X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Majowe testowanie!
Odpowiedz

Majowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja testuje jutro...odezwę się na pewno:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuz_anna wrote:
    a to nie jest czasem tak,że na umowie na zastępstwo nie będziesz miała chorobowego ani macierzyńskiego?
    Nie jesr. Kolezanka teraz poszla na l4 jest w 4 miesiacu ciazy. A byla na zastepstwo do konca kwietnia. I sam pracodawca jej powiedzial zeby tak zrobila zaszla w ciaze.
    Na zastepstwo to jak umowa na czas okreslony. Placisz skladki masz prawo isc.
    Nawet ja na zleceniowce z placeniem zusu moge isc tylko mi urlop maciezynski nie przysluguje tylko zasilek chyba 4 miesieczny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 14:31

    kofeinka lubi tę wiadomość

  • Zuz_anna Autorytet
    Postów: 572 113

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Nie jesr. Kolezanka teraz poszla na l4 jest w 4 miesiacu ciazy. A byla na zastepstwo do konca kwietnia. I sam pracodawca jej powiedzial zeby tak zrobila zaszla w ciaze.
    Na zastepstwo to jak umowa na czas okreslony. Placisz skladki masz prawo isc.
    Nawet ja na zleceniowce z placeniem zusu moge isc tylko mi urlop maciezynski nie przysluguje tylko zasilek chyba 4 miesieczny.


    aaa czyli pewnie jak umowa kończy się przed tp to przedłużają do dnia porodu:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Ta moja kolezanka ma przedluzona i jest na l4 od marca z powodu wymiotow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 dobrze pisze, jakbyście miały jakies pytania to prosze bardzo.Pracuje na płacach więc znam to wszystko od podszewki:)

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jestem z powrotem. Poranna rozmowa zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie (pani pytała czy mamy mieszkanie w Warszawie kupione czy wynajmowane - w ogóle WTF?!, niefajne wg mnie podejście do dzieci).

    Druga o wiele,wiele,wiele fajniejsza. Jutro rano mam lekcje pokazową :D




    A ze spraw rozmnażalniczych - dziś o wiele mniej jakichkolwiek wydzielin, jeśli sprawdzam w środku, to to chyba pozostałości nasienia (choc nie wiem, nie mam doświadczenia, płynne takie, ale nie wodniste jak śluz), więc rzeczywiście lada dzień powinno się wyjasnić czy to był tylko podejście do owu czy owu. A jeśli tak, to miałabym tym razem bardzo krótki cykl, bo dziś mój 14 dc, faze lutealna mam 11 dniową, więc jeśli skok byłby juto lub pojutrze, to to tylko 26-27 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 14:55

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benia30 wrote:
    ciri22 dobrze pisze, jakbyście miały jakies pytania to prosze bardzo.Pracuje na płacach więc znam to wszystko od podszewki:)
    To ja mam pytanie ile jaa w koncu bede miala zasilku macierzynskiego jesli mam teraz umowe zlecenie ozusowana? Znaczy nie ile kasy tylko jak dlugo? Bo mnie sie wdaje ze chyba 4 miesiace ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benia30 wrote:
    ciri22 dobrze pisze, jakbyście miały jakies pytania to prosze bardzo.Pracuje na płacach więc znam to wszystko od podszewki:)


    A orientujesz się jak wygląda zasiłek macierzyński jak prowadzi się własną działalność gospodarczą? Zus płacę prawie 450zł


    a ogólnie to wstępnie umówiłam się na wizytę 25 maja, będzie to 6tc+1d, myślicie, że będzie już widać serduszko, czy lepiej tydzień później?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    To ja mam pytanie ile jaa w koncu bede miala zasilku macierzynskiego jesli mam teraz umowe zlecenie ozusowana? Znaczy nie ile kasy tylko jak dlugo? Bo mnie sie wdaje ze chyba 4 miesiace ;/
    normalne bedziesz miała tak jak przy umowie o prace, jesli oczywiście opłacasz składke chorobową a tak jak piszesz, opłacasz....tu masz wycinke z art którym my sie posługujemy:
    "Zasiłek macierzyński w wysokości 100% podstawy jego wymiaru będzie zatem przysługiwał zleceniobiorcom, którzy podlegali w chwili urodzenia lub przyjęcia na wychowanie dziecka dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. W myśl przepisu art. 29 ust. 5 u.ś.p. zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami art. 180 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) - dalej k.p., jako urlop macierzyński., czyli:
    20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie,
    31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie,
    33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie,
    35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie,
    37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie.
    Zasiłek macierzyński dla zleceniobiorcy przysługuje w takim samym wymiarze jak urlop macierzyński. Co ważne, jeżeli zleceniobiorca podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu w przypadku zasiłku macierzyńskiego nie ma okresu wyczekiwania. Natomiast urlop macierzyński nie należy się zleceniobiorcom, ponieważ jest to uprawnienie pracownicze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka557 wrote:
    A orientujesz się jak wygląda zasiłek macierzyński jak prowadzi się własną działalność gospodarczą? Zus płacę prawie 450zł


    a ogólnie to wstępnie umówiłam się na wizytę 25 maja, będzie to 6tc+1d, myślicie, że będzie już widać serduszko, czy lepiej tydzień później?
    niestety o działalności nie pomogę nic....:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benia30 wrote:
    normalne bedziesz miała tak jak przy umowie o prace, jesli oczywiście opłacasz składke chorobową a tak jak piszesz, opłacasz....tu masz wycinke z art którym my sie posługujemy:
    "Zasiłek macierzyński w wysokości 100% podstawy jego wymiaru będzie zatem przysługiwał zleceniobiorcom, którzy podlegali w chwili urodzenia lub przyjęcia na wychowanie dziecka dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. W myśl przepisu art. 29 ust. 5 u.ś.p. zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami art. 180 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) - dalej k.p., jako urlop macierzyński., czyli:
    20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie,
    31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie,
    33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie,
    35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie,
    37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie.
    Zasiłek macierzyński dla zleceniobiorcy przysługuje w takim samym wymiarze jak urlop macierzyński. Co ważne, jeżeli zleceniobiorca podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu w przypadku zasiłku macierzyńskiego nie ma okresu wyczekiwania. Natomiast urlop macierzyński nie należy się zleceniobiorcom, ponieważ jest to uprawnienie pracownicze.

    Noo to widzialam bo i ten znalezlam artykół i zrozumialam ze mi sie nalezy tylko 20 tyg 100%. Czyli 5 miesiecy.. Czy to chodzi o to ze moge tez zadeklarowac czy bede rok na 80% czy 6 miesicy na 100% bo wlasnie tego nie rozumiem;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i zrobiłam drugi test, dalej nie wierzę :) ten na dole to pierwszy, ten na górze zrobiony 10 min temu :) czułość 10

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c5db2165b16.jpg

    ciri22, KASIAG24, natala9102, kofeinka lubią tę wiadomość

  • moniqe Ekspertka
    Postów: 405 91

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratulacje!ja się dziś trochę męczę właściwie już wczoraj zaczęło się jakieś dziwne kłócie i pobolewanie w podbrzuszu i straszny ból krzyża w nocy nie mogłam sobie miejsca znaleźć piersi nabrzmiałe i troche bolące (nie mogłam na nich spać) o 7 rano obudziła mnie zgaga i mdłości cały czas chce mi sie spać i mam to dziwne kłócie w podbrzuszu a głównie w lewym jajniku podbrzusze nabrzmiałe przespałam się niedawno i miałam durne sny a teraz znowu mam zgage ehh życie kobiet jest trudne... tak się musimy męczyć wyczekiwać a potem się okazuję że negatyw :( i jeszcze ta pogoda do dupy...

    3jgxqqmzw0t63qg2.png
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka557 wrote:
    Nie wytrzymałam i zrobiłam drugi test, dalej nie wierzę :) ten na dole to pierwszy, ten na górze zrobiony 10 min temu :) czułość 10

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c5db2165b16.jpg


    Anulka widac, widac i to dosc wyraznie :) Gratulacje!!!

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, jesteś jakąś boginią płodności, skoto tak to idzie szybko :D Gratulacje :D

    kofeinka, anulka557 lubią tę wiadomość

    7v8rikgni12rlaff.png
  • KASIAG24 Autorytet
    Postów: 1424 902

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny!!

    Anulka gratuluje! i trzymam mocno kciuki za reszte dziewczyn!!

    Gumisia jak sie czujesz?

    km5szbmhj06ctvox.png

    gwn9018.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandolina wrote:
    Jeśli jutro nie dostanę okresu to pójdę na betę - to już będzie wtedy 16 dpo, a tak długiego cyklu już od kilku lat nie miałam. Zastanawiałam się tylko, czy ktoś już był w takiej sytuacji, że tak późno (13 dpo) test mu nie wyszedł, a później był już pozytywny.
    ja tak miałam, robiłam testy jak szalona i nic nie było a potem jak juz @ była meeega spóźniona a ja straciłam nadzieje moja kumpela kazała mi sikać i z porannego moczu i tak bardzo blada kreska mi wyszła

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzwa laski chyba owulacja u mnie!!! Kreska taka jak jeszcze nigdy i rozcigliwy sluz przy samej szyjce, malo ale zawsze! Jeszcze nie taka sama ale wieczorem moze bbyc bii niewiele jej brakuje :D

    natala9102, kofeinka, anulka557 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do spraw finansowych i macierzyńśkich :D
    z tego co ja wiem umowa o prace zawarta na dłużej niż jeden miesiąc ulega przedłużeniu do dnia porodu jeżeli przez końcem umowy pracownica ukończy 12 tydzień ciąży, jeśli nie to umowa wygasa w swoim terminie.
    macieżyński wyliczony na podstawie średnich zarobków z ostatnich 12miesiecy pobiera sie:
    pół roku 100% ale jeśli chcesz przedłużyć o kolejne pół roku to wtedy masz 60%
    lub cały rok (jesli zdecydujesz się od razu na pełny rok macierzyńskiego) 80%
    zwolnienie l4 w ciąży płatne jest 100%
    jeśli jestem w błedzie to niech mnie ktoś oświeci ale chyba dobrze mowie? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri! ty dzisiaj swojego faceta od progu napastuj! :D

‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ