X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jesienne Fasolki - październikowe testowanie 2017
Odpowiedz

Jesienne Fasolki - październikowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejka wrote:

    Dlatego naprawdę - CHYLĘ PRZED WAMI CZOŁA!

    Ja się oglądam w nocy czy przypadkiem już nie świece ;)
    a i tak mam świadomość że te wszystkie hormony odbiją mi się za pare lat ... ale i tak planuję zaraz po menopauzie usunąć macice

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 6 października 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Najgorzej że jak jutro dostanę @ to jestem w czarnej Du.. bo 5-6 dzień na drugich tab przypadnie mi w weekend a muszę mieć biopsję w tym czasie ....
    No ale co jak co ja jestem przyzwyczajona do takich komplikacji.

    A M twój coś bierze ?
    Może jak już łaskawa małpa każe tyle na siebie czekać to niech czeka jeszcze 2 dni. Te terminy są masakryczne. Ja muszę jutro ogarnąć kalendarz żeby jakoś te terminy połatać. EMek bierze Testim w żelu(testosteron), Polfilin na poszerzenie naczyń włosowatych i FertilMan Plus. Androlog stara się ratować jego przepustowość bo przecież wcześniej było ich mało ale były i to z dobrymi parametrami. A po ostatniej kuracji nie ma nic. Żeby tylko coś było teraz...

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate to skąd w podpisie u Ciebie morfologia 20% ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 6 października 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Kate to skąd w podpisie u Ciebie morfologia 20% ?
    Morfologia 20% była w czerwcu przy 1,5 mln plemników a potem był wrzesień i kuracja zamiast poprawić liczbę plemników zredukowała je prawie do zera bez możliwości sprawdzenia innych parametrów. Chyba muszę to jakoś inaczej wpisać w tej stopce...

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Morfologia 20% była w czerwcu przy 1,5 mln plemników a potem był wrzesień i kuracja zamiast poprawić liczbę plemników zredukowała je prawie do zera bez możliwości sprawdzenia innych parametrów. Chyba muszę to jakoś inaczej wpisać w tej stopce...
    bo mój przy 200mln miał morfologię 8% a i tak podaje mu z zalecenia na poprawe fragmentacji (19%) coQ10, wit C, wit E. Takie zaleciania dostał u dr Paligi a od dr J. salfazin

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 6 października 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    bo mój przy 200mln miał morfologię 8% a i tak podaje mu z zalecenia na poprawe fragmentacji (19%) coQ10, wit C, wit E. Takie zaleciania dostał u dr Paligi a od dr J. salfazin
    Wczesniej jak badał to miał 25% ale zaczęła spadać. Właściwie nic nie brał jal miał taką dużą tą morfologię - ona była taka przed leczeniem. Ale jakim cudem? Pojęcia nie mam.

    Ale ja się boję tego ROMA... Jak się okaże że jest wysoki wynik to raczej guzik będzie z invitro. Ja już myślę o zarodkach a marker nowotworowy przekreśli wszystko...

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    A jakiś zamiennik? Ovitrelle?
    Lekarka mi powiedziała ze ona moze tylko pregnyl i predalon. Inne moze przepisac tylko klinika nieplodnosc.dziwne zasady.. :/ z Belgii mozna zamowic zobaczymy.

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za 10 dni do testowania będę miała 56 dzień cyklu.... o matko jak długo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dziewczyny dzieje u Was!

    U mnie cisza... Nie doczekam się miesiączki :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Za 10 dni do testowania będę miała 56 dzień cyklu.... o matko jak długo...
    Frelcia ale ten cykl dziwny u Ciebie! :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki Wasze zdrowie i moich zającôw!!! <3
    Właśnie oglądam szybkich i wściekłych pije winko i robię nowe pazurki :)

    KateHawke, Flowwer, Bocianiątko, Czrna 81, Sarna84 lubią tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 6 października 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Ale się dziewczyny dzieje u Was!

    U mnie cisza... Nie doczekam się miesiączki :-(
    Łap te wiruski :D &&&&&&@@@@@@&&&&&&&
    Czy to ty na zdjęciu?

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia to Ty na avatarku??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Frelcia ale ten cykl dziwny u Ciebie! :O
    bo dwie owulacje w jednym cyklu :)

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 października 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Masz krosty jakby cie komar ugryzl i swedzi cie to? gdzie to znalazlas?
    Właśnie mnie coś podgryza od jakiegoś czasu :/ mam 3 na ręce i na nogach na plecach. Już wiem co to... obrzydlistwo az mnie trzęsie jak o tym pomyśle ze to po mnie łaziło.... brrrrr... znaleźliśmy w zagłówku łóżka całe składowiska jaj. Potraktowaliśmy żelazkiem- parą i poobumieraly raczej... jutro mnie czeka duzo roboty:/

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    W tym cyklu dla odmiany mialam 31 - tu w NL tak szybko nie daja proszkow chyba ze paracetamol na wszystko ;)


    Prawidłowe stężenie hormonu w surowicy krwi u kobiet wynosi:
    - po owulacji 1 - 28 ng/ml;
    - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml;
    - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml;
    - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.

    Cykl menstruacyjny kobiety ma dwie fazy: pierwsza przypada na czas owulacji, druga – po owulacji. W tej pierwszej fazie stężenie progesteronu jest stosunkowo niskie. Jego wzrost można zauważyć na około półtora doby przed jajeczkowaniem. Potem z każdym kolejnym dniem stężenie progesteronu wzrasta (wytwarza się ciałko żółte). Najwyższy poziom hormonu obserwuje się w 7. i 8. dniu po uwolnieniu komórki jajowej. Od momentu zapłodnienia progesteron produkowany jest nadal przez ciałko żółte, a potem przez łożysko. A jeśli nie doszło do ciąży – poziom hormonu stopniowo opada.

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tu dziewczyny macie na temat immunologi

    http://www.tlustezycie.pl/2016/12/immunologiczne-podoze-poronien.html

    fragment:


    Przeciwciała ANA
    Przeciwciała przeciwjądrowe jak nazwa wskazuje, za target obierają jądro komórkowe, które jest swoistym mózgiem komórki, regulującym jej funkcje. Niektóre osoby mają przeciwciała przeciw różnym komponentom jądra. Najczęstsza choroba kojarzona z przeciwciałami ANA to toczeń, w przypadku którego odsetek poronień jest dużo wyższy niż u osób bez przeciwciał ANA. Większość kobiet, których dotyczy problem nawracających poronień nie wykazuje klinicznych objawów tocznia, ale wiele z nich posiada symptomy chorób autoimmunologicznych, podobnych do tych występujących w toczniu. Łożyska u takich kobiet są generalni słabsze i często objęte stanem zapalnym. Konwencjonalne leczenie kobiet z przeciwciałami ANA może uwzględniać podanie kortykosterydów, które hamują procesy zapalne w komórkach. Większość tego typu leków nie przedostaje się do łożyska, a dodatkowo łożysko produkuje enzymy, które rozkładają kortykosterydy, dlatego płód jest narażony stosunkowo na niewielką ekspozycję.

    Przeciwciała antytarczycowe
    Przeciwciał ukierunkowanych na tarczycę mamy 18, niestety komercyjnie badamy tylko 3, z czego najbardziej znane są anty TPO i anty TG, które razem nazywane są ATA. Już w 1990 roku sugerowano, że ATA są markerem zagrożonych ciąż. Następnie zauważono zdecydowanie częstsze występowanie ATA u kobiet, które poroniły, zwłaszcza w 1 trymestrze. Jedno badanie pokazało, że aż 67% kobiet z nawracającymi poronieniami w 1 trymestrze, miało przeciwciała ATA, w porównaniu do 17% z grupy kontrolnej. Co ciekawe żadna badana kobieta nie wykazywała symptomów związanych z chorobami tarczycy.
    Istnieje kilka hipotez wyjaśniających korelację pomiędzy obecnością przeciwciał tarczycowych a poronieniami. Może to być kwestia niedoczynności tarczycy czy też zachodzących procesów autoimmunologicznych. ATA wydają się być makerem zaburzonych funkcji limfocytów T. Znaczny wzrost populacji endometrialnych limfocytów T regulatorowych oraz cytokin interferonów gamma jest obserwowany u niepłodnych kobiet z przeciwciałami tarczycowymi. Można przypuszczać, że niepłodne kobiety z przeciwciałami ATA mogą być diagnozowane z zespołem zaburzeń immunologicznych związanych z niepowodzeniami rozrodu – RAFS (reproductive autoimmune failure syndrome). Pacjentki z RAFS powinny mieć oznaczony poziom przeciwciał blokujących, ANA, APA, oznaczenie ilości i aktywności komórek NK oraz mutacji genetycznych prowadzących do trombofilii.
    Wrodzona trombolfila jest również częstą przyczyna problemów z płodnością. Trombofilia, zwana nadkrzepliwością, polega na powstawaniu zakrzepów w świetle naczyń krwionośnych. Badania dowodzą, że trombofilia może przyczyniać się do poronień czy nadciśnienia tętniczego w ciąży. Kobiety posiadające geny odpowiadające za trombofilię, w porównaniu do tych bez owych genów, mają od 2 do 14 razy większe ryzyko wystąpienia problemów z krzepnięciem krwi, prowadzących do poronień.

    KateHawke, Bocianiątko, Czrna 81, Sarna84, Karma88 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    bo dwie owulacje w jednym cyklu :)
    A robiłaś test ciążowy?

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 października 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Kobitki Wasze zdrowie i moich zającôw!!! <3
    Właśnie oglądam szybkich i wściekłych pije winko i robię nowe pazurki :)


    Jakie pochwal się !!!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 października 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Panan kciuki za IUI :)
    Meśka to u mnie w kcięgowości OD 10-go jest zapieprz. Kiedy wszyscy skończą wpisywać dokumenty wkraczam ja żeby to wszystko spiąć i mam tydzień żeby cały bajzel ogarnąć. I tak co miesiąc...Muszę zmienić profil roboty na przyszłość...
    Izape u mojej babci jest jedna pluskwa. Tylko jedna a wkurr...ia mnie niemiłosiernie. Wszystko spsikane chemią, na cały dzień eksmisja z pokoju. NIC... Myjką parową wszelkie przypuszczalne miejsca wyparowane. NIC... Skubany terminator. A wiemy że jest tylko jedna (i do tego nie ma pewności że to pluskwa bo nie widać) bo gryzie prawie co noc po jednym razie. I nie mamy już pomysłu jak się jej pozbyć. A przywlókł ją wujek jak przyjechał w odwiedziny. Wskoczyła w autokarze bo to już drogą dedukcji ustaliliśmy.


    A u nas jest ich trochę :/ przynajmniej z 5 dorosłych i jaja tyle znaleźliśmy, jutro będziemy rozkręcać łóżko i robić z tym gow... porządek. Ja nie mam pojęcia skąd sie wzięły, mamy mieszkanie po remoncie i większość mebli jest nowa, i łóżko jest nowe

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ