X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    aeiouy gratulacje. mocne kciuki za bete :)

    staraniowa nie zgodzę się z tym, ze seks dzień po owulacji daje takie same szanse jak dzień przed. Dzień po owulacji szanse na zajście w ciążę wynoszą zero. Nie ma możliwości by zajść w ciążę w momencie gdy komórka jajowa jest już martwa. Mało tego plemniki potrzebują kilku godzin by do niej dotrzeć więc tym bardziej szansy na to nie ma.
    Inną kwestią jest to, ze nigdy nie da się w 100% stwierdzić kiedy dokładnie była owulacja. Czasem kobietom się wydaje, ze jest już po wszystkim, a pęcherzyk jeszcze nie pękł.
    agge moim zdaniem owulację będziesz mieć dziś, a wczorajszy test jest pozytywny. Temperatura mogła zacząć rosnąć wcześniej. ciężko jest ustalić termin owulacji na podstawie jednego miesiąca obserwacji, dlatego w naprotechnologii wszystko tak długo trwa bo trzeba znaleźć pewne cechy wspólne dla wszystkich cykli. Nie wiadomo jak wyglądają temperatury w Twoich innych cyklach, nie wiadomo jak pik LH wygląda u Ciebie na tych konkretnych testach. Głowa do góry.
    A podczas starań warto bzykać się nie tylko jak testy owulacyjne się zaczerwienią by potem nie mieć takich stresów :)

    Serio może być owulacja dopiero dziś po takiej wysokiej temp? Zawsze rosła mi dopiero po .. Nie wiem już sama, co myśleć.

    Wiem, ze nie warto czekać na tą owulację, ale męża przez większość tygodnia w nocy nie ma, więc nie zawsze mamy możliwość... dlatego chciałam zwiększyć teraz te szanse robiąc testy. No i brałam pod uwagę to, kiedy miałam owulację do tej pory...

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aeiouy, czyli to naprawdę magiczny grudzień!!! Super :)

    Ściskam te, które już wiedzą, że grudzień nie jest ich. Niedługo do was dołączę. Nie jest to fajne ale postanowiłam się nie poddawać smuteczkom. Święta są raz w roku, będę się cieszyć z choinki, swiatełek i zupy grzybowej mojej mamy. Najlepszej ma świecie :)

    Ochmanka, Sasanka5 lubią tę wiadomość

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia, tak, to prawda - komórka jajowa umiera w ciągu 24h od uwolnienia. Ale właśnie przez to, że nie wiemy kiedy dokładnie została uwolniona, piłka ciągle w grze. W tym sensie szanse dla mnie i dzień po są takie same - oczywiście to zalezy w jakiej godzinie był stosunek ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Raz miałam ovu 24 dc i to ciążowa :P
    Arashe, ale myślisz, ze jeżeli nie powiększył się nic od czterech dni, to nagle wystrzeli? Ja juz się w tym cyklu poddałam. Podlamalo mnie to wczorajsze usg. Najchętniej bym usiadla i płakała, a od rana jestem w pracy i nawet nie ma gdzie poplakac.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Małgonia, tak, to prawda - komórka jajowa umiera w ciągu 24h od uwolnienia. Ale właśnie przez to, że nie wiemy kiedy dokładnie została uwolniona, piłka ciągle w grze. W tym sensie szanse dla mnie i dzień po są takie same - oczywiście to zalezy w jakiej godzinie był stosunek ;)

    Stosunek był rano. Więc szanse chyba większe niż gdyby wieczorem.

    Tzn nie całkiem rano. O 11:30

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 09:49

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Stosunek był rano. Więc szanse chyba większe niż gdyby wieczorem.
    Otóż to :) Dokładnie :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Otóż to :) Dokładnie :)

    11:30, dopisalam teraz.
    No nic, zobaczymy. Za 11 dni powinno być wszystko jasne.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge ja myślę, ze nie można tego wykluczyć. skok temperatury wg teorii może być 3 dni przed i 3 dni po owulacji. Być może Twój organizm potrzebuje trochę progestronu by indukować owulację i stad masz skok jeszcze przed.
    Tak naprawdę to ciężko to jednoznacznie stwierdzić bez monitoringu.
    A jak wygląda kwestia śluzu u Ciebie? Czy masz jakieś bóle jajników?

    Staraniowa ja się dalej będę upierać przy swoim stanowisku. Szansę na ciążę ze stosunku po owulacji są tylko wówczas jeśli o owulacji mówimy w kategoriach naszych przypuszczeń kiedy ona była. Ale jeśli ktoś wie, ze miał owulacje załóżmy w poniedziałek i zacznie uprawiać seks we wtorek, bo przecież ma takie same szanse jak w niedziele.. no to może się starać długo i namiętnie, bo jego szanse są zerowe.
    Komórka żyje około 24 godzin, ale zdolna do zapłodnienia jest 6, góra 12.

    JaSzczurek lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    agge ja myślę, ze nie można tego wykluczyć. skok temperatury wg teorii może być 3 dni przed i 3 dni po owulacji. Być może Twój organizm potrzebuje trochę progestronu by indukować owulację i stad masz skok jeszcze przed.
    Tak naprawdę to ciężko to jednoznacznie stwierdzić bez monitoringu.
    A jak wygląda kwestia śluzu u Ciebie? Czy masz jakieś bóle jajników?

    Staraniowa ja się dalej będę upierać przy swoim stanowisku. Szansę na ciążę ze stosunku po owulacji są tylko wówczas jeśli o owulacji mówimy w kategoriach naszych przypuszczeń kiedy ona była. Ale jeśli ktoś wie, ze miał owulacje załóżmy w poniedziałek i zacznie uprawiać seks we wtorek, bo przecież ma takie same szanse jak w niedziele.. no to może się starać długo i namiętnie, bo jego szanse są zerowe.
    Komórka żyje około 24 godzin, ale zdolna do zapłodnienia jest 6, góra 12.

    Właśnie śluz w tym cyklu mnie zmylił. Zawsze przed owulacją miałam przez kilka dni rozciągliwy przejrzysty, w tamtym cyklu przez 4 dni, wcześniej na długość nie zwracałam uwagi, ale był.
    Natomiast teraz przez dwa dni miałam momentami rozciągliwy,Ale był białawy. Dlatego myślałam że dopiero się rozkręci i zrobi się przejrzysty. Ale potem juz był albo wodnisty, albo lepki
    A ten niby płodny miałam teraz 8 i 9 grudnia.

    Jajniki nigdy mnie nie bolały, w tym cyklu pierwszy raz.
    W niedzielę mnie kłuł trochę lewy jajnik, w poniedziałek przez kilka godzin kłucie. I wczoraj ale tylko przez chwilę.

    Jeśli ta owulacja już byla, to czemu ta kreska na testach coraz ciemniejsza zamiast blednąć?
    Zrobię jeszcze jeden test wieczorem żeby zobaczyć jak wyjdzie. A dla pewności koło południa jeszcze dorwę męża :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia jak czytam Twoje posty to na prawdę są mocno przekonujące:) A u Ciebie wszystko w porządku? Testowałaś dzisiaj?

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Ściskam te, które już wiedzą, że grudzień nie jest ich. Niedługo do was dołączę. Nie jest to fajne ale postanowiłam się nie poddawać smuteczkom. Święta są raz w roku, będę się cieszyć z choinki, swiatełek i zupy grzybowej mojej mamy. Najlepszej ma świecie :)
    Emma A skąd wiesz że dołączysz? Mierzysz temperaturę? Bo na wykresie nie ma. Ja jak wariat będę powtarzać, póki nie ma @ to nic nie jest przesądzone

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Arashe, ale myślisz, ze jeżeli nie powiększył się nic od czterech dni, to nagle wystrzeli? Ja juz się w tym cyklu poddałam. Podlamalo mnie to wczorajsze usg. Najchętniej bym usiadla i płakała, a od rana jestem w pracy i nawet nie ma gdzie poplakac.
    Nie wiem jak dokładnie rosną pęcherzyki, ale wiem, że organizm może parę razy podchodzić do owu w jednym cyklu

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym poszła spać...

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam dziś na betę, ale na cud nie liczę. Progesteron sam z siebie był zdecydowanie za niski. Dobra wiadomość jest taka, że już nie czuje tego "jajnika" więc mogło to być silnie na tle psychicznym.
    Biorę tą luteinę dowcipnie, ale nie wiem czy jest sens jeżeli beta np. nie będzie przyrastać lub bardzo mało przyrastać.... bo wolę żeby przyszła spóźniona "@" (tak to chyba wolę nazywać) niż np. próbować rozwijać coś do np. 7-8 tygodnia co i tak nie ma szans na bycie zdrowym dzidziusiem. A lekarz powiedział, że biorąc luteinę @ nie nadejdzie. Więc pytanie - kiedy odstawić luteinę? Co byście zrobiły na moim miejscu?

    I drugie pytanie - czy ta spóźniona "@" będzie mnie bardziej boleć od innych? Wiem, że nie jesteście pewnie w stanie tego stwierdzić, ale jak było u was gdy była biochemiczna? Chodzi o to, że w związku z tym moim małym biznesikiem o którym już kiedyś pisałam muszę być aktywna od 16-20 i nie mogę za bardzo przekładać spotkań....i tak już odwołałam te z wczoraj i dziś :( Ale no nie jestem w stanie się skupić, a boję sie, ze mnie będzie boleć w kolejnym tygodniu. Jak to jest?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge bo śluz po serduszkach jest ciężko interpretować :P
    Ja tam wierzę, że jeszcze nic straconego. Ale rozumiem Cię bardzo dobrze, bo mi ostatnio wariują cykle, testy coś są inne i nie mam do nich aż takiego zaufania i też wariuję zawsze w okresie owulacyjnym. Ale innych łatwiej jest uspokoić niż siebie :P

    ochmanka nie mam co testować. Od trzech dni mam silne plamienie i czekam aż się @ rozkręci (to też po dupku mi się rozjechało i mam problem z określeniem pierwszego dnia cyklu). Temperaturę już mam w dole więc zacieram ręce na następny cykl. mam nadzieję, ze po CLO mąż będzie miał jakieś turbo plemniki :P gorzej, ze przez tą opóźniającą się @ coraz większa jest szansa na owulację na Święta.

    Cukrzyk ja bym odstawiła luteinę zaraz po becie, jeśli oczywiście nie będzie ona dawała nadziei. Na tym "etapie" nie powinnaś zauważyć różnicy w @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 10:50

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk, zależy jak grube endometrium, zakładając że biochemiczna, bo wtedy zarodek się nie zagnieżdża. Czyli pewnie jak bolesna miesiączka

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno pytanie mam do Was staraczki :) - czy jeżeli mój prog około 20dc a 5/6/7 dpo (nie wiem dokładnie) był 13, a w 27dc wyniósł już 4 pomimo pozytywnej bądź co bądź bety hcg to czy mogę mieć niedomogę lutealną? Jak to z nią jest?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Ja to bym poszła spać...
    I ja też. Noce teraz to jakaś katorga. Pogoda dzisiaj też nie lepsza. Przydała by się kawa ale tej to akurat nie pijam :(

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Cukrzyk, zależy jak grube endometrium, zakładając że biochemiczna, bo wtedy zarodek się nie zagnieżdża. Czyli pewnie jak bolesna miesiączka

    No i właśnie to mnie rozwala :D Bo beta 13, a wszędzie piszą ze beta jest wydzielana po 48h po zagnieżdzeniu więc z jednej strony się zagnieździł bo beta powyżej 5 jest, a z drugiej strony nie. Ciekawa jestem jak ten proces zagnieżdzania wygląda gdyby ktoś to filmował...

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    agge bo śluz po serduszkach jest ciężko interpretować :P
    Ja tam wierzę, że jeszcze nic straconego. Ale rozumiem Cię bardzo dobrze, bo mi ostatnio wariują cykle, testy coś są inne i nie mam do nich aż takiego zaufania i też wariuję zawsze w okresie owulacyjnym. Ale innych łatwiej jest uspokoić niż siebie :P

    Haha no właśnie. Każdemu fajnie dawać rady, bo niby się wie co i jak, ale żeby sobie dać taką samą radę i jeszcze się dostosować do tego i uspokoić, to już nie tak łatwo :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ