X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Summer mam ale mało widać :) zasłonij się rączkami :)

    Moje łowy https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61e355dca615.jpg
    Za 35! Jesteś miszczem! Naucz mnie, Obi One Staraczko!

    staraczka1111 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Staraczka ja się najzwyczajniej boje, bo ciągle coś.
    Mam opatrzone meble itd ale poczekają do drugiej polowy stycznia.
    A u nas chyba będzie Dominika <3
    Przepięknie <3

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Nika, jak samopoczucie w ogóle?:) Flo, a u Ciebie?
    Ale macie dziewczyny super, że już po prenatalnych :) Mój mąż chciałby powiedzieć o dziecku swoim rodzicom w święta, ale dla mnie to trochę za wcześnie... Będą pytania i rozmowy, a ja chcę jeszcze poczekać, aż minie ten najtrudniejszy okres i powiedzieć pod koniec stycznia. Nie wiem, jak to rozwiążemy.

    A ja się czuję, jakbym już parę kilo przybrała :D Brzuch mam duży - sporo dziewczyn pisze, że tak ma na tym etapie. Aż mi w pracy głupio, że ktoś pomyśli, że połowa ciąży ;)
    Jestem chyba mocniejsza - mam dowód że beta jednak nie do końca oddaje rozwój Zarodeczka - bo przyrosty mam gówniane, a on jednak rośnie sobie w najlepsze. Cały czas się martwię, ale już trochę mniej. A fizycznie? 0 objawów - w ogóle nie czuję ciąży :/ może dlatego, że i betę i proga mam niskie.

    A mój też już coś podpytywał, czy powiemy mamom, ale ja bym wolała pod koniec stycznia jeśli już nie da rady tego ukryć do sierpnia. Strasznie się boję o siostrę, która straciła wczesną ciążę niedawno. To przywoła dużo bólu.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez sie zastanawiamy czy powiedzieć rodzicom w święta to bedzie początek 8 tyg.. Pewnie powiem bo moj tato pali cygary i nie chce by przy mnie kurzyl.. druga strona tez paląca

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:

    Sarna, pracowałaś do III trymestru? :) Też miałam taki plan, ale teraz chciałabym choć do końca stycznia wytrzymać. Liczyłam, że nie będe musiała siedzieć ponad 8 h, ale jednak nadal jest dokańczanie pracy wieczorami i w weekendy.

    Tak Summer, w pierwszej ciąży odeszłam 2 tyg przed porodem, w obecnej rezygnuje teraz, w pierwszej ciąży zależało mi żeby wypracować sobie fajny zasiłek macierzyński bo na początku ciąży dostałam sporą podwyżkę, więc każdy kolejny przepracowany miesiąc wpadał mi w srednią, z której liczy się zasiłek.
    Teraz tak jakoś samo wyszło, przeciagalam odejście z miesiąca na miesiąc, a ostatecznym bodźcem do odejścia były sensacje zbyt często twardniejacego brzucha i ostatnie info o niskiej masie Malucha.
    Mój szef sam zaproponował juz w widocznej ciąży, że moge przyjeżdżać spóźniona, że mam się wyspac, mogę też wcześniej odjechać. Pracowałam z reguły 6 h i gdyby nie ten komfort to nie dałabym rady tak długo pociągnąć, przede wszystkim dlatego, że w domu przy 3latku nie mogę leżeć i nic nie robić.
    Dlatego korzystacie dziewczyny w pierwszej ciąży z l4 jak najszybciej, to naprawdę ostatni moment takiego błogiego leniuchowania, w drugiej ciąży juz zawsze będzie starszak, i nawet Emek juz inaczej traktuje, już tak nie dogadza, nie chucha i dmucha...
    Summer i Malka 2 trymestr jest najlepszy, dolegliwości pierwszego mijają, brzuszek jeszcze nie ciąży, wiec wykorzystajcie ten czas dla siebie :)


    Miłego dnia dla wszystkich!!!

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarna też bym chciala chciała troche pochodzić do pracy... ale mnie od stycznia chcą rzucić na najgorszy projekt..wymagajacy wiele nerwow i stresu wiec nie wiem jak to sie skończy.. najwyżej l4 i fasolek jest najważniejszy <3

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam wczorajszy dzień dopiero ;). Widziałam że w czwartek był jakiś słaby dzień z kłótniami z M, u nas też było nieprzyjemnie. Wczoraj pół dnia w złości, ale troszkę odpokutował. Dzisiaj mamy trochę do zrobienia, zostawiamy o 13 auto wyczyścić przed zimą na parkingu w centrum handlowym i mam nadzieję na polowanie jakiegoś sportowego stanika... macie jakąś firmę godną polecenia? Trzeci tydzien pomykam bez bo moje już troszkę ciasne i mi w nich źle i wymyśliłam że może bym sportowy kupiła...
    co do mówienia - chcieliśmy dluzej czekać, ale to naprawde trudno ukryć (szczególnie jak się jest na l4 i ma sporo dolegliwości), rodzice się dowiedzieli koło 8 tygodnia, rodzeństwo trochę pózniej, babcie teraz w środę po wizycie. Ale wiecie co? Mimo że jest wszystko dobrze, ja dalej się boje. Ale pomyslałam że nawet jakby cokolwiek się stało to jak zostanę z tym sama to oszaleje. Więc najważniejsze jest czy chcecie wsparcia? I czy go dostaniecie.
    Ja mam -2kg jeszcze na wadze, a zarazem +1 :p pierwsze 6 tygodni nie jedząc prawie schudłam 3kg i teraz troszkę wraca. U gin po trzech tygodniach miałam idealnie tą samą wage. Brzuch zaczyna być widać, ale wieczorami raczej i zależy jak się siądzie ;)

    Miłego dnia!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    fasolek jest najważniejszy <3

    Święte słowa Olik, bez zastanowienia śmigaj na l4 !!

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik a gdzie u Ciebie suwaczek?

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarna84 wrote:
    Olik a gdzie u Ciebie suwaczek?
    jeszcze nie mam odwagi, zrobię po wizycie serduszkowej w pt 22.12 <3

    Sarna84, mi88, Flowwer lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja bym chciała wyrwać się na pół dnia na jakieś zakupy i kawę..
    Powiem Wam dziewczyny, że fajnie będziecie miały z porodami na wiosnę/lato, bo przynajmniej na spacery łatwiej będzie wyjść. Teraz zimno, plucha i najczęściej siedzenie w domu.

    A niunia to taki cycuś mamusi, który nie uznaje smoczka i butelki, więc jesteśmy do siebie przywiązane :p

    mi88, Jadranka, Flowwer lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka, nowe zdjęcie niuni poprosimy :D
    A jak Ty się czujesz?

    Mam kolejne pytanie, jak często w ciąży robicie badanie krwi i moczu? Zastanawiam się czy robić przed czwartkową wizytą czy odpuścić i w styczniu dopiero.

    I w końcu zamówiłam poduchę :) wzór średnio w moim stylu, ale cena chyba dobra jak na motherhood. Wrzucam link, może którejś z Was się przyda:

    http://www.empik.com/motherhood-poduszka-kojec-dla-kobiet-w-ciazy-rozane-galazki,p1130884663,dziecko-p?gclid=Cj0KCQiAgs7RBRDoARIsANOo-Hja4aQ7eFhnnIADtgo1xQJwZ-VrJsVwWkA6xIGXFtvoRQFmj6Iqfp0aAgU5EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki :-)

    Tu tak cudnie optymistycznie, że aż się chce ;-)

    Summer link mi coś nie czyta:/ ja zamówiłam z empiku kocyki muslinowe 3szt w cenie promocyjnej..Tak przy okazji zamawiania książek :-P
    Oglądałam też poduszki tej firmy, ale widziałam tylko wypełniane tymi kulkami..a to do mnie nie przemawia :/

    Edit: mam summer! Ta sama oglądałam..i te kulki mnie zastanawiają. Czy to nie będzie chrzęścić :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2017, 10:43

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dołączę do Waszego wątku jak można. ☺

    mi88, Lusesita, Flowwer, malka, Sarna84, Bocianiątko lubią tę wiadomość

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogłam wczoraj pisać z telefonu, dopiero dziś wpadłam na to żeby ściągnąć inną przeglądarkę.
    Ale też byłam z Tobą Nika pod gabinetem i bardzo się cieszę że Zarodkuś rosnie! <3
    Mam nadzieję że do kolejnego usg nadgoni już wszystko!
    U nas od pierwszego usg funkcjonowało robocze imię "Glonik" (M wymyslił) :) ale przeszło nam po 12 tygodniu jak zobaczyliśmy jak się nóżkami odpycha od łożyska i podskakuje :D

    Ja od wtorku walczę z przeziębieniem :/ katar poszedł mi na zatokę szczękowa i ból promieniował do zębów ale zaczęłam brać apap i dziś juz jest lepiej. Dzwoniłam do mojej ginekolog i powiedziała że mogę próbować paracetamolem ale jak nie będzie przechodzić to iść do internisty po antybiotyk. Ale po dzisiejszej poprawie wierzę że przejdzie bez niego :)

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3c16ea050a8f.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9ab79ab00266.jpg

    Trochę słabej jakości, bo bez flesza. No i młoda jak widzi, że poluję na nią z aparatem to zaczyna się wyginać ;)

    A czuję się dobrze - fizycznie :) jeszcze gubię kilogramy..

    Poduchę polecam z supermami - nie szeleści :)

    aiwlys, Ruth, Yoselyn82, Jadranka, summer86, Flowwer, malka, Sarna84, Jedna_z_Wielu, olik321, emi2016, problemik, pilik, ja1986 lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy tej piosence Arki Noego się oczywiście spłakałam.. :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Hej. Dołączę do Waszego wątku jak można. ☺

    A już ok u Ciebie? Bo pamiętam że ostatnio chyba na IP trafiłaś ( chyba że coś pokrecilam) .

    Kaczorka Aluska cudowna <3

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruth jakie kulki? W tej poduszce?
    Cichutka jest, nawet nie wiedziałam, że w środku kulki są :)


    age.png
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Ruth jakie kulki? W tej poduszce?
    Cichutka jest, nawet nie wiedziałam, że w środku kulki są :)
    To się nazywa fachowo "
    wypełnienie z atestowanego poliestru;cienkie włókna uformowane w kuleczki o średnicy ok. 0,5 cm" :-P

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ