X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Idzie styczeń ❄️, Nowy Rok 💫, będę w ciąży 🤰, ale szok 🙆‍♀️
Odpowiedz

Idzie styczeń ❄️, Nowy Rok 💫, będę w ciąży 🤰, ale szok 🙆‍♀️

Oceń ten wątek:
  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 236 161

    Wysłany: 3 stycznia, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HemoMyszka wrote:
    Ja poproszę o wpisanie na 30.01.

    W tym cyklu raczej bez specjalnego starania, ale test nie zaszkodzi.

    Staramy się od czerwca 2023.
    Dwa razy poroniłam w 8 tygodniu.
    Teraz poszerzamy diagnostykę, póki co wszystko w normie.
    Bardzo chcielibyśmy dzidziusia, ale są spore obawy, że znowu czeka nas to samo…


    Mam tak samo. Też 2 poronienia. Jestem przerażona, czy kiedyś uda się donosić ciążę. Do tego mam PCOS i IO, dlatego zajście w ciążę jest mocno utrudnione... Po ciąży biochemicznej miesiąc temu robiłam badania immunologiczne, antykoagulant toczniowy lekko podwyższony, ale teoretycznie miesci się w normie mojego laboratorium, za to cały internet mówi, że jednak mam poza normą i wynik powinien być niestety dodatni. Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć i w tym cyklu odpuściłam ovitrelle, zobaczymy co z tego wyjdzie na samym duphastonie 🙊

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 539 642

    Wysłany: 3 stycznia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszponka i cichawoda, mam nadzieję że nowy rok obdaruje w magię i trzymam za was kciuki🫶🏼

    Cichawoda, Roszponka lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Chesterka1124 Autorytet
    Postów: 384 284

    Wysłany: 3 stycznia, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfelinka wrote:
    Cześć w styczniu,
    Ja może zatestuję 9.01, o ile @ wcześniej nie przyjdzie. Po tym biochemie ostatnim chciałam odpuścić, ale testy już czekają 😅

    Dokładnie rok temu okazało się, że jestem w ciąży, więc nie liczę, że ten świąteczny cud się powtórzy, ale kto mi zabroni zrobić test 😉
    Hej.
    28.02.2021 wyszła mi ciąża, poronilam 30.04
    Rok poznisj, 27 lutego ciąża, termina na ten sam dzien i synek ma już 14 miesięcy ❤️
    Cuda się zdarzają ❤️
    Trzymam za Ciebie kciuki.

    Smerfelinka lubi tę wiadomość

    26.02.2021 II ❤️
    15.03.2021 jest ❤️
    30.04.2021 👼 😢
    26. 11.2021 II ❤️
    3.12.2021 puste jajo 😭
    28.02.2022 II ❤️
    23.03.2022 jest ❤️ 7tc
    4.11.2022 David 3700g szczęścia
    10 2023 poronienie 7tc 💔

    1.01.2024 starania o kolejną kruszynkę ❤️

    4 2024 biochem

    Jedno szczęście już mam ale serce pragnie więcej 🥺

    age.png
  • Chesterka1124 Autorytet
    Postów: 384 284

    Wysłany: 4 stycznia, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Witam wszystkie staraczki i życzę powodzenia 👌❤️

    Postanowiłam dołączyć tutaj bo czuje się trochę samotna, zagubiona... Albo zmęczona...
    W każdym razie chciałabym za testować 9 stycznia, z nadzieją.

    Staramy się od pół roku, we wrześniu poronilam, mamy juz dziecko, syn 14 miesięcy, ale te pojedyncze kreski doprowadzają do depresji 😢

    kleopatr4, lady_in_black lubią tę wiadomość

    26.02.2021 II ❤️
    15.03.2021 jest ❤️
    30.04.2021 👼 😢
    26. 11.2021 II ❤️
    3.12.2021 puste jajo 😭
    28.02.2022 II ❤️
    23.03.2022 jest ❤️ 7tc
    4.11.2022 David 3700g szczęścia
    10 2023 poronienie 7tc 💔

    1.01.2024 starania o kolejną kruszynkę ❤️

    4 2024 biochem

    Jedno szczęście już mam ale serce pragnie więcej 🥺

    age.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 539 642

    Wysłany: 4 stycznia, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacie ale energia dziewczyny🔥 3 testowania jednego dnia ale już wyczekuję😎

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 4 stycznia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pluszowa, HemoMyszka i Chesterka :)

    Zapraszamy do częstego udzielania się, lubimy nowe koleżanki :) dlatego koniecznie musimy Was poznać :)

    Zapisałam wszystkie testowania, i tak @kleopart4, mamy kombo 9 stycznia ;P
    Jak na mój wątek to zaczyna się robić ciasno w styczniu ;P

    Ja za to, pozwoliłam sobie wpisać siebie samą, jako wolną strzelczynię :)

    kleopatr4, lady_in_black, Chesterka1124 lubią tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 4 stycznia, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pozwolę sobie wrócić do wątku trądziku na moment, który jakiś czas temu omawiałyśmy.

    Dostałam wiele polecajek kosmetyków, ale przyznam, że nic mi nie pomaga, czasami to w ogóle jest gorzej. Z każdym dniem, godziną nawet pojawiają się nowe krostki.

    Jestem przekonana, że mój problem leży w środku.
    Czy któraś z Was może używała, zanotowała poprawę i może polecić coś, co wyregulowało hormony, przywróciło równowagę organizmu i poprawiło stan skóry?

    Tak, wiem :) trzeba wiedzieć co szwankuje, który hormon, itd. Sęk w tym, że u mnie niby wszystko ok, ale ja widzę, czuję, wiem to, że to przez moje "cykle". Typowo, na żuchwie, policzkach, skroniach, wokół ust.

    Naczytałam się już wszystkiego, wiem, że są jakieś kompleksowe suplementy, typu Vellena, ale opinie są jedynie na ich stronach, pewnie opłacane i nie wierzę im.

    Co by tu zrobić, żeby sobie poradzić z tym g*wnem? :(

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 539 642

    Wysłany: 4 stycznia, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety cierpię nieustannie na trądzik zaskórnikowy i pomaga mi jedynie kwas azelainowy na wygładzenie skóry.
    Miałam terapię izotretynoiną w wieku 18 lat, ale po 2 latach wróciło wszystko.
    Lepiej mi było jak zrezygnowałam z nabiału.
    Hormony są ok, poza testosteronem który jest troszkę za wysoki, mimo że w normie. Może uderz w tym kierunku?

    Tedka lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 236 161

    Wysłany: 4 stycznia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem kosmetologiem i tak szczerze to ciężko powiedzieć bez obejrzenia jaka może być przyczyna. Jeśli trądzik masz typowo powiązany z Twoim cyklem to polecam Fertistim. Mi uregulował cykle i zmniejszył nasilenie objawów pms, wyprysków i bólu miesiączkowego.

    Możesz mieć też zaburzoną barierę hydrolipidową, a Twój cykl tylko zaognia stany zapalne, wtedy polecę Ci zminimalizowanie kosmetyków. Żel do mycia cerave (niebieski) i krem nawilżający, najlepiej o konsystencji żelowej, żeby nie zapchał. Do tego krem z filtrem 50, ale z dobrym składem, bo też potrafią zapchać i prowadzić do stanów zapalnych.
    Raz w tygodniu krem okluzyjny (mocne nawilżenie i regeneracja skóry).
    Jeśli stan zapalny po tym ustąpi, można dodać produkty złuszczające 2 razy w tygodniu. Jakiś delikatny kwas na przykład 🙂.

    Natomiast jeśli te rzeczy nie pomogą, to zawsze polecę wizytę u dermatologa, możliwe, że będzie potrzebny jakiś antybiotyk w kremie albo doustny w ostatecznosci 🙂

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7652 10025

    Wysłany: 4 stycznia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Dziewczyny, pozwolę sobie wrócić do wątku trądziku na moment, który jakiś czas temu omawiałyśmy.

    Dostałam wiele polecajek kosmetyków, ale przyznam, że nic mi nie pomaga, czasami to w ogóle jest gorzej. Z każdym dniem, godziną nawet pojawiają się nowe krostki.

    Jestem przekonana, że mój problem leży w środku.
    Czy któraś z Was może używała, zanotowała poprawę i może polecić coś, co wyregulowało hormony, przywróciło równowagę organizmu i poprawiło stan skóry?

    Tak, wiem :) trzeba wiedzieć co szwankuje, który hormon, itd. Sęk w tym, że u mnie niby wszystko ok, ale ja widzę, czuję, wiem to, że to przez moje "cykle". Typowo, na żuchwie, policzkach, skroniach, wokół ust.

    Naczytałam się już wszystkiego, wiem, że są jakieś kompleksowe suplementy, typu Vellena, ale opinie są jedynie na ich stronach, pewnie opłacane i nie wierzę im.

    Co by tu zrobić, żeby sobie poradzić z tym g*wnem? :(
    Wiesz co ja bym Ci zaproponowała przejrzeć profil na ig "hormonalna przestrzeń" może coś tam znajdziesz. Można też się do nich zapisać na konsultację online ale może też odpowiedzą Ci bez konsultacji na jedno małe pytanie ☺️

    Tedka lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 4 stycznia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie93 wrote:
    Ja jestem kosmetologiem i tak szczerze to ciężko powiedzieć bez obejrzenia jaka może być przyczyna. Jeśli trądzik masz typowo powiązany z Twoim cyklem to polecam Fertistim. Mi uregulował cykle i zmniejszył nasilenie objawów pms, wyprysków i bólu miesiączkowego.

    Możesz mieć też zaburzoną barierę hydrolipidową, a Twój cykl tylko zaognia stany zapalne, wtedy polecę Ci zminimalizowanie kosmetyków. Żel do mycia cerave (niebieski) i krem nawilżający, najlepiej o konsystencji żelowej, żeby nie zapchał. Do tego krem z filtrem 50, ale z dobrym składem, bo też potrafią zapchać i prowadzić do stanów zapalnych.
    Raz w tygodniu krem okluzyjny (mocne nawilżenie i regeneracja skóry).
    Jeśli stan zapalny po tym ustąpi, można dodać produkty złuszczające 2 razy w tygodniu. Jakiś delikatny kwas na przykład 🙂.

    Natomiast jeśli te rzeczy nie pomogą, to zawsze polecę wizytę u dermatologa, możliwe, że będzie potrzebny jakiś antybiotyk w kremie albo doustny w ostatecznosci 🙂

    No właśnie jeśli chodzi o dermatologów, to albo proponują izotretynoinę (tak jak kleopatra już też kiedyś miałam te kurację, dwa razy nawet i zawsze wracało) albo maści (epiduo non stop, odstawiam i nadal wraca), które nie są w ogóle skuteczne i dlatego nie upatruję w moim trądziku jakiejś przyczyny dermatologicznej stricte. Przerobiłam już wielu lekarzy i każdy jeden stosuje to samo, bez badań, bez niczego. Szok. Są kolejni wspaniali, zaraz po endokrynologach niedoukach.

    Barierę mogę mieć zniszczoną, między innymi dzięki właśnie tym maściom wszelakim, które mocno wysuszały moją skórę :( z przyjemnością stosowałabym jakieś super nawilżające kremy, ale niestety wszystkie sprawiają, że zaraz znowu mnie wysypuje.
    No już sama nie wiem, może mam jakąś dziwną postać trądziku różowatego? Ponoć przy nim też są krostki. Już przeczytałam cały internet i doszukuję się u siebie wszystkiego po trochu :P

    No nic, trzeba się z tym zmierzyć jakoś inaczej.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 236 161

    Wysłany: 4 stycznia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w większości drogeryjne produkty nie są najlepszych jakości. Ja Ci mogę polecić serum nawilżające firmy Annani. Ma świetny skład, nie zapycha i bardzo dobrze nawilża. Na pewno, warto chociaż na 2 tygodnie odstawić wszystkie produkty które mogą zaogniac trądzik. Ważna też jednak jest dieta przeciwzapalna. W trądziku najważniejsze to działać kompleksowo. Jeśli hormony są w normie to dieta i powyższa pielęgnacja powinny pomóc 🙂 warto też umówić się do kosmetologa osobiście. Będzie w stanie stwierdzić jak wygląda bariera i jaki to rodzaj trądziku, ewentualnie dobrać odpowiednie zabiegi. Bo bez tego ciężko cokolwiek wywnioskować ☺️

    Tedka lubi tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 4 stycznia, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Katie :) na pewno wezmę sobie Twoje rady do serca.

    A co sądzisz o kosmetykach Ziaja? Ciekawa jestem opinii kosmetologa :D

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 236 161

    Wysłany: 4 stycznia, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mam być szczera to 98% z nich nadaje się do kosza 🙈 ale widziałam kiedyś chyba jakieś serum z witaminą C w Rossmannie, czy coś podobnego i skład miało całkiem ok. Ja natomiast firmy nigdy nie polecę, tak samo jak nivea 😜

    Tedka, kleopatr4, Kasiak89 lubią tę wiadomość

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 4 stycznia, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie93 wrote:
    Jeśli mam być szczera to 98% z nich nadaje się do kosza 🙈 ale widziałam kiedyś chyba jakieś serum z witaminą C w Rossmannie, czy coś podobnego i skład miało całkiem ok. Ja natomiast firmy nigdy nie polecę, tak samo jak nivea 😜

    No własnie, nie chciałam pierwsza mówić, bo byłam ciekawa, ale ja również mam takie wrażenie, że to szit.

    Po ziai tak mnie sypie, jak mało po czym :)
    Jedyne co lubię z tej firmy, to żele intymne w zielonej butelce i krem do rąk z serii kozie mleko.

    Spróbuję teraz może odstawić wszystkie kremy jakie mam, łącznie z effaclar, myć tylko żelem do twarzy delikatnym i smarować kremem cerave niebieskim. :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Katie93 Ekspertka
    Postów: 236 161

    Wysłany: 4 stycznia, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi. I daj też skórze czas, żeby się zregenerowała. Naskórek odnawia się co 28 dni, więc nie ma co się też spodziewać efektów od razu ☺️

    Możesz też jeszcze sprawdzać czy to nie jest alergia na jakiś produkt spożywczy np nabiał, odstawiając po jednym na jakiś czas. Ale jeśli nie zmieniałaś diety w ostatnim czasie to myślę, że to nie to 🙂

    🧍‍♀️31
    🩺 PCOS, IO
    2019 październik 💔 7/8tc
    2023 grudzień 💔 cb

    Lametta, Metformax, Bromocorn, Fertistim, Wit. D, wit. C, Cholina, Omega, Magnez. 💉🧪💊

    💉 Luty '24- 1 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Marzec '24- 2 cykl Lametta+Ovitrelle ❌
    💉 Kwiecień '24- 3 cykl Lametta, bez Ovitrelle w tym cyklu🍀🤞

    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Trombofilia ❓
    Mutacje mthfr❓

    🧍‍♂️33
    Zdrowy jak koń 💪
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 292 383

    Wysłany: 4 stycznia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Dołączam dziewczyny do Was. Końcówka 2023 mnie przeciągnęła po ziemi ale już wstaje i poprawiam koronę ;)

    październik ` 23 - ciąża biochemiczna

    w listopadzie II kreski , dobrze rosnąca beta->pęcherzyk, zarodek , bijące serduszko - wszystko super.
    Grudzień - W 8tc skurcze , usg w szpitalu - poronienie chybione , zarodek zatrzymał się na 6tc :(
    ,20.12 poronienie samoistne

    Po ok 7-8 dniach krwawienia , usg -> macica czysta "jakby nigdy nie było ciąży", crp poniżej 1.

    Także serduszkowanie już było , może się uda bo mam wrażenie , że miałam owulację.

    Nie mam pojęcia od kiedy tak naprawdę liczyć cykl po poronieniu...ale liczę od 19.12 bo wtedy zaczęło się plamienie.
    Mam MTHFR i Pai 1 , ciąża była od początku na Neoparin i na Duphaston więc nic więcej nie mogłam poradzić. Poszerzam diagnostykę o zespół antyfosfolipidowy.
    To moja druga strata niestety :(
    Mam wspaniałą córeczkę z 2020 roku, która jest moim największym szczęściem i podchodzę bardziej na luzie do kolejnej ciąży. Co ma być to będzie ;)

    Jesteśmy najsilniejsze , wszystkie <3

    Katie93, Tedka, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1517 1867

    Wysłany: 4 stycznia, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety klapa i nawet test nie będzie potrzebny, bo już zaczęłam plamić 😞

    Za wszystkie testujące trzymam dalej kciuki!

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 4429 3704

    Wysłany: 4 stycznia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja w kolejnym roku... 😉.
    To ten moment że czas powiedzieć "wracam do gry". Muszę ogarnąć badania, klinikę i próbujemy...

    Roszponka, Anka96, kleopatr4, Siri, miska122, Olcykowa, Jo_an, Kasiak89, Tedka, Hania123, lady_in_black lubią tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III prenatalne 1810g 💙
    20.07 - 32+2 - 2250g
    29.07 - 33+4 - 2350g
    01.08 - 34+0 (IP) - 2590g
    02.08 - 34+1 (IP) - 2750g
    09.08 - 35+1 (IP) - 2940g
    16.08 - 36+1 (M) - 3300g
    17.08 - 36+2- 2950g 🤯
    23.08 - 37+1 - patologia- 3400g
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    Marzec - ❌️ - NK 25%
    Kwiecień - ❌️ - NK 15% 🥹
    22.04.2024 - 🙏

    ❔️❔️ 🫣


    2 blaski ❄️4AB ❄️3AA
  • Pluszowa89 Koleżanka
    Postów: 33 18

    Wysłany: 4 stycznia, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poproszę o wpisanie na testowanko 25.01. Chociaż marnie to widzę.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ