X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza gryczana gratulacje :) skoro masz jeszcze 3 dni do @ to Twoj wynik jest taki normalny :) powodzenia.

    Staraniowa trzymamy Cie za reke. Uwierz, ze jak ochloniesz to bedziesz sie cieszyc, ze nie musialas na to patrzec.

    A co do staran po poronieniu to w sumie kazdy lekarz twierdzi co innego. Moim zdaniem nakwazniejsza jest psychika. Mi starania pomogly wrocic do "normy".

    Powiem Wam ze od wczoraj boli mnie brzuch. A dzis dopiero 6dpo. Gdyby to bylo 9dpo to bym zaczela nozkami przebierac (w poprzedniej ciazy zaczelo w 8dpo), ale i tak ciut sie nakrecam :p

    Kasza_gryczana lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam cały czas jakie są zalecenia na ten wysoki kwas i piszą żeby brać suple z kompleksem witamin z grupy B, bo one wypłukują ten nagromadzony kwas. Brała któraś z Was jakieś konkretne? Czytam o B Complex dr Best, ale możecie polecić swoje. W nich jest 400 ng kwasu metylowanego, zwykłego nie ma.

    Proszę też o polecenie jakiegoś suplementu zawierającego inne składniki bez kwasu, jeżeli coś takiego istnieje. Takie jak cynk, jod, magnez, wit D, koenzym Q10 itp. Nie wiem co tam jeszcze dobrze jest brać, ale fajnie byłoby gdyby to było w jednej tabletce a nie wszystko osobno w 10 różnych.

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk1991 czytam o tym Castagnusie na prolaktyne. Czyli to się bierze od owulki do terminu @? Tylko pytanie co by było gdyby doszło do zapłodnienia, wtedy chyba prolaktyna też musi rosnąć a te tabletki by ją hamowały. Ale z drugiej strony, żeby doszło do zapłodnienia to najlepiej żeby prolaktyna była niższa w drugiej fazie cyklu, nie?

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Czytam cały czas jakie są zalecenia na ten wysoki kwas i piszą żeby brać suple z kompleksem witamin z grupy B, bo one wypłukują ten nagromadzony kwas. Brała któraś z Was jakieś konkretne? Czytam o B Complex dr Best, ale możecie polecić swoje. W nich jest 400 ng kwasu metylowanego, zwykłego nie ma.

    Proszę też o polecenie jakiegoś suplementu zawierającego inne składniki bez kwasu, jeżeli coś takiego istnieje. Takie jak cynk, jod, magnez, wit D, koenzym Q10 itp. Nie wiem co tam jeszcze dobrze jest brać, ale fajnie byłoby gdyby to było w jednej tabletce a nie wszystko osobno w 10 różnych.
    Jeśli chodzi o witaminy z grupy B, to możesz zamówić Modulator homocysteiny albo BCaps.

    Mi lekarka zaleca brać witaminy osobno, bo w mieszankach zwykle nie ma takoch wysokich stężeń. Ja biorę:
    B6 50mg
    B12 metylowana 1000mg
    C forte 500mg
    D3 2000mg
    TMG na poprawę procesu metylacji (przy mutacji mthfr)
    Cholina + inozytol
    Kwas foliowy metylowany 400mg
    Aspargin
    Biotyna 5mg
    Acard i duphaston od 3dpo
    Progesteron besins i heparynę od 7dpo
    Sulfasalazin (nie wiem po co ale kazali to łykam :P )

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A witaminy kompleksowe bez kwasu foliowego to np Falvit :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza_gryczana gratulacje! Trzymam mocno kciuki za piękne przyrosty bety :)

    nuśka91 ja biorę Summavit D ale tam właściwie jest tylko kwas foliowy, wit D i jod , ale za to w porządnych dawkach. Polecane zostało mi to przez endokrynologia ze względu na niedoczynność tarczycy.

    Kasza_gryczana lubi tę wiadomość

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza gryczana- gratulacje, zdrowej ciąży!

    Staraniowa- cały czas o tobie myślę :(


    Ja dzisiaj powtórzyłam betę, już czwarty raz.. wynik 4 dni temu 2093, dzisiaj już 11567. W piątek idę na Usg i mam nadzieje ze będzie już coś widać, ostatnia miesiączka była 26.11

    Malgonia, nuśka91, MonikA_89!, Sasanka5, Kasza_gryczana, APrzybylska, Arashe lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z badania laboratoryjnego krwi kobiety ciężarnej można odczytać wartość występującego hormonu beta-hCG, która jest proporcjonalna do wielkości ciąży. Natomiast ogólny test z moczu zawiera zarówno podjednostkę alfa jak i beta hCG. Białka w podjednostce alfa są zbliżone budową do hormonów wydzielanych przez przysadkę mózgową. Ten test jest dodatni dopiero po 28. dniach, bo hormon pojawia się dopiero wtedy w moczu kobiety (najpierw musi znaleźć się we krwi w odpowiednim stężeniu, a potem „przefiltrowany” w nerkach przedostaje się do moczu) - wyjaśnia lekarka. - Czasem zdarza się, że pacjentka obserwuje u siebie objawy ciąży, zatrzyma się miesiączka, po trzech, czterech dniach robi więc test, z wynikiem ujemnym, powtarza go znów. Z takim samym wynikiem. Myśli, że nie jest w ciąży, ale gdy nie dostanie kolejnej miesiączki i pójdzie do lekarza dowie się, że jest już w 8. tygodniu ciąży – opowiada ginekolog.


    Tak więc przy 28 - dniowym cyklu, jeśli do zapłodnienia doszło w 14. dniu cyklu, hormon w moczu pojawi się dopiero po 4. tygodniach od zapłodnienia. Dlatego pacjentki, które robią sobie test przed upływem dwóch tygodni, czy po zatrzymaniu miesiączki mogą mieć test ujemny. I nie znaczy, że test jest źle zrobiony, tylko, że stężenie hormonu w moczu może być jeszcze zbyt niskie, aby test wyszedł pozytywnie.

    WYPOWIEDŹ PANI DOKTOR, CO O TYM MYŚLICIE?

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia gratulacje!

    Mama_Zuzia lubi tę wiadomość

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89 ile Ty tego łykasz, aż mnie głowa rozbolała ;) Wszystko z zaleceń lekarzy czy któreś pijesz na własną rękę?

    No i oczywiście zbadam homocysteine i mam w planach jeszcze witaminę D i chyba przy tym wysokim kwasie dobrze byłoby jeszcze B12, jak myślicie?

    Czy ten wysoki kwas jest wskazaniem, że mam tą mutacje? Bo ogólnie nie jestem jakaś nadgorliwa żeby od razu badać geny, ale chyba dziewczyny z mutacją biorą leki na zakrzepice, nie?

    Poza tym wiecie jak jest z tematem mutacji, jak na razie dosyć kontrowersyjny temat. Podobno zaleca się to badanie dopiero po dwóch poronieniach. Ale z drugiej strony nie badać i czekać aż coś takiego się przytrafi a potem się obwiniać... Kurcze trudna sprawa. Zapytam też gin w tym miesiącu, ale boję się że tak jak pisałyście, różni lekarze różnie do tego podchodzą...

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Cukrzyk1991 czytam o tym Castagnusie na prolaktyne. Czyli to się bierze od owulki do terminu @? Tylko pytanie co by było gdyby doszło do zapłodnienia, wtedy chyba prolaktyna też musi rosnąć a te tabletki by ją hamowały. Ale z drugiej strony, żeby doszło do zapłodnienia to najlepiej żeby prolaktyna była niższa w drugiej fazie cyklu, nie?
    Castagnus bierzesz przez 90dni.od poczatku cyklu ja zawsze bralam. Chyba,ze w trakcie zajdziesz w ciaze. Jesli wazysz do 60kg 1tabl rano. Powyzej 60kg to 2 tabl rano. Po 90dniach trzeba 30dni przerwy zrobic.

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    MonikA_89 ile Ty tego łykasz, aż mnie głowa rozbolała ;) Wszystko z zaleceń lekarzy czy któreś pijesz na własną rękę?

    No i oczywiście zbadam homocysteine i mam w planach jeszcze witaminę D i chyba przy tym wysokim kwasie dobrze byłoby jeszcze B12, jak myślicie?

    Czy ten wysoki kwas jest wskazaniem, że mam tą mutacje? Bo ogólnie nie jestem jakaś nadgorliwa żeby od razu badać geny, ale chyba dziewczyny z mutacją biorą leki na zakrzepice, nie?

    Poza tym wiecie jak jest z tematem mutacji, jak na razie dosyć kontrowersyjny temat. Podobno zaleca się to badanie dopiero po dwóch poronieniach. Ale z drugiej strony nie badać i czekać aż coś takiego się przytrafi a potem się obwiniać... Kurcze trudna sprawa. Zapytam też gin w tym miesiącu, ale boję się że tak jak pisałyście, różni lekarze różnie do tego podchodzą...
    Nuska zapytać lekarza nie zaszkodzi.Widzisz ja akurat trafiłam ostatecznie na taka ,która nie mowila nic o zbadaniu kwasu (sama zbadałam) ale jak już wynik wyszedł 36 to od razu zlecila badania na mutacje.Ja na swoim przykładzie jednak wole mieć ta wiedze ,ze mam mutacje i być przygotowana.Inny lekarz jak pytałam o mutacje to powiedział to samo co napisalas ,ze to się robi po poronieniach.Kazdy ma inne podejście.Ja nie chce marnować czasu.Jezeli zdecydujesz się kiedyś zrobić mutacje to polecam pakiet zrobić od razu.Bo samo mthr kosztuje chyba 270 a pakiet 330 .Pytalas czy tem wysoki kwas może oznaczac ,ze masz mutacje...Moim zdaniem tak,bo bralas male dawki a masz dużo ponad norme.Ale sama mutacja mthr o ile się nie myle nie jest wskazaniem do brania acardu i heparyny.Jak nie chcesz robic od razu mutacji to zrob sobie APTT to chyba 12 zl kosztuje -pokaze ci czas krzepnięcia krwi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:16

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    MonikA_89 ile Ty tego łykasz, aż mnie głowa rozbolała ;) Wszystko z zaleceń lekarzy czy któreś pijesz na własną rękę?

    No i oczywiście zbadam homocysteine i mam w planach jeszcze witaminę D i chyba przy tym wysokim kwasie dobrze byłoby jeszcze B12, jak myślicie?

    Czy ten wysoki kwas jest wskazaniem, że mam tą mutacje? Bo ogólnie nie jestem jakaś nadgorliwa żeby od razu badać geny, ale chyba dziewczyny z mutacją biorą leki na zakrzepice, nie?

    Poza tym wiecie jak jest z tematem mutacji, jak na razie dosyć kontrowersyjny temat. Podobno zaleca się to badanie dopiero po dwóch poronieniach. Ale z drugiej strony nie badać i czekać aż coś takiego się przytrafi a potem się obwiniać... Kurcze trudna sprawa. Zapytam też gin w tym miesiącu, ale boję się że tak jak pisałyście, różni lekarze różnie do tego podchodzą...
    Wszystko z zalecenia naprotechnolog. Do tego jeszcze steryd, glucophage, dostinex i Clostibegyt :P Czasem mam wrażenie, że jeszcze kilka leków i zacznę świecić. No ale czego się nie robi, żeby spełnić marzenia.

    Leki na zakrzepicę bierze się przy mutacji PAI a nie mthfr. Możesz profilaktycznie włączyć metylowany kwas foliowy i za jakiś czas powtórzyć badanie. Jeśli spadnie i będzie się mieścić w normie, to znaczy że możesz mieć tę mutację. Ja robiłam badania po pierwszym poronieniu, bo nie chciałam przeżywać kolejnego. Na testdna pakiet Trombofilia kosztuje 330zł jakbyś się jednak skusiła

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle z tym kwasem...
    Aż sama chyba sobie zbadam niedługo.
    Nawet nie wiem jaki ja biorę. Jakiś w proszku, F-Folic Acie 400. Chyba zwykły...

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Zrobię tak, że zbadam tą homocysteine, wit D, B12 i to aptt jak tylko 12 zł. I pójdę z tymi wszystkimi wynikami i pogadam z tą ginekolog.

    Ogólnie ja też nie lubię marnować czasu, dlatego postanowiłam, że zrobię większość badań zanim pójdę na wizytę do nowej gin, bo bez tego ona za wiele by mi nie powiedziała, jedynie to co jest na usg i co podejrzewa. A tak to od razu można obrać jakiś plan działania :)

    W ogóle patrzę sobie często na pierwszą stronę w wątku era dinozaurów jakie jeszcze badania mi zostały. Też robicie badania na własną rękę czy czekacie aż lekarz zaleci?

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castagnus - tak jak pisała 5ylwian. Ja biorę go dopiero 2 cykl. W pierwszym brałam 2 tabletki dziennie (ważę ponad 60), a od owulki brałam jedną dziennie przez kilka dni jeszcze. Potem mi się skończyły, a że wiedziałam już o ciązy to nie brałam. Ale i tak okazało się ze cb.
    W tym cyklu biorę 2 dziennie od @ do owulki. A potem jedną dziennie, ale zrobiłam już zapas i dopiero pod sam koniec cyklu ewentualnie odstawię jak będzie trzeba.
    Są ponoć dwie szkoły - 1) żeby brać tylko do owulki 2) żeby brać cały cykl.
    Nie wiem za bardzo dlaczego castagnus miałby być zły w ciąży. Nie jestem też pewna czy prolaktyna we wczesnej ciązy rośnie mocno? To jest jednak lek ziołowy i ponoć ten niepokalanek jest w dość małej dawce tam.

    W każdym razie dla bezpieczeństwa stosuję 1 tabletkę dziennie zamiast dwóch od owulacji do @, a mam kilkanaście kg na plusie od 60.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Nieźle z tym kwasem...
    Aż sama chyba sobie zbadam niedługo.
    Nawet nie wiem jaki ja biorę. Jakiś w proszku, F-Folic Acie 400. Chyba zwykły...

    Agge zbadaj, ja zbadałam bo dużo dziewczyny o tym pisały. Nawet ostatecznie miałam odpuścić, bo robiłam od razu dużo innych badań i trochę kasy poszło. Ale teraz nie żałuję, wynik mnie powalił...

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Agge zbadaj, ja zbadałam bo dużo dziewczyny o tym pisały. Nawet ostatecznie miałam odpuścić, bo robiłam od razu dużo innych badań i trochę kasy poszło. Ale teraz nie żałuję, wynik mnie powalił...

    A za sam kwas foliowy ile płaciłas?
    Zastanawiam się jakie jeszcze badania warto zrobić, jak dopiero w sumie zaczęłam starania, bo trzeci cykl... nie wiem czy na razie sens jest robić coś innego

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśka91 - a ile cykli się starasz? Masz jakieś choroby stwierdzone? Problemy ginekologiczne z lat wcześniejszych gdy się jeszcze nie starałaś :) ? Sorry, jak o tym pisałaś już gdzieś ale ja nigdy nie pamiętam xD Jedynie ze stopek (podpisów) kojarzę co, kto i jak :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk1991, też pogadam o tym Castagnusie z gin. Bo w sumie teraz w 4dc prolaktyna wyszła mi ok, tylko w listopadzie w 7dpo trochę ponad normę, a tak jak pisałaś ten hormon jest trudny do zbadania, często skacze z byle powodu.

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ