X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluje :)

    Madzi, generalnie ja bym sie z tym wynikiem przeszla do lekarza.
    Mthfr nie jest najgorszy. Zbadaj poziom witamin z grupy B i homocysteine. Jsk widzisz dziecko mozesz miec wiec to nie kobiec swiata. Pewnie bedziesz musiala brac metylowane wit z grupy B

    Co do Pai to odpowiada za krzepliwosc. Pewnue bedziesz musiala zrobic teraz sporo badan, brac acard i byc moze heparyne w ciazy.

    madzi2506 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podglądam Was :)

    Amina, Acilya gratulacje!
    misiak17 sikaj ile wlezie! wygląda na to że pobiłaś rekord Siwulca :D a przynajmniej tego Ci życzę! Kciuki!

    Siwulec lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • misiak17 Ekspertka
    Postów: 231 219

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMamita ja tez łażę cały czas i sie na nie patrzę. I zastanawiam się co jest grane że beta taka a testy takie. Robiłam już setki testów przez te wszystkie lata no i wiem kiedy coś widać a kiedy nie. Zresztą mam test z piątku ewidentnie negatywny nawet po tylu dniach nic na nim nie ma. A tu różowa kreska.


    Usunięcie mięśniaka
    3 aniołki + 1cp
    Jeszcze będzie dobrze, musi być :)
    30.08 - 1 IUI ☹
  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiak ja tak mialam w pierwszej ciązy w 2012 roku. Zrobilam test i cien cienia. Beta 2. Po kilku dniach beta 15, potem 44 :) ciąże stracilam ale to akurat nie ma nic do rzeczy

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    A jak będzie makaron? Albo ryż? Lub kasza? :-D ;-)

    Wybuchłam takim śmiechem, że mąż tylko z politowaniem na mnie spojrzał. Dodam, że przed chwilą jeszcze płakałam, bo oglądałam zdjęcia usg w galerii belly best friend i wyobrażałam sobie jak nasz kropek będzie wyglądał za parę tygodni. Ciąża to istna karuzela emocji. Faceci mają trochę przesrane, żeby to ogarnąć :P

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się tu dzieje :o pieknie dziewczyny idziecie po swoje w tym miesiącu i bardzo mnie to cieszy :) obu tak dalej, ja jeszcze 6 dni do mojego pierwszego testowania, ciekawe czy wytrzymam, jeśli temperatura będzie mi rosła przez najbliższe dwa dni to chhba skuszę się na wcześniejsze testowanko :) Reniffera płacz ile się da póki jest Ci to wybaczane, a jeśli to łzy szczęścia albo wzruszenia to już w ogóle :p

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzi2506 wrote:
    Dziewczyny ruszyłyście z kopyta! Piękny początek miesiąca, oby tak dalej. Gratuluję pozytywnych bet i testów :-) czekam na więcej.

    Dostałam dziś wyniki z test dna. Mogę prosić o interpretacje? Taką po ludzku ;-)
    Powinnam teraz wykonać jakieś dodatkowe badania?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9fea6e6bbc62.png
    Zbadaj:
    Homocysteina (w labo, które zbada to na miejscu - krew nie powinna być transportowana)
    Kwas foliowy
    Wit. B12

    przez mutację mthfr możesz częściowo nie przyswajać witamin z grupy B w tym kwasu foliowego. Jeśli zbadasz te rzeczy, dowiesz się na czym stoisz.

    W związku z tą mutacją należy brać kwas foliowy w formie metylowanej (quatrefolic, 5MTHF itd). Trzeba zamawiać w necie - w aptekach tego nie mają.
    Jeśli homocysteina będzie wysoko (powyżej 8-9) zamów też B-compleks z metylami (b12 jako metolokobalamina i b6 jako P-5-P).
    Jeśli będzie bardzo wysoka, to weź też TMG (taki wyciąg z buraka).

    Mutacja PAI oznacza problemy z krzepliwością. Twój organizm produkuje za dużo plazminogenu PAI) i krew za bardzo krzepnie.
    Dobrze by było zbadać krzepliwość:
    D-dimery
    Białko S i białko C
    APTT
    INR
    czas protrombinowy itd.
    Ale to jak uważasz.

    Przy tej mutacji zwykle bierze się na stałe acard (poza @) a w ciąży, jeśli wyniki krzepnięcia się pogorszą, bierze się heparynę w zastrzykach.

    Jeśli zdecydujesz się badać krzepliwość, zaczelaj z acardem żeby nie zafauszować wyników.

    PAI często towarzyszą problemy z cukrem/insuliną. Warto zrobić krzywą glukozowo-insulinową.

    Zapisz się do immunologa i hematologa - jak wyjdzie coś niepokojącego w wynikach to z nimi pójdziesz, a jeśli będą piękne, to odwołasz.

    Mutacje oznaczają zwykle tylko pewną skłonność do tych problemów, nie to że koniecznie je masz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 19:53

    Trasti, madzi2506, mi88 lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    Gratuluję ciąży,aczkolwiek nazywając swoje dziecko zlepkiem komórek nie zabrzmiało zbyt dobrze.
    Hmm, ale na razie nie jest dzieckiem tylko zlepkiem komórek :D

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Acilya to nie jest zlepek komórek. To jest TWOJE DZIECKO.
    Nie zaleca się robienia tatuaży w ciąży głównie ze względu na częste reakcje alergiczne matki, w ciąży możesz mieć alergię na rzeczy, które do tej pory były Twojej immunologii obojętne.
    To BĘDZIE moje dziecko. Serio takie oburzenie że czule nazwałam zarodek zlepkiem komórek (którym jest)? :D
    Co do tatuażu to wiem, ale nie pomyślałam nawet o tym :(

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje dziewczyny ! Ładny początek mca ❤️

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Wiecie co? Chociaż rozumiem, że tak wczesna ciąża to dziecko, to w momencie, kiedy coś by się działo, niezbędna byłaby np. aborcja, wolałabym myśleć, że to nie jest dziecko. Być może dzięki temu łatwiej byłoby przejść przez traumę. Ja byłam w ciąży, ale faktycznie dziecka nie miałam-było to zlepek rozwijających się komórek zwanych zaśniadem.
    Ja sama jestem zlepkiem komórek, mających uczucia i rozum, jestem istotą-stworzoną że zlepku komórek. Nie sądzę, żeby Acilya miała cokolwiek złego na myśli, więc też nie ma co przesadzać w drugą stronę. Bo zacznie się robić nieprzyjemnie, a to miejsce nigdy mi się z nieprzyjemnościami nie kojarzyło :-)
    Oczywiście że nie miałam nic złęgo na myśli... Wy mówicie czule "kropek", ja powiedziałam "zlepek komórek", wielkie halo. No i sory, ale nie nazwę dzieckiem blastocysty mającej 64 komórek (czy ile ona może tam teraz mieć). Koniec tematu, nie miałam nic złego na myśli, a ten zlepek komórek, przyszłe dziecko czy zarodek, już kocham całym sercem.

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, Monika, jak bety?
    Morelowa, testuj testuj, tak dużo tutaj pozytywów w tym lipcu że moze i tobie się udzieli :)

    Morelowanowa lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    To BĘDZIE moje dziecko. Serio takie oburzenie że czule nazwałam zarodek zlepkiem komórek (którym jest)? :D
    Co do tatuażu to wiem, ale nie pomyślałam nawet o tym :(

    Kobitki zero nerwów :)
    Niezależnie od tego jak każda z nas nazwie swoje maleństwo TO NASZE DZIECKO - dla jednych czule nazywane kropkiem, maleństwem itp a nawet zlepkiem / fizycznie przeciez tak jest/. Najważniejsze zeby było kochane <3

    Buziaki i zluzujcie bo życie i tak dostarcza nam dużo nerwów...

    Reniferra, Acilya lubią tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    Hmm, ale na razie nie jest dzieckiem tylko zlepkiem komórek :D
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY

    blue00 lubi tę wiadomość

  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pieseł marki labrador właśnie pierwszy raz w życiu przylazł i śpi z głową na moim brzuchu :)
    Chcialabym wierzyć że coś wyczuwa :)

    Acilya, Iga66, Reniferra lubią tę wiadomość

  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY
    A to już kwestia indywidualna, ale ja nie mówiłam o dziecku (ani płodzie ani zarodku) żadnej z was, tylko swoim ;) Jakby mnie bolało jakbym tak wszystko odnosiła do siebie to bym oszalała :D Także spokojnie i luzik, nie miałam nic złego na myśli ;)
    PS. Zlepek nie, ale fasolka jak warzywo już tak? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 20:08

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMamita wrote:
    Mój pieseł marki labrador właśnie pierwszy raz w życiu przylazł i śpi z głową na moim brzuchu :)
    Chcialabym wierzyć że coś wyczuwa :)

    Jesli to bedzie objaw ciąży to ja swojego pupilka przykuję do siebie :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 20:10

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    A to już kwestia indywidualna, ale ja nie mówiłam o dziecku (ani płodzie ani zarodku) żadnej z was, tylko swoim ;) Jakby mnie bolało jakbym tak wszystko odnosiła do siebie to bym oszalała :D Także spokojnie i luzik, nie miałam nic złego na myśli ;)
    PS. Zlepek nie, ale fasolka jak warzywo już tak? ;)
    Ja zawsze mówię krewetka :D

    Iga66, patuniek86, Acilya lubią tę wiadomość

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Myśle, że te które mają już dzieci i starają się już dłuższy czas o maluszka nigdy by tak nie nazwały swoje maleństwo.. Jak kto woli ale te słowa jako kobietę w ciąży mająca 3 dzieci ZABOLAŁY

    Chociaż rozumiem, że słowa mogą zabolec, nikt nigdy Tobie i o Twoim dziecku tak nie powiedział.

    A jako matka i staraczka od ponad roku (chociaż z wymuszoną przerwą) muszę przyznać, że zlepek komórek jest dla mnie nazwą w porządku. Technicznie rzecz ujmując, taka jest prawda :-)

    Acilya, m_d_f, Nat90 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyy to jak się urodzi to nie będzie "mój maluch" tylko będziecie mówić "mój zlepek komórek"??!!

    Chodzi o same słowa, nie są obraźliwe ale brzmią dość dziwnie od kobiety, która pod sercem nosi dziecko

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ