X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny witam się dziś z pracy..
    ale coraz bardziej rozważam l4. Wczoraj do 14 wymiotowałam jak kot
    Dziś o 7 wleciały 3 kromki chleba to w miarę się trzymam. Nie pomaga mi nic, ani imbir, ani migdały ani banany.
    Jedyne rozwiązanie to mieć cały czas pełny brzuchol, ale tak naprawdę pełny

    Aiways cieszę się, że masz dziś lepsze nastawienie.

    Bajkaa może umów się gdzieś dziś na usg bo do czwartku zwariujesz...

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się zbytnio nie udzielam ale podczytuje Was. Widzę że pojawił się temat hipotrofii dziecka więc mogę z własnego doświadczenia Wam coś podpowiedzieć. Ja urodziłam córke w 34 tyg z wagą 1,3kg więc spora hipotrofia. Najważniejsze sprawdzać przepływy jeśli one są dobre dziecku nic nie grozi, u mnie wychodziły raz dobre raz złe, więc ja z własnego doświadczenia na sprawdzenie przepływów będę chodzić napewno raz w tygodniu. Moja córka urodziła się w niedotlenieniu właśnie przez te przepływy więc jest to ważne bo nie tylko o jedzenie tu chodzi jak i o tlen. Nie chce absolutnie straszyć ale jeśli dzieci są małe to to trzeba kontrolować. polecam zajadać ananasa, polegiwać z nogami wyżej :)

    Bajka ja też jestem taka walnięta, dzisiaj mam wizytę i już na śniadanie melisa. Też cały czas macam cycki, brzuch, sprawdzam czy po dłuższej chwili niejedzenia mi niedobrze, majtki czy coś nie leci. Doskonale Cię rozumiem. W poprzedniej ciąży pisałam na forum dużo, teraz przyjęłam inną taktykę, podczytuje ale boje się pisać cokolwiek. Nie wiem czy kiedykolwiek się to zmieni poprostu boje się cieszyć tą ciążą.

    mi88 lubi tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka też tak miałam, nie potrafiłam się cieszyć, do 8tc byłam spanikowana. Dopiero jak okazało się, ze jest serduszko to się trochę uspokoiłam. A tak bardziej to dopiero po prenatalnych jak było ok. Ale nawet teraz zdarzają mi się dni, że trochę schizuje. Musisz postarać sie, aż tyle o wszytskim nie myśleć, bo zwariujesz, ale wiem, że to mega trudne, bo to była jedyna myśl jaka mi ciągle towarzyszyła. Wierzę, że tym razem u Ciebie będzie ok, trzymam mocno za Was kciuki, jak pewnie wszytskim dziewczyny tutaj.

    Bajkaaa lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na rozstępy kupiłam wczoraj olejek bio-oil. Na opakowaniu jest napisane, żeby smarować 2x dziennie. Ale znając życie to może mi się uda 2x w tygodniu :/ nie cierpię się smarować!

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    <3 <3

    Moze 15.01 sie dowiem :)

    A ja przegapiłam jakoś, że już potwierdzone, że jeden to syn :) super! To czekam z niecierpliwością na info o drugim zajączku. Ja może 2.01 sie dowiem na wizycie kto tam siedzi.

    Malgonia, Sarna84, Agniechaaaa lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już prawie jak dziś :)
    Trzymam kciuki zeby u dzidka wszystko bylo dobrze, a jak sie uda to niech sie wystawi ladnie do aparatu :)

    Bajkaaa, malka lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya cieszę się, że podzielilas się z nami swoją historia. ☺
    U mnie akurat przepływy są prawidłowe, więc dlatego też nie zostałam w szpitalu, bo nie jest to zagrożenie życia dziecka.

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :-)

    Aiwlys zgadzam się, że obie ciążę mogą być inne, tym bardziej że geny też inne.
    Kuzynka ma 2 synów. Pierwszy urodził się na początku 40tyg z waga niecałe 3100. Drugi na początku 38tc przez cc z waga 3670. Jakby rodziła w 40tc mógłby ważyć nawet 4kg.
    Także ciąż A ciąży nierówna.

    A co do rozstępów. W pierwszej ciąży smarowalalam się kremem Fissan. Gęsty i tlusty. Ciężko było to rozsmarować. Na szczęście rozstępów brak. 2 malutkie na piersiach, bo ich nie smarowalam.
    Teraz już nie ma tego kremu.
    W tej ciąży brzuch smaruje bio oilem. A na piersi kupilsm krem z Pharmaceris M. Fajna konsystencja, ale zapach taki sobie.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze kwestia leków. Przecież w tej ciąży ok. 8-9 razy byłam na antybiotyku, tak więc ogranizm trochę się nawalczyl. ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę właśnie do zusu zawieźć l4, jeśli któraś lubi się pobujac w starszych rytmach disco to polecam:

    https://youtu.be/pEQFwrNR7g4

    ☺☺

  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, ja też dziękuję, że się odezwalaś :*

    Aiwlys cieszę się, że Twoje nastawienie dziś lepsze.

    Olik, sio na zwolnienie!!!

    Bajka, czwartek juz za mniej niż tydzień, weekend jakoś zleci, a przyszły tydzień jak wspominałaś, dzięki pracy przeleci jeszcze szybciej.

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarna Ty za chwile będziesz miała maleństwo obok siebie wow, teraz zobaczyłam, który to już tydzień.
    A jak wyprawka?

    Dziewczyny nie kuszą Was obecne wyprzedaże, by coś upolować?

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa, przeczekaj jeszze chwilę i będziesz dużo spokojniejsza :)
    Ja mam dziś wizytę i też panikuję. Dwa tygodnie temu wszystko było w porządku. Ale to całe dwa tygodnie, w dodatku objawy wcale mi się nie nasilają. Nadal nie mam większych problemów z mdłościami czy jedzeniem, ot, tyle że piersi bolą i dużo śpię. Wiem, że to żaden znak, ale mimo wszystko byłabym spokojniejsza.

    aiwlys, trzymam kciuki za maluszka!

    Jak dziś wszystko będzie dobrze, kupuję balsam na rozstępy - chociaż coś czuję, że i tak na niewiele się zda.
    Chciałabym kupić coś naturalnego, co ładnie pachnie i nie brudzi ubrań - są takie w ogóle? :) Koleżanka używała masła shea, ale mówiła, że okropnie brudzi i śmierdzi.

    Justya, o której wizyta? Ja o 17 dopiero...

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 ja zakupiłam olejek na rozstępy MomMe i jest całkiem niezły, o dziwo nie zauważyłam by brudził mi ubrania.
    Według etykietki należy smarować 2x dziennie, ale u mnie wychodzi oczywiście max 1x

    mi88 lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mii88 mam W domu naturalne masło shea. Jest wydajne, bo jak się rozpuści na ręce, to można się posmarować. Ale tak jak mówisz, zapach jest fatalny. No i dość tłuste.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Sarna Ty za chwile będziesz miała maleństwo obok siebie wow, teraz zobaczyłam, który to już tydzień.
    A jak wyprawka?

    Dziewczyny nie kuszą Was obecne wyprzedaże, by coś upolować?

    Mnie kuszą... w 3 kiwi jest rabat -15%
    Stokke za 5515zł kosztowałby 4600...
    Liczę że w marcu/kwietniu też będą rabaty. Pewnie już nie takie :/ ale wyprawka musi być gotowa bo potem będę do końca sama i nie będę miała jak latać po większe zakupy. Niby szybko będzie wszystko no ale cóż.

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Mnie kuszą... w 3 kiwi jest rabat -15%
    Stokke za 5515zł kosztowałby 4600...
    Liczę że w marcu/kwietniu też będą rabaty. Pewnie już nie takie :/ ale wyprawka musi być gotowa bo potem będę do końca sama i nie będę miała jak latać po większe zakupy. Niby szybko będzie wszystko no ale cóż.
    Aniu czaisz się na stokke?

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Na ten moment waży 2 kilo. Lekarz wpisał +200g, bo taki mają margines błędu.
    Mikołaj przy porodzie ważył 3340 w 38 tyg, a w 35 tyg musiałabym zerknąć na jakiś wynik z usg w podobnym tygodniu.
    Ale porownywalam ostatnio i był większy w innych tygodniach.
    Nawet pamiętam jak na 3 prenatalnych lekarz mówił, że urodzi się duży chłopak z wagą nawet ok. 3.600kg i faktycznie 2 tyg przed terminem miał 3340g.
    A teraz na prenatalnych od razu mi powiedział, że w 38 tygodniu może mieć ok. 2.5 kilo.

    Ja pocieszam się tym, że to dwie różne ciąże i różne geny.
    W 1 ciąży przytylam AŻ 27 kilo. Dziecko miało z czego pobierać. Ojciec Mikołaja tez miał powyżej 3 kilo. Ja nie miałam żadnych dolegliwości, mdlosci itd.
    W 2 ciąży teraz na plusie mam kilogram, biorąc pod uwagę, że do 9 tyg schudłam 5 kilo. A nawet jeśli nie brać tego pod uwagę to przytylam raptem 6 kilo do 35 tyg. Dodatkowo ja się urodziłam w 40 tyg miałam 2800 i 48cm, a ojciec dziecka też miał zaledwie 3 kilo. Poza tym mdłości do 20 tyg mnie meczyly, a jeszcze odzywiam się inaczej, bo np. Nie pije gazowanych napoi, rzadko zdaza mi się jeść fastfoody, choć nie ukrywam - nie żałuję sobie jak mam ochotę.
    Poza tym mam jeszcze 25 dni i maluszek jeszcze podje. ☺
    Wstałam z trochę lepszym nastawieniem, niz wczoraj. ☺

    Kochana u nas na grudniowkach dziewczyny porodzily po 2500-2600 w terminach. Olenka jest dluga a chuda, a Wojtus zaczal teraz nadrabiac. Takze spokojnie! Jak przeplywy sa ok to najwazniejsze. Dzieci sa rozne. Moja miala najwiekszy skok miedzy 22 wrzesnia a 22 pazdzirnika, a u innych te skoki byly nawet w 35-36 tc.

    Sarna84, aiwlys lubią tę wiadomość

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Aniu czaisz się na stokke?

    Ja się nie czaję. Ja jestem zdecydowana na 1000% :D
    A 3kiwi jest we Wro- więc nie będzie problemu z np. reklamacjami bo mam blisko. Stąd pilnuję akurat tego sklepu. Mają najtaniej w okolicy.
    Zwykle dają 8% rabatu. Więcej nie wyciągniesz. A jak zobaczyłam 15%... drugi raz... bo pierwszy był na czarny piątek... to taki rabat byłby marzeniem. I myślę jakie 'SALE' może być w marcu/ kwietniu żeby dali aż tyle.

    A my wybraliśmy już dawno Trailz ;)

    olik321 lubi tę wiadomość

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie obawiasz się kubełkowego siedzenia w spacerówce?
    Podobno w takim dziecko można położyć tylko przodem, pozycja boczna odpada

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ