X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Majowe testowanie!
Odpowiedz

Majowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ketka a Ty bierzesz wit prenatalne i kwas folioey? Bo ja wiem ze w tych wit juz jest ta zalecana dzienna dawka dla ciezarnych i starajacych sie a tez slyszalam ze przekraczanie jej (nie mowimy w po j armie tylko w sztucznym dostarczaniu)nie jest dobre dla plidu i w ogole.

  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry Kochane! :)
    Ciri22 duża podaż kwasu foliowego jest wskazana po poronieniach i gdy w rodzinie są jakieś choroby genetyczne. :)
    Ja biorę zwykłe witaminy, gdzie jest kwas foliowy 200, a do tego w Foliku jest 200 w jednej saszetce, a doktor zaleciła pić dwie dziennie (?). To może nie wiem, te witaminy przestanę brać? Zwątpiłam teraz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja słyszałam, że dawki 400 dzennie ne powinno się przekraczać, że jesli folik to nie kwas foliowy, ja chciałam sobie kupic te witaminy prenatalne ale własnie stwierdziłam, że dokończe kwas foliowy który mam i potem kupie zamiast tego.

    Myśle, że jesli lekarz zaleci inaczej to bierz tak jak on mówi ale dla zdrowej kobiety lepiej nie przesadzac jesli ma urozmaicona diete ;)

  • ketka91 Ekspertka
    Postów: 190 106

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ketka a Ty bierzesz wit prenatalne i kwas folioey? Bo ja wiem ze w tych wit juz jest ta zalecana dzienna dawka dla ciezarnych i starajacych sie a tez slyszalam ze przekraczanie jej (nie mowimy w po j armie tylko w sztucznym dostarczaniu)nie jest dobre dla plidu i w ogole.
    Ciri biorę omegamed optima forte. To jest kwas z witaminami. Mam brać forte bo jestem wegetarianką i żeby potem nie było problemu to lykam. Cholernie drogie są :/ ale jak mus to mus

    Mama Zosi :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to kwas jest w witaminach czy jeszcze osobno bierzesz dodatkowy?
    Bo jak jestes wegetarianka to chyba diete masz bogata w kwas foliowy wiec dwie dawki kwasy dzienie plus w diecie codziennej to chyba duzo...

  • ketka91 Ekspertka
    Postów: 190 106

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W omegamedzie bierzesz 3 tabletki: biala-kwas foliowy i dwie bordowe -żelazo, wit d itp. Średnio u mnie z bogatoscia diety bo mam w cholerę uczulen niestety :/

    Mama Zosi :)
  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja się wstrzymuję z witaminkami. ;) Zostanę pzy Inofoliku. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ketka91 wrote:
    W omegamedzie bierzesz 3 tabletki: biala-kwas foliowy i dwie bordowe -żelazo, wit d itp. Średnio u mnie z bogatoscia diety bo mam w cholerę uczulen niestety :/
    Przerabane :( Kurcze ja nigdy na nic nie byłam uczulona. A to jak tyle to spoko.
    A właśnie czytałam, że dzienna dawka dla normalnej osoby to do 600mg jest dobrze tolerowana, problemy zaczynaja sie przy 1500mg dziennie, to dochodzi do uszkodzen nerek, ale w sumie nie wiem jak jest przy dlugotwalym stosowaniu, ale mysle Gumisia ze nie musisz sie wstrzymywac z witaminkami jesli jestes po poronieniach :) Ja biore jakis tam kwas foliowy jeden z najtanszych chyba 3-4zl zaplacilam za 60 lub 90 tabletek i tam jest 400mg kwasu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry! Pogoda znow do bani:( temperatura dzis osiagnela swoje wyzyny- 36,5, szau po prostu. Ja biore kwas foliowy, magnez, wit.c i wit.D, choc tu jestem ostrozniejsza, bo gin nie byl przekonany co do usilnego lykania tej witaminy. Jakie macie plany na niedziele?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety od 5:50 czyli tak jak zawsze mierze temperature nie spie.... :( ale dzis to chyba rowerek, moze basen choc pogoda w wawie ma byc ciepla ale padac... Na razie z kotem wtulonym w cycki leze :P

    A ja na razie oprocz kwasu nic nie biore mam zamiar magnez zaczac lykac na odstresowanie i sennosc :) to dobrze na ciaze zrobi :P

    Moj G slodko spi ale nalezy mu sie po wczorajszym wieczorze :D chyba mu dzis sniadanie do łóżka zrobie (Choc w sumie co to za niespodzianka jak zawsze w weekend robie :P)

  • ketka91 Ekspertka
    Postów: 190 106

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri mam uczulenia na wszystkie vytusy, mak, kukurydzę, sezam, zielone części pietruszki, szczypiorek... A ile mam więcej o których nie wiem :/ no i do tego penicyliny i jad owadów (po komarze rękę mam jak inni po szerzeniu).

    Mam pytanie. Bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji a hepatologa mamy w ośrodku dopiero w czwartek: wie ktoś jak choroby wątroby ew podwyższone próby wątrobowe u partnera wpływają na jakość pływaków?

    Mama Zosi :)
  • ketka91 Ekspertka
    Postów: 190 106

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morella ja aktualnie leże w wannie i czytam forum :D potem pranie, obiad i może jakiś spacer popołudniu chociaż pogoda malo zachecajaca

    Mama Zosi :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, moj G wczoraj pytal czy jakies podstawowe badan nie powinien zrobic ja mu powiedzialam ze skoro oddaje krew regularnie to wszystko musi byc w porzadku ale teraz tak sie zastanawiam, czy na poczatku staran jest sens robic jakies jeszcze badania? Chcemy jak sie nie uda za jakies 3 cykle sie przebadac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ketka, odważnie:D Z moją koordynacją utopiłabym każde urządzenie:D Nie mam pojęcia czy problemy z wątrobą wpływają na jakość armii, lekarz będzie najlepszym źródłem.

    Ciri, zalecają po roku starań, ale nie zaszkodzi zrobić wcześniej:)

    A ja dziś chyba zostanę w mieszkaniu bo na dworze ponuro, ciągle popaduje i zapowiadają burze. Zrobię rosioła i coś na drugie. W czwartek wrócę do polski...ach, już nie mogę się doczekać:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj a w majowke maja byc burze ma padac i maja byc burz.... przynajmniej w wawie, jakas masakra.

    Ja wlasnie tez dzis mialam zrobic zupe, trzeba wstawic pranie i w ogole... Eh, chyba mi sie nie chce :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mi truje o rosołku od tygodnia i chyba sama mam ochotę:D
    Jestem dziś wzdęta, znów czuję dyskomfrt w podbrzuszu a zaraz po obudzeniu miałam kłucie jajnika. Bez nakręcania się oczywiście:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja staram się nawet nie myslec o owulacji, poza tym ze temperatura ma skoczyc, test ma byc na plus i sluz sie zmienic i szyjka pojsc do gory, wszystkie subiektywne odczucia odrzucam, nie mysle o nich :P i jak na razie mi sie udaje :D
    Ja rosol jadlam wczoraj na obiedzie po slubie... nie byl dobry :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przegladam wykresy ciazowe i jednak wiekszosc zachodzi gdy serduszkuja co drugi dzien :D wiecej takich jest niz takich codziennie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już szyjkę twardą i zamkniętą więc jestem na bank po owulacji.
    A bo taki rosół cateringowy nie ma w sobie ani grama mięska czy warzyw. Oni chyba robią go z kostki:D
    Na moje wesele tata jeździł po ciotkach i zbierał drób by rosołek był prawdziwy i taki domowy. I był:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo jakby babcia robila bylby boski, nawet kotlet schabowy ktorego nie da sie zwalic byl bez smaku, a ziemniaki tez... ogolnie wrocilam do domu i zjadlam drugi obiadek :P

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ