X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4684 3467

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychacudna córcia :) będzie piękną kobietą! <3

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpoznanie:
    Podejrzenie hypotrofi płodu.
    Badanie gin.:
    Brzuch miękki, niebolesny, ujście zamknięte, krwawienia, plamienka, odchodzenia wód plodowych nie stwierdzono, macica powiększona, miękka.
    KTG:
    Zapis reaktywny, skurczy brak, ruchy odczuwalne, FHR OK. 130/min. Oscylacja falujaca.
    USG:
    1 płód żywy, położenie podłużne, glowkowe. Płyny w normie, Doppler ua prawidłowy, łożysko uprzednio, bez cech ablacji.

    Waga.. raz wyszło 1800. Za drugim razem jak lepiej złapała kość wyszło 2081 gram. Z racji, że na tym sprzęcie margines błędu to 200 gram, wpasano: 2281 gram co odpowiada 33 tygodniowi ciąży, a nie 35.

    Epikryza:
    Przeprowadzono diagnostykę stwierdzając jak w rozpoznaniu.

    Chcieli zatrzymać mnie w szpitalu, ale odmowilam, jeśli nie ma zagrożenia życia dziecka.

    Mam przyjść na ponowną konsultacje 10 stycznia.

    Przepływy łożysko- pepowina są OK.
    Mały jest po prostu malutki. I możliwe, że urodzi się z wagą tylko 2500, chociaż to myślę prawidłowa waga skoro ja w 40 tygodniu wazylam 2800g to w 38 tygodniu też mogłam przecież ważyć 2.5 kilo.

    Po prostu muszę kontrolować przyrost wagi.
    Lekarz powiedział, że malutki przybralam to i brzuszek malutki i dziecko też nie ma z czego się najeść aż Tak. A ja z moja postura nie mam predyspozycji do rodzenia 4 kilogramowych dzieci.

    Troszkę jestem spokojniejsza.
    Ale i tak przykro, że musieli mnie nastraszyc i teraz ciągle będę o tym myśleć, czy rośnie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2017, 19:13

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiwlys miałaś ostatnio dużo stresów odpocznij i zrelaksuj się a zobaczysz że mały urośnie jak na drożdżach i nie przejmuj się tymi kilogramami aż tak ,komu jak komu ale tobie to akurat nadwaga nie grozi

    cf409fc7e7.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma wagowa dzieci przy urodzeniu to 2500-4500, bardzo niedużo Wam brakuje. A nawet jeśli będzie mniejszy, to. nadal wszystko będzie w porządku :)


    age.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiwlys ja mam koleżankę, u której w 3 ciąży stwierdzono hipotrofie płodu.
    Mała urodziła się z niską waga, ale wszystko jest ok. Teraz kończyła 3 lata i jest przeslodka.
    Z tym, że u dzieciaków u których stwierdzono hipotrofie, masz prawo do indywidualnego kalendarza szczepień
    Niestety, nie zawsze o tym informują .

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam naprawdę wszystkiego po dziurki w nosie.. :( mam takiego doła..
    Już nie wiem co mam ze sobą zrobić.
    Nie dość, że człowiekowi ciężko to zamiast choć trochę być lżej, to wręcz przeciwnie..

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha ale Ula duża !!! Ja bym ją całowała non stop !!!

    Aiwlys wydech i naprawdę nie masz co się tak martwić bo 1.500 g przekroczone a i TC też.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha, śliczna Uleczka <3

    Aiwlys, musisz spróbować opanować nerwy i mocno się oszczędzać w najbliższym czasie + dobre odżywianie. Masz kogoś kto by Cię jakoś wsparł w codziennych obowiązkach? Może rodzice? Skoro łożysko i przepływy ok. to Maluszek na pewno jeszcze podrośnie do terminu. Mocno trzymamy za Was kciuki!

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamę i babcię. One i tak dużo mi pomagają zajmując się często wraz ze mną starszym synem, albo wysyłając mnie na pół godzinne drzemki. Nie mam aż takich obowiązkach przy 35m2 mieszkania z czego z drugiego pokoju w ogóle nie korzystam, bo jest w trakcie remontu. ☺ Daje sobie radę. Psychicznie trochę brakuje mi wsparcia w perspektywy osoby 3ciej - nie rodziny.. Ale nie mogę oczekiwać tego od 2 przyjaciółek, które po 1 nie są dzieciate i nie zawsze rozumieją moja sytuację, a po 2 nie lubią ojca mojego dziecka i już nawet wolą się nie wypowiadać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jeszcze zauważyłam brązowe plemienia. Mam nadzieję, że to po badaniu ginekologicznym, bo nie mam skurczy, ani nie ma krwi..

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha! Uleczka jest cudowna! I taka już duża :) całowałabym non stop. Nie dziwie się, że nie masz czasu na forum ;)

    Aiwlys 2200 to już nie jest źle. Uważaj na siebie i zajadaj różne pyszności. Może jak Ty trochę podrośniesz to maluch też ;)

    A ja dzisiaj byłam na zakupach z moją siostrą. Ona miała plan na wielkie zakupy a ja byłam do towarzystwa. Skończyło się na tym, że ja kupiłam cała siatę ciuchów a ona nic ;) ale jestem zadowolona. Kupiłam dwie pary dżinsów ciążowych, bo moje zwykle już mnie trochę uciskały i myślę, że się z nimi mocno zaprzyjaźnię :) do tego rajtki ciążowe, bo zwykle też mnie strasznie cisły a te nic :) sukienkę na sylwestra i koszulę :) i zmusiłam się, żeby kupić olejek przeciw rozstępom. Chociaż ciężko to widzę, nie cierpię się niczym smarować...

    Malgonia, summer86, Ruth lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Mycha! Uleczka jest cudowna! I taka już duża :) całowałabym non stop. Nie dziwie się, że nie masz czasu na forum ;)

    Aiwlys 2200 to już nie jest źle. Uważaj na siebie i zajadaj różne pyszności. Może jak Ty trochę podrośniesz to maluch też ;)

    A ja dzisiaj byłam na zakupach z moją siostrą. Ona miała plan na wielkie zakupy a ja byłam do towarzystwa. Skończyło się na tym, że ja kupiłam cała siatę ciuchów a ona nic ;) ale jestem zadowolona. Kupiłam dwie pary dżinsów ciążowych, bo moje zwykle już mnie trochę uciskały i myślę, że się z nimi mocno zaprzyjaźnię :) do tego rajtki ciążowe, bo zwykle też mnie strasznie cisły a te nic :) sukienkę na sylwestra i koszulę :) i zmusiłam się, żeby kupić olejek przeciw rozstępom. Chociaż ciężko to widzę, nie cierpię się niczym smarować...

    A tak sie nawet ostatnio zastanawialam kiedy zaczyns sie nosic coaxowe ciuchy. Mnie co prawda dzinsy pija i przy okresie, ale dobrze, ze to nie taka pilna sprawa ;)

    A pytanie moze i glupie ale po co sie nosi pasy ciazowe? Bo ze spodnie z pasamk to rozjmiem ale sam pas.. zdziwilk mnie takie odkrycie w rossmannie.

    Aiwlys Twoj dzidzius chudziutki po mamie. Spokojnie nadrobi :)

    A ja znow na komorce zdjec nie moge otworzyc :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha cudowna Malutka!
    Ania a powiedz mi mówisz o poziomie homocysteiny? Też to chyba zostawię a co do witamin zapytam ginekologa we wtorek na wizycie.
    Jardanka masakra! U mnie nikt się w imię na szczęście nie wtrąca i nie sugeruje. Z dziwnych propozycji twojej mamy, ja uwielbiam imię Gaja :) mam dobre skojarzenia ;). Ja dzisiaj stworzyłam takie swoje Top10, hehe.
    Małgonia nie sugeruj się bo niektóre dziewczyny w 8tc wypycha tak że się nie dopinają w gatki, a inne dopiero w 15 ;), ja tak od 10tygodnia przeszłam na getry... spodnie na stojąco w miare ale jak siądę już bardzo niekomfortowo. Też muszę sobie sprawić spodnie ciążowe, na razie tylko getry rożne i bluzy/tuniki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2017, 22:05

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka, widać już brzuszek u Ciebie? :) U mnie jakoś w tydzień zaledwie się pojawił. W luźnej sukience nadal nie widać, ale w obcisłej bluzce już się nie da ukryć.

    Flowwer lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Malka, widać już brzuszek u Ciebie? :) U mnie jakoś w tydzień zaledwie się pojawił. W luźnej sukience nadal nie widać, ale w obcisłej bluzce już się nie da ukryć.


    Czekam na zdjęcie brzuszka :D

    A tak się cieszyłam że nie mam mdłości a dziś przejechałam Rybnik z jednego końca na drugi przez te wszystkie ronda i mnie dopadły niemiłośiernie :( Stanowczo jazda samochodem mi w tym stanie nie odpowiada, żołądek się buntuje.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Malka, widać już brzuszek u Ciebie? :) U mnie jakoś w tydzień zaledwie się pojawił. W luźnej sukience nadal nie widać, ale w obcisłej bluzce już się nie da ukryć.

    U mnie tak samo. W sumie z dnia na dzień się pojawił. Jakiś tydzień temu jeszcze za bardzo nic nie było, a po świętach spodnie mnie zaczynają uwierać ;) mam nadzieję, że to dzidzia, a nie z przejedzenia ;) na szczęście mam klika par takich luźniejszych z przed "schudnięcia" ale i tak te ciążowe lepiej leżą. Cieszę sie, że je jednak kupiłam, bo w sumie jakoś nie byłam przekonana. Ale jak tylko je przymierzałam... Już wiem, że to była dobra decyzja :)

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Czekam na zdjęcie brzuszka :D

    A tak się cieszyłam że nie mam mdłości a dziś przejechałam Rybnik z jednego końca na drugi przez te wszystkie ronda i mnie dopadły niemiłośiernie :( Stanowczo jazda samochodem mi w tym stanie nie odpowiada, żołądek się buntuje.

    Ojjjj rybnickie ronda podczas mdłości to jest katastrofa. Chociaż one są w stanie mnie doprowadzić do mdłości nawet bez ciąży ;)

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Czekam na zdjęcie brzuszka :D

    A tak się cieszyłam że nie mam mdłości a dziś przejechałam Rybnik z jednego końca na drugi przez te wszystkie ronda i mnie dopadły niemiłośiernie :( Stanowczo jazda samochodem mi w tym stanie nie odpowiada, żołądek się buntuje.

    Flowwer, może za 2 tyg. się odważę jakąś fotkę strzelić :) Póki co wygląda jakbym się przejadła, ale wyskoczył już przed świętami, więc to raczej nie efekt smakołykow.

    A co do mdłości, mam je od 2 dni, szczególnie od rana do południa. Mam nadzieję, że to po świętach a nie jakiś nietypowy objaw II trymestru.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do dziś mam mdłości podczas jazdy autem. Szczegolnie w korku jak trzeba ciagle ruszac i hamowac :-/

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Mycha cudowna Malutka!
    Ania a powiedz mi mówisz o poziomie homocysteiny? Też to chyba zostawię a co do witamin zapytam ginekologa we wtorek na wizycie.
    Jardanka masakra! U mnie nikt się w imię na szczęście nie wtrąca i nie sugeruje. Z dziwnych propozycji twojej mamy, ja uwielbiam imię Gaja :) mam dobre skojarzenia ;). Ja dzisiaj stworzyłam takie swoje Top10, hehe.
    Małgonia nie sugeruj się bo niektóre dziewczyny w 8tc wypycha tak że się nie dopinają w gatki, a inne dopiero w 15 ;), ja tak od 10tygodnia przeszłam na getry... spodnie na stojąco w miare ale jak siądę już bardzo niekomfortowo. Też muszę sobie sprawić spodnie ciążowe, na razie tylko getry rożne i bluzy/tuniki ;)


    Mówię o homo, kwasie, b12 i d3. Badałam miesiąc przed zajściem drugi raz.
    Po miesiącu supli homo spadła z 18 na 9 a ostatnio była 11. Ale Besta brałam od święta bo mi już szkodziła ilość leków. Nie przykładałam się wcale przez ten miesiąc przed ani do folianu ani do supli. Zaszłam, to podkręciłam jedynie folian z 400 na 800 i nic nie zbadałam. Ma być dobrze to będzie. A Complex odstawiłam całkowicie i homo się nie przejmuje.
    Podobno jest nie wskazany (Dr's Best) w ciąży.

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ