X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Aga jak się cieszę że istnieje ten wątek !! Na bbf to zgroza pańska z tymi kurami o płodnosci myszy polnej
    :D tez lubie przesiadywać tutaj :) zreszta jakos przyzwyczaiłam sie do różowego :)

    A co do wózka to my chyba zdecydujemy sie na babetto 42 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Ania powinnaś pracować jako doradca ds wózków :-)
    Jakiś blog czy coś ;-)

    Oj... od zawsze mi się to marzyło... nawet założyć swój własny sklep i mieć w ***uj wózków :D Taki swój "garaż z rumakami" w których mogę poniekąd przebierać. Ale życie swoje, a świr został :D Teraz chociaż trochę mogę się wyżyć.
    Byliśmy w tamtym roku w maju w sklepie, wózek pakowaliśmy do auta :D
    Myśleliśmy o zmianie auta i padło pytanie czy do obecnego by się Stokke zmieścił. Daje w sumie radę, więc dlatego tylko nie jest skreślony. Auta na razie nie kupiliśmy, bo M upiera się przy nowym, a nie chcemy brać na kredyt, więc odkładamy na całą kwotę. Ale przynajmniej jestem spokojna, że Stokke się zmieści do tego co mamy i nie mam argumentu do zmiany wyboru :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na szczęście mamy spory bagażnik :) wiec nie martwię sie. Wozek wejdzie na 100%

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Ania powinnaś pracować jako doradca ds wózków :-)
    Jakiś blog czy coś ;-)

    A odnośnie blogowania... może jak się dziecko pojawi, to będę mieć w końcu możliwość cykania fotek, "testów" itd.
    Zazdroszczę @matkadentystka (nie wiem czy ktoś kojarzy), ale akurat każdy ma swoje typy i gusta i moja "kolekcja" byłaby inna. Ja na spacerówki, jakieś Babyzen Yoyo nie mogę patrzeć, bo dla mnie to nie wózek...
    Mówię o swoich potrzebach i wózkach na moje tereny w okolicy i takie dziwolągi pewnie by się popsuły na pierwszych wyrtepach...

    Tak jak cenię sobie solidność Stokke, tak X-plory nie ma u mnie racji bytu. Dlatego moimi typami są masywne, czołgowe wózki z pompowanymi kołami i wielgachnymi koszami- Stokke Trailz i X-Lander Xa 2008.

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się nie podoba że te wszystkie wózki robione są na jedno kopyto... Riko, tako, anex, bebetto, w sumie to aero też podobne... A te stokke, cybex czy joolz są zupełnie inne i to jest fajne :) co do masywności trailza to się zgadzam i też mi się to podoba :)
    Ale my też będziemy musieli kiedyś dostosować się do bagażnika ;) my to mamy jeszcze czas, i to niewiadomo ile :P
    A matkadentystka akurat jest chyba fanką joolza o ile dobrze pamiętam ;) edit: aaaa nie, to akurat ta dziewczyna z domowa.tv tak chwali day2 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 14:10

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Mnie się nie podoba że te wszystkie wózki robione są na jedno kopyto... Riko, tako, anex, bebetto, w sumie to aero też podobne... A te stokke, cybex czy joolz są zupełnie inne i to jest fajne :) co do masywności trailza to się zgadzam i też mi się to podoba :)
    Ale my też będziemy musieli kiedyś dostosować się do bagażnika ;) my to mamy jeszcze czas, i to niewiadomo ile :P
    A matkadentystka akurat jest chyba fanką joolza o ile dobrze pamiętam ;) edit: aaaa nie, to akurat ta dziewczyna z domowa.tv tak chwali day2 ;)

    Polskie wózki = jeden producent/ firma robiąca stelaże, konstrukcję...
    Dlatego Jumper 4, Riko itd. to te same ramy... ewentualnie zmienna kolorystyka, czasami materiał, ale konstrukcja jest ta sama. Więc zbytnio nie ma z czego wybierać, bo wszystkie wózki teraz na białych ramach, z jednakowymi kółkami...
    Widziałam kiedyś taki program o robieniu wózków w naszym częstochowskim zagłębiu. Producent dostaje na firmę X gotowe elementy wózka od producenta Z i tylko "ubiera" go w swoje materiały. Tak powstaje Tutek, Tako, Adamex, Adbor... dostawca konstrukcji ten sam, marka jedynie personalizuje pod siebie wykończenie.

    Nawet Anex (którego nie trawię) doczekał się już polskich odpowiedników.

    Z racji zawodu- architekt- myślałam kiedyś o projektowaniu wózków... takich nowoczesnych, które nie byłyby powtarzalne w co drugiej marce. Ale chyba by to nie miało przebicia, bo ludzie teraz chcą tanio, a wybór jest z tych tanich kolosalny. Nie wspominając już o używanych. Więc marzenia pozostały marzeniami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dla mnie najważniejszy argument, że nie chcę wózka za 2000zł 3w1:
    - montaż fotelika.
    Foteliki z wózków 3w1 nie mają żadnych testów... po prostu "pasują" do kompletu. Patrząc na ceny nosidełek, lepszych firm, które zajmują się tylko i wyłącznie produkcją fotelików, nosidełek, to cena zestawu 3w1 2000zł a nosidełka za 1000-1500zł jest za co?
    W 2000zł mieści się produkcja 3 elementów wózka. Ile producent przeznacza na bezpieczeństwo? Sprawdzenie odpowiednie fotelika? Jego homologacja? Crash- testy? Nic... a często do tych zestawów, foteliki są "gratis".
    Tzw. "antymandaty"...
    Stąd przynajmniej dla mnie, wybór wózka to kierunek tak samo pod nosidełko.
    Ja sobie upatrzyłam komplet BeSafe Izi Go Modular z bazą. Bo po nosidełku można wpiąć kolejny fotelik już dla większego dziecka z przeznaczeniem RWF.

    Miałam w sklepie w ręku i Cybexa i BeSafe (nosidełko). Na Cybexa narzekają, że ciężkie bardzo, prawda. Jak dołożyć dziecko to prawie 10kg można nosić.
    Dla mnie nie, bo mam skoliozę i przez to nastawiłam się na BeSafe- lżejszy i ma wszystkie testy jakie są potrzebne do bezpiecznego przewożenia dziecka.

    I jeszcze odnośnie rozkładanego nosidełka Cybexa- jak jedna rzecz ma odpowiadać "wszystkiemu" (spanie, noszenie itd.) to nie jest dobra... Tak samo jest ostra dyskusja z fotelikami cybexa, które nie mają pasów a jedynie taką "półkę" gdzie dziecko jest niby dobrze zabezpieczone. Widziałam crash- testy tego fotelika... i nie rozumiem zachwytu niektórych nad taką formą fotelika. Dziecko momentalnie wyślizguje się z fotelika i nie mówię jak kończy... Cybex robi wózki, foteliki itd... a BeSafe? Zajmuje się tylko i wyłącznie fotelikami.
    Ale to też moje zdanie i na tą wiedzę co mam, mam nadzieję że wybrałam najlepsze opcje dla bezpieczeństwa swojego dziecka.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    :D tez lubie przesiadywać tutaj :) zreszta jakos przyzwyczaiłam sie do różowego :)

    A co do wózka to my chyba zdecydujemy sie na babetto 42 :)


    Ja też :D

    A co do wózków to poczekam jakie u was się sprawdzą bo myślałam o takim 4 w 1

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:

    Z racji zawodu- architekt- myślałam kiedyś o projektowaniu wózków... takich nowoczesnych, które nie byłyby powtarzalne w co drugiej marce. Ale chyba by to nie miało przebicia, bo ludzie teraz chcą tanio, a wybór jest z tych tanich kolosalny. Nie wspominając już o używanych. Więc marzenia pozostały marzeniami.
    A ja myślę że jest spora grupa ludzi, czyt. wózkomaniaczek które byłyby zainteresowane :) ja na pewno :D chyba przez całą ciążę będę chodziła, kminiła i porównywała wózki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 14:32

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja też :D

    A co do wózków to poczekam jakie u was się sprawdzą bo myślałam o takim 4 w 1
    Ja znalazłam na internecie babetto 42 3w1 z nosidełkami cybex (z pasmo oczywiście bo tez patrzę głównie na bezpieczeństwo :) jestem zdania, ze to ma służyć głównie w aucie na spacer na początek mam gondole ;))do których moge dokupić bazę do samochodu :) i cena rozsądna bo 3500 :) z bazą wychodzi Ok 4 ale moge jeszcze dokupić maxi cosi kwestia wyboru :)


    Aaa i muszę Wam powiedzieć ze chciałam być miła ostatnio i cos doradzić bratowej i mowie jej ze dzieci nie powinno sie zapinać w nosidłach i fotelikach samochodowych w kurteczkach bo to groźne i dostałam zjebe, ze jak sie dorobię dziecka to bede sie rządzić (nie wie ze jestem w ciazy) i to był ostatni raz jak chciałam być miła :p ja z dobrego serca a ty sie taka afera zrobiła!
    P.s kupili mału większy fotelik zeby miał więcej miejsca w aucie jak jeździ w kurteczce, nie skomentuje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 15:07

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dlatego też min wybrałam Concord. Fotelik od wózka 3w1 wszystkie atesty itd. W tabeli ma 5 gwiazdek. No i bazę mam do niego.
    Miałam ich fotelik 15-36 też wybrany ze wzgledu na ilość gwiazdek w testach ADAC i innych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 15:07

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha no cóż, na pewne rzeczy nie mamy wpływu.
    Nie chcą słuchać a później płacz.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita wrote:
    Agniecha no cóż, na pewne rzeczy nie mamy wpływu.
    Nie chcą słuchać a później płacz.
    A mi tylko szkoda malucha :/ bo co on komu winien. A i jeszcze piękne zdanie na koniec my nie mamy wypadków :/ Aha ja tez nie miałam aż pewnego pieknego razu wydachowalam a drugiego mój M poszedł na czołowe... i co ? Tragedia gotowa :/ szczęście było takie, ze w obu przypadkach w samochodzie nie było nic luźno leżącego. I oczywiste dla mnie oboje mieliśmy pasy bezpieczeństwa. Ja nawet psu kupiłam pasy bezpieczeństwa zeby nie ryzykowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 15:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam xlandera xa dla mam rodzących w okresie zimowym. U mnie się sprawdził w 100%. Też dobra alternatywa dla mam, które mają drogi przez które trzeba jechać czolgiem. ☺ ale tak jak ja już się wypowiadalam i któraś z Was przytoczyła nawet spacerowka to jedna wielka porażka. Nie dość, że regulacja jest okropna, to na lato jest bardzo ciezka, żeby ja gdzieś zabrać czy nawet tak jak ja chodziłam na odkryty basen. Tragedia. Na 10000% będę kupować osobno spacerowke przede wszystkim lekką i z regulacją odpowiadającą moim wymogom. Mikołaj przegonił "parasolki" ale to już po skończonym roku. Teraz jak już maleństwo będzie siadać to zadbam o spacerowke. Narazie nawet nie szukam, bo wydatki są inne, a narazie maleństwo będzie miało swój wóz. :)

    Nalatalam się dziś.. zus, sąd.. podbieglam kawałek na przystanek. Boli mnie pachwina i spojenie jak cholera.
    Położyłam się na pół godziny, wstałam, cofa mi się, katar po pas, chyba gorączkę mam.. juz nie wspomnę, że mogą nie mogę ruszać. Będę chora..

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomódlcie się proszę za moją kropeczkę. Wynik ze środy 764, dziś 1202 :(
    Mam nadzieję, że był skok przed poprzednim badaniem. Jestem załamana :(


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha powiem Ci, gorsza sytuację. Kiedyś bardzo grzecznie i delikatnie na osobnosci zwróciłam uwagę bratu mojego byłego partnera, że ich córeczka troszkę dziwnie się zachowuje (całkowicie odstawala od normy na ten wiek!). Powiedział, że mała jest wczesniakiem i jego narzeczona uważa, że to się wyrówna. No niby tak, ale ona i tak powinna zachowywać się już inaczej nawet jak na wczesniaka. Co się okazało? Dziecko ma porażenie mózgowe spowodowane niedotlenieniem przy porodzie.
    Ale to ja byłam ta zła.. bo zwróciłam uwagę, a dziecko ewidentnie wymagało większego nakładu pracy i rehabilitacji. ☺ i szkoda, że nie wzięli sobie dobrej rady do serca i nie poszli od razu, bo teraz byli by kilkanaście kroków do przodu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Agniecha powiem Ci, gorsza sytuację. Kiedyś bardzo grzecznie i delikatnie na osobnosci zwróciłam uwagę bratu mojego byłego partnera, że ich córeczka troszkę dziwnie się zachowuje (całkowicie odstawala od normy na ten wiek!). Powiedział, że mała jest wczesniakiem i jego narzeczona uważa, że to się wyrówna. No niby tak, ale ona i tak powinna zachowywać się już inaczej nawet jak na wczesniaka. Co się okazało? Dziecko ma porażenie mózgowe spowodowane niedotlenieniem przy porodzie.
    Ale to ja byłam ta zła.. bo zwróciłam uwagę, a dziecko ewidentnie wymagało większego nakładu pracy i rehabilitacji. ☺ i szkoda, że nie wzięli sobie dobrej rady do serca i nie poszli od razu, bo teraz byli by kilkanaście kroków do przodu.
    Matko :(
    Ja tez w rodzinie mam chorą dziewczynkę ale wszystcy „udają”, ze tematu niestety :( chodzą na rechabilitacje bo tego nie moge zaprzeczyć ale jak byś z nimi rozmawiała to dziecko jest calkowice zdrowe. A to ze szkoda dla małej bo wiele osób nie daje jej wystarczająco duzo czasu i cierpliwości bo znają inną wersje rozwoju

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Dziewczyny pomódlcie się proszę za moją kropeczkę. Wynik ze środy 764, dziś 1202 :(
    Mam nadzieję, że był skok przed poprzednim badaniem. Jestem załamana :(
    Sercem i modlitwa jestem z Wami!

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia kochana bądź dobrej myśli. Ja również sercem i modlitwa jestem z Wami <3

    Aiwlys herbata z cytryną miodem i sio do łóżka.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosia jest tylko lekko poniżej normy. Trzymam mocno kciuki za was ❤.

‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ