomocą. Niestety tu nie chce wprowadzać w błąd. Jeśli będę miała dłuższą chwilę to mogę poszperać, ale nie wiem kiedy to nastąpi

    Achia lubi tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris dokładnie, podziwiam prawniczki! I kadrowe!
    Mój urlop na pewno policzą po stawce sprzed L4, bo aneksy podpisze dopiero jak wrócę w marcu ;( ale tak czy siak to będzie większa wypłata niż na macierzyńskim bo platne 100% a nie 80% :p
    A nad resztą będę się martwić pozniej;)


    Veritaserum super że sobie wszystko poukładałas!

    Luna dziękuję za chęci! ♥️ Życzę Wam superowego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 09:02

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 21 listopada 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna nawet sobie nie zawracaj głowy- ja pisałam to w sensie że podziwiam Was że siedzicie w tych przepisach, aktach, paragrafach z WYBORU, pasji. Dla mnie to strasznie męczące. A do tego jedno jest znaleźć przepis a drugi zinterpretować go prawidłowo. Trzeba mieć łeb jak sklep! Podziwiam bez słodzenia.

    MImo że dziś jest dzień życzliwości! :D

    Jakoś mi tak chodzą po głowie nasze młode Mamusie. Dziewczyny, co tam u Was? Domyślam się że brak czasu po ilości postów :D Jak się macie:
    Bunia, Bazylkove, Cabrera, Kaczorka, Reset jak tam Wasze maluchy?


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 listopada 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój kochany synuś pierwszy złożył mi dzisiaj życzenia o 4 rano. Wstał zadowolony, uśmiech od ucha do ucha, porozmawiał po "swojemu," , zaśpiewał mi 100 lat, wyciągał do mnie rączki. Mezus mówi mina moja bezcenna 🤩😍

    Aga9090, sliweczka92, JustynaG, Cabrera, Lena21, Lunaris, pilik lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos wszystkiego najlepszego!!! :))

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie Bear wrote:
    To i ja dorzucę, mam 55 dni zaległego urlopu 🙊

    Achia, chciałam podpytac, wyrównanie $ Ci się należy wg kadr, czy dobra wola szefa? Bo mam taka sama sytuacja z tym , że moi niechętni do wyrównania od razu po powrocie (więc mam plan dac im wypowiedzenie)

    Ja mam 20 dni z tamtego roku, 26 z tego i dochodzi 26 z kolejnego.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 3543 3544 3545 3546 3547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ