X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwietniowe testowanie ;)
Odpowiedz

Kwietniowe testowanie ;)

Oceń ten wątek:
  • KASIAG24 Autorytet
    Postów: 1424 902

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gianna no przeciez bylabym zzapomniala...:D


    tylko mnie sie dzisiaj tak dluuuzy??:(

    km5szbmhj06ctvox.png

    gwn9018.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie... mnie tez... mam dzis inna zmiane w pracy niz zwykle i.tu swiruje...

  • miana109 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie złościłam się na nią, ale nasze stosunki uległy zmianie nie widzimy się zbyt często.. No ale cóż :) Musi być dobrze.. Ważne aby myśleć pozytywnie

    Aniołek [*] - puste jajo płodowe 16.01.15
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tak samo z ta dziewczyna do ktorej na slub ide... jak uslyszalam ze jest w ciazy poczulam takie rozgoryczenie i taki smutek. Ze wzgledu chyba na to ze ja swojego G mam na codzien i myslalam ze pierwsza zajde a ona swojego widuje raz w tygodniu i do tego on jeszcze taki chorowity ze dzieci nie powinien miec a orzynamniej nie tak latwo... wg tego co wszedzie pisze o wiele mniejsze szanse na poczecie dziecka.

  • KASIAG24 Autorytet
    Postów: 1424 902

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny no to mowie trzeba macac ciezarne a nie sie zalamywac!! moja dobra kolezanka jest w ciazy 26tc i wiadomo, ze jej zazdrosilam bo im sie udalo za 1 razem, ale dzialismy dalej, miedzyczasie ja wymacalam i pyklo ;)

    ciri22 lubi tę wiadomość

    km5szbmhj06ctvox.png

    gwn9018.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie wlasnie jajnik o to znow lewy zaczyna bolec... mam nadzieje se sie nie bede meczyc jak w zeszlym miesiacu z nim.

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak tylko melduje,ze jestem i Was czytam, ale z doskoku ;)

    Okres mam - zawsze się z niego cieszyłam, bo to rzadki gość u mnie, ale teraz jest chujowo. Plus taki, ze go bezboleśnie przechodzę.

    ciri22 lubi tę wiadomość

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo wy sie znacie, jesli ja mam rh- a partner rh+ to moze dojsc do konfliktu serologicznego, ale czy to ma znaczenie przy staraniach, czy dopiero jak sa juz te kreseczki dwie trzeba zaczac podawanie przeciwcial? Bo w sumie za kazdym razem zapominam o tym powiedziec mojemu lekarzowi...

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, wlasnie wlaczylam odcinek serialu i jaka jest pierwsza scena - glowni bohaterowie robią test ciazowy i oczywiscie pozytywny. Ech.

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo tak jasne... co za kicha... ja tez tak chce... :( nawet telewizja jest przeciwko nam

  • Zuz_anna Autorytet
    Postów: 572 113

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Dziewczyny bo wy sie znacie, jesli ja mam rh- a partner rh+ to moze dojsc do konfliktu serologicznego, ale czy to ma znaczenie przy staraniach, czy dopiero jak sa juz te kreseczki dwie trzeba zaczac podawanie przeciwcial? Bo w sumie za kazdym razem zapominam o tym powiedziec mojemu lekarzowi...

    Odpowiem, bo u mnie była taka sytuacja.

    W każdym trymestrze miałam badane przeciwciała w krwi i wszystko było ok.
    Po porodzie zbadali grupę krwi córki i z uwagi,że miała rh- jak ja to nie było problemu. Gdyby miała rh+ to miałabym pdoany antybiotyk. Pytałam ostatnio moją gin i mówi,że w drugiej ciąży będzie tak samo- jeśli nie będą mi wychodzić przeciwciała to nie będzie problemu, aczkolwiek nie dopytalam czy przy drugim dziecku bez względu na jego grupę krwi podają ten antybiotyk.

    Co do konfliktu serologicznego to właśnie tymi badaniami przeciwciał można wykryć,czy coś się tam dzieje. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak konflikt grup głównych (my z mężem oboje mamy B, ale np jak mama ma B, tata 0 i dziecko po nim 0) i on może się objawić dopiero po porodzie i tu już jest problem-moja koleżanka miała przez to transfuzję krwi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za info, :) miedzy moimi rodzicami tez wlasnie pojawil sie konflikt ale dopiero przy siostrze ale to bylo 20 lat temu dlatego pytam czy cos sie zmienilo w tym temacie. My z moim G mamy na szczescieboboje grupe 0 ;)

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny :)
    Moja dobra koleżanka, która też ma pcos, dziś dowiedziała się, że niestety nie przyjął się zarodek podczas próby in vitro.
    Z jednej strony nabieram pokory do swojego smuteczku, z drugiej bardzo, bardzo, bardzo się boję, że mnie czeka jej droga, a od kilku lat widzę, jak walczą o dziecko, ile to kosztuje i jaki to dramat.
    Bardzo się boję, że nas też to czeka :(:(

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie mamy takie obawy.... u mnie w rodzinie dlugo tez nie mogla ciotka zajsc i boje sie ze tez bede tak sie meczyc mimo ze wyniki badan wszystkich miala bardzo dobre i partner tez...

  • Giannaa Autorytet
    Postów: 2223 789

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Dziewczyny bo wy sie znacie, jesli ja mam rh- a partner rh+ to moze dojsc do konfliktu serologicznego, ale czy to ma znaczenie przy staraniach, czy dopiero jak sa juz te kreseczki dwie trzeba zaczac podawanie przeciwcial? Bo w sumie za kazdym razem zapominam o tym powiedziec mojemu lekarzowi...

    Ja mam grupę A rh - mój mąż A rh +, Olek urodził się z grupą A rh +. Dostałam taki zastrzyk, że myślałam, że jajo zniosę :-)
    O konflikcie serologicznym mówi się gdy w organizmie matki powstaną już przeciwciała anty D. Zastrzyk po porodzie dostaje się wtedy kiedy kiedy dziecko ma grupie krwi plusową a kobieta nie ma jeszcze przeciwciał anty D bo jak już są to zastrzyk nic nie da... Przy pierwszej ciąży jest mało prawdopodobne, żeby doszło do konfliktu.

    Ciri jak Ciebie to interesuje to tu masz świetnie wszytko opisane. http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/co-to-jest-konflikt-serologiczny_35339.html

    ciri22 lubi tę wiadomość

    a.png
    a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo u mojej mamy pojawił się przy 2 ciąży i też dostała zastrzyk po porodzie, ale ogólnie własnie slyszałam że już w czasie ciąży coś tam podaja i że to niedawno się zmieniło... A jak leżałam na ginekologi to była taka dziwczyna po 2 poronieniu i powiedzieli jej że poroniła ponieważ lekarz prowadzący nie podał jej wodpowiednim czasie zastrzyków. dlatego tak pytam bo mojemu lekarzowi zapomniałam o tym powiedziec że ja mam 0- a G 0+

  • Giannaa Autorytet
    Postów: 2223 789

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tego nie stosują, żeby w ciąży coś podawać niestety... każą Ci zrobić odczyn coombsa chociaż nie wiem tak naprawdę dlaczego coś takiego robią skoro zastrzykiem nie pozbędą się przeciwciał anty D nie wiem być może zatrzymają ilość namnażania ich ...bo mała ilość przeciwciał nie jest jeszcze groźna...

    Dla nas chyba nastał ciężki czas ... Olek jest alergikiem a my dziś spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu bo piękna pogoda była...skończyło się to katarem kaszlem i temperaturą :(

    a.png
    a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo to może chodziło o to że to było jej drugie poronienie w krótkim czasie, czyli że w drugiej ciąży powinni zastosować ten zastrzyk... Nie wie w sumie postawa tej laski tak mni zdziwiła (nie zgodziła się na skrobanie przy poronieniu i to właśnie przy takiej sytuacji z krwia, w końcu lekarze powiedzieli że jej zastrzyku nie zrobią jak jej nie wyczyszczą dokładnie) że jakoś dalej sie nie zastanawiałam na tym.

    Kurcze ja nigdy na nic nie byłam uczulona ale widze jak ludzie się meczą jak wszystko zaczyna pylic... masakra, dziekuje Bogu za to że nie muszę się męczyć...

  • miana109 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie :) Moje testowanie chyba się nie odbędzie :( na wykresie okres za 2 dni,a objawów ciąży brak.. Wczoraj już pobolewał mnie brzuch jak na okres.Ginekolog nie potrzebnie mi nadzieję dała mówiąc o tym ,że pęcherzyk jest i jest szansa na ciąże..

    Aniołek [*] - puste jajo płodowe 16.01.15
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamieaj wczesne objawy ciazy sa takie same jak na @

‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ