X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 26 lutego 2021, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_5 fajnie że się pokazałaś u nas :) tez mi się tak wydaje że na tak wczesnym etapie wszelkie objawy to raczej wyjątki 🙈 to jest czasem dla mnie nie do ogarnięcia co tam w środku się dzieje i jak to przebiega, teoretycznie macica szykuje się na przyjęcie komórki za każdym razem a jednak w większości przez całe życie dostajemy okres i już sama nie wiem czy te objawy to na ciążę ale przerywane okresem czy odwrotnie 🤣

    Hania chyba ciezko się odciąć totalnie psychicznie bo już ma się pewna świadomość na temat swojego ciała itd. ja właśnie żałuję że dużo wcześniej nie zaczęłam obserwować swojego ciała bo okazałoby się że różne bóle piersi są typowe tak samo jak ukłucia w podbrzuszu i na to będę namawiać jakieś znajome

    Nalgenka hej 🙋‍♀️ czekamy z tobą na ten test :D

    Marienn a Ty jak się czujesz? Jak znosisz ciążę? :)

    Hania123, Mamanaobcasach lubią tę wiadomość

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 27 lutego 2021, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje agaga ze pytasz ale chyba nie mam za duzo w tej kwestii do powiedzenia 😂 nie mam objawow 🙈😂
    No chyba ze sennosc i czeste siku 😁
    Ogolem to czuje sie swietnie wrecz bosko! Jakby mi nic nie bylo, tyle ze bardzo na siebie uwazam, wolno chodze po schodach nic nie nosze, nawet kosza z praniem, bardzo sie boje... caly czas sie macam i dotykam 😂🙈 zastanawiam sie czy to okey ze nic mi nie jest!? 🙈 chcialabym se 'żygnąc' chociaz raz zeby powiedziec ze jest dobrze ! 🤦‍♀️😂
    Dzis zaczynamy 6 tydzien 🥺😃😁🥰🥰 Czyli wierze ze tworzy sie juz serducho i fajny czlowieczek 🥰🥰
    Od dwoch dni mialam ogromne bole ud i nic noemalnego nie znalazlam na ten temat w necie, myslalam ze to stan zapalny (a jesli tak to czytalam ze poronienie ,lub wczesny porod bla bla bla ) Jezu co w tym necie napisali... ale o tym ze to zwykle ciagniecie wiazadel lub miesni albo rozciagajace sie biodra to nic nie znalazlam. Luny lekarz to powiedzial i tego sie trzymalam... i wiecie co ? Przeszlo! Jak reka odjal dzis wszystko minelo... 😁😁

    Przy okazji wierze ze to przeszlo chyba po wodzie, wypilam 7x 500ml butelek wody wczoraj... 🙈🙈🙈🤦‍♀️🤦‍♀️ przypadkiem w pracy ,pilam chyba z nudow... nie pytajcie ile razy bylam w wc 🙈 wariatka...

    A dzis sobie tak czytalam neta i wyczytalam ze w ciazy woda jest mega pomocna na kazda dolegliwosc... duzooo wody i nawet bol nog przechodzi... i serio u mnie zadzialalo..🤞

    I mam cos dla was... zaglebiajac sie w temacie doszlo do tego ze woda to eliksir plodnosci ❤❤❤🤞🤞
    Pijcie duzo wody niegazowanej, a z doswiadczenia wiem ze male buteleczki lepiej wchodza, a najsmaczniejsza jest ta ze sportowtm dziubkiem 😁

    Woda – eliksir płodności
    Większa ilość wody przepływająca w organizmie oznacza lepsze krążenie i lepszą jakość komórek jajowych, błony śluzowej macicy, a co za tym idzie lepsze warunki do zagnieżdżenia się zarodka. ❤

    agaga, ha_annna, Mamanaobcasach lubią tę wiadomość

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2090 811

    Wysłany: 27 lutego 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj mnie nie było bo teraz przy tej przeprowadzce same problemy. Ale melduję ze okresu jak nie bylo tak nie ma. I żadnych objawów ze przyjdzie bo nawet bol pleców minął. Ewentualnie delikatka zgaga i wzdęcia;)

    Hania123 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 27 lutego 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina a gdzie test?! Może Ty jesteś w ciąży a nie masz czasu sprawdzić przez przeprowadzkę 🙈 jak testy nie wychodzą to może pokuś się o bete?

    Marienn to wspaniałe że czujesz się bardzo dobrze 🤩 oby tak do końca, bez problemów żadnych 👍 wszelkie bóle tam na dole też czytalam że mogą być spowodowane rozciągająca się macica itd. A o wodzie to nie słyszałam :o staram się pić wodę ale na pewno nie piję tyle ile powinnam, może będę miała kolejna motywacje do picia 🤭

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania123 wrote:
    Nalgenka cześć!!
    Trzymam mocno za Ciebie kciuki!❤️ Dawaj znać na bieżąco! Długo się starasz? Czy po prostu podejrzewasz wpadkę? Myśle, że wiele dziewczyn było tutaj z powodu wpadki, miłej wpadki ❤️ Wiec nie odbierz tego pytania źle 😘 ale zauważyłam, że zazwyczaj pyta się „ile już się starasz” nie biorąc pod uwagę właśnie możliwego „wypadku przy pracy”
    Właściwie przyszła mi taka rozkminka. Przecież wiele kobiet trafia na te fora, bo podejrzewa wpadkę. Ale boi się do tego przyznać, bo wiemy że jest tu dużo staraczek doświadczonych. Ja pamietam kiedy byłam jeszcze obserwatorem forum.. przeróżnych. Właśnie przez te ewentualne domysły apropo wpadki. Dzięki tym cudownym kobietą poczułam się pewnie i chyba żadna wpadka nie byłaby mi straszna 😂 dziewczyny, które tu bywają częściej, wiedzą że nachodzi mnie czasem na rozmyślenia przeróżne i to taka kminka na dziś.

    W zasadzie to postanowiliśmy przestać się zabezpieczać, zaraz po tym jak się zaszczepiliśmy na COVID. Kwas foliowy zgodnie z zaleceniami cały czas biorę, ale kończę studia teraz, egzaminy dyplomowe i codzienne zajęcia w szpitalu potężnie stresują. No ale taki zawód wybrałam nie inny, teraz będzie i tak nam najłatwiej i najmniej stresująco :) Dzidzia na stażu, na którym jest się tylko 2-4 godziny dziennie byłaby wymarzona, idąc do pracy już takiej prawdziwej z dyżurami i na 8h to miałabym w domu roczniaka a nie takiego szkraba całkiem małego :) Także dla nas teraz im szybciej się uda tym lepiej, bo tym starsze dziecko zostawię komuś pod opiekę na dłużej.

    W kwestiach technicznych, jak robicie te wszystkie emotikonki? :o wklejacie je jakoś?Bo tak jak z buźkami jakoś sobie radzę tak niewiem jak wyprodukować np kciuki albo bicepsa

    Hania123 lubi tę wiadomość

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2090 811

    Wysłany: 27 lutego 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaga wrote:
    Karloina a gdzie test?! Może Ty jesteś w ciąży a nie masz czasu sprawdzić przez przeprowadzkę 🙈 jak testy nie wychodzą to może pokuś się o bete?

    Marienn to wspaniałe że czujesz się bardzo dobrze 🤩 oby tak do końca, bez problemów żadnych 👍 wszelkie bóle tam na dole też czytalam że mogą być spowodowane rozciągająca się macica itd. A o wodzie to nie słyszałam :o staram się pić wodę ale na pewno nie piję tyle ile powinnam, może będę miała kolejna motywacje do picia 🤭

    No właśnie obiecałam sobie , ze juz nie bede robić. A nad beta sie zastanawiam 😊

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 27 lutego 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a ile ci sie juz spoznia ? Jestes pewna ze mialas owulacje?

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2090 811

    Wysłany: 27 lutego 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn przed owulacja bylam i Pani ginekolog. Powiedziała mi ze owulacja z lewego. Pęcherzyka rośnie wiec owulacja byla. Okres spoznia mi sie 5 dni.

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 27 lutego 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz sporo! Aby to bylo to ! Zrob rano test 🙏


    Magda testowalas dzis ponownie???


    MKA gdzie jestes? Wszystko gra? Dawno cie nie bylo... 💜

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Hania123 Autorytet
    Postów: 2738 2935

    Wysłany: 27 lutego 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalgenka rozumiem jak najbardziej! To teraz trzymać kciuki!!! A Emotki po prostu wklejam te co mam u Siebie w klawiaturze 😘
    A co do owulacji i kontroli u ginekologa. Mi tez mówiła, ze będzie z lewego albo prawego... a potem okazywało się, że pęcherzyk nie pękał tylko się zabliźniał 🤷🏼‍♀️ Te zajście to nie taka prosta sprawa jak mi się wydawało kiedyś 😂 wszystkie tutaj o tym wiemy.
    Karolina zrób test!!!!!!!!

    2020r.🔒2021r.🔒2022r🔒2023💓
    Cp - 19.05.21💔
    Cp - 03.01.22💔
    Cp-30.03.22 💔 Wycięty jajowód.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    29.05.2022〰️ START IVF1️⃣
    4x〰️FET❌💔💔💔💔💔
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    09.01.2023〰️Start IVF2️⃣
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.01.2023〰️ET 4.1.1
    7dpt-13.7, 10dpt-40.6, 12dpt-93.0, 13dpt-165.6, 15dpt-386.4, 18dpt-1056.0
    16.02.2023〰️Mamy pęcherzyk ciążowy 🫶🏻
    23.02.2023〰️Jest 💓
    27.04.2023〰️110g zdrowego Synka💙
    01.08.2023~1340g Leosia🧸
    21.08.2023~2023g Synka✨
    05.09.2023~2500g 🥰
    28.09.2023~3056g Cudu❤️

    💙03.10.2023💙Leon 3270g 🧸
    age.png
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1222 146

    Wysłany: 27 lutego 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn dzięki że pytasz ❤ czytam was ciągle ale jakoś nie miałam natchnienia pisać... okres spóźnił mi się wtedy 4 dni i przyszedł lekki jak nigdy... we wtorek byłam u ginekolog nowej dostaliśmy skierowania na badania ale stwierdziła żeby zrobić teraz chwilowa przerwę poszaleć z mężem wyluzowac a po świętach zrobić badania na spokojnie ;) więc staram się luzować i tyle 😁 wczoraj z sąsiadka do 2 rano celebrowalysmy weekend tequila 🤣
    Cieszę się że u was wszystko dobrze;) a za testujace trzymam kciuki że będą dwie kreseczki 🤗 będę się rzadziej odzywać ale pamiętam o was ;)

    Hania123, Marienn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakich testów używacie? Testuje za tydzień dopiero (nie chcę się stresować), ale już kupiłam test strumieniowy Pink super czuły. Niby wykrywa bete od 10, ale gdzieś na forum przeczytałam, że oszukuje.... Czy weteranki mają jakieś złote rady jaki test kupować? Przyznam, że wolę chyba nasikać na patyk niż łapać do kubeczka i przelewać pipetą na okienko 🤣

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2090 811

    Wysłany: 27 lutego 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny uwaga moj objaw... Nie wchodzi mi wino!😂❤

    Hania123 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
  • Magda93 Przyjaciółka
    Postów: 99 22

    Wysłany: 27 lutego 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar powtórzyć test w poniedziałek. Nie chce znow się dopatrywać. Jeśli ciaza to niech juz bedzie dobrze widoczna kreska. I tak sobie myślę, że od kolejnego miesiąca chce zmienić trochę nastawienie. Bo to pomału w moim przypadku robi sie obsesyjne. Nie chce sie dopatrywać na sile objawow, myslec o tym na okrągło. Codziennie patrzeć w kalendarzyk. Z moim i tak kochamy sie tak mniej wiecej co 3,4 dni wiec kiedyś sie uda. Zaraz zrobi sie cieplej, zacznę działać na ogrodzie, kwiaty, warzywa i może trochę oderwę od tych starań głowę. Juz w dwóch ciazach byłam wiec myślę, ze i trzecia zajde.
    A wam kochane życzę powodzenia i dwoch kresek.
    Dam znac w poniedziałek.

  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 27 lutego 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam, chyba trafiłam na idealny wątek dla mnie. Staramy się od 2 lat i każdy czas pomiędzy owu a okresem jest dla mnie bardzo intensywny pod względem wsluchiwania się w swój organizm i wyszukiwania chociaż najdrobniejszych oznak ciąży. Np w tym cyklu miałam tak że do wczoraj bardzo mocno wydawało mi się że może być ta upragnioną ciąża. @ ma przyjść w poniedziałek, zawsze przed bolą mnie piersi, ale zazwyczaj na kilka dni przed @ bolą coraz mniej, a tym razem do wczoraj bolały mnie dosyć mocno i już ludzilam się nadzieja. Dzisiaj rano pobudka i zero bólu w piersiach. Koniec nadziei. Zrobiłam dla pewności test i oczywiście biel vizira. Chciałabym już nie szaleć tak przed każdą @ z tym wyszukiwaniem objawów, bo wyląduje w wariatkowie. Co ciekawe 3 lata temu udało się zajść w ciążę, niestety obumarła w 8 tyg. Natomiast w ogóle się nie spodziewałam że to może być ciaza, zero objawów prócz braku @, test zrobiony po tygodniu od spodziewanej miesiączki i 2 kreski. Dodam, że to była wpadka, ale jak najbardziej chciana. Takie przewrotne jest to życie...

    Hania123 lubi tę wiadomość

    Łucja ur. 09.2022❤
  • Hania123 Autorytet
    Postów: 2738 2935

    Wysłany: 28 lutego 2021, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darka cześć! Fajnie, ze jesteś
    Myśle, że jest tu dużo dziewczyn, z którymi będziesz się wzajemnie wspierać! Póki nie ma @, nie trać nadziei ❤️ Czekamy z Tobą

    Darkaaa lubi tę wiadomość

    2020r.🔒2021r.🔒2022r🔒2023💓
    Cp - 19.05.21💔
    Cp - 03.01.22💔
    Cp-30.03.22 💔 Wycięty jajowód.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    29.05.2022〰️ START IVF1️⃣
    4x〰️FET❌💔💔💔💔💔
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    09.01.2023〰️Start IVF2️⃣
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.01.2023〰️ET 4.1.1
    7dpt-13.7, 10dpt-40.6, 12dpt-93.0, 13dpt-165.6, 15dpt-386.4, 18dpt-1056.0
    16.02.2023〰️Mamy pęcherzyk ciążowy 🫶🏻
    23.02.2023〰️Jest 💓
    27.04.2023〰️110g zdrowego Synka💙
    01.08.2023~1340g Leosia🧸
    21.08.2023~2023g Synka✨
    05.09.2023~2500g 🥰
    28.09.2023~3056g Cudu❤️

    💙03.10.2023💙Leon 3270g 🧸
    age.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 28 lutego 2021, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalgenka ja pierwszy kupiłam strumieniowy ale sikanie na ten test okazało się dla mnie zbyt trudne i jakie najmniej higieniczne 🙈 ostatnio kupiłam paskowy facelle no i chyba dobry, pokazał prawdę - biel :D ale to taki maczany, bo ten nakrapiany pipeta też mnie przeraża :o

    Karloina przecież tam 2 kreski muszą czekać!! 🤣

    Madzia jak 2 razy się udało to i się 3 raz uda, trzymam kciuki 🤞

    Darka będzie dobrze :) czasem żadne objawy to właśnie objaw, warto znać swoje ciało żeby właśnie czasem wyluzować chociaż dopóki nie przyjdzie okres to i tak się świruje :D

    Darkaaa, nalgenka lubią tę wiadomość

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 28 lutego 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za miłe przywitanie i ciepłe słowa ❤ wiadomo, że póki @ się nie pojawi to wszystko jest możliwe, ale coraz mniej tej wiary, że uda się naturalnie...chociaż w tym cyklu wyjątkowo wiary miałam dużo 😅 będziemy podchodzić do IUI, ale póki co cały czas staramy się z narzeczonym naturalnie, czasami czujemy się jak w laboratorium z tym wyczekiwaniem na dni płodne, robieniem testów owu, zero spontanicznych przytulanek, wszystko pod dyktando owulacji. I potem nadchodzi czas na odliczanie dni do @ i modlenie się, żeby ten cykl w końcu był inny niż pozostałe. Jakiś czas temu wzięliśmy nawet pieska że schroniska i on nam cudownie wypełnił przestrzeń w domu i skradł miłość. Jak się nie uda zajść w ciążę to najwyżej założymy w domu zwierzyniec 😂 trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki i za Wasze 2 kreski! 🤞Przecież w końcu kiedyś muszą się pojawić prawda ❤

    Hania123 lubi tę wiadomość

    Łucja ur. 09.2022❤
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2090 811

    Wysłany: 28 lutego 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Darkaaa ! Fajnie ze tutaj jestes. Zawsze mozesz nam się wygadać a wiem z autopsji, ze czasem lepiej osobie której sie nie zna. Choć czasami my tutaj to jak jedna kreska przy drugiej kresce( ale piekne porównanie)❤👀
    Nie martw sie , nie ma okresu, jest nadzieja . A nadzieja umiera ostatnia!
    Dzisiaj wstalam z lekkim bolem brzucha ale to jeszcze nie @. Pierwszy raz nie przyszla w czasie
    Piersi lekko nabrzmiale ale to nie jest to samo jak przed@. Jutro sprawdzę co tam się dzieje.

    Hania123 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 28 lutego 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Witaj Darkaaa ! Fajnie ze tutaj jestes. Zawsze mozesz nam się wygadać a wiem z autopsji, ze czasem lepiej osobie której sie nie zna. Choć czasami my tutaj to jak jedna kreska przy drugiej kresce( ale piekne porównanie)❤👀
    Nie martw sie , nie ma okresu, jest nadzieja . A nadzieja umiera ostatnia!
    Dzisiaj wstalam z lekkim bolem brzucha ale to jeszcze nie @. Pierwszy raz nie przyszla w czasie
    Piersi lekko nabrzmiale ale to nie jest to samo jak przed@. Jutro sprawdzę co tam się dzieje.
    Tak, zdecydowanie lepiej mi tutaj wyrzucić wszystko co mnie trapi, bo kto lepiej zrozumie kobietę, która stara się o ciążę niż inna kobieta w tej samej sytuacji 🌝 co prawda mam dwie siostry, które wiedzą co się dzieje, ale obie już dzieciate i w ciąże zachodziły praktycznie od razu po rozpoczęciu starań, także dziwnie mi im opowiadać o ciągłym sprawdzaniu czy piersi bolą i o każdym podejrzanym kłuciu w podbrzuszu...
    Trzymam kciuki za 2 kreski u Ciebie, może to akurat ten cykl😊 🤞🤞

    Łucja ur. 09.2022❤
‹‹ 956 957 958 959 960 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ