X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najgorsze jest to ze nie mam cienia nadziei ze sie uda bo niby skad ten cien wziac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Ale może jeszcze nie wszystko stracone? Jeszcze chyba owulacji nie było?
    Podejrzewam ze bedzie dzis albo jutro a na starania sie nie zapowiada ze nic z tego

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    Podejrzewam ze bedzie dzis albo jutro a na starania sie nie zapowiada ze nic z tego

    To ubłagaj męża dziś lub jutro na chociaż jeden numerek :D

    Iwona28 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    A najgorsze jest to ze nie mam cienia nadziei ze sie uda bo niby skad ten cien wziac?
    Kochana, u mnie w zasadzie było podobnie. Też a to praca, a to zmęczony, a to musi 50 maili napisać... i de facto udało nam się postarać jeden raz, 2 dni przed owu. Udało się. Tak więc trzymam kciuki, nie doluj się, może na ten jeden raz da się namówić i będzie to TEN raz. :)

    Iwona28 lubi tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    W ciągu dnia poczytam dzisiejsze wszystkie wpisy :) Ale mam do Was pytanie... Z kategorii trudnych, ale a nuż widelec coś będziecie mogły mi zasugerować.

    Moja mama ma od paru dni ostrą infekcję jelitową z biegunkami. Jest podejrzenie, że zakaziła się salmonellą (jadła w restauracji kurczaka). Zrobiła posiew, ale na wyniki trzeba poczekać, ale w międzyczasie lekarz dał jej już antybiotyki na to.

    No i teraz pytanie... Chciałabym pomóc mamie przed świętami i chciałam przyjechać do niej w sobotę, to będzie 4 dzień brania antybiotyku przez nią. Czy Waszym zdaniem jest się czego obawiać zważywszy, że jestem w ciąży? Wiadomo, zasady higieny to podstawa. Myłabym ręce natrętnie. No ale... chyba i tak po 4 dniach już by nie zarażała, co? Co myślicie?

    Antybiotyk ma na 7-dniową kurację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 13:49

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    No dobra, nie namawiam już do złego :D
    Chociaz niektórym dziewczynom i w 9dpo wychodzi test.
    Ja dłużej niż do 10 dnia nie wytrzymam :D

    Poprzeglądałam pozytywne testy - zdjęcia z 9dpo i utwierdziłam się, że wytrzymam :)

    agge, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Poprzeglądałam pozytywne testy - zdjęcia z 9dpo i utwierdziłam się, że wytrzymam :)

    Oki. Zazdroszczę cierpliwości :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Cukrzyk - możesz zrobić przeciwciała kardiolipinowe, beta-glikoproteinowe, antykoagulant tocznia, biało S, białko C i czas krzepnięcia APTT :)

    Dziękuję za listę :* A mam kilka pytań (standardowo :D)

    1. Może je zlecić na NFZ lekarz rodzinny/endo/gin ? Zakładając że poszłabym do nich prywatnie, bo na NFZ jedynie chodzę do diabetologa i rodzinnego
    2. Jak prywatnie- to czy cena idzie w setkach czy już tysiącach?
    3. Rozumiem, że obojętnie w jakiej fazie cyklu bede je robić bo hormony nie wpływają na wyniki? Mam być jakoś przygotowana wcześniej do tych badań?
    4. Pisałyście że badania i tak za jakiś czas trzeba powtórzyć. Tak?
    5. Białko C i S - aktywność czy wolne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 14:30

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady ale znam swojego meza. Jak jest przeziebiony bo sie nie da go namowic bo wtedy jest dodatkowo jakis podenerwowany. Sprobuje wieczorem go jeszcze namowic ale watpie zeby sie udalo. Dam Wam znac jak mi poszlo ale wiem ze jal dzisiaj nic nie bedzie to moge sie pozegnac z nadziejami. A wszystko jest pieknie i sluz i bolacy jajnik i wszystko jak trzeba. Szyjka mega otwarta wiec gotowa na wszystko. Szkoda ze to nie tylko ode mnie zalezy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nawet wiecej bola mnie dwa jajniki

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    Dzieki za rady ale znam swojego meza. Jak jest przeziebiony bo sie nie da go namowic bo wtedy jest dodatkowo jakis podenerwowany. Sprobuje wieczorem go jeszcze namowic ale watpie zeby sie udalo. Dam Wam znac jak mi poszlo ale wiem ze jal dzisiaj nic nie bedzie to moge sie pozegnac z nadziejami. A wszystko jest pieknie i sluz i bolacy jajnik i wszystko jak trzeba. Szyjka mega otwarta wiec gotowa na wszystko. Szkoda ze to nie tylko ode mnie zalezy.

    Przykro mi :(

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona, z moim mężem tez miałam problemy bo zmęczony, nawal pracy i w pewnym momencie miał taki problem ze nie mógł skończyć. Ale znalazłam na to sposób i mam seks kiedy chce :P wiec mój maz jest wykorzystywany seksualnie hehehe :P
    I żeby nie było, to nie jest jakiś szantaż emocjonalny, tylko specyficzna gra wstępna, ktora on uwielbia. I wydaje mi się ze każdy facet ;). Ale niestety jak facet chory na katar to prawie jakby umierał...

    MonikA_89!, Emmainthegarden, Malinowa91 lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Iwona, z moim mężem tez miałam problemy bo zmęczony, nawal pracy i w pewnym momencie miał taki problem ze nie mógł skończyć. Ale znalazłam na to sposób i mam seks kiedy chce :P wiec mój maz jest wykorzystywany seksualnie hehehe :P
    I żeby nie było, to nie jest jakiś szantaż emocjonalny, tylko specyficzna gra wstępna, ktora on uwielbia. I wydaje mi się ze każdy facet ;). Ale niestety jak facet chory na katar to prawie jakby umierał...

    Co to za sposób? :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lodzik :D szczególnie ze dzisiaj środa dzień loda :p

    aeiouy, makowa, Kinga13 lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Lodzik :D szczególnie ze dzisiaj środa dzień loda :p

    Haha no fakt. Ja tego akurat nie lubię :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Magia89 Koleżanka
    Postów: 44 58

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Lodzik :D szczególnie ze dzisiaj środa dzień loda :p

    Iwona, Elfik dobrze podpowiada, chyba nie ma faceta który tego by nie lubił ;) Dodaj do tego seksowny strój i jest twój :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 15:03

    aeiouy lubi tę wiadomość

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy mogę prosić o rzucenie oka na mój wykres? Macie doświadczenia z luteina? Wiem, że może podnosić temperaturę, tylko zastanawiam się czy tak wędruje w gore. Przejrzałam galerie wykresów, ale jakoś mnie to nie utwierdziło czy tak działa luteina. Niestety walczyłam z nienakrecanien się, ale zaczynam się wyłamywać, ledwo przeszłam obok apteki wracając z zakupów ;-):-D

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk z tymi skierowaniami to jest rożnie. Wydaje mi się, ze na część rzeczy dostaniesz skierowania od internisty, ale na białka już nie sądzę...
    co do cen to za taki komplet to musisz liczyć pewnie koło 500 zł
    ciężko mi tak całość podać, bo ja robiłam partiami różne badania, ale tak to mniej więcej wychodziło. Możesz poszukać w jakiś alabach czasem są pakiety i wtedy wychodzi taniej.

    Iwona ja Cię rozumiem bardzo dobrze. na mojego nic nie działało. Jak się trzeba było starać to szedł na siłownię, albie siedział przed tv do nocy i był zmęczony, a jak próbowałam go dorwać po pracy to mówił, ze na niego naciskam. cyrk na kółkach. Kończyło się płaczem, awanturami i ogólnie to seks nam mocno zbrzydł. Też miał problemy z dokończeniem akcji, więc posiłkowaliśmy się tabletkami na potencję żeby mu w trakcie zapał nie minął (na mojego męża nic już nie działało). I nasze starania musiały się zacząć przeciągać i musiał odbyć dwie poważne rozmowy z lekarzem, ze ja sama sobie tego dziecka nie zrobię i jeśli chce je mieć to też musi się zaangażować. I w końcu podziałało. teraz sam mnie pyta kiedy jest owulacja, czy mogę wziąć urlop na ten czas to może by gdzieś wyjechać żeby było bez stresu itp. Ale facetom zajmuje to więcej czasu. Im się wydaje, ze raz zrobią co mają zrobić i dziecko z tego będzie albo obawiają się co by było gdyby nie było i że to zaraz na ich męskości się odbije. i nie biorą pod uwagę, ze czasem tak się po prostu dzieje.
    Ale nie trać nadziei, czasem ni z tego ni z owego takiego typa jednak człowiek upoluje i jakoś to się kręci.

    Staraniowa ja osobiście bym nie ryzykowała. nie masz pojęcia co to jest i w jaki sposób się przenosi. Ale jeśli już bardzo Ci na tym zależy to skonsultuj to lepiej z lekarzem.

    Gacka ja bym zrobiła jutro test. Z wykresu ciężko jest wywróżyć, bo to ma sens jak się ma inne wykresy do porównania tej samej osoby.

    A co do bobo testów to ja do bobo zaufania nie mam. za to polecam nordtesty,. są bardzo czułe i nie robią niespodzianek jak bobo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 15:09

    cukrzyk1991, aeiouy lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Zanim Was nadrobię, powiem Wam, że do jutra nie wytrzymałam, bo ten ból głowy wczoraj... Bałam się, że na marne dziś też będę się męczyć i zatestowalam, by mieć pewność, że mogę się faszerowac tryptanami...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5c8f0c2141c9.jpg
    I sama nie wierzę o.O
    Gratulacje! I współczucia, bo pewnie głowa boli :D

    Ale wysyp dwóch kresek w grudniu... Naprawdę magia :)

    Arashe lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:

    Gacka ja bym zrobiła jutro test. Z wykresu ciężko jest wywróżyć, bo to ma sens jak się ma inne wykresy do porównania tej samej osoby.
    No ten wykres to pierwszy, który tak wygląda, wcześniej były góry i doliny. Chyba faktycznie nie będę się katować do piątku tylko jutro skoczę na betę.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ