X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluje :)

    Madzi, generalnie ja bym sie z tym wynikiem przeszla do lekarza.
    Mthfr nie jest najgorszy. Zbadaj poziom witamin z grupy B i homocysteine. Jsk widzisz dziecko mozesz miec wiec to nie kobiec swiata. Pewnie bedziesz musiala brac metylowane wit z grupy B

    Co do Pai to odpowiada za krzepliwosc. Pewnue bedziesz musiala zrobic teraz sporo badan, brac acard i byc moze heparyne w ciazy.

    madzi2506 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podglądam Was :)

    Amina, Acilya gratulacje!
    misiak17 sikaj ile wlezie! wygląda na to że pobiłaś rekord Siwulca :D a przynajmniej tego Ci życzę! Kciuki!

    Siwulec lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • misiak17 Ekspertka
    Postów: 231 219

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMamita ja tez łażę cały czas i sie na nie patrzę. I zastanawiam się co jest grane że beta taka a testy takie. Robiłam już setki testów przez te wszystkie lata no i wiem kiedy coś widać a kiedy nie. Zresztą mam test z piątku ewidentnie negatywny nawet po tylu dniach nic na nim nie ma. A tu różowa kreska.


    Usunięcie mięśniaka
    3 aniołki + 1cp
    Jeszcze będzie dobrze, musi być :)
    30.08 - 1 IUI ☹
  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiak ja tak mialam w pierwszej ciązy w 2012 roku. Zrobilam test i cien cienia. Beta 2. Po kilku dniach beta 15, potem 44 :) ciąże stracilam ale to akurat nie ma nic do rzeczy

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    A jak będzie makaron? Albo ryż? Lub kasza? :-D ;-)

    Wybuchłam takim śmiechem, że mąż tylko z politowaniem na mnie spojrzał. Dodam, że przed chwilą jeszcze płakałam, bo oglądałam zdjęcia usg w galerii belly best friend i wyobrażałam sobie jak nasz kropek będzie wyglądał za parę tygodni. Ciąża to istna karuzela emocji. Faceci mają trochę przesrane, żeby to ogarnąć :P

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się tu dzieje :o pieknie dziewczyny idziecie po swoje w tym miesiącu i bardzo mnie to cieszy :) obu tak dalej, ja jeszcze 6 dni do mojego pierwszego testowania, ciekawe czy wytrzymam, jeśli temperatura będzie mi rosła przez najbliższe dwa dni to chhba skuszę się na wcześniejsze testowanko :) Reniffera płacz ile się da póki jest Ci to wybaczane, a jeśli to łzy szczęścia albo wzruszenia to już w ogóle :p

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzi2506 wrote:
    Dziewczyny ruszyłyście z kopyta! Piękny początek miesiąca, oby tak dalej. Gratuluję pozytywnych bet i testów :-) czekam na więcej.

    Dostałam dziś wyniki z test dna. Mogę prosić o interpretacje? Taką po ludzku ;-)
    Powinnam teraz wykonać jakieś dodatkowe badania?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9fea6e6bbc62.png
    Zbadaj:
    Homocysteina (w labo, które zbada to na miejscu - krew nie powinna być transportowana)
    Kwas foliowy
    Wit. B12

    przez mutację mthfr możesz częściowo nie przyswajać witamin z grupy B w tym kwasu foliowego. Jeśli zbadasz te rzeczy, dowiesz się na czym stoisz.

    W związku z tą mutacją należy brać kwas foliowy w formie metylowanej (quatrefolic, 5MTHF itd). Trzeba zamawiać w necie - w aptekach tego nie mają.
    Jeśli homocysteina będzie wysoko (powyżej 8-9) zamów też B-compleks z metylami (b12 jako metolokobalamina i b6 jako P-5-P).
    Jeśli będzie bardzo wysoka, to weź też TMG (taki wyciąg z buraka).

    Mutacja PAI oznacza problemy z krzepliwością. Twój organizm produkuje za dużo plazminogenu PAI) i krew za bardzo krzepnie.
    Dobrze by było zbadać krzepliwość:
    D-dimery
    Białko S i białko C
    APTT
    INR
    czas protrombinowy itd.
    Ale to jak uważasz.

    Przy tej mutacji zwykle bierze się na stałe acard (poza @) a w ciąży, jeśli wyniki krzepnięcia się pogorszą, bierze się heparynę w zastrzykach.

    Jeśli zdecydujesz się badać krzepliwość, zaczelaj z acardem żeby nie zafauszować wyników.

    PAI często towarzyszą problemy z cukrem/insuliną. Warto zrobić krzywą glukozowo-insulinową.

    Zapisz się do immunologa i hematologa - jak wyjdzie coś niepokojącego w wynikach to z nimi pójdziesz, a jeśli będą piękne, to odwołasz.

    Mutacje oznaczają zwykle tylko pewną skłonność do tych problemów, nie to że koniecznie je masz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 19:53

    Trasti, madzi2506, mi88 lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    Gratuluję ciąży,aczkolwiek nazywając swoje dziecko zlepkiem komórek nie zabrzmiało zbyt dobrze.
    Hmm, ale na razie nie jest dzieckiem tylko zlepkiem komórek :D

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Acilya to nie jest zlepek komórek. To jest TWOJE DZIECKO.
    Nie zaleca się robienia tatuaży w ciąży głównie ze względu na częste reakcje alergiczne matki, w ciąży możesz mieć alergię na rzeczy, które do tej pory były Twojej immunologii obojętne.
    To BĘDZIE moje dziecko. Serio takie oburzenie że czule nazwałam zarodek zlepkiem komórek (którym jest)? :D
    Co do tatuażu to wiem, ale nie pomyślałam nawet o tym :(

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje dziewczyny ! Ładny początek mca ❤️

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Wiecie co? Chociaż rozumiem, że tak wczesna ciąża to dziecko, to w momencie, kiedy coś by się działo, niezbędna byłaby np. aborcja, wolałabym myśleć, że to nie jest dziecko. Być może dzięki temu łatwiej byłoby przejść przez traumę. Ja byłam w ciąży, ale faktycznie dziecka nie miałam-było to zlepek rozwijających się komórek zwanych zaśniadem.
    Ja sama jestem zlepkiem komórek, mających uczucia i rozum, jestem istotą-stworzoną że zlepku komórek. Nie sądzę, żeby Acilya miała cokolwiek złego na myśli, więc też nie ma co przesadzać w drugą stronę. Bo zacznie się robić nieprzyjemnie, a to miejsce nigdy mi się z nieprzyjemnościami nie kojarzyło :-)
    Oczywiście że nie miałam nic złęgo na myśli... Wy mówicie czule "kropek", ja powiedziałam "zlepek komórek", wielkie halo. No i sory, ale nie nazwę dzieckiem blastocysty mającej 64 komórek (czy ile ona może tam teraz mieć). Koniec tematu, nie miałam nic złego na myśli, a ten zlepek komórek, przyszłe dziecko czy zarodek, już kocham całym sercem.

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, Monika, jak bety?
    Morelowa, testuj testuj, tak dużo tutaj pozytywów w tym lipcu że moze i tobie się udzieli :)

    Morelowanowa lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    To BĘDZIE moje dziecko. Serio takie oburzenie że czule nazwałam zarodek zlepkiem komórek (którym jest)? :D
    Co do tatuażu to wiem, ale nie pomyślałam nawet o tym :(

    Kobitki zero nerwów :)
    Niezależnie od tego jak każda z nas nazwie swoje maleństwo TO NASZE DZIECKO - dla jednych czule nazywane kropkiem, maleństwem itp a nawet zlepkiem / fizycznie przeciez tak jest/. Najważniejsze zeby było kochane <3

    Buziaki i zluzujcie bo życie i tak dostarcza nam dużo nerwów...

    Reniferra, Acilya lubią tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    Hmm, ale na razie nie jest dzieckiem tylko zlepkiem komórek :D
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY

    blue00 lubi tę wiadomość

  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pieseł marki labrador właśnie pierwszy raz w życiu przylazł i śpi z głową na moim brzuchu :)
    Chcialabym wierzyć że coś wyczuwa :)

    Acilya, Iga66, Reniferra lubią tę wiadomość

  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY
    A to już kwestia indywidualna, ale ja nie mówiłam o dziecku (ani płodzie ani zarodku) żadnej z was, tylko swoim ;) Jakby mnie bolało jakbym tak wszystko odnosiła do siebie to bym oszalała :D Także spokojnie i luzik, nie miałam nic złego na myśli ;)
    PS. Zlepek nie, ale fasolka jak warzywo już tak? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 20:08

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMamita wrote:
    Mój pieseł marki labrador właśnie pierwszy raz w życiu przylazł i śpi z głową na moim brzuchu :)
    Chcialabym wierzyć że coś wyczuwa :)

    Jesli to bedzie objaw ciąży to ja swojego pupilka przykuję do siebie :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 20:10

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    A to już kwestia indywidualna, ale ja nie mówiłam o dziecku (ani płodzie ani zarodku) żadnej z was, tylko swoim ;) Jakby mnie bolało jakbym tak wszystko odnosiła do siebie to bym oszalała :D Także spokojnie i luzik, nie miałam nic złego na myśli ;)
    PS. Zlepek nie, ale fasolka jak warzywo już tak? ;)
    Ja zawsze mówię krewetka :D

    Iga66, patuniek86, Acilya lubią tę wiadomość

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY

    Chociaż rozumiem, że słowa mogą zabolec, nikt nigdy Tobie i o Twoim dziecku tak nie powiedział.

    A jako matka i staraczka od ponad roku (chociaż z wymuszoną przerwą) muszę przyznać, że zlepek komórek jest dla mnie nazwą w porządku. Technicznie rzecz ujmując, taka jest prawda :-)

    Acilya, m_d_f, Nat90 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyy to jak się urodzi to nie będzie "mój maluch" tylko będziecie mówić "mój zlepek komórek"??!!

    Chodzi o same słowa, nie są obraźliwe ale brzmią dość dziwnie od kobiety, która pod sercem nosi dziecko

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ