X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jesień za pasem, będzie czerwiec z bobasem :) czyli WRZEŚNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

Jesień za pasem, będzie czerwiec z bobasem :) czyli WRZEŚNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 3 września 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona to dobrze,ze to zwykła torbiel,pewnie zaraz zniknie.Ja mam jakąś dziwną dwuwarstwową.Na razie do obserwacji ale juz mam ją kilka dobrych miesięcy więc boje się,że to endometrioza.
    Wiecie może czy marker CA125 musi wyjśc wyższy przy endomendzie?Bo ja mam w normie.

    Też kupilam wczoraj ebooka 28dni płodności.Będę stosować.Kupiłam juz uwaga: 1kg czarnuszki :DJemy ją ze wszystkim :D

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 3 września 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Podglądam Was od jakiegoś czasu, dużo tu dobrej energii i wzajemnego wsparcia. Jeśli pozwolicie to będę się udzielać. Mam już za sobą trochę przejść jak zdecydowana większość z Was i dlatego jak coś będę wiedziała/ znała to chętnie podzielę się swoim doświadczeniem- ednomenda to niestety temat dobrze mi znany. I odpowiadając na Twoje pytanie Judit- niestety nawet CA-125 w normie może oznaczać endometriozę. Jestem tego żywym przykładem (moj wynik 23, a norma 0-30). Są dziewczyny, które mieszczą się w normie i mają, są też takie które mają przekroczone normy kilkanaście razy. Sam ten wskaźnik jest za przeproszeniem o kant dupy potłuc, o niczym nie świadczy. Ale też oczywiście nie ma co się bać- żeby w ogóle zdiagnozować endomendę to sama torbiel też nie wystarczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 12:52

    Judit, Ochmanka, Malinaa90, Ania_85_, Magduullina, Iseko lubią tę wiadomość

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szoneczko, jak dokoksujesz sie tymi hormonami, to nie tylko zabrzuszkujesz sie pieknie w pierwszym cyklu po odstawieniu, a pojawia sie i blizniaki :) Tak, w koncu nadszedl ten moment, ze moje czarodziejsko-wrozkowe moce powrocily :) :* Trzymaj sie, Kotek :* Pamietaj, ze po kiepskim czasie zawsze jest zajebiscie!

    Fiore, kurcze, wierzylam, ze norma tego markera moze z duzym prawdopodobienstwem wykluczyc endometrioze... Fajnie, ze jestes :) Witamy, czuj sie jak w domu :)

    Dlaczego jestem takim przypalem... Czy tylko ja umiem podczas "calla", pracujac z domu isc do kibla i nie wlaczyc opcji "wylacz mikrofon"... Naaaajgorzej :D to chyba tak samo przypalowe, jak wyjscie z domu z owulakiem przyczepionym do szalika :D

    Edit: jak zajde w ciaze, to juz nie wiem, co bede odwalac, jesli juz teraz mam dupe zamiast glowy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 13:05

    malamisia, aeiouy, szona, syllwia91, Ochmanka, Kittinka83, Irvine90, eemmiilliiaa, Gosiek1993, MonikA_89!, 5ylwian, Malinaa90, Ania_85_, Magduullina, Iseko, nuśka91 lubią tę wiadomość

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 3 września 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiatmy Fiore:)! Tak myślałam,że to Ca125 za wiele nie mówi.Nie mam dolegliwości tykich typowych jak np.strasznie silne bóle miesiączkowe.
    Lekarz jednak coś tam wspomina,że może się okazać,że to endometrioza(na podstawie tej torbieli).Na razie nie chce ruszać jej operacyjnie.Ja bym chciała spróbować histeroskopii aby sprawdzić czy nie ma jakiś ognisk,zrostów.Ale muszę jeszcze poczekać -najpierw hsg.
    A Ty Fiore jak zdiagnozowałaś endometrioze?

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 3 września 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka, no co za... 😡 miało już być bez tej evry, kurczę! Ale przynajmniej tyle dobrego, że jest ciut lepsza od doustnych antyków.
    Oczywiście, ze będzie dobrze! ❤️

    Misia, daj znać co powiedziała o tej szyjce, no i nie tylko! 😊

    Sasanko, haha! Będziesz miała budyn 😋❤️ Zdarza się najlepszym.

    Sasanka55, Magduullina lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 3 września 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :))))) Heh moja historia to beznadziejny przypadek. Endometriozę znalazł mi lekarz w klinice w lutym tego roku podczas badania USG po jakiś 3 minutach. Wcześniej chodziłam przez 4 miesiące do jednej baby na monitoringi (niech ją *#&#@(@*@) i ani słowem się nie zająknęła. A on do mnie: "O, na prawym jajniku torbiel czekoladowa (endometrialna) o śr.16mm". Ja w totalnym szoku, oczy jak 5 złotych. Tamta baba przez te kilka miesięcy tego nie widziała? Przecież takie ustrojstwo też nie rośnie z dnia na dzień, albo w nocy jak grzyby po deszczu. Lekarz w klinice zrobił mi jeszcze dokładniejsze badanie palpacyjne (ręczne). Dla potwierdzenia poszłam jeszcze do chyba najlepszego specjalisty od endomendy w Wawie na szczegółowe USG, które trwało 45min i on poznajdował wszystkie ogniska niestety, więc już pozostałam bez złudzeń...Ale jeśli właśnie to jest torbiel endometrialna to od razu też lekarz (w miare ogarnięty oczywiście) powinien to widzieć. Ma w środku krew.No i przy okazji też polecili mi zrobić to CA-125 i na wynik 23 (norma do 30) lekarz powiedział: no, taki wynik charakterystyczny dla endometriozy.)

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam odrzucić luteine ze względu na mdłości i skończył mi się dupek a miałam go brać 3x1. Miałam recepte na progesteron besins w razie plamien i lekarz na recepcie napisał 3x1 ale plamien niemam to mogę brać 2x1? Chyba za dużo nie zaszkodzi? Mój lekarz na bank nie odpisze na takie coś... A wizytę mam w poniedziałek

  • Olga856 Przyjaciółka
    Postów: 96 88

    Wysłany: 3 września 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i chyba nic z tego 😥 2 dni do @, a dzisiaj jakieś bezbolesne póki co plamienie... A już miałam nadzieję, że się udało 😔😔😔

    c55fyx8d83g33aob.png
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 3 września 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit, moja torbiel się ujawniła po biochemie. A zatem pod koniec czerwca. W lipcu miałam normalną owulację mimo torbieli, a w sierpniu już evrę. Czyli moja torbiel w identycznej postaci też już sobie siedzi 3 miesiąc 😕 Czy to w ogóle możliwe, ze torbiel nie zareaguje na antykoncepcję? A może ja coś złe przyklejam :/ albo może antykoncepcja doustna działa lepiej? Sama już nie wiem :/

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 3 września 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Judit, moja torbiel się ujawniła po biochemie. A zatem pod koniec czerwca. W lipcu miałam normalną owulację mimo torbieli, a w sierpniu już evrę. Czyli moja torbiel w identycznej postaci też już sobie siedzi 3 miesiąc 😕 Czy to w ogóle możliwe, ze torbiel nie zareaguje na antykoncepcję? A może ja coś złe przyklejam :/ albo może antykoncepcja doustna działa lepiej? Sama już nie wiem :/
    Dziwna sprawa z tą torbielą 🤔 U mnie po tabletkach anty się wchłonęła. Tylko że moja powstała z pęcherzyka, który nie pękł pomimo podania ovitrelle, potem miałam USG podczas @ i nadal miała się dobrze. Dopiero po 14tabsach jak dostałam krwawienia z odstawienia, to się jej pozbyłam, albo zniknęła w trakcie wcześniejszej @, ale już po USG. Może ta evra w plastrach słabiej działa niż połykane tabletki?🤔

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 3 września 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Szoneczko, jak dokoksujesz sie tymi hormonami, to nie tylko zabrzuszkujesz sie pieknie w pierwszym cyklu po odstawieniu, a pojawia sie i blizniaki :) Tak, w koncu nadszedl ten moment, ze moje czarodziejsko-wrozkowe moce powrocily :) :* Trzymaj sie, Kotek :* Pamietaj, ze po kiepskim czasie zawsze jest zajebiscie!

    Fiore, kurcze, wierzylam, ze norma tego markera moze z duzym prawdopodobienstwem wykluczyc endometrioze... Fajnie, ze jestes :) Witamy, czuj sie jak w domu :)

    Dlaczego jestem takim przypalem... Czy tylko ja umiem podczas "calla", pracujac z domu isc do kibla i nie wlaczyc opcji "wylacz mikrofon"... Naaaajgorzej :D to chyba tak samo przypalowe, jak wyjscie z domu z owulakiem przyczepionym do szalika :D

    Edit: jak zajde w ciaze, to juz nie wiem, co bede odwalac, jesli juz teraz mam dupe zamiast glowy :D
    Sasanko rozsmieszylas mnie dzisiaj z tym mikrofonem :) wyobrazilam to sobie haha

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 3 września 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Szona może to kombo double-anty takie jakieś nie takie. Ja pokładam arcy nadzieję w Twojej wizycie 17-go!
    Na jakim etapie cyklu teraz jesteś? Kiedy zaczynasz następne plastry?
    Ja na torbiel łykałam duphaston. Nie pamiętam już jak to było ale wiem że długo i dużo.

    Hejka Fiore! Zapraszamy serdecznie. Mam nadzieję że rozgościsz się tu na dobre😉

    Olga standardowa mantra staraczkowa: póki nie ma @ jest nadzieja!

    Sasanka ja tam uważam że przypałowcy to najfajniejsi ludzie! No i to by się zgadzało 😙🤗
    A szalikową ozdobę Izape zawsze wspominam z uśmiechem😉 buziak Iza!

    Syllwia nie mam pojęcia jak z tym progesteronem ale ja chyba bym brała tak żeby dawka wyszła podobna (chociaż chyba lepiej ciut więcej jak ciut mniej 🤔) ten bensis też jest doustny?

    Sasanka55, Kittinka83 lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 3 września 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym to wiecie co, ostatnio robię same dobre interesy!
    Wczoraj kupiłam gruszki po 4.49 mimo że powinny być po 7.99 ale wisiała zła cena no i już musieli mi po tej policzyć a dzisiaj kupiłam lokówkę 40zl taniej bo na półce cena była 129zl ale na pudełku 89😂 kurde może zagram w totka skoro tak się mnie szczęście trzyma 😏🤔
    Albo nie! Przelece starego to może pykniemy potomka👌💡

    Sasanka55, Pati96, MonikA_89!, Misiaa, Angelika1313, Beti82, szona, Irvine90, eemmiilliiaa, Gosiek1993, aeiouy, Ania_85_, moni05, Malgonia, Mildred, Kittinka83, Kami13, Olga_89, Magduullina, Iseko, moyeu, 5ylwian, kiedys_sie_uda, Mama_Zuzia, nuśka91, Madziandzia lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 3 września 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron besins teoretycznie jest doustny, ale mi dr kazał brać "dowcipnie" po transferze 😂Niby lepiej się wchłania

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 3 września 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Kurde Szona może to kombo double-anty takie jakieś nie takie. Ja pokładam arcy nadzieję w Twojej wizycie 17-go!
    Na jakim etapie cyklu teraz jesteś? Kiedy zaczynasz następne plastry?
    Ja na torbiel łykałam duphaston. Nie pamiętam już jak to było ale wiem że długo i dużo.

    Hejka Fiore! Zapraszamy serdecznie. Mam nadzieję że rozgościsz się tu na dobre😉

    Olga standardowa mantra staraczkowa: póki nie ma @ jest nadzieja!

    Sasanka ja tam uważam że przypałowcy to najfajniejsi ludzie! No i to by się zgadzało 😙🤗
    A szalikową ozdobę Izape zawsze wspominam z uśmiechem😉 buziak Iza!

    Syllwia nie mam pojęcia jak z tym progesteronem ale ja chyba bym brała tak żeby dawka wyszła podobna (chociaż chyba lepiej ciut więcej jak ciut mniej 🤔) ten bensis też jest doustny?

    Nie mam pojecia, nigdy wcześniej nie miałam torbieli 🤷‍♀️ Trudno, jest jak jest. Nic z tym nie mogę zrobić. Ugotowałam obiad z Akademii Płodności i pierwszy raz smakował mi jarmuż ;)

    Ogólnie mamy ze starym ciągle kosę. Te antyki są mi nawet na rękę.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 3 września 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona ja podobnie jak Ochmanka- po poronieniu zrobiły mi się taaaaakie torbiele 2 wielkie jak mandarynki dosłownie na jednym i drugim jajniku 😱 lekarz mi kazał brać chyba 4 duphastony dziennie przez 12 dni z tego co pamietam i się wchłonęły.

    szona, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanko doustny i bardzo ładny 😄

    Ochmanka lubi tę wiadomość

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 3 września 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiore wrote:
    Szona ja podobnie jak Ochmanka- po poronieniu zrobiły mi się taaaaakie torbiele 2 wielkie jak mandarynki dosłownie na jednym i drugim jajniku 😱 lekarz mi kazał brać chyba 4 duphastony dziennie przez 12 dni z tego co pamietam i się wchłonęły.

    Pamietam, że brałam luteinę, ale torbiel się nie zmieniła. Może rzeczywiscie duphaston by pomógł. Jeśli evra nie pomoże, a ureaplasmy nie będzie, w cyklu z zielonym światłem wezmę dużo dupka. I zobaczymy. Dzięki dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 18:44

    Ochmanka, Mildred lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 3 września 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka- przez przypadek kliknełam "lubię", ale zdecydowanie nie lubię tej Twojej torbieli- mam nadzieję, że szybko się jej pozbędziesz 😘

    Ochmanko- nie zaszkodzi i puścić totolotka i przelecieć startego skoro taki szczęśliwy dzień 😆 Ale by było kombo, gdyby obie opcje wypaliły 😄

    Sasanka- były później jakieś komentarze? 😛

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    uwo9skjob07enzxz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    Szonka- przez przypadek kliknełam "lubię", ale zdecydowanie nie lubię tej Twojej torbieli- mam nadzieję, że szybko się jej pozbędziesz 😘

    Ochmanko- nie zaszkodzi i puścić totolotka i przelecieć startego skoro taki szczęśliwy dzień 😆 Ale by było kombo, gdyby obie opcje wypaliły 😄

    Sasanka- były później jakieś komentarze? 😛

    Na szczescie nie bylo, ale mysle, ze slyszeli spluczke ;)

    Szczesliwa Mamuuusiu, odezwij sie, prosze :(

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ