X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    O kurcze, to szybko sie u Ciebie pojawia po odstawieniu, ale to chyba dobrze :) Gin 5 razy mowil mi, bym brala po owu, kiedy bede miala pewnosc, ze owu wystapila, bo inaczej moge zadzialac jak antykoncepcja... Rety kotlety, teraz dopiero bede szalec z owulakami
    Możesz szaleć, ale dopiero za rok. Przecież Ty jesteś w ciąży!!! :*

    Sasanka55, Magduullina lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, tak, ja też, mocno w to wierzę :) decyzja należy i tak do lekarza, ale do 20tyg jeszcze czas :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni cudowne wiadomości . Teraz już będzie tylko lepiej
    Sasanka trzymam kciuki by poszło jednak wszystko dobrze . I by dzidziuś urodził się w terminie :*
    Nadrobiłam i tylko tyle pamiętam. Ale od odebrania wyników tsh jestem myślami gdzie indziej.
    Myślałam że spadnie albo będzie bliżej tego co było ostatnio a to okazuje się że to tsh rośnie . W chwili tej mam już ponad 3 czyli ponad normę !!!

    moni05 lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa właśnie, wyprosiłam euthyrox. Tylko nie wiem jak to brać, 25, 50? Przy wyniku 3,9. Myślałam, że 25 chyba będzie ok...?
    Gin mówił, że spokojnie 50, ale czy to nie za dużo?

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Moni cudowne wiadomości . Teraz już będzie tylko lepiej
    Sasanka trzymam kciuki by poszło jednak wszystko dobrze . I by dzidziuś urodził się w terminie :*
    Nadrobiłam i tylko tyle pamiętam. Ale od odebrania wyników tsh jestem myślami gdzie indziej.
    Myślałam że spadnie albo będzie bliżej tego co było ostatnio a to okazuje się że to tsh rośnie . W chwili tej mam już ponad 3 czyli ponad normę !!!

    Dziekuje :* Niedobrze z tym TSH, ale zobaczysz, ze za chwile spadnie i utrzyma sie na idealnym poziomie do konca swiata :* :* :*

    MamaStasia :) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Aaaa właśnie, wyprosiłam euthyrox. Tylko nie wiem jak to brać, 25, 50? Przy wyniku 3,9. Myślałam, że 25 chyba będzie ok...?
    Gin mówił, że spokojnie 50, ale czy to nie za dużo?
    Ja bym brala 50 i za 4 tyg zrobila kontrole. Jak spadnie za mocno,to zmniejszyla dawke

    Ochmanka, moni05 lubią tę wiadomość

  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Dziekuje :* Niedobrze z tym TSH, ale zobaczysz, ze za chwile spadnie i utrzyma sie na idealnym poziomie do konca swiata :* :* :*
    Mam nadzieję że lekarz teraz nie oleje tego i coś zadziała . A jeśli nawet oleje to mam plan że sama będę szła do endokrynologa !!
    Wiec rano dzwonię i umawiam się na wizytę .
    Jednak jak się pomyśli na spokojnie to wcale nie wychodzi że jest aż tak źle .

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia- spokojnie. Moja siostra miala cala ciaze tsh na poziomie 3 i ani razu nie brala lekow. Bo jej lekarz nie wyslal. Niestety jak byla w ciazy,to ja nie bylam tak obcykana w temacie,jak teraz jestem,bo sama bym ja wtedy zapisala do endokrybologa,a gina kazala zmienic. Umow sie do lekarza, da Ci leki i bedzie dobrze.

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni Szczęśliwa dobrze mówi. Też bym brała 50. Mi przy 5,60 bez ciąży kazała 75 brać.

    Odnośnie sikania to byłoby super ale mój wykres i prog 8,62 8dpo raczej są odmiennego zdania. Co miesiąc to niższy ten progesteron... A wykres jest jeszcze bardziej beznadziejny niż miesiąc temu a już tamten był bez sensu

    moni05 lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam :*
    W międzyczasie i tak zgłoszę się do tego endo w szpitalu, ale już mogę zacząć działać :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    MamaStasia- spokojnie. Moja siostra miala cala ciaze tsh na poziomie 3 i ani razu nie brala lekow. Bo jej lekarz nie wyslal. Niestety jak byla w ciazy,to ja nie bylam tak obcykana w temacie,jak teraz jestem,bo sama bym ja wtedy zapisala do endokrybologa,a gina kazala zmienic. Umow sie do lekarza, da Ci leki i bedzie dobrze.
    No właśnie zrodził się plan taki by samemu wrazie co działać .
    W pierwszej ciąży lekarz też pewne sprawy olał i przez niego synek w pierwszych dniach dostawał antybiotyk . Tym razem jestem trochę mądrzejsza i sama będę działać .

    moni05, Szczesliwa_mamusia, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 19:52

    moni05, Sasanka55, szona lubią tę wiadomość

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinaa90 wrote:
    Szona do pół roku to norma:) nic złego nie musi się dziać, te sprawy wymagają czasu. Myślę że każda z nas w pewnym momencie widzi w okol same ciężarne, dziewczyny którym udaje się wcześniej. To forum pokazuje jak wiele nas jest. Dla mnie to już 2 lata starań, myślę że ten cykl w plecy a jednak wiem, że mój czas nadejdzie. Musi. Trzeba iść do przodu :) trzymam kciuki za każdą z Was, żeby zaszła w pierwszym cyklu, urodziła pięknego, zdrowego bobasa(a jak chce do dwa hurtem) :)

    Dzięki, jest mi głupio, że taka ze mnie miękka faja. Nawet patrząc na nasze „starania” to na te 5 mcy starań - tak realnie były 3. Wiem, że to tyle, co nic. Chyba wyszło ze mnie zmęczenie, hormony przed okresem zaczynają wchodzić na głowę :/ Już stawiam się do pionu. Dziękuję za cierpliwość do mojego jęczenia ;*

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w jednej i drugiej ciąży TSH w granicach 20... Tak mi tarczyca szaleje. Generalnie brałam dawkę 150 i spadało do 1. Kluczowe w ciąży i tak jest tylko ft4 i to ono ma być w górnej granicy normy. Teraz jestem na dawce 100 od 2 miesięcy, TSH miałam 13, podejrzewam,że teraz ładnie spadło, muszę zbadać. Ft 4 zawsze mam w normie. Ogólnie wyniki moich hormonów są dość słabe.... Fsh,lh... Mam też jeden jajnik, który zanika przez choroby autoimmunologiczne, a wiec i rezerwa jajnikowa obniżona... Wiedziałam, że będzie trudno,no ale cóż...
    A zastrzyki z heparyny zawsze tak dziwnie piekły,jakby taki rozchodzący się ból... Siniaki były tylko wtedy kiedy natrafiłam na naczynko.

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie,ja byłam wczoraj z siostrzenicą na USG genetycznym...no aż w serducho zakłuło! A ona w ciąży z wpadki, pęknięta gumka...

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni ja też bym brała 50- teraz biorę taką dawkę a TSH miaałam ponad 3. Zastrzyki z hepryny niestety do przyjemnych nie należą :(

    Poza tym Moni i Buba cudowne maluchy !!!:)

    Sasanka beta pozytywna, mam nadzieję, że akcja z podniesieniem proga się powiedzie i ciąża zakończy się sukcesem !!!!

    Ja dzisiaj biorę ostatni raz lutke i czekam na @. A no i zapomniałam zazdownić do gina, żeby przełożył histero. Cholerraaaaa...........skleroza :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 22:42

    moni05, buba123, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 19:53

    szona, Sasanka55, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • monciara Koleżanka
    Postów: 43 36

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa kciuki za spadającą betę

    Sasanka kciuki za przyrost i tak, heperyna boli...ja mam dwa sposoby: przykładamy kostkę lodu albo szukam igłą przed wkluciem miejsca, które najmniej boli i bardzo wolno wstrzykuję.
    Dziewczyny napisały dużo : powinnaś monitorować owulację i brać ovitrelle, który pomaga dojrzeć komórce i po przez kilka dni wstrzykiwac po trochu ovitrelle (po 5 klikniec)
    Duże dawki progresteronu po potwierdzonej owulacj( testy nie dają żadnej gwarancji...)
    Wit D duże dawki
    Acard non stop i heparyna po owulacji

    Mnie możecie skreślić z listy, dostałam okres w 21 dc...:/

    Powodzenia Wam wszystkim!

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    3 :/ :/ :/

    córeczka marzec 2020 :)

    37 l.
  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 6 marca 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, mi w ciąży TSH skoczylo do 4,6. Kazała mi brać 50 , po czterech tygodniach spadło do 1,6 i nadal kazała brać 50 mimo już braku ciąży. Tak więc chyba spokojnie możesz brać 50 ;)

    Sasanka, trzymaj się mocno. To się musi skończyć dobrze. Nie widzę innej opcji!

    Sasanka55, moni05 lubią tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni sliczne malenstwo!
    Niecierpliwa kochana trzymam kciuki by bylo dobrze :*
    Sasanka no widzisz kochana :) musi byc dobrze to sie czuje!!! I tak bedzie! Krucy bomba bo jak nie to ja niewiem... Jestem pewna ze sie uda ! Mocno wierze i trzymam kciuki!
    A wy dziewczynki jestescie wszystkie wspaniale to wsparcie z waszej strony itd jakie dajecie wzajemnie ja tu z wami zostaje chocby niewiem co !!! Dajecie taka pozytywna energie ze szok ! A ja dzis w robocie sobie tanczylam tak mi humor dopisuje heh wlaczylam se z tel muzyke i lepiej mi szlo :D haha jak mnie uwidza na kamerach to beda ryc :D heh... :)
    Cukrzyk dobrze jest :) to jest najwazniejsze...
    Dziewczyny jak ja sie boje testow... Kupilam dwa nordy i babyboom , w 28dc zrobie jak z chlopcami bo nie wiem w tym mies co i jak bo nawet nie sprawdzalam ... Moj jutro wyjezdza wraca w sob i znow w przyszlym tygodniu we wtorek prawdopodobnie na 3-4 dni ... A to jakos wtedy bede testowac...
    Buzke mi dziwnie obsypalo bo czolo?????? Gdzie zawsze mam syfiliski wookolo ust??
    Juz mam shizy... No ale dobre.... A sasanko jak tam Grazynka daje plamki czy cos ustaje to plamienie?

    Sasanka55, moni05 lubią tę wiadomość

‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ