X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mówisz, że z dwoma skorpionami to sobie nie poradzi :P

    Tak właśnie :)

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co z Pysią... przepadła gdzieś

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Skoro zostałam wywołana do odpowiedzi to już odpowiadam :P
    Na LH i FSH się kompletne nie znam, sama też nie badałam. Wiem tylko, że super jest mieć stosunek 1, ale na tym moja wiedza się kończy.
    Estradiol wygląda mi ok jak na początek cyklu. Jakie masz normy podane z labu?

    Prolaktynę warto zbić. Pewnie dostaniesz bromergon albo dostinex. Ten pierwszy jest tani, ale łykasz codziennie i niektórzy się skarżą na zawrót głowy (ale to nie powiedziane że u Ciebie też będą takie skutki uboczne), a dostinex bierze się raz w tygodniu. Dawki są różne, ja biorę np pół tabletki. Wada taka, że nie jest refundowany i za 8tab jak dobrze poszukałam płaciłam 100zł. Za pierwszym razem źle trafiłam i dałam 100zl za 2 tab! Od tego czasu zmieniłam ulubioną aptekę :P
    Ciekawe jakby Ci skoczyła prolaktyna jakbyś nie brała castagnusa. A nie miałaś jakiś stresów ostatnio, albo poszłaś zdyszana na pobranie krwi? Prolaktyna lubi sobie skakać właśnie przy stresie i wysiłku fizycznym. Czytałam nawet, żeby nie molestować męża na dzień przed badaniem, bo to może zaburzać wyniki :P

    W Invimedzie koniecznie pokaż te wyniki. Mi doktorek często kazał sprawdzać proga i estradiol jak się stymulowałam, więc widać było że te wyniki są dla nich istotne i że dobierają do nich dawki leków. Jak ostatnio byłam u niego na wizycie kwalifikacyjnej do ivf i pokazałam wyniki prolaktyny z obciążeniem, to mnie wyśmiał, że nikt już tych badań nie robi. Akurat tutaj się z nim nie zgadzam, więc łykam dostinex od napro :P

    Mam zamiar się właśnie zapisać do dr Sroki - ciekawe czy mnie też wyśmieje z prl :D Co do seksu - nie było go, więc nie mógł wpłynąć na badanie. Co do stresów - ja ogólnie jestem nerwus więc całkiem możliwe że ja nigdy nie uzyskam wiarygodnego wyniku z labo - przykład: gdy ktoś w białym fartuchu mierzy mi ciśnienie to zawsze mam podwyższone, gdy sama - jest spoko. Czuje ostatnio notoryczny stan napięcia :D Ale to nie jest jakiś wielki stres, więc nie wiem. Nie wiem też czy castagnus mógł wpłynąć na wynik -brałam w sumie przed owu 2 tabletki (tyle zalecano do mojej wagi), a po owu - to już w ogóle jedną. A niby jest to bardzo słaba wersja niepokalanka (w czystej postaci zioła ponoć lepszy). Co do cen leków to jak już mi ktoś zapisze to posprawdzam - dzięki za radę :)

    Estradiol - norma od 12 -233 dla fazy folikularnej. Ale na forum of natknęłam się na info że najlepiej gdyby było min. 40 przy staraniach. Może go zbadam jeszcze 21 dc, chociaż kazali głównie między 3 a 5.

    Zawsze wydawało mi się że nie mam problemów z owulacją. Teraz pójdę 21 dc do gina zobaczyć ile ma endo i czy doszło do owulacji. A powiedz mi - bo coś mówiłaś że Sroki teraz nie ma? czy nie przyjmuje? Bo chcę się zapisać na koniec lutego do niego.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Cukrzyk mysle ze gdybys zrobila badanie dzien wczesniej to lh mogloby byc nizsze. Moim zdaniem tu jest calkiem ok.
    Prolaktyne pewnie warto lekarzowi pokazac.

    Monia a moze jest juz po owulacji? Nie bylo zadnych <3 wczesniej?

    Były, dlatego testuję z Wami <3 po prostu bardzo mnie to zastanawia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 23:02

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś prawdopodobnie 14 dpo.test super czuły, 10.
    Negatyw oczywiście.

    Żadnego cienia, wgłębienia, mazajów.
    Mogę polecić ten test nie robi wody z mózgu :))

    W sumie niczego innego się nie spodziewałam, ale trochę żal, że tak definitywnie nie ma na co czekać... :(

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Mam zamiar się właśnie zapisać do dr Sroki - ciekawe czy mnie też wyśmieje z prl :D Co do seksu - nie było go, więc nie mógł wpłynąć na badanie. Co do stresów - ja ogólnie jestem nerwus więc całkiem możliwe że ja nigdy nie uzyskam wiarygodnego wyniku z labo - przykład: gdy ktoś w białym fartuchu mierzy mi ciśnienie to zawsze mam podwyższone, gdy sama - jest spoko. Czuje ostatnio notoryczny stan napięcia :D Ale to nie jest jakiś wielki stres, więc nie wiem. Nie wiem też czy castagnus mógł wpłynąć na wynik -brałam w sumie przed owu 2 tabletki (tyle zalecano do mojej wagi), a po owu - to już w ogóle jedną. A niby jest to bardzo słaba wersja niepokalanka (w czystej postaci zioła ponoć lepszy). Co do cen leków to jak już mi ktoś zapisze to posprawdzam - dzięki za radę :)

    Estradiol - norma od 12 -233 dla fazy folikularnej. Ale na forum of natknęłam się na info że najlepiej gdyby było min. 40 przy staraniach. Może go zbadam jeszcze 21 dc, chociaż kazali głównie między 3 a 5.

    Zawsze wydawało mi się że nie mam problemów z owulacją. Teraz pójdę 21 dc do gina zobaczyć ile ma endo i czy doszło do owulacji. A powiedz mi - bo coś mówiłaś że Sroki teraz nie ma? czy nie przyjmuje? Bo chcę się zapisać na koniec lutego do niego.
    On ma jakoś urlop niedługo, nie wiem czy nie w lutym. Jak zadzwonisz do kliniki to powiedzą, albo spytaj na wątku Poznań Invimed, dziewczyny są szybsze :) Ja u niego byłam 4.01 a Teraz czekam na decyzję z urzędu miasta.

    Ja też jestem nerwus i mam przez to hiperprolaktynemię czynnościową :P W moim przypadku nieco pomogła zmiana pracy przez co minęły niedzielne bóle brzucha :)

    Estradiol jakoś się przelicza, im więcej dojrzałych komórek tym powinien być wyższy. Znalazłam coś takiego jeszcze:
    "Poziom estradiolu powyżej 200 pg/ml informuje o dojrzałym pęcherzyku jajnikowym. Badanie poziomu estradiolu 6 - 8 dni po owulacji umożliwia ocenę funkcjonowania ciałka żółtego."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 07:04

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny u mnie 7 dpo temp znacznie w górę po spadku ale raczej nie jest wiarygosna bo sie strasznie w nocy przebudzalam.
    Włączając w to koszmar, tak jak jest, ze jednym z objawów są żyłki na piersiach to ja mialam masakrycznie popękane naczynia krwionosne. Cale piersi w pajaczkach...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powtórzyłam test. Tą kreche widac dzis tylko pod kątem albo tylko mi sie wydaje,ze ja widze. Na zdjeciu negatyw,wiwc nie ma co wrzucac. Takze,wyciagam skierowanie do szpitala. Czekam na @. I tak jak lekarz powiedział, do tej ciazy musze sie lepiej przygotowac

    agge lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale trzymam mocno za wasze testowanie,bo styczen sie jeszcze nie skonczył :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Ja powtórzyłam test. Tą kreche widac dzis tylko pod kątem albo tylko mi sie wydaje,ze ja widze. Na zdjeciu negatyw,wiwc nie ma co wrzucac. Takze,wyciagam skierowanie do szpitala. Czekam na @. I tak jak lekarz powiedział, do tej ciazy musze sie lepiej przygotowac

    :( przykro mi, trzymaj sie, Kochana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:00

    Malgonia, Szczesliwa_mamusia, Malinowa91 lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch mocne kciuki by te bole nie poszly na marne :)

    Szczesliwa mamunia daj sobie jeszcze chwile. Jak ma byc ciaza to bedzie, a jak nie to chciaz Cie przebadaja.

    Sasanka idziesz ns bete?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia-daje. W niedzielę powinnam dostać @,więc jak w niedziele sie nie pojawi,to w poniedziałek powtoorze test. Mam jeszcze 2 w domu.

    Sasanka- czekamy zniecierpliwoscia na Twoja bete

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wlasnie wrocilam z bety, ale bedzie dopiero kolo 17:00-18:00. Zrobilam ogolnie 29 roznych badan, bo mialam zalegle skierowanie. Dzis jakby test slabszy, no i oprocz brazowego plamienia, jest tez troche rozowego sluzu. Przepraszam, ale poddalam sie, nie moge robic sobie nadziei, bo moje ostatnie poronienie i tak skonczylo sie wizytami u psychiatry

    agge, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    U mnie dziś prawdopodobnie 14 dpo.test super czuły, 10.
    Negatyw oczywiście.

    Żadnego cienia, wgłębienia, mazajów.
    Mogę polecić ten test nie robi wody z mózgu :))

    W sumie niczego innego się nie spodziewałam, ale trochę żal, że tak definitywnie nie ma na co czekać... :(

    Szkoda :(

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka5 wrote:
    Dziewczyny, wlasnie wrocilam z bety, ale bedzie dopiero kolo 17:00-18:00. Zrobilam ogolnie 29 roznych badan, bo mialam zalegle skierowanie. Dzis jakby test slabszy, no i oprocz brazowego plamienia, jest tez troche rozowego sluzu. Przepraszam, ale poddalam sie, nie moge robic sobie nadziei, bo moje ostatnie poronienie i tak skonczylo sie wizytami u psychiatry

    Przez przypadek polubiłam.... trzymaj się :*

    Sasanka5 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka5 wrote:
    Dziewczyny, wlasnie wrocilam z bety, ale bedzie dopiero kolo 17:00-18:00. Zrobilam ogolnie 29 roznych badan, bo mialam zalegle skierowanie. Dzis jakby test slabszy, no i oprocz brazowego plamienia, jest tez troche rozowego sluzu. Przepraszam, ale poddalam sie, nie moge robic sobie nadziei, bo moje ostatnie poronienie i tak skonczylo sie wizytami u psychiatry

    Tulę mocno :* jeśli nie teraz to będzie dobrze następnym razem. Nie można się poddawać. Jestem dumna z tego, że jestem kobietą patrząc na to, jakie Wy, jakie MY jesteśmy dzielne, ile jesteśmy w stanie poświęcić i ile miłości mamy w sobie, że swoje zdrowie psychiczne kładziemy niżej niż pragnienie obdarowania swoją miłością jeszcze jednego, małego Bąbelka.
    Całym serduchem wspieram i czekam na dobre wieści <3
    Co by nie było - będzie dobrze, bo nigdy nie można powiedzieć, że wszystko już stracone.

    Sasanka5, Holibka, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Tulę mocno :* jeśli nie teraz to będzie dobrze następnym razem. Nie można się poddawać. Jestem dumna z tego, że jestem kobietą patrząc na to, jakie Wy, jakie MY jesteśmy dzielne, ile jesteśmy w stanie poświęcić i ile miłości mamy w sobie, że swoje zdrowie psychiczne kładziemy niżej niż pragnienie obdarowania swoją miłością jeszcze jednego, małego Bąbelka.
    Całym serduchem wspieram i czekam na dobre wieści <3
    Co by nie było - będzie dobrze, bo nigdy nie można powiedzieć, że wszystko już stracone.

    To samo pomyslalam wczoraj. Kobiety sa przewspaniale! Silne jak nikt inny. Jestem dumna z naszej plci, bardzo dumna! Cokolwiek sie stanie, ja sie nie poddam. Bede walczyc co cykl, az sie uda :*

    moni05, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka uda sie. Po prostu musosz trafic na swoj miesiac plodnosci.Tule mocno. Co by nie bylo. Uda sie na peno

    U mnie np zartuja,ze zajde w marcu i znowu bede miec grudbiowe dziecko. Bo marzec,to moj mc. No zobaczymy :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:55

    Sasanka5 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, mam koleżankę która w październiku żyje w celibacie, bo też mówi, ze to jej miesiąc transferowy :P

    Szczesliwa_mamusia lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ