X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3369 9133

    Wysłany: 20 listopada 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Admiralka gratuluję <3 cieszę się, że dzisiejszy test Cię uspokoił<3

    Anna Stesia wspaniale, że jesteście już w domu! Oby Wasz spokój nie został już nigdy zmącony takimi przykrymi sytuacjami <3

    Ja chciałam pochwalić się kilkoma zdjęciami z naszej sesji jesienno-roczkowej :) jestem bardzo zadowolona z efektu <3
    149ce41a899f.jpg
    777b3772c4dc.jpg
    c2bcd9b093e8.jpg
    546e625f0790.jpg
    3638b07536e7.jpg

    Nie wiem czy pisałam tutaj, ale siedzę właśnie z Agatką na zwolnieniu, bo niestety dostała antybiotyk... Ale nawet trochę się cieszę, że mam okazję spędzić z nią więcej czasu :)

    Miłego dnia dziewuszki <3

    Ania_1003, Achia, sliweczka92, frezyjciada, Lena21, JustynaG, Kaczorka, admiralka, Yoselyn82, Madzik34, Lunaaa, Lusesita, Cabrera, pilik, summer86 lubią tę wiadomość

    👧córeczka 2018
    👦synek 2020

    9.09⏸️
    11.09 beta 88 ➡️ 13.09 beta 238 ➡️ 16.09 beta 914 ❤️
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 896 835

    Wysłany: 20 listopada 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik lot w tą stronę był myślę ok. Rano go szybko obudziliśmy. Tzn. szybko dla nas to 7, bo wstajemy 9/10. Lot był o 12. Także był zmęczony już na wstępie. Chwilę przed startem, na pasie, zasnął. Więc początek idealny. Spał ponad 2h, gdzie lotu było 5,5h. Miałam kupione 2 miejsca ale nikt nie siedział na trzecim, więc pozwolili się nam rozsiąść. Oskar spał na środku z wywalonymi nogami na mnie. Nie potrafi spać na rękach więc całe szczęście że było miejsce.
    Potem było znośnie. Był 2x w WC i tyle z wędrówki po samolocie. Wysiedział.
    Mieliśmy problem po wylądowaniu, bo zgubił się nam wózek... Nosidełka nie braliśmy. Bagaże są a wózka brak. Ja już wizja popsutych wakacji, bo bez wózka u nas ani rusz. Poszliśmy zgłosić i się okazało że jest na innej taśmie. Straciliśmy godzinę. Taksówka była zamówiona na szczęście z godzinnym zapasem i co lepsze jeżdżą taksówki z fotelikami ;D Zaliczyliśmy któregoś Cybexa przodem. Niestety nie dało się dobrze odciągnąć pasów aż tak jak bym to ja zrobiła. Ale wszystko było tak na wariackich papierach, że ledwo byłam się w stanie dogadać z M (zmęczenie).
    Hotel jest jeden przystanek metrem od Burdż Khalifa. Na tym mi zależało. Mamy stację metra pod hotelem prawie.

    Na dzisiaj były plany. Jest 12:30, nie jadłam jeszcze śniadania bo zostałam ze śpiącym Oskarem, M tylko poszedł. Mieliśmy jechać o 9 do galerii ogarnąć na jutro co i gdzie się wchodzi (Khalifa i akwarium), ale nie uwierzcie. Większego pecha chyba nie można mieć w takim ciepłym kraju.
    TU LEJE hahaha...
    82d5f2655da9.jpg

    Lunaris, Yoselyn82, Madzik34 lubią tę wiadomość

    [age.png
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 896 835

    Wysłany: 20 listopada 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa robiliście zdjęcia sami czy fotograf? I zapytam jeszcze czy była blenda? Chodzi mi o to białe do trzymania. Mnie kusi sobie to kupić ale nie wiem czy warto i jaka byłaby różnica w zdjęciach. A po świetle widzę że chyba ktoś to trzymał. Bynajmniej na tych dwóch pierwszych zajęciach.

    [age.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3369 9133

    Wysłany: 20 listopada 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania zdjęcia robił nasz kolega, nie jest profesjonalnym fotografem, bardziej pasjonatem, ale myślę, że myśli o tym, by zająć się tym na stałe. Blendy tym razem nie mieliśmy, mieliśmy rok temu przy sesji ciążowej. Mam nadzieję, że wkrótce przestanie u Was padać. Udanych rodzinnych wakacji <3

    Ania_1003 lubi tę wiadomość

    👧córeczka 2018
    👦synek 2020

    9.09⏸️
    11.09 beta 88 ➡️ 13.09 beta 238 ➡️ 16.09 beta 914 ❤️
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,

    My jesteśmy na świeżo po zakupie fotela następnego. Byliśmy w 8*. Koniec końców zdecydowaliśmy się na fotel na isofix (eMek się cieszy, bo jest mniejsze prawdopodobieństwo złego zamocowania fotela i ma teraz bezpieczniejsza głowę. Co ciekawe w ogóle jakoś nie braliśmy pod uwagę fotela obrotowego, ale po przymiarkach do samochodu (nie duży, opel astra h) i do Hani padło na joie i-spin 360 i-size.

    https://osiemgwiazdek.pl/joie-i-spin-360-i-size-0-18kg-grupa-0-1,3,724,1913

    Hani jest wygodnie, można go pochylić i jest naprawdę komfortowy. Zdajemy sobie sprawę, że za jakieś 1,5 roku będziemy zmieniać fotel dla Piotrusia. Pewnie wskoczy joie, a dla Hani kupimy coś do 25kg. Niby na żaden fotel się nie nastawialismy, ale gdzieś z tylu głowy myśleliśmy o Axkidzie. Myślę, że w takiej sytuacji warto przejechać się do sklepu, w którym znają się na rzeczy. 8* Kraków możemy polecić z czystym sercem. Bardzo dobra obsługa. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 10:12

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 20 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania super że możecie "odpocząć" ;) mnie wakacje zawsze bardziej męczą jak pobyt w domu ale zawsze to zmiana miejsca i możliwość zobaczenia czegoś nowego bo inaczej człowiek by zwariował w domu na okrągło!
    Lajk za piękny widok. Udanych wakacji Wam życzę i czekam na zdjęcia z akwarium (zazdro!)

    Jeżowa piękna z Was rodzinka <3 Fajne fotki-aż się nie mogę doczekać naszych. Robiliśmy już Świąteczną na weekendzie a roczkową jakoś ogarnę sama w domu :P Dużo zdrówka dla Agatki (czasem fajnie posiedzieć i w domu ;) )

    Agulineczka u nas MAxi Cosi Mobi montowany tyłem- zarówno przy starszym jak i młodszym świetnie się sprawdza. Franek nawet z chorobą lokomocyjną jeździł tyłem do 2 rż a Stasio przestał robić afery samochodowe jak tylko przesadziłam go z łupiny. Zamontowałam go za siedzeniem pasażera i co prawda zmniejsza przestrzeń z przodu ale bezpieczeństwo na 1 miejscu. Montaż nie jest taki trudny jak by się wydawał, trzeba zadbać o to by dobrze docisnąć wszystkie pasy. Starszy obecnie jeździ w Graco który jest od 9kg ale nie wyobrażam sobie przesadzać teraz w niego Stasia (i jeszcze przodem, bez możliwości pochylenia). Ja jestem zadowolona choć gdybym miała więcej kasy zapewne zafundowałabym sobie jakiś wypasiony fotelik z możliwością przekręcania do przodu.

    PS Śliweczka- super ten fotel! i wcale nie kosztuje jakoś strasznie drogo jak na fotel od 0 do 105cm szkoda że wcześniej sobie go nie wylukałam :P Jak się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 10:24

    Ania_1003, Jeżowa lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka- właśnie też nad tym fotelikiem się zastanawiam. Oczywiście wszystko wyjdzie w sklepie, my jedziemy do tyłem.pl, myślimy i 360 i ISOFIX. Zobaczymy co nam zaproponują, min 4* chciałabym żeby miał w ADAC. A to taki fotelik że później noworodka można w niego włożyć? Doczytałam że niby od 0 ,bo nie wiem dlaczego pomyślałam, że od razu Piotrusia w niego włożycie , a Hanię do nowego kolejnego fotelika :p coś moje myślenie kuleje, albo idzie w totalną abstrakcję :p a pokażesz nam brzusio?:))

    Ania trzymam kciuki za polepszenie pogody!

    Jeżowa super zdjęcia!!!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 10:36

    Ania_1003, Jeżowa lubią tę wiadomość

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, oczywiście Piotruś wskoczy w Cabriofixa po Hani. Hania się w nim jeszcze mieści komfortowo i pewnie dałaby radę przejechać w nim jeszcze z pół roku :P ale nie chcieliśmy zmieniac jej fotela na ostatnią chwilę, zeby nie odczula, że brat jej zabiera fotel. :D poza tym akurat były urodziny 8* W Krakowie i dostaliśmy dodatkowo 10% rabatu. Co do ADAC to też zależało nam na testach, ale właśnie fotele z normą i-size są poddawane testom zderzeniowym i często producenci już nie przeprowadzają dodatkowych testów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 10:51

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Wierzę, że wszystko będzie dobrze!
    Też chce w to wierzyć <3

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa ale przeslodka Agatka!

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło, że pytacie. Ja czuję się dobrze. Już zdążyliśmydojsc do siebie po wizycie mojej rodzinki (przyjechali na urodziny Hani, byli u nas tydzień... 🤣)
    A co do zdjęć brzuszka, to jak się ogarnę, to może coś wrzucę 😅
    Hania natomiast chodzi po chałupie i wspina się, gdzie się tylko da. 🙈😅

    Jezowa, piękne zdjęcia. Widziałam na insta ❤

    Luna, zdrówka dla Zuzinki. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała w praktyce użyć tego, czego się nauczyłaś. Ściskam 😘

    AnnaStesia, cieszę się, że jesteście już w domku. Oby sytuacja się już nigdy nie powtórzyła. :)

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admirałka, kciuki za kropka! ☺

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Achia, oczywiście Piotruś wskoczy w Cabriofixa po Hani. Hania się w nim jeszcze mieści komfortowo i pewnie dałaby radę przejechać w nim jeszcze z pół roku :P ale nie chcieliśmy zmieniac jej fotela na ostatnią chwilę, zeby nie odczula, że brat jej zabiera fotel. :D poza tym akurat były urodziny 8* W Krakowie i dostaliśmy dodatkowo 10% rabatu. Co do ADAC to też zależało nam na testach, ale właśnie fotele z normą i-size są poddawane testom zderzeniowym i często producenci już nie przeprowadzają dodatkowych testów.
    No wiem..ale ten fotel akurat ma w najnowszymi rankingu 4* ADAC ;) u nas już końcówka miejsca ,więc pora się wybrać do sklepu. Długie coś mam to dziecko :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 11:29

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Dokładnie 2 lata temu miałam ostatnią @ i zaczynał się mój szczęśliwy cykl. :)

    Aga współczuję rota. Mam nadzieję, że dzieciaki przeszły go znośnie i Wy niczego nie złapiecie. Zdrówka!

    AnnaStesia będzie dobrze! A Twój dzielny synek już nie pamięta o cierpieniu.
    Ostatnio słuchałam książki, ktorej bohaterka - mała dziewczynka cierpiała na białaczkę. Było wiele wzruszających opisów, jak cała rodzina radziła sobie w tak trudnych okolicznościach. Jestem niesamowitą szczęściarą bo mam zdrowe dziecko.

    Admiralka Trzymam kciuki... no i cierpliwości bo święta będą za chwilę ale do Twojej wizyty to kupaaa czasuuu - taki paradoks.

    Jeżowa WoW! Zdjęcia cudowne ale Agatka wygląda fenomenalnie. Taka młoda dama. Jestem zauroczona!

    Ania Mimo deszczu -życzę udanych wakacji.

    Śliweczka mam ten sam fotelik. Używamy w trzydrzwiowym aucie i o dziwo - miejsce z przodu nie zostało skasowane. Wygodnie można się rozsiąść.

    Achia Mamy ten fotelik ale on nie ma na ten moment żadnych testów. Pan z tyłem.pl twierdził,że jest to unowocześniona wersja Joie Spin, który ma trzy gwiazdki więc powinien mieć tyle samo albo i więcej... ale i-spin nie brał udziału w ostatnich testach. Może w przyszłym roku?

    sliweczka92, Ania_1003, Jeżowa lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam z młodym u lekarza i to nie rota tylko adenowirus atakuje u mnie na wsi... To to samo cholerstwo co ostatnio tylko teraz poszło na układ pokarmowy☹️ Z tego co rozmawiałam z pediatra to kilkoro dzieci jest w szpitalu (z grupy od Nadi) także masakra.. My się próbujemy nawadniac (a w zasadzie tylko cycek) wymiotów już Borys nie ma tylko biegunka.. Oby jak najszybciej przeszło, bo wizja szpitala mnie przeraża..

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ramach przypomnienia wrzucę informację na temat testów fotelików samochodowych opracowane przez niezawodną w tym temacie Anię.
    Ania_1003 wrote:

    1. ADAC
    - poziomu bezpieczeństwa,
    - prostoty instalacji,
    - poziomu komfortu dziecka,
    - bezpieczeństwa składników w użytych materiałach, a nawet, łatwości w utrzymaniu i konserwacji

    Ogólna ocena ADAC jest sumą oceny poszczególnych kryteriów, jednak nie wszystkie kryteria są równie ważne. Bezpieczeństwo fotelika wpływa na 50% oceny, obsługa na 40%, natomiast ergonomia na 10%. “Substancje szkodliwe” i “czyszczenie” mają wpływ na ogólną ocenę fotelika jedynie, jeśli normy w tych kryteriach są przekroczone mogą je znacząco obniżyć.

    2. ÖAMTC
    - bezpieczeństwo dziecka,
    - sposób montażu,
    - obsługę,
    - ergonomię/komfort dziecka w foteliku
    - zanieszczycznia

    3. TCS
    - bezpieczeństwo,
    - obsługę/ergonomię,
    - zawartość substancji szkodliwych,
    - czyszczenie/przetwarzanie

    4. Test Plus
    - obciążenia działające na głowę i szyję dziecka podczas kolizji
    Test Plus wyróżnia między innymi to, że w jego trakcie prędkość jest wyższa niż podczas podstawowych testów homologacyjnych a siły działające na kark manekina są mierzone przez specjalne czujniki, zatem wynik jest naprawdę dokładny.
    Dotychczas tylko foteliki tyłem do kierunku jazdy były w stanie zdać ten sprawdzian swojej niezawodności. A i to nie każdy

    Dodam tylko, że Test Plus jest dobrowolny. Fotelik musi zostać zgłoszony przez producenta. ADAC sam bierze foteliki do testów.
    Więc foteliki z opcją 360 zwykle na dzień dobry test oblewają- właśnie przez opcję jazdy przodem, mimo że z niej się nie będzie korzystać. Np. ten sam fotelik, ale w opcji 180/90°, zwał jak zwał, testu już nie obleje. Przykład Britax Swingfix lub BeSafe iZi Twist B. I z drugiej strony, brak Plusa nie określa fotelika jako gorszy.

    Ania_1003 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, najnowsze wyniki jesiennego Adac i jak byk są 4*

    https://www.bociek.eu/content/105-testy-adac-2019

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 12:09

    Achia, JustynaG lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Justyna, najnowsze wyniki jesiennego Adac i jak byk są 4*

    https://www.bociek.eu/content/105-testy-adac-2019
    No właśnie też mi się wydawało że widziałam że jednak ma te 4* ;)

    Justyna Ty byłaś w tyłem.pl na Oruni może? Może przed wynikami testów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 12:14

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, zapolujcie na fotel na Black friday. ;)

    Achia lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Achia, zapolujcie na fotel na Black friday. ;)
    A kiedy jest ?:D nie ogarniam już tych promocji :p
    Zaczekam na odp Justyny bo jeśli w tyłem.pl pan nie zna aktualnych wyników testów, to może pojadę gdzie indziej :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 12:20

‹‹ 3541 3542 3543 3544 3545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ