X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, sliczny synek 😍❤️

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa śliczny synuś 😊 ja sesję zrobiłam, bo uznałam, że może już się okazja nie powtórzyć. Nigdy nic nie wiadomo. No i nie wydalam kasy, bo fotki robiła bratanica eMka, która nie jest profesjonalnym fotografem
    U Ady komory definitywnie się zmniejszyły i wszystko jest w najlepszym porządku. Już mocno schodzi główką w dół, co też odczuwam, bo lżej mi się oddycha a ciężej chodzi. Tylko zapowiada się drobniutka, póki co ma 2200g. Jeszcze ma trochę czasu na podrosniecie

    sliweczka92, summer86, Yoselyn82, pilik, Izape_91 lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Nowa, slicznego masz synka!

    Cheresta, super sesja! Ja mam dwie ciążę za sobą, ale jakoś przy żadnej z nich nie miałam parcia na zdjęcia. Może przy kolejnej się odwaze😅

    My właśnie jesteśmy w Zakopanem. Przyjechaliśmy dość spontanicznie ze znajomymi na weekend. :)

    U nas wszystko dobrze. Piotruś ostatnio skończył 3 miesiące, waży 5800 (wazony 29 maja), jest gdzieś na 25centylu. Wszyscy mówią, że jest duży, ale to chyba dlatego, że wydaje im się, że dopiero się urodził, A on skończył już 3 miesiące! Widzieliśmy się ostatnio ze znajomymi l, którzy mają 6 dni starszego synka, który waży ponad kilogram więcej. No, była różnica 😅

    87d9923e67cfb2e1.jpg

    nowa na dzielni, Yoselyn82, Kaczorka, JustynaG, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry Dziewczyny!!!
    Nowa na dzielni ale masz przystojniaka!!!! Dorodny chłopczyk :)
    Cheresta i super! my też robiliśmy zdjęcia sami, wyszły rewelacyjnie :) No i wspaniale ze z Adą wszystko w najlepszym porządku <3
    Agulineczka po pierwsze gratuluję wstępnej decyzji, super, ze rozważacie trzeciego brzdąca. Uważam Twój wiek za bardzo ok. Co do supli to moje były wymierzone w poprawę jakości owulacji i były to: inozytol, NAC, l-karnityna, arginina i buzdyganek naziemny. Poza tym standardowo b-kompleks, omega3 z alg i wit.D.
    Śliweczka a Ciebie to podziwiam już totalnie, masz dwoje malutkich dzieci i piszesz już o trzecim, musisz mieć mase energii. ja bym w życiu tego nie udźwignęła ani fizycznie ani psychicznie. Piotruś cudowny i według mnie w sam raz. Mój Mały na pół roku miał chyba 6,5 kg :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Nowa śliczny synuś 😊 ja sesję zrobiłam, bo uznałam, że może już się okazja nie powtórzyć. Nigdy nic nie wiadomo. No i nie wydalam kasy, bo fotki robiła bratanica eMka, która nie jest profesjonalnym fotografem
    U Ady komory definitywnie się zmniejszyły i wszystko jest w najlepszym porządku. Już mocno schodzi główką w dół, co też odczuwam, bo lżej mi się oddycha a ciężej chodzi. Tylko zapowiada się drobniutka, póki co ma 2200g. Jeszcze ma trochę czasu na podrosniecie

    Cudowna wiadomość. To teraz tylko czekamy na poród i Ade ♥️

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta piękne zdjęcia :)

    Nowa nie załapałam się, na pewno piękny synuś :)

    Agulineczka ja bym przy takich wynikach koksowala jednak żelazo. Zapasy się kończą i wyniki wkrótce zaczną lecieć jeszcze bardziej...

    U nas chyba w końcu decyzja i myślę, że będzie jednak Gabriel ;)

    summer86, agulineczka, Kaczorka, Rucola, sliweczka92, Jeżowa, nowa na dzielni, Lunaris lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabryś bardzo ładnie! :)

    Kurcze tyle mi zostało Feroplexu (żelazo na recepte, dobre i nie za tanie), ucieszyłam się, dopóki nie spojrzałam na datę, a tam 04/2020 :(

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniśka chciałam jeszcze odpisać Tobie, ale przedtem miałam mało czasu. Jesteś bardzo dzielna, pamiętam , ze od dłuższego czasu próbowałaś nawiązać z mężem nić porozumienia.... Czasem jednak się po prostu nie da. Masz cudownych i bardzo przystojnych facetów, będą Twoimi obrońcami na zawsze. Mam nadzieję, ze były uświadomi sobie co miał i co stracił...
    Pilik Gabryś też mi się bardzo podoba. Jak patrze na Twój suwaczek to nie mogę uwierzyć :)
    Ja czekam do wtorkowej wizyty, czuję podekscytowanie pomieszane z niepokojem. A dziś mam 5+0. Niesamowite to jest...

    JustynaG, summer86, moniśka... lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam odpowiedzi a raczej rozeznania.

    Czy ktoras z Was ma mutacje pai homo? Mi wyszly mutacje wlasnie Pai Homo oraz mthfr hetero w dwoch wariantach. Lekarz hematolog oraz moj ginekolog twierdzi ze heparyna jest zbedna.mam mieszane uczucia.

    No coz mimo tej torbieli endo udalo sie zajsc wczoraj bylam na usg 5t5dz. Zobaczymy co dalej bo po ostatnim poronieniu jestem wiadono zaniepokojona.

    Iza ogromne gratulacje!!

    Jezowa i Rucola juz gratulowalam ale gratuluje raz jeszcze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 11:12

    Rucola, pilik, moniśka..., summer86, JustynaG, Cheresta, sliweczka92, Cabrera, Lunaris lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita Po pierwsze gratuluję choć wiem, że to sam początek, a po stracie ciężko o spokojna głowę. Życzę, by tym razem wszystko dobrze się skończyło.

    Ja mam dokładnie te same mutacje, PAI homo i obie MTHFR hetero. Do tego niedobór białka S zdiagnozowany przed ciąża (białko S często spada w trakcie ciąży i wg lekarzy badanie go w tym czasie jest nie do końca miarodajne). Zarówno ginekolog, jak i hematolog, na podstawie wyników mutacji i białka S oraz historii zwiazanej z 2 stratami zapisali mi heparyne od pozytywnego testu i acard już podczas starań.

    A bierzesz chociaż acard? Dziwi mnie trochę podejście lekarzy, tym bardziej, że raz poronilas.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, przede wszystkim gratuluje i mocno trzyma kciuki <3

    Przy mutacjach MTHFR i PAI, obu homo, miałam zapisaną heparynę. Osobiście po stracie, poszukałabym lekarza, który da receptę na heparynę.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie biore acardu, nie biore nic. Moj gin mowi ze to najnowsza wiedza, nawet jakas tam profesor z krakowa z pracowni krzepniecia tak mowi... Hematolog dzisiaj mialam i to potwierdzila.

    Mam juz ginekologa ktory przyznal ze on sie na tych mutacjach po prostu nie zna, byl szczery ze mna i przepisal mi neoparin 0,4 nawrt na ryczalt.

    Ja czuje sie totalnie w kropce. Bo wiadomo chce te ciaze donosic, mam sporo problemow gibekologicznych a jednoczesnie boje sie sama podjac decyzje, boje sie jakis krwotokow, krwawien po heparynie.

    Moj poprzedni gin zna mnie od ponad 4 lat, upiera sie ze tej heparyny nie trzeba. Ufam mu a raczwj ufalam zawsze ale teraz no martwie sie i denerwuje ze nie ma jednej wspolnej wersji nawet wsrod lekarzy

    Agulineczka oznaczylam bialka czdkam za wynikiem. Nawet w ciazy gin mowil ze poziom ma byc kolo 50 %. No ale czekam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 13:57

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita zgadza się, ze podejście lekarzy jest niestety różne, co mnie strasznie irytuje :/ . Ja z kolei słyszałam, że PAI-1 w układzie hetero nie stanowi wskazań do heparyny, homo już bardziej. U mnie dochodziło tez niskie białko S i moj wywiad ginekologiczny. Wiem, ze są też dziewczyny,ktore przy samej mutacji MTHFR czasami dostaja heparynę - tak "profilaktycznie". Ja tez miałam obawy, ale o ile 1 poronienie mogłam uznać za przykry przypadek, tak 2 straty pod rząd dla mnie przypadkiem już nie są. Na szczęscie nie miałam problemów z żadnymi krwotokami/krwawieniami.

    Chyba Mi88 była tez na heparynie i ma PAI.

    Polecam też grupę MTHFR na FB. Można tam sie sporo dowiedzieć, nie tylko o MTHFR, ale też pozostałych mutacjach.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita gratulacje! Na pewno bym na wieczór brała acard. Co do heparyny to już bardzo dyskusyjne i dokładnie, też mi się kojarzy że Mi ma podobne mutacje.

    Rucola trzymam kciuki za wizytę 💗

    veritaa, Rucola lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Mi mam kontakt i nie brala heparyny. Ma te same mutacje to prawda.

    Boje sie skutkow ubocznych ale chyba wezme. Zajsc w ciaze przy endo tez nie jest proste wiec jestem w szoku ze sie udalo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 15:23

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita gratulacje! U mnie wyszły mutacje MTHFR w jednym wariancie i PAI-1 heterozygotyczne. Cała ciąża na heparynie w czym było zgodnych trzech lekarzy, ale wiadomo, że różnie można trafić i nie wiadomo komu zaufać... Może jakieś mądrzejsze głowy na forum coś doradzą ja ze swojej strony mocno zaciskam kciuki 🤗 chociaż coś kojarzę, że umawialyśmy się kiedyś, że przejmujesz mój brzuch a ja się jeszcze nie wybieram do rodzenia 😃

    veritaa lubi tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam zamiar Was nadrobić od kilku dni i nie wychodzi mi to, niestety po tym Jak Was pytałam o zastój to na drugi dzień dostałam gorączki 39,5 i tak przez dwa dni. Udało się to ogarnąć i dzisiaj już wróciłam do normy. W nocy pocę się okrutnie, budzę się cała mokra, w mokrej pościeli...

    Teraz znowu mogłabym się przyczepić do kikuta... Chociaż pewnie niepotrzebnie, bo Sama nie wiem czy jest ok. Miała któraś z Was z tym problem? Możecie mi napisać jak pielegnowalyscie pępuszek?? Połozna mówiła żeby nic z nim nie robić..

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza takie pocenie jest zupełnie normalne. Ja przez nie wiem, z miesiąc może nawet pociłam się koszmarnie... w nocy wstawałam się przebierać dosłownie

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape, co do kikuta, to nam kazano tylko do sucha przecierać patyczkiem kosmetycznym. Jak zaczęło się trochę "paprać" wtedy patyczek spsikiwaliśmy Octeniseptem.
    Położna na wizytach na pewno będzie sprawdzac czy wszystko jest ok.

    Wyprzedzająco dwa tematy, które mnie niepotrzebnie wystraszyły - u dziewczynek może się powiększyc gruczoł piersiowy (to hormonalne i zwykle szybko mija) i po kilku tygodniach pojawi się odczyn na rączce po szczepieniu przeciwko gruźlicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 17:27

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Verita gratulacje! U mnie wyszły mutacje MTHFR w jednym wariancie i PAI-1 heterozygotyczne. Cała ciąża na heparynie w czym było zgodnych trzech lekarzy, ale wiadomo, że różnie można trafić i nie wiadomo komu zaufać... Może jakieś mądrzejsze głowy na forum coś doradzą ja ze swojej strony mocno zaciskam kciuki 🤗 chociaż coś kojarzę, że umawialyśmy się kiedyś, że przejmujesz mój brzuch a ja się jeszcze nie wybieram do rodzenia 😃

    Cheresta tylko to bylo jako wskazanie do heparyny??
    no tak mialam przejac Twoj brzuszek i widzisz :D

    Z pomoca Rucoli i jej supli udalo mi sie juz w zasadzie w 1cs po poronieniu :D Rucola ma moc :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 3745 3746 3747 3748 3749 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ