X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCÓWKI :)
Odpowiedz

LIPCÓWKI :)

Oceń ten wątek:
  • Milla_ Przyjaciółka
    Postów: 101 160

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wpisuje się na lipiec i czekam z Wami. Co do testowania to nie mam pojęcia kiedy, moje cykle są nieprzewidywalne, ale prawdopodobnie koniec lipca.
    Eh...tyle czekania; najpierw do owu, potem na testowanie.

    f2wljw4z2jsklqz3.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    Dziewczyny, mogę was prosić o pomoc w interpretacji wyników?

    Estradiol 3dc 25,10 pg/ml (norma 0-160)
    21dc 88,70 pg/ml (norma 27-246)

    prolaktyna 3dc 12,40 ng/ml (norma 1,9-25)
    21dc 10,20 ng/ml (norma też 1,9-25)

    progesteron 21dc 5,12 ng/ml (norma: faza lutealna 0,95-21, środek fazy lutealnej 6-24)


    Tak na moje rozumowanie, nie mam wysokiej prolaktyny czyli nie powinna mi zblokować owulacji, ale co z tym progesteronem? chyba jest kiepski?

    Jak na moje oko to estradiol bardzo niski a progesteron wskazuje na bezovulacyjny cykl lub torbiel ( bo nawet ona wytwarza progesteron).
    Miałaś monitoring?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też mam pytanie, wczoraj odebrałam wyniki, wszystkie są ok, oprócz FSH.
    (4 dc) FSH - 2,2 mIU/ml (3,5-12,5).

    Czyli (poprawcie mnie jeśli źle wnioskuję)- nie ma szans na ciąże z takim wynikiem? to oznacza, że nie dochodzi do owulacji?

    Tylko teraz już głupieję...dlaczego w takim razie w każdym cyklu testy owu wychodzą pozytywne i jest skok temperatury? czy już mieszam, bo to zależy od LH?

    Czyli owulacja tak jakby jest, ale nie ma "dojrzałych" i możliwych do zapłodnienia jajek?

    Jutro wybieram się do nowego ginekologa, ale zwariuję do jutra...

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Jak na moje oko to estradiol bardzo niski a progesteron wskazuje na bezovulacyjny cykl lub torbiel ( bo nawet ona wytwarza progesteron).
    Miałaś monitoring?


    Flower, no kurcze wiedziałam że Ty to na pewno coś doradzisz :) mam 2 torbiele endometrialne w prawym jajniku. W 12 dc byłam na USG, w lewym jajniku był pęcherzyk 19mm, do pęknięcia za ok 2 dni, a czy pękł - już nie miałam możliwości sprawdzić. Testy owu wyszły pozytywne, po kilku dniach (też w tym dniu kiedy robiłam badanie krwi) bolące piersi, teraz już wszystko ustało.

    Czyli co to z tym estradiolem? Progesteron masakra? Na pewno bez szans na ten miesiąc?

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannsees a jak reszta wyników? Bo z jednego to jest jak wróżenie z fusów.

    By7 jak masz torbiele zrób z nimi porządek bo najprawdopodobniej one wywołują zaburzenia.
    Najlepiej zrobić estradiol w okresie około owulacj czy pecherzyk jest wartościowy. I na moje oko z takim progesteronem masz niedomogę i czasem podają pregnyl co 2 dni w 3 dawkach i dupka lub luteinę.
    A faktycznie idz w kierunku leczenia endomendy bo ona wutwarza stan zapalny i mogą być problemy z implantacją zarodka.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    wannsees a jak reszta wyników? Bo z jednego to jest jak wróżenie z fusów.



    LH - 3,84 IU/l (2,4-12,6)
    FSH - 2,2 mIU/ml (3,5-12,5)
    Estradiol - 34,94 pg/ml (18-147)
    Prolaktyna - 19,98 ng/ml (4,79-23,30)
    Progesteron - 0,36 ng/ml (0,2-1,5)
    Testosteron - 0,53 ng/ml (0,06-0,82)

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    wannsees a jak reszta wyników? Bo z jednego to jest jak wróżenie z fusów.

    By7 jak masz torbiele zrób z nimi porządek bo najprawdopodobniej one wywołują zaburzenia.
    Najlepiej zrobić estradiol w okresie około owulacj czy pecherzyk jest wartościowy. I na moje oko z takim progesteronem masz niedomogę i czasem podają pregnyl co 2 dni w 3 dawkach i dupka lub luteinę.
    A faktycznie idz w kierunku leczenia endomendy bo ona wutwarza stan zapalny i mogą być problemy z implantacją zarodka.

    co do endomendy - gin dał mi 3 cykle na naturalne zajście, a potem mamy 'coś podziałać'. Ten cykl jest już drugi, ale bez sensu czekać jeszcze miesiąc skoro wyszły takie wyniki:/ Tylko tak się zastanawiam, a jestem zielona w tematach lekarskich, kiedy lepiej próbować się wcisnąć do gina - czy jeszcze teraz przed okresem, który ma być w poniedziałek, czy w okolicy 10-12 dc żeby gin mógł coś powiedzieć o kolejnej ewentualnej owulacji. Czy jeśli pójdę właśnie koło połowy cyklu czy to nie będzie już za późno żeby coś podratować cykl?

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Witam się - ten cykl mam jakiś bez parcia chociaż już mamy 4 x <3

    Powiedzcie jak sobie radzić w upały gdy ma się dość "mokre" dni płodne? Czuje sie jakby mnie zalewało - jeszcze od tego mnie odparzyło i musiałam się troche wysmarować :(

  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melunia91 wrote:
    Hej. Witam się - ten cykl mam jakiś bez parcia chociaż już mamy 4 x <3

    Powiedzcie jak sobie radzić w upały gdy ma się dość "mokre" dni płodne? Czuje sie jakby mnie zalewało - jeszcze od tego mnie odparzyło i musiałam się troche wysmarować :(

    Też tego nie lubię..
    Ja w takich momentach noszę i bardzo często zmieniam wkładki. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale jedyne na jakie do tej pory wpadłam. i oczywiście przewiewne gatki, sukienka itd.

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanesees no wlasnie tez to rozwazam. Kurde na takie coś by sie jakoś korek przydal :P
    Niby taka spokojna jestem ale mysli gdzies z tylu glowy sie kłębią że to jest ten miesiąc. Tym bardziej że bedziemy na wakacjach z tesciami jak bedzie testowanie :P Będą wakacje z niespodzianką

    Flowwer lubi tę wiadomość

  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melunia91 wrote:
    Wanesees no wlasnie tez to rozwazam. Kurde na takie coś by sie jakoś korek przydal :P
    Niby taka spokojna jestem ale mysli gdzies z tylu glowy sie kłębią że to jest ten miesiąc. Tym bardziej że bedziemy na wakacjach z tesciami jak bedzie testowanie :P Będą wakacje z niespodzianką

    To trzymam kciuki za TĄ niespodziankę :)

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już się nie mogę doczekać @ żeby w końcu wystartować. Jeszcze tydzień i pewnie skoro na nią czekam to się spóźni jeszcze ;/

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannsees wrote:
    LH - 3,84 IU/l (2,4-12,6)
    FSH - 2,2 mIU/ml (3,5-12,5)
    Estradiol - 34,94 pg/ml (18-147)
    Prolaktyna - 19,98 ng/ml (4,79-23,30)
    Progesteron - 0,36 ng/ml (0,2-1,5)
    Testosteron - 0,53 ng/ml (0,06-0,82)

    Bardzo ładne wyniki !! Ja bym powtórzyła estradiol przed ovu i progesteron 7 dpo .

    wannsees lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    co do endomendy - gin dał mi 3 cykle na naturalne zajście, a potem mamy 'coś podziałać'. Ten cykl jest już drugi, ale bez sensu czekać jeszcze miesiąc skoro wyszły takie wyniki:/ Tylko tak się zastanawiam, a jestem zielona w tematach lekarskich, kiedy lepiej próbować się wcisnąć do gina - czy jeszcze teraz przed okresem, który ma być w poniedziałek, czy w okolicy 10-12 dc żeby gin mógł coś powiedzieć o kolejnej ewentualnej owulacji. Czy jeśli pójdę właśnie koło połowy cyklu czy to nie będzie już za późno żeby coś podratować cykl?
    Ja bym poszła do gina przed @ może coś zacznie działać bo nie są fajne wyniki ale to moja opinia subiektywna bo lekarzem nie jestem ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Bardzo ładne wyniki !! Ja bym powtórzyła estradiol przed ovu i progesteron 7 dpo .


    Dzięki kochana! Jak się naczytałam o tym FSH to się przeraziłam...
    Czyli ten cykl nie jest stracony?

    Dzisiaj wybieram się do nowego ginekologa, mam nadzieję, że spojrzy na całość i powie coś konkretnego.

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • MajaT Koleżanka
    Postów: 41 27

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wyglada szyjka macicy po owulacji? Ja nie moge swojej zbadac, bo jest tak wysoko i chyba mam za krotkie palce ;p

  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa szyjki, tym bardziej że dopiero ucze się badania :)

    Dziwczyny co myśliwcie ...
    W piątek mialam owulacje z lewej strony , a wczoraj w ciagu dnia kilka razy bol jajnika leweego po poludniu tak mnie zakuło w tym jajniku jakby ktoś szpile wbijał po chwili przeszło.
    Wieczorem podczas badania szyjki zauwazyłam w pochwnie slub koloru brązowo bordowego bylo go mało.

    Co sądzicie czy to dobry znak ?

    Dodam że okres powinnam dosać 9.lipca no to jeszcze jeszcze ..... (oczywiscie mam nadzieje ze się nie pojawi @ ! )


    Dziś pobolewa jajnik, kilka sekund kłucia i przestaje i co jakiś czas , czy to normalne ?




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 09:47

  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja bym poszła do gina przed @ może coś zacznie działać bo nie są fajne wyniki ale to moja opinia subiektywna bo lekarzem nie jestem ;)

    Flowwer, chyba większość z nas tu uważa że doradzisz lepiej niż niejeden lekarz:P właśnie chciałam spróbować dostać się do gina jutro, a tu dziś zonk bo rozpoczyna się @, a miała być dopiero w poniedziałek... No nic, w takim razie będę próbować jak tylko to wstręcidło się skończy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 09:37

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia* wrote:
    Też jestem ciekawa szyjki, tym bardziej że dopiero ucze się badania :)

    Dziwczyny co myśliwcie ...
    W piątek mialam owulacje z lewej strony , a wczoraj w ciagu dnia kilka razy bol jajnika leweego po poludniu tak mnie zakuło w tym jajniku jakby ktoś szpile wbijał po chwili przeszło.
    Wieczorem podczas badania szyjki zauwazyłam w pochwnie slub koloru brązowo bordowego bylo go mało.

    Co sądzicie czy to dobry znak ?

    Dodam że okres powinnam dosać 9.lipca no to jeszcze jeszcze ..... (oczywiscie mam nadzieje ze się nie pojawi @ ! )


    Dziś pobolewa jajnik, kilka sekund kłucia i przestaje i co jakiś czas , czy to normalne ?

    A miałaś monitoring ? Bo jak nie to może dopiero wczoraj była owu i dlatego zabarwiony śluz u mnie tak było.

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powracam i na ten wątek

    CZEŚĆ :)

    LICZĘ, ŻE DZIŚ 3DC i koniec kropka :p wczoraj przykleić sobie plasterek na pośladek od dziś tabletki i popludniu umawiam się na wizytę :) odliczam do transferu hi hi hi 11.07 mamy 2rocz nice i przypuszczam, że to może wypaść właśnie wtedy :)

    Po pracy muszę nadrobić wątek lipowy :)

    Karma88, Flowwer, Lunaris, Emiilka, innamorata88, malinowaemi lubią tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ