X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    A ja mam wrażenie, że jak zrobię test, to ona na pewno przyjdzie, trochę to głupie, ale mam wrażenie, ze to zapeszy wszystko, ale przynajmniej oszczędzam na testach. A temperaturę zaczęłam mierzyć wczoraj :) o właśnie Ty miałaś chyba ze mną zacząć?
    Ja zacznę po @. I jak wynik dzisiaj? mierzysz dowcipnie czy pod język

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowcipnie :) chociaż mam sporo wątpliwości co do tego i nie wiem czy dobrze to robię. Wczoraj niby 36,47 dziś 36,38. Muszę chyba się wczytać dokładnie w zasady.
    I nie wiem czy żeby wykres był widoczny to muszę wykupić abonament? bo do tej pory nie był mi potrzebny, a teraz jak chciałabym żeby był widoczny, to nie wiem jak to zmienić, a w opisie wyświetla mi się, że nie mam bieżącego wykresu.
    EDIT: znalazłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 22:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki badania męża :(

    1 badanie (luty 2016) --2 badanie (luty 2016) -- 3 badanie (maj 2016) -- (norma)
    Objętość ejakulatu 1,5 ml -- 1,5 ml -- 4 ml (>1,5 ml)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min -- 30 min (do 60 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 --7,5 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 -- 4,4 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln -- 17,6 (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% -- 30% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% -- 70% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln -- 0,4 mln (<1 mln)
    A teraz jeszcze dodatkowo aglutynacja ++

    Nie wiem co myśleć jest chyba jeszcze gorzej niż było :(
    dostał teraz inne leki, ale żeby po 3 miesiącach leczenia było jeszcze gorzej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 11:18

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mam wyniki badania męża :(

    1 badanie (luty 2016) --2 badanie (luty 2016) -- 3 badanie (maj 2016) -- (norma)
    Objętość ejakulatu 1,5 ml -- 1,5 ml -- 4 ml (>1,5 ml)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min -- 30 min (do 60 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 --7,5 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 -- 4,4 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln -- 17,6 (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% -- 30% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% -- 70% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln -- 0,4 mln (<1 mln)
    A teraz jeszcze dodatkowo aglutynacja ++

    Nie wiem co myśleć jest chyba jeszcze gorzej niż było :(
    dostał teraz inne leki, ale żeby po 3 miesiącach leczenia było jeszcze gorzej?
    Może jakaś infekcja się przyplątała? :/

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mam wyniki badania męża :(

    1 badanie (luty 2016) --2 badanie (luty 2016) -- 3 badanie (maj 2016) -- (norma)
    Objętość ejakulatu 1,5 ml -- 1,5 ml -- 4 ml (>1,5 ml)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min -- 30 min (do 60 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 --7,5 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 -- 4,4 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln -- 17,6 (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% -- 30% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% -- 70% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln -- 0,4 mln (<1 mln)
    A teraz jeszcze dodatkowo aglutynacja ++

    Nie wiem co myśleć jest chyba jeszcze gorzej niż było :(
    dostał teraz inne leki, ale żeby po 3 miesiącach leczenia było jeszcze gorzej?


    A mąż robił przeciwciała przeciwplemnikowe? Coś czytałam, że ta aglutynacja jest z tym związana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, ale w lutym drugie wyniki były podobne (a pierwsze, które są zupełnie inne były robione 2 tygodnie wcześniej), a pierwszy wynik, który jest o niebo lepszy jest z innego miejsca. Pierwsze badanie prywatnie w Klinice, a dwa kolejne robione w Szpitalu na zlecenie androloga.
    Przy infekcji wyszłyby chyba leukocyty wyższe i ph podwyższone.
    Teraz dostał inne leki i z tego co już doczytałam to Clostilbegyt to jest to słynne CLO, które wiele dziewczyn bierze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robił przeciwciał, bo w dwóch poprzednich badaniach jej nie było... ;/

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Nie robił przeciwciał, bo w dwóch poprzednich badaniach jej nie było... ;/
    Moj też bierze clo po pół tabletki teraz sprawdzimy czy coś się poprawi. Jedna dziewczyna zaszła W ciążę po clo u meza. Te wyniki trochę gorsze od ostatnich. Tak jakby leczenie nic nie dało. A na aglutynacje nie bierze się flegaminy?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana a jak się czuje Twój mąż? Bo mojemu lekarz też zapisał 1/2 tabletki przed snem i powiedział, że przez pierwsze 3 dni nie może jeździć samochodem i zabronił mu pic jakiegokolwiek alkoholu (chyba, że się trafi jakaś większa impreza, to wtedy ma nie brać leków), więc obawiam się, że to będzie ciężki czas...
    Natomiast nic mu chyba nie powiedział, że nie zaleca iui przy takich wynikach, skoro ma się zgłosić na 3 dni przed zabiegiem żeby sprawdzić wyniki badań, które robił tj. wzw, hiv, test wr itd.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj też bierze na noc I normalnie się czuje. Jeździł samochodem I nic nie narzekal. A alkoholu to tak nie pije bo mu lekarz W ogóle nie kazał. Czasami wypije piw Ale to sporadycznie. Już bierze ok 1 miesiąca

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj niby mówił o trzech dniach, że nie może kierować, bo będzie zmęczony, rozkojarzony, coś w tym stylu, więc jak znam mojego męża, to u Niego ten stan będzie trwać. Mój też raczej alkoholu nie pije, ale czasem jakieś piwko się zdarzało. Natomiast teraz lekarz powiedział, że przy tych lekach to ani grama alkoholu nie może.

  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 19 maja 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko nie smutaj się :( wszyscy tu mamy problemy :(. U Ciebie większe ma mąż u mnie np. problemem jestem ja. Grunt to teraz mieć dobrego lekarza. Może skonsultujcie wyniki prywatnie u androloga. Jest taki portal, chyba znany lekarz się nazywa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Kimka, ja bym skonsultowala pewnie ale mój mąż raczej nie bardziej chciał. ChodZi do androloga na NFZ bo tak mi sie udało załatwić, a gdyby nie to, to trafilibysmy do niego prywatnie. Tak myślę czy go nie umówić na USG podobno lekarz nic nie mówił ale może warto zrobić, w ogóle mu badań nie zlecił.
    Al
    Ana mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, czy Twój mąż przed cło robił badania hormonów? Bo znalazłam wątek o tym i dziewczyny pisaly że nie powinno się go brać dopóki się nie sprawdzi hormonów i markerow nowotworowych?

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 19 maja 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Wiem Kimka, ja bym skonsultowala pewnie ale mój mąż raczej nie bardziej chciał. ChodZi do androloga na NFZ bo tak mi sie udało załatwić, a gdyby nie to, to trafilibysmy do niego prywatnie. Tak myślę czy go nie umówić na USG podobno lekarz nic nie mówił ale może warto zrobić, w ogóle mu badań nie zlecił.
    Al
    Ana mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, czy Twój mąż przed cło robił badania hormonów? Bo znalazłam wątek o tym i dziewczyny pisaly że nie powinno się go brać dopóki się nie sprawdzi hormonów i markerow nowotworowych?
    Nie robiliśmy. po prostu kazał brać to bierzemy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i u nas też tak będzie. Nigdy w życiu nie uda mi się namówić męża na badanie krwi którego nie zlecił mu lekarz.

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 19 maja 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innamorta bierzesz ovarin? Co o nim uwazasz? Jest jakis efekt?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, a może porozmawiaj z mężem. Przecież co lekarz to inna opinia. Jeden daje to inny drugie. Ja miałam po owu niski progesteron chodziłam do endokrynologa-ginekologa, który nic z tym nie chciał zrobic. Na forum przeczytałam, że dziewczyny w takich przypadkach dostają luteine albo dupka, zmieniłam lekarza i dostałam to co powinnam kilka miesięcy wcześniej brać. Może ewentualnie spakuj wyniki męża i sama wybierz się do androloga. To poważna sprawa jest i warto to skonsultować żeby później nie wyrzucać sobie zmarnowanego czasu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy z clo, trochę poczytałam i ogólnie opinie są dobre. Zwróciłam też uwagę, że w temacie "clo na poprawę nasienia" wiele dziewczyn, które się wypowiada, albo ma już dzieciaczka, albo jest w ciąży, więc trochę mam nadzieję, że to pomoże, poza tym zauważyłam, że mój mąż duże nadzieje pokłada w iui, bo zaczął dopytywać jakie są w związku z tym plany.
    Kimka, muszę chyba się trochę zdystansowac do tego, bo póki co nie mam siły na to wszystko.

  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 20 maja 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak mam takie pytanie. Myślicie, że warto (same może to robiłyście) porozmawiać z mamą o problemach? Mieszkamy daleko od siebie,na razie nie będziemy się widziały. A wiem, że przez telefon się rozkleję i pewnie będzie tylko ryk. Wiem, że mogę na nią liczyć. Jednocześnie nie chce, żeby mąż wiedział o tej rozmowie. On niby rozumie, wspiera mnie ale mniej przeżywa to ode mnie. Nawet nie wiem, czy mam problem. Może w pechowym cyklu zaczęłam obserwacje i wszystko będzie ok. Na pewno od kolejnego cyklu wybieram się na monitoring. Wolę wiedzieć teraz, niż żyć nadzieją.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 20 maja 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rano sikacz negatywny. Jutro tylko beta na potwierdzenie i jedziemy z nowym cyklem :)
    Teraz już i mojego na badanie ziarenek wysyłam.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ