X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum, Yoselyn - dzięki za odpowiedzi. Odstawiłam euthyrox zgodnie z zaleceniem lekarza - TSH spadło mi poniżej wartości referencyjnej (0,0005) i groziło to wpadnięciem w nadczynność. Euthyrox 50 zaczęłam brać w lutym, w kwietniu miałam 0,3, lekarka utrzymała mi dawkę i w czerwcu okazało się, że mam >0,0005. Dostałam zalecenie odstawienia, zbadania TRAb (wyszedł na szczeście w normie) i po 6 tygodniach zbadania TSH. Zrobiłam dzisiaj i wyszło 7,3. Mam jeszcze ten euthyrox, który brałam i się zastanawiam, czy na własną rękę nie wziąć np. połowy 50. Czy np. nie poszukać jakiegoś endo na wizytę w przyszłym tygodniu (co pewnie będzie trudno, bo nawet prywatnie jest się cieżko dostać tak od razu). Ten cykl pewnie i tak idzie na straty :(

    W poprzedniej wiadomości napisałam, ze leczę się od grudnia - pomyliłam się oczywiście, leczę się od lutego. Przepraszam Was, jestem trochę zdenerwowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2017, 17:06

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, kochane jesteście.
    Cały entuzjazm ze mnie uszedł. Ludzie na mnie patrzyli jak na ufo, jak jechałam po małą. Coś we mnie pękło i nie mogłam powstrzymać łez. Wiem, że dla Was może to śmiesznie brzmieć, ale z tego co widzę to złe wyniki badań mnie tak nie dotknęły, jak to co dziś usłyszałam. Wiem, że inni mają ciężej, ale to mój ból, który dźwigam. Dawkę mam 1x1 od 2 - 6 dc następnego. Plus duphaston standard.
    Tsh mam za wysokie i prolaktyne, po za tym ta glukoza minimalnie na czczo.
    Mam zobaczyć jak wizyta u endo i jeżeli bnie pomoże to mam do niego przyjść po euthyrox ( mówiłam, że brałam, ale endo zmienił - nie wiem czy potrzebnie ).

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    KateKum, Yoselyn - dzięki za odpowiedzi. Odstawiłam euthyrox zgodnie z zaleceniem lekarza - TSH spadło mi poniżej wartości referencyjnej (0,0005) i groziło to wpadnięciem w nadczynność. Euthyrox 50 zaczęłam brać w lutym, w kwietniu miałam 0,3, lekarka utrzymała mi dawkę i w czerwcu okazało się, że mam >0,0005. Dostałam zalecenie odstawienia, zbadania TRAb (wyszedł na szczeście w normie) i po 6 tygodniach zbadania TSH. Zrobiłam dzisiaj i wyszło 7,3. Mam jeszcze ten euthyrox, który brałam i się zastanawiam, czy na własną rękę nie wziąć np. połowy 50. Czy np. nie poszukać jakiegoś endo na wizytę w przyszłym tygodniu (co pewnie będzie trudno, bo nawet prywatnie jest się cieżko dostać tak od razu). Ten cykl pewnie i tak idzie na straty :(

    W poprzedniej wiadomości napisałam, ze leczę się od grudnia - pomyliłam się oczywiście, leczę się od lutego. Przepraszam Was, jestem trochę zdenerwowana.
    Na Twoim miejscu brałabym 25 od jutra żeby zbić TSH, a i tak poszła na wizytę jak najszybciej :)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Jedna będzie dobrze, zobaczysz! :-) Jaką dawkę masz clo? Zadbaj o endo bo clo je osłabia. Pij czerwone wino, jedz orzechy i migdały. Ja dostałam teraz Miositogyn (bez recepty). Ostatnia stymulacja tak mi wyniszczyła endo że nie było szans na ciąże pomimo pękniętych dwóch pęcherzyków. Zresztą dwudniowy okres mówi sam za siebie. Ale może Ty nie masz tak silnej dawki, bo ja brałam 2×2 czyli końską dawkę...

    No to znów będzie lipa, ponieważ nie pije alkoholu wcale.

    Czyli nie ma sensu już w tym cyklu brać dupka co mam od poprzedniego gin, skoro pęcherzyków nie ma.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html

    Anna Stesia, Cheresta, Kaczorka, Agniechaaaa, Jedna_z_Wielu, Izape_91, emi2016, KateHawke, Madżka89, Czrna 81, malka, Sarna84, Emiilka, staraczka1111, never_lose_hope, Karma88, blue00, madzia8lenka, Poziomka92, Yoselyn82, Phnappy, Flowwer, Lunaris, E_w_c_i_a, Kazio14, KaMiszka, Amy333, Taliana85, Maja84, bertha, Bocianiątko lubią tę wiadomość

  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html
    Gratuluje!!! :)

    -Monika- lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html

    AAAAAA! Jak pięknie! Gratuluję! Jak cudnie! Jak bosko! <3 <3 <3

    -Monika- lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boduszka wrote:
    Na Twoim miejscu brałabym 25 od jutra żeby zbić TSH, a i tak poszła na wizytę jak najszybciej :)

    Tak myślisz? Strasznie się boję brać na własną rękę, ale z drugiej strony co innego mi lekarz może przepisać? Pewnie tylko jakąś dawkę euthyroksu.

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1412 wrote:
    Mi tez wydaje się że endo troszke za cienkie, wczoraj na monitoringu u mnie bylo 11,3 w 17 dc 2 dni po owu I kurcze gin powiedxzial że W sumie jest ok ale mogloby byc lepiej, juz sama nie wiem Co myslec...

    Twoje endo jest super. Moje w 5tc wynosiło "tylko" 9mm. Więc nie ma co myśleć - trzeba się cieszyć :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie. Mam dzisiejsze wyniki mojego TSH. Wynik - 7,3. Od grudnia się leczę, zaczynałam od prawie 8, dostałam euthyrox 50, wynik spadł do 0,3, potem okazało się, że mam mniej niz 0,0005 i teraz po 6 tygodniach od odstawienia euthyroksu (zgodnie z zaleceniem lekarza) znów mam pod górkę. Wracam w przyszłym tygodniu z urlopu i nie mam pojęcia, co do tego czasu robić. Czy wziąć na własną rękę euthyroks w jakiejś malutkiej dawce, czy czekać na wizytę (moja endokrylogo wraca dopiero we wrześniu z urlopu). Co byście zrobiły na moim miejscu? Trochę mi witki opadły, że znów mam takie wysokie TSH...
    To bardzo Ci poleciało, ja z 3,88 zbijałam ostatnio dawką 3,88 i ledwo mi zeszło do 2,65 więc biorę teraz 50. A nie masz kontaktu do lekarza? Bo tak szczerze, to bardzo Ci spadło i później podskoczyło... Albo zmień lekarza? bo powinien Ci stopniowo zwiększać dawkę, a nie dowalić od razu z grubej rury

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html

    No i wyczarowałaś sobie termin porodu na wiosnę :)
    Gratuluję :)

    -Monika-, Anna Stesia, Poziomka92 lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    To bardzo Ci poleciało, ja z 3,88 zbijałam ostatnio dawką 3,88 i ledwo mi zeszło do 2,65 więc biorę teraz 50. A nie masz kontaktu do lekarza? Bo tak szczerze, to bardzo Ci spadło i później podskoczyło... Albo zmień lekarza? bo powinien Ci stopniowo zwiększać dawkę, a nie dowalić od razu z grubej rury

    Dzięki za odpowiedź. No właśnie myślę, że jestem jakaś nienormalna, bo nie spotkałam nikogo, kto miałby równie skaczące TSH co ja. Chcę zmienić lekarza, ale gdy patrzę na terminy wizyt prywatnych (np. w październiku) to trochę się załamuję. Nie chcę tyle czekać. A kontaktu do mojego lekarza nie mam, niestety. Myślałam, żeby zgłosić się na konsultację on-line, jest taki lekarz, który takich udziela, ale nie wiem, czy to do końca dobry pomysł.

  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choruje na niedoczynność od ponad 6 lat i często sama koryguje dawki. Ostatnio nawet trafiłam na Panią endokrynolog, która dokładnie wyjaśniła jak korygować dawki w momencie np. Ciąży czy ogólnie różnych innych dolegliwości.. Na Twoim miejscu wzięłabym jutro 25 na delikatne zbicie, bo wynik ponad 7 to jest dużo za dużo i szukała czym prędzej lekarza.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html

    gratulacje :)!!!! przywracasz mi wiarę, u nas też rok starań mija, a maleństwa dalej nie ma...
    Poza tym mąż mi dzisiaj napisał, że uważa, pomimo dobrych wyników badań, że problem leży w nim. Smutno mi się zrobiło, bo ja tak nie sądze. Jutro rano idę na badanie progesteronu i w czwartek po wyniki estradiolu i prolaktyny, zobaczymy co z tego będzie...

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boduszka wrote:
    Choruje na niedoczynność od ponad 6 lat i często sama koryguje dawki. Ostatnio nawet trafiłam na Panią endokrynolog, która dokładnie wyjaśniła jak korygować dawki w momencie np. Ciąży czy ogólnie różnych innych dolegliwości.. Na Twoim miejscu wzięłabym jutro 25 na delikatne zbicie, bo wynik ponad 7 to jest dużo za dużo i szukała czym prędzej lekarza.

    Widzę, kolażanka z podobny zestawem co ja :) Tylko ja mam jeszcze PCOs... Powodzenia życzę :) Jesteś na OPI ?

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boduszka wrote:
    Choruje na niedoczynność od ponad 6 lat i często sama koryguje dawki. Ostatnio nawet trafiłam na Panią endokrynolog, która dokładnie wyjaśniła jak korygować dawki w momencie np. Ciąży czy ogólnie różnych innych dolegliwości.. Na Twoim miejscu wzięłabym jutro 25 na delikatne zbicie, bo wynik ponad 7 to jest dużo za dużo i szukała czym prędzej lekarza.

    Dzięki wielkie. Lekarza szukam, tylko jestem na urlopie i nie mam na razie za bardzo możliwości konsultacji. Wszystkie terminy, gdziekolwiek dzwonię czy spawdzam, są dośc odległe, a nie chciałabym z takim TSH czekać nawet 2 tygodni Chyba zrobię tak jak mówisz, a więc zaryzykuję z tą dawką 25.

  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test, nie wierze.

    https://zapodaj.net/4c7aeeafd92d7.jpg.html

    Gratuluję!!!

    -Monika- lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia gratki!!!!

    -Monika- lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dzięki za odpowiedź. No właśnie myślę, że jestem jakaś nienormalna, bo nie spotkałam nikogo, kto miałby równie skaczące TSH co ja. Chcę zmienić lekarza, ale gdy patrzę na terminy wizyt prywatnych (np. w październiku) to trochę się załamuję. Nie chcę tyle czekać. A kontaktu do mojego lekarza nie mam, niestety. Myślałam, żeby zgłosić się na konsultację on-line, jest taki lekarz, który takich udziela, ale nie wiem, czy to do końca dobry pomysł.

    Przapraszam, żle napisałam,bo wynik 3,88 zbijałam dawką 37,5, ale zaczynałam od 25 i później stopniowo mi podwyższała. Obecnie biorę 50. Ale po tej dawce jeszcze badań nie robiłam

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dzięki wielkie. Lekarza szukam, tylko jestem na urlopie i nie mam na razie za bardzo możliwości konsultacji. Wszystkie terminy, gdziekolwiek dzwonię czy spawdzam, są dośc odległe, a nie chciałabym z takim TSH czekać nawet 2 tygodni Chyba zrobię tak jak mówisz, a więc zaryzykuję z tą dawką 25.

    Kochana, prywatnie nie znajdziesz gdzieś szybciej niż za 2 tygodnie ? Szczerze mówiąc ja też bym zaryzykowała te 25...

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ