X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCÓWKI :)
Odpowiedz

LIPCÓWKI :)

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Flowwer preczytalam na immunologii o tym badaniu CD4/CD8 i ze ma cos wspolnego z progesteronem, wiesz moze cos wiecej o tym?

    tyle wiem co mi immunolog powiedziała i w tym artykule że trzeba brać

    http://www.ptmp.com.pl/png/png4z1_2011/PNG41-6-Malinowski-algorytm.pdf
    str 30.ad 3

    Ja miałam właśnie dużą aktywność CD4/CD8 bo 2.3 a teraz po leczeniu spadło 1.8 ale nie suplementował mnie progesteronem bo własny 20-25 w 7-8 dpo ale czytając artykuł jest wskazany.
    W/g Paśnika i mojej immunolog powinien być mniejszy niż 2

    Progesteron uważany jest za jeden z najważniejszych czynników immunosupresyjnych w ciąży. Hamuje on odpowiedź
    proliferacyjną limfocytów w mieszanej hodowli limfocytów (MLR) i aktywność cytotoksyczną
    limfocytów T oraz sprzyja rozwojowi limfocytów typu Th2 na
    drodze receptorowej. Limfocyty CD8 krwi obwodowej matki progesteronowo-dodatnie wydzielają
    czynnik blokujący indukowany progesteronem.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    tyle wiem co mi immunolog powiedziała i w tym artykule że trzeba brać

    http://www.ptmp.com.pl/png/png4z1_2011/PNG41-6-Malinowski-algorytm.pdf
    str 30.ad 3

    Ja miałam właśnie dużą aktywność CD4/CD8 bo 2.3 a teraz po leczeniu spadło 1.8 ale nie suplementował mnie progesteronem bo własny 20-25 w 7-8 dpo ale czytając artykuł jest wskazany.
    W/g Paśnika i mojej immunolog powinien być mniejszy niż 2

    Progesteron uważany jest za jeden z najważniejszych czynników immunosupresyjnych w ciąży. Hamuje on odpowiedź
    proliferacyjną limfocytów w mieszanej hodowli limfocytów (MLR) i aktywność cytotoksyczną
    limfocytów T oraz sprzyja rozwojowi limfocytów typu Th2 na
    drodze receptorowej. Limfocyty CD8 krwi obwodowej matki progesteronowo-dodatnie wydzielają
    czynnik blokujący indukowany progesteronem.

    mi dzis dr dala rozpiske z lekami i mam brac 3x1 utrogesten i mowila ze bede miala cialka zolte z peknietych pecherzykow wiec bede miala troche tego swojego progesteronu. Nic mi nie mowila bym brala jeszcze dupka. Stwierdzila ze bedzie to za duzo gdybym brala jeszcze dupka.

    A ja sie przygotowalam ze bede brala dupka, zastrzyki z progesteronu. w zasadzie bralam tak w cyklu sztucznym a tu naturalny wiec moze faktycznie byloby tego duzo juz. Na pewno bede badac progesteron i w zaleznosci jaki bedzie wynik bede brala wszystko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 17:10

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Mam oficjalne wyniki krzywej i jestem w szoku jak widzę różnicę z wynikami glukometru. Wyniki z krwi 74/176/172. Glukometr 82/213/196. Może głupieje przy tak dużych wartościach...

    Kazio różnica jest ok -między krwią kapilarną a żylną (ok 20mg%), nawet między glukometrami może się różnić bo są inaczej skalibrowane. Trochę mylący jest tylko środkowy wynik (176/213) nie wiem czemu w tym aż taka różnica.

    Idę do roboty, miłego popołudnia dziewczyny!

    Flowwer, Kazio14 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Mam oficjalne wyniki krzywej i jestem w szoku jak widzę różnicę z wynikami glukometru. Wyniki z krwi 74/176/172. Glukometr 82/213/196. Może głupieje przy tak dużych wartościach...

    najlepiej to skonsultuj z rodzinnym na szybko, bo i tak to wysokie wartości jak nawet po posiłku ja sobie sprawdzam czasem jak mam wyrzuty sumienia po ciastach,ciasteczkach,tortach ;) ale nigdy p.c nie miałam większy niż 115 mg/dl

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris niestety ktoś musi pracować by drugi mógł odpoczywać ... Spokojnego dyżuru

    Lunaris lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yosel będziesz mieć transfer w Provita na naturalnym cyklu ?
    Bo do tej pory co słyszałam czy moja siostra czy koleżanki to tylko na sztucznym cyklu miały transfer.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Yosel będziesz mieć transfer w Provita na naturalnym cyklu ?
    Bo do tej pory co słyszałam czy moja siostra czy koleżanki to tylko na sztucznym cyklu miały transfer.

    tak na naturalnym cyklu, doktor chciala inaczej pokierowac moj cykl, pierwszy raz bede tak miala.. tzn po punkcji mialam tez transfery w 3 dobie ale nigdy mi sie nie udalo zaciazyc a przy blastkach tak. Dlatego mam nie brac tyle tego progesteronu bo bede miala swoj, ale wiadomo ze jak sie uda a bedzie niski to bede brala wieksze dawki.

    W poniedzialek mam wizyte u dr Orlińskiego bo dr Paliga na urlop idzie.

    Zna moze ktos tego lekarza?

    Dlatego inaczej teraz wiec mam tez wieksze obawy czy to wypali, moze powinnac zbadac progesteron zanim podejde do transferu czy mi nie urosl? hmm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 17:34

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas na nowe nadzieje :) stwierdziliśmy z M ze teraz jednak bedzie transfer PINGWINKOW :) i oto Nasz optymistyczny avatar

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 17:36

    zubii, Yoselyn82, Flowwer, Madżka89, blue00, Bocianiątko, Karma88, Lunaris, Czrna 81, staraczka1111, Sarna84 lubią tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Czas na nowe nadzieje :) stwierdziliśmy z M ze teraz jednak bedzie transfer PINGWINKOW :) i oto Basz optymistyczny avatar

    gdzie znajdujesz takie super avatary? :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    gdzie znajdujesz takie super avatary? :)
    W grafikach Google :D

  • Problemowa Koleżanka
    Postów: 38 26

    Wysłany: 29 lipca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowaemi nie byłam, bardzo dużo pracy. Ale @ dalej nie ma wiec czekam. Ale na nic sie nie nastawiam. Ale zastanawia mnie całkowity brak apetytu.. Miałam fazę na mieso ale jak już miałam mieso to zjadłam kawałek i już nie miałam ochoty na więcej i koniec. O słodyczach jak pomyśle to mnie nie rusza. Mam ochotę na warzywa zrobię i już nie mam ochoty. Prawie nic nie jem a chce mi sie tylko pic.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yosel to jesteś prekursorem w Provita tramsferu na naturalnym cyklu w takim razie <3
    Dr O nie miałam do czynienia.
    A progesteron lepiej polować.
    Ja na pewno bedę biegać jeszcze przed transferem do labu jak ze sraczką. Tak to mam jak co robic to na cały gwizdek ;)


    Aga teraz czekamy na Pigwinka !! Jednak chcesz bliźniaki zabrać ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    jak mu przeczytałam, że nasienie wg granicach normy to szczerzył się przez pół drogi do domu :P śmiać mi się chciało...

    Chłopy nigdy nie dorastają hihi powiedz jak sobie ustruga syna to będzie mieć pretekst na kupno kolejki górskiej haha

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Yosel to jesteś prekursorem w Provita tramsferu na naturalnym cyklu w takim razie <3
    Dr O nie miałam do czynienia.
    A progesteron lepiej polować.
    Ja na pewno bedę biegać jeszcze przed transferem do labu jak ze sraczką. Tak to mam jak co robic to na cały gwizdek ;)


    Aga teraz czekamy na Pigwinka !! Jednak chcesz bliźniaki zabrać ?
    Tak chce spróbować z dwoma, nie powiem, ze sie nie boje bo wiadomo i dla dziec jest to większe zagrożenia ale chce spróbować moze akurat Bóg pozwoli dwójce zyc zdrowo iszcselsiwie

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Czas na nowe nadzieje :) stwierdziliśmy z M ze teraz jednak bedzie transfer PINGWINKOW :) i oto Nasz optymistyczny avatar


    Agniechaaa, uwielbiam Twój awatar <3




    Ja właśnie gotuję bób, o endo nie mam co dbać, ale trzeba korzystać póki sezon ;)

    Agniechaaaa, Flowwer, Karma88 lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Yosel to jesteś prekursorem w Provita tramsferu na naturalnym cyklu w takim razie <3
    Dr O nie miałam do czynienia.
    A progesteron lepiej polować.
    Ja na pewno bedę biegać jeszcze przed transferem do labu jak ze sraczką. Tak to mam jak co robic to na cały gwizdek ;)


    Aga teraz czekamy na Pigwinka !! Jednak chcesz bliźniaki zabrać ?

    wiesz lekarka chciala inaczej spróbowac i ladnie wyhodowalam pecherzykow, oby ladnie cialka daly progesteron. A najwazniejsze zeby sie udalo. No naturalny to moze nie do konca bo mam stymulowany :D no ale mozna tak powiedziec
    Na innym forum jedna z dziewczyn tez miala na cyklu naturalnym tzn tak jak ja teraz.

    A kiedy mam zrobic ten progesteron jak bedzie tzn "punkcja" czy jak?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn, a kiedy masz mieć transfer? Pytam, bo będę zaciskać kciuki :)

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Yoselyn, a kiedy masz mieć transfer? Pytam, bo będę zaciskać kciuki :)

    mozliwe ze w sobote, w poniedzialek mam jeszcze wizyte, na ktorej pewnie powie kiedy mam dac sobie zastrzyk na pekniecie pecherzykow i wyznacza mi transfer. Wiec jak bede wiedziala co i jak to bede myslala kiedy intralipid sobie podlaczyc

    summer86 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn, życzę aby tym razem wszystko poszło idealnie i na 9 m-cy. Będę mocno trzymać kciuki! <3

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yosel właśnie intralipid ehhh jutro lub w poniedziałek mam ovu a intralipid we wtorek. Mam nadzieję że nie za późno ale z drugiej strony brać go ? Jak marne szanse ma fasolkę.

    W sierpniu będą emocje !!! I życzę wam fasolek
    Sammer my poczekamy jeszcze trochę ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ