X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCÓWKI :)
Odpowiedz

LIPCÓWKI :)

Oceń ten wątek:
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    no ale nieprawidlowa budowa to moze byc ze fasolka sie nie zagniezdzi, no endo rosnie, wiadomo ale myslalam ze potem juz tak bierze sie endo pod uwage, tylko jak sie rozwija maluszek
    U mnie było prawdopodobnie złe połączenie plemnika z komórką jajową i w 8tc przestało się rozwijać serce przestało bić i to nie miało nic wspólnego z endometrium także różnie jest u mnie na pewno było coś na rzeczy bo beta źle rosła ok 40% i tak do 8 tyg

    A ja starań nie odpuszczę tylko diagnostykę bo poprostu mam tego po dziurki w nosie już sobie nie wkrecam żadnej choroby będzie co będzie :)

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa super wiadomości!!! A SHBG cena około 35 zł

    Białko wiążące hormony płciowe (ang. SHBG – Sex Hormone Binding Globulin) to glikoproteina odpowiedzialna za transport testosteronu i estradiolu we krwi. Białko SHBG jest syntetyzowane w wątrobie i posiada wysokie powinowactwo do hormonów 17-hydroksysteroidowych.

    Poziom SHBG może być ważnym wskaźnikiem przewlekłej lub nadmiemej aktywności androgenicznej, gdzie objawy kliniczne wskazują na nadmiar androgenów, lecz zbadane poziomy androgenów pozostają w normie. Podwyższony poziom SHBG odnotowuje się u ludzi z niewrażliwością na androgeny, nadczynnością tarczycy, marskością wątroby oraz u pacjentów zażywających doustne leki antykoncepcyjne lub leki przeciwpadaczkowe. Obniżone stężenie SHBG często występuje u mężczyzn z niedoczynnością tarczycy i poddanych androgenowej terapii zastępczej; natomiast obniżony poziom SHBG u kobiet występuje w związku z hirsutyzmem, wirylizmem, zespołem jajników policystycznych, podwyższonym poziomem androgenów, otyłością i akromegalią.

    Produkcja SHBG jest regulowana stosunkiem androgenów do estrogenów, hormonami tarczycy, poziomem insuliny i czynnikami dietetycznymi. Stężenie SHBG jest podwyższane estrogenami i obniżane androgenami. W związku z tym produkcja SHBG jest pobudzana estradiolem i hamowana testosteronem. Z tego powodu stężenie SHBG jest wyższe u kobiet i niższe u mężczyzn. U kobiet w ciąży jest znacząco wyższe stężenie SHBG w surowicy w związku ze zwiększoną produkcją estrogenu.


    Teraz czekamy na dwie kreseczki cieszę się że twój organizm wrócił do normy!!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    powiem tobie ze doskonale cie rozumiem, tez zaczynam miec wszystkiego dosyc, od lekarza do lekarza, badania, wyniki, wizyty. Ilez mozna? tez musze sobie chyba dac na wstrzymanie i reset :)
    Skąd ja to znam ale wiem że tylko wyższa medycyna może mi pomóc. Olałam sprawę 4 lata i luz nic nie dał ..

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucia88 wrote:
    Kobietki, a ja dzisiaj odebrałam wynik TSH i w końcu ruszyło i udało się zbić do 0,872. Chociaż z tego mogę być zadowolona, bo endo mówił, że idealnie byłoby między 0,7 a 1,2.

    Nadal czekam na wyniki AMH. Tak z ciekawości, jak długo czekałyście?

    Za dwa tyg powtórka badania czy za bardzo nie zbije bo to bardzo niebezpieczne.
    A AMH trochę dłużej się czeka zależy od labu.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Skąd ja to znam ale wiem że tylko wyższa medycyna może mi pomóc. Olałam sprawę 4 lata i luz nic nie dał ..

    czasem luz nie da nam oczekiwanego efektu, gdy problem jest wiekszy i bez pomocy lekarza i lekow nie da rady!

    latwo mowic wyluzowac, ale nie da sie tak! nawet jak starasz sie nie myslec to podswiadomie jednak to gdzies siedzi w tobie.

    zubii lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Za dwa tyg powtórka badania czy za bardzo nie zbije bo to bardzo niebezpieczne.
    A AMH trochę dłużej się czeka zależy od labu.


    aaa jakies sposoby zeby pecheryk szybciej rosl? :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    aaa jakies sposoby zeby pecheryk szybciej rosl? :)
    Niecierpliwa ;) chyba na końskich dawkach przy stymulacji ale i tak lepiej wolniej a mieć wartościową komórkę.

    Właśnie się zastanawiam czy nie przebadać się na pasożyty bo na lambrie zrobiłam.

    Właśnie M dzwonił z pracy ze on zwarty i gotowy go pracy nad potomkiem hahha ale ja poczekam do czwartku niech chłopaki tam się zbierają ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Niecierpliwa ;) chyba na końskich dawkach przy stymulacji ale i tak lepiej wolniej a mieć wartościową komórkę.

    Właśnie się zastanawiam czy nie przebadać się na pasożyty bo na lambrie zrobiłam.

    Właśnie M dzwonił z pracy ze on zwarty i gotowy go pracy nad potomkiem hahha ale ja poczekam do czwartku niech chłopaki tam się zbierają ;)

    Zaczyna mi sie wszystko dluzyc, chociaz wiem ze pospiech nie jest dobrym doradca, wiec trzeba wszystko ze spokojem, ale ile czasu juz czekam...troche za dluuuugo to trwa... tyle lat... :(

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer tak organizm wrócił. Do normy dam mu chwilę czasu na naturalne poczęcie a jak się nie uda to będę dalej się diagnozowac :)

    Flowwer lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Lucia88 Autorytet
    Postów: 792 794

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Za dwa tyg powtórka badania czy za bardzo nie zbije bo to bardzo niebezpieczne.
    A AMH trochę dłużej się czeka zależy od labu.

    Powtórka dokładniej za 3,5 tygodnia, aby był 2-3dc. No chyba, że @ nie przyjdzie, to wtedy obowiązkowo TSH razem z bHCG. No, ale czasowo to na jedno wyjdzie. Do tego czasu mam nie zmieniać dawki.

    Wiesz, ja startowałam od TSH ponad 40. Najpierw ładnie spadało z Euthyroxem 25. Stanęło na ok.9 i nic dalej przez kilka miesięcy, więc dostałam 50 i znowu spadało na 4,5 , 3,85 ,potem 2,86, 2,5 , znowu 3,2 i tak się wahało z 3 miesiące, więc dostałam w lutym 75. Spadło do 2,5 i znowu stało. Ale endo kazał być cierpliwym i nie zwiększać dawki. No to czekałam i w końcu spadło. Spokojnie, ja co miesiąc badam TSH.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 22:15

    Flowwer lubi tę wiadomość

    PRZERWA W STARANIACH

    29.05- neurolog
    31.05- psychiatra
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    " Związek występowania markerów stresu oksydacyjnego i sposobu zakończenia ciąży powikłanej wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrastania płodu w korelacji ze stanem noworodka"

    W Google jest książka do sciściągnięcia w pdf ciekawa ...


    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Misi Przyjaciółka
    Postów: 82 253

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w lipcu! :) poproszę na 25.07 :)

    ]d575c8f593cd1af05cdd6822f44ded39.png[/url]
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z mojego testowania 3 lipca raczej nic nie będzie, zerknijcie na mój wykres :( chyba jeszcze nigdy nie miałam takich niskich temperatur, jestem załamana...

    Mam do odbioru wyniki progesteronu, prolaktyny i estradiolu, ale nawet nie jestem ciekawa co tam wyszło. A zapowiadało się tak ciekawie, bo kilka dni temu tak mnie piekły piersi, spałam przez pół dnia, nawet jeszcze wczoraj zrobiło mi się duszno i oblał mnie pot. Wiem że to wszystko jest bardzo naciągane, ale same wiecie jak się każdy objaw interpretuje :) od wczoraj wszystkie objawy przeszły, nic mnie nie boli, w jajnikach nie wyczuwam żadnej pracy, żadnego nawet najmniejszego pociągnięcia, nawet ten jajnik z torbielą nie daje znaku życia. No i jeszcze temperatura nie pozostawia złudzeń. ehhhhh

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki:) Bajka tak sie ciesze ze u Ciebie ovu jednak bylo, teraz najtrudniejsza czesc cyklu czyli czekanie :)
    Ja dzis na wstępie w pracy dostalam zjebke, choc uwazam ze nie slusznie no ale ponoc szef ma zawsze racje ? Glowa mnie tak rozbolala, ze mam ochote jebnac tym wszystkim i wyjść! Dwie kreski by to ulatwily...

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka pokażą się, pokażą dwie krechy! ;)

    Ja czekam na kuriera aż odbierze te próbki do badania. W piątek mam wizytę u gina to mu powiem co i jak, że nie widziałam wcześniej, że poprzedni lekarz nie zlecił wszystkich badań w labie tylko część.
    Będę miała też po tych wynikach rozmowę z genetykiem więc zobaczę co powie.

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka tak najdłuższa cześć cyklu bo ta pierwsza po @ to szybko leci, dni płodne tak samo a teraz długie dwa tyg przede mną :)

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Poziomka92 Ekspertka
    Postów: 181 72

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jak tam dziewczynki, u mnie Fluomizin przez 6 dni, cytologia okej, progesteron okej, tsh za wysokie, zaczęłam brać euthyrox 25, także w tym miesiącu może nie wyjść, aczkolwiek będziemy działać od poniedziałku, może coś akurat się uda xD

    Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50
    - badanie nasienia w normie
    - cykle owulacyjne
    - drożne jajowody
    - Hysteroskopia - marzec 2023 - polip 1 cm, adenomioza
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka działajcie, działajcie.

    Właśnie kurier odebrał próbki. Wynik około 5 dni, potem z genetykiem pogadam, a w ten piątek beta i kontrola u gina.

    Poziomka92 lubi tę wiadomość

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja wszystkich. @ jak w zegareczku także Inna poproszę o wpisanie na 24.07 i zawirusowanie tej daty dla mnie :*


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mogę was prosić o pomoc w interpretacji wyników?

    Estradiol 3dc 25,10 pg/ml (norma 0-160)
    21dc 88,70 pg/ml (norma 27-246)

    prolaktyna 3dc 12,40 ng/ml (norma 1,9-25)
    21dc 10,20 ng/ml (norma też 1,9-25)

    progesteron 21dc 5,12 ng/ml (norma: faza lutealna 0,95-21, środek fazy lutealnej 6-24)


    Tak na moje rozumowanie, nie mam wysokiej prolaktyny czyli nie powinna mi zblokować owulacji, ale co z tym progesteronem? chyba jest kiepski?

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ