X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka a jak Twoje plamienie?

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    chyba chodzi o samopoczucie niektórych osób, ja po nim czuje się bardzo dobrze, ale niektórzy ciężko go znoszą. Z tymże jest to najtańszy lek do zbicia prolaktyny, inne są już droższe i mają mniej skutków ubocznych, choć ja nie brałam nic innego od ponad 8 mscy.

    Endokrynolog mojej kumpeli powiedziała, ze bromergon pomaga na jedno przy ciazy (obniża prolaktyne) a bardzo szkodzi na co innego (ale nie wiem na co, bo przestałam go używać - wiec i nie zgłębiałam tematu). Substancja główna bromka jest coś, co się pozyskuje z trujących grzybów. Ja miałam okropne skutki uboczne, suchy nos, katar, zawroty głowy i poczucie otępienia, a zaczynałam od 1/4 tabletki. No i ogromnie obniża ciśnienie krwi, a ja z natury mam nie za wysokie.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    chyba chodzi o samopoczucie niektórych osób, ja po nim czuje się bardzo dobrze, ale niektórzy ciężko go znoszą. Z tymże jest to najtańszy lek do zbicia prolaktyny, inne są już droższe i mają mniej skutków ubocznych, choć ja nie brałam nic innego od ponad 8 mscy.

    Ja też czuję się nie najgorzej chociaż na początku miałam zawroty ale 7 lat temu go brałam i zaszłam moment w ciążę. Ja nie czytałam nic poprostu zaczęłam brać ale jak przeczytałam tu że nie wolno się starać to mnie zmrozilo!

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Pauliśka a jak Twoje plamienie?
    No właśnie ciągle to jest taka kawa z mlekiem normalnej ilości,nie nasila się... Bólu też nie mam... Nie wiem już co robić serio... :/

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka wrote:
    No właśnie ciągle to jest taka kawa z mlekiem normalnej ilości,nie nasila się... Bólu też nie mam... Nie wiem już co robić serio... :/
    2 razy bylas wczoraj badana to moze cos Ci obruszali. Plus stres do tego.jednak jak jutro by bylo to samo to bym poszla na IP.

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Ja też czuję się nie najgorzej chociaż na początku miałam zawroty ale 7 lat temu go brałam i zaszłam moment w ciążę. Ja nie czytałam nic poprostu zaczęłam brać ale jak przeczytałam tu że nie wolno się starać to mnie zmrozilo!

    W ulotce bromka jest tylko:
    "U pacjentek planujących ciążę należy przerwać przyjmowanie bromokryptyny w momencie potwierdzonej ciąży, chyba że istnieje wskazanie lekarskie do dalszego leczenia.Po przerwaniu leczenia bromokryptyną nie stwierdzono zwiększonej liczby poronień.Na podstawie doświadczeń klinicznych wykazano, że przyjmowanie bromokryptyny w czasie ciąży nie wpływa negatywnie na jej przebieg i rozwiązanie"

    A w ulotce tego Diostinexu jest, żeby jeszcze przez miesiąc po przerwaniu leczenia nie starać się o dzidzię ;/
    A z drugiej strony mój ginekolog stwierdził, że jest lepszy od Bromka ;/
    Już sama nie wiem co robić :(

    uwo9skjob07enzxz.png
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko badalas bete?

    szona lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zapłaciłam 1100zł za zastrzyki do stymulacji, które były wartę ponad 4tys. Niech żyje refundacja!!!! Swoją drogą nie rozumiem jak można tak zdzierać za leki....i to jeszcze od osób, które mają zamiar przyczynić się do zwiększenia przystostu naturalnego. Współczuję tym parom, które muszą płacić 100% za procedurę... masakra jakaś

    Niecierpliwa..., aeiouy, Nuch, szona, Salome, Iseko, eemmiilliiaa, Ochmanka, nuśka91 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • KasiaOw Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, szukam osoby która miała problemy z toxo...
    Mój wynik to igg 400 a igm 7,80. Nic nie mogę znaleźć na temat tak wysokiego. Możę tutaj znajdę pomoc :(

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Właśnie zapłaciłam 1100zł za zastrzyki do stymulacji, które były wartę ponad 4tys. Niech żyje refundacja!!!! Swoją drogą nie rozumiem jak można tak zdzierać za leki....i to jeszcze od osób, które mają zamiar przyczynić się do zwiększenia przystostu naturalnego. Współczuję tym parom, które muszą płacić 100% za procedurę... masakra jakaś

    Nie jest tanio, to.prawda. Jak już usłyszysz bicie serca to wszytkie te koszty będą bez znacznia...

    Ania_85_, Nuch, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Sasanko badalas bete?

    Dziekuje, ze pytasz :* Nie badalam, jakos zupelnie nie mialam sily wstac i wyjsc, ale jutro lece

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    No ja właśnie Dostinex mam, bo lekarz powiedział, że tyle dziewczyn skarżyło się na bromergon, że przestał go przepisywać. Czyli wg tego co piszesz można brać przy staraniach? Kurcze to ja już sama nie wiem. A w ulotce zupełnie coś innego. 🤔

    Mi lekarz kazała brać, ale tylko do potwierdzenia ciąży. Potem podobno nie ma już sensu zbijać prolaktyny...

    EDIT: doczytałam teraz o tych skutkach ubocznych. Przeraziło mnie to...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 16:59

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Mi lekarz kazała brać, ale tylko do potwierdzenia ciąży. Potem podobno nie ma już sensu zbijać prolaktyny...

    Mnie na razie kazał wziąć 4 tabletki i po 4 tygodniach zbadać prolaktynę- podobno powinna już być ok po takiej dawce. A podobno podwyższona prolaktyna ma wpływ tylko na początku ciąży. Gin powiedział mi, że nawet gdybym zaszła w ciążę, to z taką prolaktyną jak moja, mogłoby się to źle skończyć ;/ Ale te leki mają przedłużone działanie i później podwyższona prolaktyna nie ma podobno już wpływu na dzidzię :)

    uwo9skjob07enzxz.png
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    EDIT: doczytałam teraz o tych skutkach ubocznych. Przeraziło mnie to...

    Kurcze... przepraszam ef36 :( nie chciałam Cię przestraszyć :( Chciałam się tylko poradzić czy Wy miałyście może taką sytuację i co mówili lekarze. Podobno często tak jest, że leki nie są dokładnie przebadane w przypadku kobiet w ciąży i dlatego producenci zabezpieczają się umieszczając takie ostrzeżenia w ulotkach. Tylko zastanawia mnie ten miesiąc przerwy po zakończeniu leczenia. ;/ Jak tylko dostanę jakieś info od lekarza, to Ci napiszę.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    uwo9skjob07enzxz.png
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Ja bym na Twoim miejscu zbadała teraz zespół antyfosfolipidowy:
    przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
    przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
    antykoagulant toczniowy (LA)
    jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie Ci dodatni, to badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach. Niby najlepiej badania zrobić do 6 tygodni po poronieniu, bo wtedy może Ci coś wyjść, także jeśli już coś to własnie to. Badania genetyczne - czyli pakiet na trombofilie możesz zrobić w każdym czasie, bo to jest DNA a ono się nie zmienia, ale to też warto zrobić jak najszybciej, bo będziesz wiedziała, czy będzie potrzebna heparyna w ciąży. Ja przy APS i mutacjach teraz biorę acard, a po dwóch kreskach od razu heparyna. Na wyniki mutacji czekasz ok. 3 tygodni.
    No i tu jest pies pogrzebany. Mnie lekarze kazali zaczekać 6 tyg od poronienia z badaniem zespołu antyfosfolipidowego, zresztą z każdymi badaniami (no poza genetycznymi, bo tak jak piszesz, geny nam się nie zmieniają).
    I teraz tak, jakby zrobić zespół antyf. np. tydzień po poronieniu kiedy organizm działa jeszcze w trybie "ciąża", jakiś wynik będzie dodatni, to po 12 tygodniach w dniu obowiązkowej powtórki badań organizm będzie już w trybie "brak ciąży" i jak tu porównać takie wyniki, jak robione były w różnych okolicznościach? Z drugiej strony zespół antyf. może ujawniać się tylko w ciąży, a poza nią wyniki mogą być ok. Także no są dwie szkoły.

    Z badaniem hormonów i innych też bym się teraz wstrzymała. Jak już to tylko genetyczne. Ale to samemu trzeba ocenić, czy chce się je robić, bo to, że wyjdzie jakaś zmiana w kariotypie lub mutacja np. genu MTHFR nie będzie oznaczać, że nie ma się szans na zdrową ciążę. To loteria. Można mieć mutacje i zdrowe dzieci z bezproblemowych ciąż.

    5ylwian lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaOw wrote:
    Witam, szukam osoby która miała problemy z toxo...
    Mój wynik to igg 400 a igm 7,80. Nic nie mogę znaleźć na temat tak wysokiego. Możę tutaj znajdę pomoc :(

    Mam toxo, infekcję pierwotną. Jesteś w ciąży? Jak mogę Ci pomóc? :)
    Bo wynik świadczy o tym, że toxo miałaś, a nie masz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 17:18

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Dziekuje, ze pytasz :* Nie badalam, jakos zupelnie nie mialam sily wstac i wyjsc, ale jutro lece
    Czyli jednak jutro razem robimy. Oby byla jak najnizsza

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    W ulotce bromka jest tylko:
    "U pacjentek planujących ciążę należy przerwać przyjmowanie bromokryptyny w momencie potwierdzonej ciąży, chyba że istnieje wskazanie lekarskie do dalszego leczenia.Po przerwaniu leczenia bromokryptyną nie stwierdzono zwiększonej liczby poronień.Na podstawie doświadczeń klinicznych wykazano, że przyjmowanie bromokryptyny w czasie ciąży nie wpływa negatywnie na jej przebieg i rozwiązanie"

    A w ulotce tego Diostinexu jest, żeby jeszcze przez miesiąc po przerwaniu leczenia nie starać się o dzidzię ;/
    A z drugiej strony mój ginekolog stwierdził, że jest lepszy od Bromka ;/
    Już sama nie wiem co robić :(

    Bardzo ważne jest, żeby po odstawieniu Bromka w przypadku ciazy - od razu wesprzec się progesteronem. A i bromek usuwać z organizmu stopniowo.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    Mnie na razie kazał wziąć 4 tabletki i po 4 tygodniach zbadać prolaktynę- podobno powinna już być ok po takiej dawce. A podobno podwyższona prolaktyna ma wpływ tylko na początku ciąży. Gin powiedział mi, że nawet gdybym zaszła w ciążę, to z taką prolaktyną jak moja, mogłoby się to źle skończyć ;/ Ale te leki mają przedłużone działanie i później podwyższona prolaktyna nie ma podobno już wpływu na dzidzię :)

    A jaką masz prolaktynę?

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 28 marca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    dziewczyny idę zaraz do lekarza pierwszego kontatku wyludzać skierowania na badania.
    Powiedzcie mi TSH, FT4, FT3 mogę robić niezależnie od dnia cyklu ?:)

    Sasanka wychodzi na to, ze spadają mi 3 jednostki dziennie. Wcześniej były 4.
    Jak spadnie do 2 jednostek dziennie to cały tydzien przede mną ://

    Sushi, zjadłabym :)

    Co u Ciebie ?
    Niecierpliwa, te badania możesz wykonać w każdym momencie cyklu :)

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ