X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna Bąbel piękny <3 ale koniecznie umów się do gina bo z szyjką nie ma żartów niestety, lepiej dmuchać na zimne.

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:
    Reset kochanie tak zrobię, a tutaj chodzi mi tylko o podejście do pacjenta. W ciąży z córką szyjka skróciła mi się nagle, w 19 tc i było za późno na szycie, czekałam na poronienie. Leżałam plackiem do 36, wtedy raz wyszłam z domu i urodziłam. To mój prawdziwy cud. Dlatego teraz tak panikuje, wybaczcie :( mama i babcia miały ten sam problem, szyjki zgładzona, cała ciąża sterydy. A profilaktycznie szyć nie chcą :(

    Luna, ja rozumiem Twój stres, dlatego Ci napisałam, żebyś szła jak najszybciej do swojego lekarza :*
    A wizyty na NFZ to niestety w 99/100 porażka. Rozmawiałam kiedyś z kuzynką - lekarzem i ona mówi, że to kwestia nie empatii, a ilości czasu na pacjenta, procedur i tego, że "góra" naciska, by pacjentów załatwiać szybko (NFZ płaci za wizytę, a nie za jej dokładność). Paradoksalnie, ja na fajnych lekarzy na NFZ trafiałam wtedy, gdy lądowałam na SORZe- co jest o tyle dziwne, że tam warunki pracy są jakie są...

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna dzieciątko śliczne !! Jak możesz przyspieszyć wizytę, to jasne, idź. Twój lekarz na pewno Cię przebada. A na kiedy masz wizytę?

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna strasznie mi przykro, że Cię tak potraktowano, zapisz się szybciutko do lekarza. Dzidziuś śliczny :-)

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze Wam powiem, że myślałam, czy się nie złamać i nie kupić pakietu premium na ten miesiąc. Po czym się zorientowałam, że to pakiet nie na cykl, a na miesiąc, więc na cholerę mi to, skoro u mnie cykle zawsze ponad 30 dni.
    Wydam te 29 zł na jakieś suplementy... Albo na wywołanie ślubnych zdjęć w większych formatach :P
    (choć odkąd widziałam zdjęcie Minie i jej sexi pupę to moje mi się wydają nudne i nobliwe :P)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 10:13

    Siwulec, Emiilka lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Jeszcze Wam powiem, że myślałam, czy się nie złamać i nie kupić pakietu premium na ten miesiąc. Po czym się zorientowałam, że to pakiet nie na cykl, a na miesiąc, więc na cholerę mi to, skoro u mnie cykle zawsze ponad 30 dni.
    Wydam te 29 zł na jakieś suplementy... Albo na wywołanie ślubnych zdjęć w większych formatach :P

    też co jakiś czas się zastanawiam czy nie wykupić, ale na szczęście szybko mi przechodzi :) a nie jestem na tyle długo na forum aby zaproponowali mi taniej.

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki!

    U nas dzisiaj na dworze pięknie, a ja mam prawie cały dzień dla siebie :) Czytałam Was na bieżąco, chociaż w ślubnej gonitwie (siostra od dwóch dni jest mężatką;) ) trudno było znaleźć czas na komentarz.

    Frelciu, ehh.. dalej nie wiem, co mam napisać. Przytulam Cię bardzo mocno i z całego serduszka życzę, żeby kolejna procedura okazała się szczęśliwą. Trzy miesiące zlecą, jak z bicza strzelił, a pomysł z pogłębioną diagnostyką jest super. Jesteś bardzo silną Kobietką! <3

    Reset, kciukam za piękny wynik AMH! Super, że wynik już dzisiaj :)

    KateKum, zaciskam kciuki za sikańca! :)

    Kochane, wybaczcie, sklerozę, ale chciałam pogratulować pięknego przyrostu koleżance, która zaczynała od bety 1,44, a po przyroście - 23 :) Czy zdarzyło się na forum, by ktoś wcześniej wyłapał ciążę? :D Niech beta dalej pięknie rośnie!
    Luna1993 wrote:
    Wrzucam Wam fotkę z ostatniej wizyty u mojego gina, bo tu nawet maluszka na monitorze nie widziałam, a usg trwało z minutę :/ ta poradnia przyszpitalna to żenada. Na moje pytanie o płeć facet powiedział, że oni tu nie są od wskazywania płci. Szyjki nie miałam badanej mimo mojego wskazania, że mam bóle od tygodnia i jest ryzyko skracania. Chyba muszę przyśpieszyć wizytę u mojego prowadzącego w związku z szyjka, bo martwią mnie te bóle :( dzidziuś zdrowy, ale czekam jeszcze na genetyka i pobranie krwi.

    Lunka, ehh... szkoda gadać o podejściu ginów na NFZ. Ja wybłagałam wizytę na NFZ przed ślubem siostry (5 kwietnia), żeby sprawdzić, czy wszystko ok. Na wizycie mówię, że czuję czasami takie "kłucia" przy pochwie, wewnątrz (nie wiem jak mam to inaczej opisać) i czy gin mogłaby mi sprawdzić szyjkę. Wiem, że to moja pierwsza ciąża i na 99% to tylko mój strach, ale za dobrze mam w pamięci sytuacje z forum, ze skracającą się szyjką w roli głównej. Usłyszałam, że szyjka się na moim etapie ciąży jeszcze nie skraca. Badania na fotelu nie było, tylko zwykłe usg przez brzuch. No nic, ja poczekam do kolejnej wizyty (na szczęście już 23 kwietnia). Tobie Lunka radziłabym iść prywatnie. Nie ma sensu ryzykować, szczególnie, że w pierwszej ciąży miałaś problem z szyjką. Przykro, że Cię tak dzisiaj potraktowano, bo na pewno po wizycie pozostał niesmak i niepokój...

    Miłego dnia dla wszystkich Mamuś - tych w dwupaku i tych in spe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 10:15

    KateHawke lubi tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Trzymam kciuki za dzisiejsze siki (KateKum! Na co czekasz!) i badania (reset, przyślij nam od razu, zdiagnozujemy i niepotrzebnie Cię nastraszymy jak to zwykle my).

    Wykopałam męża z łóżka, bo ma katar i chrapie, a teraz mi smutno. Ale jak wygodnie!

    Udanego dnia, niech Wam przyniesie same dobre rzeczy!

    Oj Nikuś daj mi się jeszcze trochę pocieszyć, że może coś z tego będzie :)
    U mnie ból jak na @ i jak patrzę w lustro to jest tragedia a to typowe dla wrednej @

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, ale widziałaś to, co dziewczyny pisały na fb odnośnie wykresów OF? ;-)

    Mam straszną ochotę na jakieś zakupy ciuchow, mam taki niedobór wiosennych rzeczy...

  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Obrywa w cudzysłowiu w sensie, że nia ma tego wszystkiego co dzieci mające rodzwństwo-wspólnej zabawy, wspaecia, zwierzeń etc. Ja też jestem jedynaczką i poza tym że wszystko dla mnie łàcznie z uwagą zalet nie widzę. Mąż ma siostrę i jest raźniej

    Mam siostrę 8 lat młodsza i fakt teraz oddała bym za nią wszystko, ale wcześniej wolałabym żeby znikła. Jak byłam nastolatka tylko ogon za mną wszędzie chodził i zawsze musiałam ustąpić bo ona była młodsza.

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Reset, ale widziałaś to, co dziewczyny pisały na fb odnośnie wykresów OF? ;-)

    Mam straszną ochotę na jakieś zakupy ciuchow, mam taki niedobór wiosennych rzeczy...

    No tak, fakt!
    Jutro spróbuję to ogarnąć jak nie zapomnę zmierzyć... W sumie dawno nie mierzyłam już.

    Ja szukałam butów w sobotę i ciuchy w ogóle do mnie nie przemawiały. Jakaś dziwna moda w tym roku. Albo ja jestem taka stara i nudna, że tylko klasyki szukam, a tu jakieś fiu bździu :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak lubię fiuuu bdźiuuuuu. kwiatuszki..koronko... ale i tak chodzę nudno ubrana. Boje się jutrzejszej wizyty. Boję się że mi mój mega doktorek powie, że po co Pani chce mutacje badać i w ogóle...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorzej, że ja chyba muszę sobie zrobić jakąś listę, bo inaczej kupię zupełnie nie to, czego potrzebuję :-P

  • Vivanillka Autorytet
    Postów: 750 1448

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biel vizira... Kolejny dzień temp 36,8... Okresu brak...
    Wyrzucilam wczorajszy test. Oczywiście pokusa zwyciężyła i zerknęłam. Była cieniutkie druga kreska w polu T... I się znów nakręcam... Chociaż... Chyba coś majaczy na dzisiejszym... Albo sobie wmawiam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 10:30

    3jgx43r8f7ktg11a.png
    klz9uay3wdw0gjek.png
    12.09 - 12cm/ Martynka <3
    20.08-82mm/97%female <3
    10.08 - 63mm człowieka <3
    13.07 - kropuś 23mm i <3
    23.06 - 8mm pęcherzyk
    01.2012 - Żanetka <3
    2010 i 2018 aniołki [*]
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę kupić spodnie, czyli najmniej lubianą przeze mnie część garderoby... no i pilnie jakiś większy biustonosz, bo mi coś wyskoczyć chce (po raz pierwszy w życiu!) :D

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    A ja tak lubię fiuuu bdźiuuuuu. kwiatuszki..koronko... ale i tak chodzę nudno ubrana. Boje się jutrzejszej wizyty. Boję się że mi mój mega doktorek powie, że po co Pani chce mutacje badać i w ogóle...

    Frelcia, ja fiu bździu lubię jako dodatek. Dziś mam np. klasyczny sweter, a tylko przy dekolcie jakieś tam koraliki. Ale w sobotę widziałam bluzki, które miały wszystko na raz (koronkę, kwiatki, falbankę i wiązanie w pasie). No nie ma opcji, za darmo byłoby mi szkoda miejsca w szafie ;)

    Co do badań - nawet jak Ci lekarz powie, że to bez sensu, to zakładam, że dla Twojego spokoju ducha warto było to zrobić!

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam od pani genetyk, która mnie niemalze wyśmiała, że szyjka na tym etapie nie może się skracać. Świetnie. Siedzę w samochodzie i płacze. Nie mam nr do mojego gina, kazał w razie co dzwonić przez rejestracje a on oddzwoni. Ale to jest jedyny lekarz który się mną przejmuje. Może przesadzam, może nic się nie dzieje, ale jak czasem wstaje to aż mi się w głowie kręci z bólu. To nie wydaje mi się normalne. Do dupy z tym NFZ tylko załamana stąd wyszłam :(nie truje Wam juz, bardzo dziękuję za wsparcie. Tylko wy mnie rozumiecie. Teraz ja wchodzę do jamy.

    A wizyta za 2,5 tygodnia jest umówiona, nie wiem czy czekać czy nie. Może faktycznie nic się nie dzieje :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Resecik zrobię zrobię! A pewnie. I oznajmię to mojemu doktorkowi nawet jak będzie niechętny. Na histero musi mnie zapisać :D Właśnie czatuje z konsultantką z testdna który pakiet lepiej wybrać i czy coś dodatkowo, bo tamto zamówienie dało się wycofać. Tak jak Bociuś pisała mój M. nie potrzebuje całego rozszerzonego pakietu. A ja sobie dołożyłam jeszcze celiakie.


    Luncia kurcze.. jak lekarz może mieć takie podejście :( a masz możliwość jakoś prywatnie jeszcze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 10:39

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka - zadzwoń do niego i opowiedz o tym! Albo Ci każe przyjść wcześniej albo każe czekać. Przecież nie będziesz 2,5 tygodnia się denerwować :*

    Frelcia - super, że dało się wycofać zamówienie, bo mimo wszystko lepiej chyba teraz Ciebie diagnozować :* Rozumiem Cię - we mnie też wstąpiły nowe siły odkąd wiem, że mogę coś działać, robić badania itp. Nawet Wam mniej o egzaminie jojczę! (i płaczę też tylko już raz dziennie z tego powodu;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 10:40

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:
    Wyszłam od pani genetyk, która mnie niemalze wyśmiała, że szyjka na tym etapie nie może się skracać. Świetnie. Siedzę w samochodzie i płacze. Nie mam nr do mojego gina, kazał w razie co dzwonić przez rejestracje a on oddzwoni. Ale to jest jedyny lekarz który się mną przejmuje. Może przesadzam, może nic się nie dzieje, ale jak czasem wstaje to aż mi się w głowie kręci z bólu. To nie wydaje mi się normalne. Do dupy z tym NFZ tylko załamana stąd wyszłam :(nie truje Wam juz, bardzo dziękuję za wsparcie. Tylko wy mnie rozumiecie. Teraz ja wchodzę do jamy.

    A wizyta za 2,5 tygodnia jest umówiona, nie wiem czy czekać czy nie. Może faktycznie nic się nie dzieje :(

    Lunka, no właśnie ja zostałam tak samo potraktowana na tej wizycie 5 kwietnia. Gin powiedziała cyt.: "na tym etapie ciąży szyjka nie może się skracać. Szyjka zaczyna się skracać od 16 tygodnia ciąży". Nie wiem, co by im się stało, gdyby poświęcili te 3 minuty na zbadanie szyjki. Przecież to nic nie kosztuje. Ja dalej uważam, że powinnaś się umówić prywatnie do swojego gina, ze względu właśnie na Twoje wcześniejsze doświadczenia ze skracającą się szyjką...

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ