X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:

    Cukrzyk pełna dzidzia :) lekarz dziwny... To Twój prowadzący?

    Nie, nie :) To 'małomiasteczkowy' lekarz - ordynator ginekologii w Jarocinie xD Ale mieszka i przyjmuje u mnie w mieście. Chodziłam do niego przed ciążą, żeby sprawdzić co i jak.

    Potem w ciązy już trafiłam na oddział patologii ciąży w Poznaniu (przez cukrzyce) i stamtąd znalazłam sobie lekarza prowadzącego. Bardzo dobry specjalista. Tylko na oddział z powrotem zawołali mnie już po 2 tyg to się nawet nie umawiałam na prywatną wizyte. Dopiero teraz się umówiłam, po tym drugim pobycie na oddziale, ale niestety termin dopiero na 2.04 więc odstęp pomiedzy wyjściem z oddziału a wizytą prywatnie wyniósł równe 4 tygodnie, wiec w polowie się umówiłam jeszcze do tego mojego małomiasteczkowego grzebacza, żeby zobaczył czy serduszko bije.

    A ten lekarz co bedzie mi prowadził ciąże to przy okazji specjalista perinatolog, wiec spoko ;) No i na cukrzycy się zna. I wszystkie babki z oddziału go polecały.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór! Wpadałam Wam do wątku jak po raz kolejny wyświetliło mi się, że ostatnio dodany post jest autorstwa znanego mi nicku (Malgonia, Kingulla, Iza, moyeu, Iseko!

    Z różnych przyczyn nie bardzo się tu pewnie zadomowię, ale chciałam gronu prawniczemu powiedzieć, że radcowie prawi też w ciążę zachodzą ;) Po 21 cs., różnych diagnozach, niełatwej walce (dodam, że przez te 21 cs. owulację miałam jakieś 7 razy), operacjach, sterydach, zastrzykach się udało. A w zawodzie pracuję czynnie, na sali rozpraw walczę jak lew i prolaktyna z kortyzolem to mi wtedy wychodzą uszami.
    Także, moje drogie koleżanki 'po fachu', pierś do przodu i walczyć!

    Niecierpliwa..., agge, MonikA_89!, szona, moni05, ef36, JaSzczurek, Magduullina, Ochmanka, moyeu, eemmiilliiaa, aeiouy, Iseko, nuśka91 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, Slonko, mnie te bransoletki Lilou pomogly, choc to moze i glupie. Nosze dumnie 2- jedna z gwiazdka za mojego lipcowego aniolka i druga ze stopka z inicjalami moimi, meza i naszych dzieciaczkow z przyszlosci- Zuzi i Stasia. Taka drobna rzecz, a jednak... Jutro chyba zamowie kolejna za moja styczniowa i obecna CB. Mam nadzieje, ze takim sposobem nie zapelnie sobie za jakis czas calej reki :/

    5ylwian, syllwia91, Magduullina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Niecierpliwa, Slonko, mnie te bransoletki Lilou pomogly, choc to moze i glupie. Nosze dumnie 2- jedna z gwiazdka za mojego lipcowego aniolka i druga ze stopka z inicjalami moimi, meza i naszych dzieciaczkow z przyszlosci- Zuzi i Stasia. Taka drobna rzecz, a jednak... Jutro chyba zamowie kolejna za moja styczniowa i obecna CB. Mam nadzieje, ze takim sposobem nie zapelnie sobie za jakis czas calej reki :/

    Sasanko, to już ostatnie na pewno. Moja też będzie jedna jedyna :)

    Sasanka55, 5ylwian, aeiouy lubią tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka - graty za kropka :* Szybko Ci go lekarz znalazł, aż zazdroszczę :)

    Dziewczyny - super pomysł z tymi bransoletkami ! :)

    Co do kotów i ich wycieczek się nie wypowiem bo kota nigdy nie miałam/nie mam/i mieć nie będę, ale pies teściów kiedyś wrócił po dwudniowych wojażach do domu z traumą :D Okazało się, że zamknęła go taka babka co ma nierówno pod sufitem i był takiii przybity, że to aż śmieszne było :D Po jakimś czasie mu przeszło i uciekał znowu :P Zwierzaki...

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Sasanko, to już ostatnie na pewno. Moja też będzie jedna jedyna :)

    Tak, na pewno tak bedzie :* Jakis mam spadek formy, eMkowi wykrzyczalam, ze jak nie ma juz dziecka, to traktuje mnie jak powietrze i nic go nie obchodze... Wiem, ze to nieprawda, odbija mi. Niech hormony juz spadna i przestana swirowac

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Pauliska Tobie to sie naprawdę taki kopniak w tylek należy... Masz fuksa że w ciąży jesteś :D

    Arashe psychicznie ogólnie dobrze aczkolwiek łapie trochę doły jak mi pozytywy ciążowe wychodzą a wiem ze w ciąży nie jestem

    No i załapałam na zime tak z 5 dodatkowych kg i pytania czy jestem w ciąży odbijają bo trz3ba sie uśmiechnąć i powiedziec "nie przytylam"

    Ale tych gorszych dni jest co raz mniej. W tym cyklu pełna mobilizacja :) bo musi byc dobrze.

    Dziewczyny pisały o tych bransoletkach lilou. Moze to głupie ale mam w planie sobie właśnie kupić taka z serduszkiem na zamkniecie tego etapu i to bedzie takie moje osobiste. Mimo ze lekarze nie traktuja tego jak ciążę tylko chorobę to jednak był to zarodek i mimo ze nie było szans na powodzenie to jednak zasługuje na zapamiętanie.

    Sorry za smety ale moze Pauliska zacznie optymistycznie podchodzic do swojej CIAZY !
    Ja pisalam o Lilou. To jest wlasnie moj finisz tamtych chwil. Nie mam miejsca,gdzie moglabym isc spotkac sie z Nimi, nie maja swojego sladu w swiecie,wiec dla mnie jest to taki osobisty symbol.

    Sasanka55, Niecierpliwa... lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Niecierpliwa, Slonko, mnie te bransoletki Lilou pomogly, choc to moze i glupie. Nosze dumnie 2- jedna z gwiazdka za mojego lipcowego aniolka i druga ze stopka z inicjalami moimi, meza i naszych dzieciaczkow z przyszlosci- Zuzi i Stasia. Taka drobna rzecz, a jednak... Jutro chyba zamowie kolejna za moja styczniowa i obecna CB. Mam nadzieje, ze takim sposobem nie zapelnie sobie za jakis czas calej reki :/
    To jest nas wiecej. Teraz doczytalam dalej,ze nie tylko ja mialam pomysl z bransoletkami. Jak to umysl dziala u Nas. Nigdzie o tym nie czytalam,sama na to wpadlam a jednak sa osoby,ktore tez tak sobie radza. Obysmy wlasnie wiecej ich nie mialy

    Sasanka55, Niecierpliwa..., Magduullina lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo mega pomysł z tymi bransoletkami. Już patrzę!

    Sasanka55, Magduullina, 5ylwian lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie macie? W sensie jakie są trwałe? W ogóle ich nie ściągacie? Te sznurki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto jutro testuje? Nie szykujcie sie tak na ten kwiecien,bo marzec trzeba jakos dobrze zamknąć;-)

    Sasanka55, agge lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    A jakie macie? W sensie jakie są trwałe? W ogóle ich nie ściągacie? Te sznurki?

    Ja mam sznureczkowe i sciagam, bo nie lubie w domu miec na sobie bizuterii. Wg mnie sa trwale, ale mozna tez wymienic sznurek, jak sie zniszczy (chyba za 20 zl w salonie Lilou) lub po prostu kupic w jakiejs pasmanterii.

    Wlasnie kupilam kolejna, tym razem z pozlacanym skrzydlem, ale na niej nie da sie juz dodac graweru.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    A jakie macie? W sensie jakie są trwałe? W ogóle ich nie ściągacie? Te sznurki?

    Właśnie myśle czy sznurkową czy łańcuszkową i chyba chcę czarną sznurkową z aniołkiem.

    uptade: kupiona, W ten dzien co przyjdzie zrobię test, mam nadzieję, że ostatni.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 22:13

    Sasanka55, 5ylwian, aeiouy, Arashe lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz spojrzałam na 1 strone i patrzę moj 2wpis- "nie akceptuję innego wyniku jak 2kreski". Serio- za chiny ludowe nie wiedzialam,ze sie spełni.

    syllwia91, Sasanka55, MonikA_89!, szona, Salome, Magduullina, 5ylwian, aeiouy, Iseko, Arashe, nuśka91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie można na jednej zawieszek dodawać? Tylko osobno tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 22:13

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo matulu, ale zasnęłam po pracy. Gdyby nie to, że jestem przed owulacją, już czułabym się w ciąży 🤭 turlanie się poprzedniej nocy wyszło teraz. To jak się wyspałam-zasiadam do pracy :)

    Przeczytałam przy okazji, że u Ciebie Pauliśka wszystko elegancko. Cieszę się.

    Reset - super wieści :) dużo zdrowia w ciąży!

    Magduullina lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Szona. Moeouy, Niecierpliwa..
    I ja kolejny prawnik..

    Dziewczyny nie brać tego zawodu, to oznacza problemy z zaciążeniem ;)
    Ja co prawda jeszcze nie prawnik, ale bronię się za dwa miesiące, więc już tak prawie-prawie, więc prostestuję wobec problemów z zaciążeniem w tym zawodzie :D Mój kropek powoli się robi porządnym dzidziusiem i obija mi wnętrzności. Skończyły się delikatne kopniaczki, czasem jak przywali, to jestem zaskoczona :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 22:28

    Sasanka55, Szczesliwa_mamusia, szona, moyeu, 5ylwian lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Ale to nie można na jednej zawieszek dodawać? Tylko osobno tak?

    Mozna kupic 1 z kilkoma zawieszkami

    syllwia91, Magduullina, 5ylwian lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Kto jutro testuje? Nie szykujcie sie tak na ten kwiecien,bo marzec trzeba jakos dobrze zamknąć;-)
    Jeśli temperatura jakimś cudem się podniesie, to zatestuję. Ale wątpię :)
    Dam znać o 5, żebyście nie musiały znów czekać na mój test 🤣🤣

    syllwia91, Ochmanka, moni05, szona, 5ylwian, Szczesliwa_mamusia, Niecierpliwa..., Iseko, Arashe lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 19 marca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już nie o kwietniowym, a o majowym testowaniu myślę... Pomyślałam, że może teraz porzadnie się zabiorę za cytologię, więc po okresie od razu 10 dni z Lactovaginal, a wtedy seksik to chyba niewskazany? Monitoring też chyba trzeba przełożyć na kolejny cykl, bo teraz nie warto?
    A no i uznałam, że wolę mieć styczniowe, niż świąteczne dziecko. Zawsze się zastanawiałam, czy takie dzieciaki dostają podwójne prezenty i kiedy robią imprezę, gdy są już dorosłe ;)

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ