X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • Velvet28 Koleżanka
    Postów: 38 21

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej staraczki :) ja testuje w okolicach 10go grudnia ;) czy któraś z was bierze pregna plus? Co o tym sądzicie żeby brać przy staraniach?

    eikts65g40woip49.png
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj velvet28, szczerze mówiąc nie słyszałam nawet o tym "dopingu". Z polecenia lekarza, farmaceuty czy znajomych wpadłaś na niego? Zaxelas już brać?


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Velvet28 wrote:
    Hej staraczki :) ja testuje w okolicach 10go grudnia ;) czy któraś z was bierze pregna plus? Co o tym sądzicie żeby brać przy staraniach?
    Ale to jak czytam o tym suplemencie to to jest taka droższa wersja Folika, tylko inny koncern. Powiem Wam że to mnie irytuje trochę w naszych polskich lekarzach, że się tak sprzedają za te leki .. mój ginekolog z Polski zapisał mi kiedyś jakieś wspomagacze ciążowe i gdy zapytałam dlaczego te a nie inne to nie wiedział w zasadzie co powiedzieć...jak się okazało w aptece mialy ten sam skład co moje dotychczasowe tylko sporo droższe...


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Velvet28 Koleżanka
    Postów: 38 21

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka@87 wrote:
    Witaj velvet28, szczerze mówiąc nie słyszałam nawet o tym "dopingu". Z polecenia lekarza, farmaceuty czy znajomych wpadłaś na niego? Zaxelas już brać?
    Znajoma mi go poleciła, brała podczas ciąży. Są również pozytywne opinie w necie.

    eikts65g40woip49.png
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o pregna plus ja brałam w pierwszej ciąży, ogólnie ok ale miałam mdłości po tych witaminach:)

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, rozmawiałam z kimś ost o progesteronie i owulacji. Ja chciałam się upewnić czy mój wysoki progesteron ją potwierdza. Tu link na który znowu wpadlam
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?p=6459691

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka, bo lekarze maja umowy x przedstawicielami handlowymi, by wciskać konkretne produkty. W zamian za jakieś profity. Jeszcze młodsi się tak nie nabiorą, ale starsi ludzie częsta nie chcą słyszeć o tańszym zamienniku, bo boją się, że to coś innego i im nie pomoże.
    Aptekarze też muza wciskać konkretne :P pieniądz rządzi

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus92 wrote:
    Witam dziewczyny :) chętnie też tutaj dołączę i zapraszam na wątek grudniowy z listą testerek w forum ogólnym:) Będę testować 1 grudnia ale jakoś mam mało optymistyczne przeczucie co do tego cyklu :(
    Trzymam za Was kciuki i każdej życzę cudownego prezentu na święta:)

    Trzymam kciuki za 1 grudnia :) Już byś miała prezent na MIKOŁAJKI :D
    Z Twojego opisu widzę, że masz podobne leki/schorzenia co ja :) Jaki masz wynik prolaktyny ? Robiłaś z obciążeniem badanie?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 23 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Marianka, bo lekarze maja umowy x przedstawicielami handlowymi, by wciskać konkretne produkty. W zamian za jakieś profity. Jeszcze młodsi się tak nie nabiorą, ale starsi ludzie częsta nie chcą słyszeć o tańszym zamienniku, bo boją się, że to coś innego i im nie pomoże.
    Aptekarze też muza wciskać konkretne :P pieniądz rządzi
    Masz rację, wiem jak to działa ale i tak mnie to irytuję.. jakoś czuję się wtedy jakby moje zdrowie było zupełnie nieistotne, no cóż nic nie zmienię :) ja mieszkam w Szwecji i tutaj jest zwykle jedna firma produkująca complex bit b, nie ma konkurencji na rynku leków, więc chyba dlatego mnie to tak razi jak jestem w ojczyźnie :/


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • Velvet28 Koleżanka
    Postów: 38 21

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto testuje w okolicach 10go grudnia? :D Łączmy się ;)

    eikts65g40woip49.png
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marianka, ja w Polsce też lykam ten szwedzki kompleks Wit B :)

    Marianka@87 lubi tę wiadomość

  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 23 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Makowa, to tak jak u mnie. Niestety w ciąży przeciwciała się podniosły i zrobił mi się prawdziwy zespół. Ze szkodą dla dzieci. O czym w pierwszej ciąży nie wiedziałam.
    Dla potwierdzenia zespołu lekarz musiałby mieć trzecie poronienie, czego ci bardzo nie życzę. Ale i tak będziesz brała clexane od początku ciąży?
    Przy wcześniejszych "mniej dodatnich" wynikach reumatolog powiedziała, że chyba by mi przepisała heparynę, to samo mówiła gin (gin patrzyła też na mutację PAI-1). Także myślę, że dostanę.

    I mam już wyniki antykoagulantu i p/c beta 2-glikoproteinie, te są ujemne...

    ElfiaKsiężniczka, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 23 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Trzymam kciuki za 1 grudnia :) Już byś miała prezent na MIKOŁAJKI :D
    Z Twojego opisu widzę, że masz podobne leki/schorzenia co ja :) Jaki masz wynik prolaktyny ? Robiłaś z obciążeniem badanie?

    Teraz już mam prolaktyne w miarę ok, robiłam badanie jakoś miesiąc temu i było coś 15. Przy staraniach o pierwsze dziecko miałam bardzo wysoką ale wyszła też niedoczynność tarczycy i jak obniżyłam poziom TSH to i prolaktyna nieco spadła. Miałam robić badanie z obciążeniem ale zaszłam w ciążę:)

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • Paulins Przyjaciółka
    Postów: 146 31

    Wysłany: 23 listopada 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:-) chciałam się do was dołączyć. W prawdzie testuje jeszcze na koniec listopada:-) ale nie mam wygórowanych oczekiwań na dwie kreski więc już myślę o grudniu :-D
    Czy któraś z was używa monitora płodności Clearblue?

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 23 listopada 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus92 wrote:
    Teraz już mam prolaktyne w miarę ok, robiłam badanie jakoś miesiąc temu i było coś 15. Przy staraniach o pierwsze dziecko miałam bardzo wysoką ale wyszła też niedoczynność tarczycy i jak obniżyłam poziom TSH to i prolaktyna nieco spadła. Miałam robić badanie z obciążeniem ale zaszłam w ciążę:)

    Pytam, bo robiłam PRL bez obciążenia i mam 18,5 i cały czas mi to nie daje spokoju (dodam, że spadło mi teraz przez ostatnie 2-3 miechy TSH z 2 do 0,3...więc nie wiem jak to wpłynęło na PRL). Nie wiem na ile 18,5 to jeszcze norma, a na ile już ta wyższa, górna granica. Może się skuszę o badanie PRL z obciążeniem ;)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie znalazłem wyniki badań prolaktyny jakie miałam przy staraniach o pierwsze dziecko.. szok 80,49.. Przy normie do 23,30..

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłam już do wątku grudniowego do Was :)

    Jak się czujecie? U mnie częstsze sikanie i senność ... :P

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też takie zmęczenie dopada, rzadko kiedy chce mi się spać w dzień. Przychodzi 18:00 i mam ochotę się położyć szybciej niż dzieci. Nie wiem co jest, może to przez pogodę, przecież przyszła @.

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest! Udało się! Przepisałam endokrynologa z 11.12. na 29.11. :)

    Będę spokojniejsza.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:01

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ