X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Reset, miło Cię widzieć :). A Julka się według Ciebie budzi z glodu, czy coś innego ja budzi a na cycku się tylko uspokaja? A próbowałaś ja kilka razy pod rząd karmić z tego samego cycka? Coś mi chyba koleżanka wspominała ze jej tak doradczyni poradziła jak córka nie przybierała, żeby pila więcej tego dalszego, bardziej konkretnego (nie pierwszego) mleka.

    Moim zdaniem budzi się z głodu, bo nawet jak weźmie ją mój mąż i pobuja i pośpiewa albo poda wodę to i tak szuka wzrokiem piersi i ssie efektywnie za każdym razem (czuję i napływ mleka, i z drugiej kapie). Karmię różnie - zależy ile miała przerwy, ale ona teraz przybiera już w porządku, ba - nawet nadrabia okres noworodkowy, bo teraz miesięczne przyrosty robi ponad normę. I dlatego wydaje mi się, że nie mam co walczyć z tymi pobudkami, tylko zaakceptować, że póki co będę spać w odcinkach 45 minutowych ;) Ważne, że zazwyczaj zje i udaje się odłożyć bez płaczu do swojego łóżeczka. Czasem tylko jak nie widzę na oczy to nad ranem zostawię u nas, ale w sumie wtedy śpię jeszcze gorzej...

    Anna Stesia, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, gratuluję!! Byłaś bardzo dzielna! <3 Wspaniale, że możesz już tulić swoje maleństwo i że nie masz kłopotów z laktacją! Życzę bezproblemowego połogu!

    Justyna, w przypadku tandemu mleko dostosowuje się do noworodka - jest mniej kaloryczne i bardziej łatwostrawne. Musi tez być przecież "płynne złoto" czyli siara. Mleko dla dwulatka jest tłustsze i dla takiego kilkudniowego bąbla mogłoby być ciezkie do przetrawienia. Na szczęście natura jest bardzo mądra.

    Lunaris, cieszę się Twoimi poprawionymi wynikami i trzymam kciuki za Frania, żeby szybko wyjasniło się, co mu dolega. To na pewno dla Ciebie duży stres i mocno Cię ściskam, bo to ciężki moment dla mamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 00:14

    Izape_91, Lunaris lubią tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna u mnie głównym problem, że drugi fotelik nie wejdzie. Ja jak jadę to jeszcze psa mam na pokładzie 😂 o wózku u mnie nawet w wersji spacerowej nie na mowy (chyba że wózek jest jedynym bagażem, wtedy włożę bez kołek), a postanowiłam że nie dam się zamknąć w domu przez to i muszę się ogarnąć z jeżdżeniem z dwójką dla swojej psychiki...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień trzeci żłobka wczoraj, a mi stanął samochód na skrzyżowaniu, gdy wiozłam córkę..
    Masakra, co za przygoda naprawdę. Finalnie ja w 8 miesiącu ciąży pchałam ten samochód z inną kobietą, a trzecia siedziała za kierownicą. Gdzieś później zatrzymał się jakiś facet, no ale to już było trochę po fakcie.

    Z nieba mi jeszcze spadła znajoma z ulicy odwożąca swoje dzieci do przedszkola - odwiozła je i wróciła po nas ze swoim samochodem i fotelikiem więc Tosia do żłobka dotarła! <3

    Nasz samochód w naprawie i już wiemy, że zbiedniejemy o 650zł :(


    A z lepszych wieści, to dziś o 14:00 podglądamy syna - po miesiącu więc jestem bardzo ciekawa, co u niego słychać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 07:58

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, no to rzeczywiście przyda się Wam wymiana auta na bardziej rodzinne.

    Agulineczka, współczuję akcji z autem. :( Dobrze, że chociaż jakieś kobiety pomogły.

    Reset, myślę, że to jest taki trudny etap. Za jakiś czas powinien minąć. U nas było to widoczne, że przez cały dzień mleka pila niewiele, za to nadrabiała w nocy. Ilości dobowe zgadzały się.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Reset, myślę, że to jest taki trudny etap. Za jakiś czas powinien minąć. U nas było to widoczne, że przez cały dzień mleka pila niewiele, za to nadrabiała w nocy. Ilości dobowe zgadzały się.

    U nas w dzień jedzenie też co godzinę 🙈 do tego jak zje np. 150 g warzyw z cielęciną mojej roboty to i tak żąda mleka. Nie wiem po kim, ale nie po mnie ma taką przemianę materii 😉
    Ale mam macierzyński i to jest jej czas- skoro aktualnie najbardziej potrzebuje jedzenia, to proszę bardzo, bar mleczny czynny 24/7.
    Na plus to to, że ostatnio zaczęła sypiać w dzień w domu, a nie tylko na spacerze, bo robienie codziennie po 10-15 km było fajne jak była pogoda oraz nie było innych obowiązków typu fizjoterapia, szczepienia itp.

    JustynaG, summer86 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Aga9090. Moderator Forum
    Postów: 112 83

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przyznaje szczerze, że dawnooo mnie tu nie było. Nauka zdalna wychodzi mi już bokami i serio mam dość. Czekam z niecierpliwością na koniec roku szkolnego..

    Rucola moje gratulacje!!!

    Iza gratuluję również!!

    Nie jestem w stanie Was nadrobić ☹️
    Zostawiam na chwilkę :
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 00:16

    pilik, Kaczorka, Rucola, nowa na dzielni, Cheresta, Yoselyn82, moniśka..., sliweczka92, Izape_91, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola <3 wspaniała wiadomość ! Co do dzielenia czasu to nie jest to na pewno łatwe i nie raz miałam jakiś wyrzut sumienia, że może za mało mam uwagi dla Frania, ale wtedy zawsze myślę, że gdyby nie ciąża z Filipkiem i urlop macierzyński to już dawno musiałabym wrócić do pracy i miałabym tego czasu dla niego zdecydowanie jeszcze mniej, dodatkowo Franio tak kocha swojego brata że aż serce rośnie jak się to widzi <3 jak tylko budzi się rano pierwsze pytanie jest zawsze gdzie jest Filipek ? I od razu biegnie go przywitać, przynosi zabawki i przytula. Będzie dobrze ;)

    Iza ogromne gratulacje !

    Pilik jak się czujesz kochana ? Ninka faktycznie ma małą główkę :) Franio za to zawsze był na górnej granicy siatki centylowej, dawno mu nie mierzyłam obwodu, ale już w zeszłym roku miał ponad 50 :O

    Co do rowerków u nas na razie rządzi scoot&ride, mamy biegowy po kuzynie, ale jeszcze zupełnie go nie interesuje

    Jeżowa cieszę się, że u maleństwa wszystko ok :* super, że znów tu jest tyle brzuszków

    Nadrobiłam kilka ostatnich stron, spróbuje więcej...


  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, jak się czujesz? Masz już jakieś objawy? ;)

    Rucola lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena dziękuję 💛
    Summer Tobie też :) nie mam żadnych objawów i trochę mnie to niepokoi no ale nie będę wywoływać willa z lasu ;) czasem czuję brzuch, wieczorem mam straszne napady głodu i szybko się męczę ale to mało ciążowe objawy ;) czekam do wtorku na wizytę, chciałabym żeby wszystko było na swoim miejscu i ma odpowiednim etapie...
    Aga Ty jesteś moderatorem forum? O co to chodzi?
    Edit. Śmiałam się z Jeżowej a mi już brzuch wywaliło 😂😂😂 jak wciągam na maksa to mi tak śmiesznie sterczy, nie ma szans żeby był płaski 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 22:19

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Czytam Was w miarę na bieżąco ale ostatnio nie mialam siły na pisanie.
    Rucola gratuluję dwoch kreseczek i trzymam kciukinza kolejne miesiące, ja w drugiej ciąży już w 11 tc nosilam ciążowe spodnie.bo w żadne inne nie wchodziłam, finalnie mialam mniejszy brzuszek niż za pierwszym razem.
    Jezowa Tobie również gratuluję małego miśka.
    Iza a Tobie cudownej Zosieńki, cieszcie się teraz sobą, a niespodzianka męża super.
    Pilik też jestem na etapie zmiany auta,u mnie nie tyle co mało miejsca, ale potrzebuję większego, zeby 5 osób swobodnie jechało no i moje już stare, wiec na dłuższe trasy z dziećmi lepiej nie jeździć.
    U mnie pomału się normuje,mialam trochę przeprawy z ojcem chłopców, okazuje się że znałam zupełnie inną osobę w porównaniu do tego jak on się dzisiaj zachowuje, ale w końcu zaczął się choć trochę zachowywać jak na ojca przystało, zobaczymy na jak długo.
    Zostawiam na chwilę moje Skarby
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 11:24

    JustynaG, Rucola, Lunaaa, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam wizytę - U Leosia wszystko dobrze 🙂 uparcie się zasłania, waży już nieco ponad 2kg ❤️
    Szyjka trzyma, wszystko gra :)

    Cheresta, summer86, Minnie89, JustynaG, moniśka..., Jeżowa, Cabrera, Lunaaa, nowa na dzielni, Yoselyn82, agulineczka, Rucola, Kaczorka, Lena21, Izape_91 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admirałka super, że wszystko dobrze z Leonem. Moja Ada też tak się zasłaniala na ostatniej wizycie i doktorek bardzo ubolewal, że nie może zrobić dobrego ujęcia buzi. Powiedziałam mu wtedy, że i tak za kilka tygodni zobaczę ją na żywo więc już doczekam 😁 dziś znowu jadę na ktg i potem ponownie mierzymy główkę, mam nadzieję już tylko profilaktycznie i dla potwierdzenia, że nic się nie dzieje 🙏 jutro jeszcze kontrolna u W, potem jadę odebrać komode do kącika Ady i odpoczywam przed porodem
    Moniska przykro mi, że ojciec chłopców robi jakieś problemy. Może to chwilowy 'bunt' przeciw rozstaniu? Jak chłopaki to znoszą? Zawsze mnie dziwi jak ludzie w takich sytuacjach się zmieniają. Najgorsze jest to, że najbardziej cierpią dzieci. W rodzinie był przypadek, gdzie ojciec dzieci przyjeżdżając po nie na weekend nie mógł wjechać na drogę dojazdową do posesji. Parkowal przy głównej a dzieciaki szły około kilometra z plecakami czy walizkami do samochodu, bo mamusia sobie nie zyczyla widziec byłego na podwórku. Tylko komu uprzykrzala życie w ten sposób? Byłemu czy własnym dzieciom?

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę wam wrzucić trochę fotek z wczorajszej sesji brzuszkowej 🤗 udało nam się złapać wczoraj trochę słońca i znaleźliśmy genialne pole pełne maków, rumiankow i chabrow
    e672ed25e79a.jpg

    0fc7ceac3981.jpg

    20bf0368df80.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 08:14

    sliweczka92, Cabrera, pilik, Lunaaa, moniśka..., nowa na dzielni, JustynaG, Yoselyn82, summer86, Minnie89, Rucola, Kaczorka, golonat, Lena21, Izape_91, Lunaris lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta mam wrażenie że to reakcja na zachowanie jego rodziny bo wszyscy są po mojej stronie i mam z nimi bardzo dobry kontakt. Chłopcy znoszą to dobrze, ze Staszkiem chodzę do psychologa i mówi że jest super, także chociaż to dobre w tym wszystkim. Ale oni tak naprawdę nie byli przyzwyczajeni do obecności taty więc dużej roznicy nie mają

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna pewnie masz racje z tym mlekiem, przy odciąganiu się próbowałam przyglądać czy to się czymkolwiek różni ale moim zdaniem tylko tym, ze po jakimś czasie picia/odciągania mleko zaczyna dużo szybciej lecieć wiec może tylko o to chodzi.

    Hej Aga! No wlasnie, moderujesz tu coś? :)

    Admiralka super wieści :) Fajnie, ze wizyta udana :). Czekamy na jakieś foto fasolki Rucoli :). U Ciebie Cheresta to już faktycznie czekamy na zdjęcie po rozpakowaniu :D. Sesja super, pięknie wyglądasz :). Ja sobie tylko sama Zrobiłam foto w ciąży bo był szczyt epidemii :D

    A ja Wam zostawie na chwile mojego misia ;). Wszyscy mowia, ze wyglada na starszego :D, cos w tym jest. Nie jest jakiś bardzo tłuściutki ale taki z niego właśnie dorodny bobas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 18:20

    JustynaG, Malgonia, moniśka..., Yoselyn82, Jeżowa, Cheresta, Cabrera, sliweczka92, Rucola lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta piękny brzuszek i piękna pamiątka zdjeciowa ♥️

    Nowa ale synuś już duzy i jaki przystojniaczek 🥰

    Admiralka super że wizyta udana i że Leos pienie rośnie 💕

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika śliczne masz te skarby :)

    Cheresta piękna sesja :)

    Nowa na dzielni super bobo! Uwielbiam takie maluszki :)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odebrałam część wyników, które robiłam.

    TSH 1,7 👍
    OB i CRP w normie👍
    Glukoza 91 (mogło być mniej, ale wciąż norma)
    Wszystkie próby wątrobowe w normie! W końcu :) 🙂
    Wit B12 538 👍
    Magnez 2,12 (norma 1,6 - 2,6)
    Czyli ogólnie nieźle, biotacnpod uwagę, że od jakiegoś czasu nic nie suplementuje poza Wit D

    Jedynie:
    Ferrytyna 14,3 (norma 13- 150) słabo!
    Żelazo 67 (norma 37-145)
    Hemoglobina 12,6 (norma 12-16)

    Czekam jeszcze na homocysteine i kwas foliowy

    Ktoś miał kiedyś problem z niską ferrytyna i udało się ja jakos podnieść? Jakieś naturalne sposoby?


    pilik lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj obchodziliśmy z mężem 9 rocznicę ślubu i tak zaczęliśmy przy winku rozmowę o trzecim dzieciaczku :) . Mamy podobne obawy, tzn czy będziemy miec wystarczajaco dużo czasu dla wszystkich, żeby nie zaniedbać żadnego dziecka, bo miłości to nam na pewno wystarczy. Ja dodatkowo mam z tylu głowy jak dla mnie wiek graniczny, ewentualną ciążę znowu na heparynie, moje samopoczucie po ciazach, które nie jest najlepsze (o dziwo same ciąże zniosłam wyjątkowo dobrze, w nadzwyczajnie dobrej kondycji pomijając jedynie mdłości w I trym) no i strach, który juz zawsze będzie mi towarzyszył, a po dwóch stratach jeszcze się powiększył. Pewnie jeszcze wrócimy do rozmowy, ale być może w tym roku podejmiemy próbę, tak bez cisnienia/presji. Stąd też m.in. moje badania laboratoryjne stanu ogólnego ;) Musiałabym zacząć jakaś suplementacje.
    Może Rucola zdradzisz swoje tajniki, bo wiem, że kupowałas suple i jakoś niedługo po tym wpadłaś z taka wiadomością :) zapamiętałam tylko buzdyganek 😀

    Yoselyn82, Kaczorka, JustynaG, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
‹‹ 3744 3745 3746 3747 3748 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ