X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mozna zalozyc biale spodnie ;)

    Dzien dovry tak w ogole. U mnie 11dpo i biel absolutna. Odstawiam wiec wszelkie dupki i inne i czekam na kolejny cykl. Miesiac temu plamienie (mysle ze niektore maja takie @ jak to plamienie) zaczelo mi sie jeszcze w czasie brania dupka. Trwalo 4 dni nim sie z tego w kobcu zrobil okres. Juz mnie nic nie zdziwi.

    No nic pozostaje liczyc ze w tym miesiacu szybciej pojdzie to moze bedzie szansa na owulacje jakos w weekend za dwa tygodnie.
    Milego dnia :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovu friend wyznaczył owulację na 14 dc. Pierwszy raz ❤️ bylo dzień przed i dzień po, a nie w dzień owulacji. Czuję się oczywiście zupełnie normalnie, z wyjątkiem tego, że mam takie bulgotanie w brzuchu, że mąż spytał czy wszystko ze mną dobrze :) skoro owu była w 14 dniu to i testowanie przesunie się na 18.01-19.01, choć pewnie @ przybędzie już wcześniej. Dobrej niedzieli! :)

    Malgonia, agge, kaatarzyna1993 lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia,a często masz takie plamienia przed @ mimo brania dupka? Co na to twój lekarz? Bo ja zanim zaczęłam brać to miałam tak ok 5d przed @ potem dzień przed znikały, żeby pojawiła się później @. Progesteron był badany i poziom prawidłowy. Mimo to dostałam dupka , ale plamienia mam nadal. Trochę się zmniejszyły, ale czasami różowy śluz przy szyjce mam jeszcze zanim go odstawie. Lekarz powiedział, że może taką moją natura.

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    Wyjasnilo sie. Okres sie rozkreca

    :(

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 580 528

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi91 - bardzo podoba mi się sformuowanie lekarzy - 'taka Pani natura/uroda" :D Jak na moje (a trochę w tym siedziałam na studiach ze względu na moją specjalizację) to ta natura/uroda uwarunkowana jest genami i to nie tylko osobniczymi. Medycyna jest jeszcze za mało rozwinięta niestety żeby odpowiedzieć na większość pytań.
    Dla przykładu - jak zachorowałam na cukrzycę w 2000 r. to nie były jeszcze znane mechanizmy, że cukier podnoszą nie tylko węglowodany ale i białka i tłuszcze (co prawda w o wiele mniejszym stopniu i wybijają dopiero po 5-8 h). Wtedy też zganiano na naturę :D
    Czasem sobie myślę o medycynie przyszłości - jak dla mnie to sztosem będą terapie genowe - bo większość chorób uwarunkowana jest genami, mutacjami itd. To samo tyczy się tzw. niepłodności idiopatycznej - czyli bez stwierdzonej przyczyny. A wiadomo - przyczyna jest, ale nie umiemy jeszcze jej stwierdzić :)

    Sorry, za offtopic ale rozmarzyłam się :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2019, 11:00

    kaatarzyna1993, Arashe, szona, MonikA_89!, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk ja tez marze o medycynie genetycznej. Wiekszosc ludzi lapala sie za glowe ze chinscy lekarze zmodyfikowali geny u zarodkow. Dla mnie czy dla moich dzieci to moze byc szansa. Skoro da sie usunac gen to czemu nie cale dodatkowe ramie chromosomu?

    A co do moich plamien.. zawsze troche podplamialam, ale przed ciaza moja fl byla 13 dniowa i mimo niskiegk proga dzialalo wszystko jak nalezy. Po poronieniu zwiekszyl mi sie progesteron ale fl trwala 9, gora 10 dni.
    Teraz na dupku potrafi trwac i 13 ale 4 to sa takie naprawde mocne plamienia. Moze za malo tego dupka.. tylko ze lekarz sie dpecjaluzuje i ma 3 miesiace urlopu. Musze wiec poki co sama tak kombinowac zeby bylo dobrze. Co ciekawe odstawilam dzis leki i wszystkie bole okresowe odeszly.. i wez tu czlowieku badz madry ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry :)

    Ja dziś dzień w łóżku, staram się pozbyć kataru. A jak jutro obudzę się z zatkanym nosem to pierdziele i idę do lekarza po l4.

    cukrzyk1991, aeiouy lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Dobry :)

    Ja dziś dzień w łóżku, staram się pozbyć kataru. A jak jutro obudzę się z zatkanym nosem to pierdziele i idę do lekarza po l4.

    Kuruj się :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ostatnie już pytanko mam w wiadomej sprawie.

    Jutro jadę po wypis ze szpitala i chcę złożyć wniosek o wydanie bloczków parafinowych. Tak jak Wam pisałam, przed zabiegiem nie poprosiłam nikogo o próbki w soli fizjologicznej, bo nic o tym nie wiedziałam. Po zabiegu jednak pielęgniarki wspomniały, że można prosić o wypożyczenie "płytek" - pewnie miały na myśli właśnie te bloczki.

    Wniosek już mam. Pytanie czy mogę napotkać jakieś problemy? Udawało się Wam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2019, 12:23

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa zdrówka!

    Moja panienka od kilku dni walczy z katarem, a ja z nią, bo nie da sobie nawet noska wytrzeć. O inhalacji czy sprayu nie wspominając.

    Staraniowa niestety nie pomogę. Ale trzymam kciuki aby udało się bez komplikacji. W takiej sytuacji mam nadzieję, że spotkasz jedynie wyrozumiałość i pomoc ze strony szpitala.

    Jako, że byłam na dziś wpisana na testowanie uprzejmie informuję, iż nie testowałam. Boję się. I może jutro lub pojutrze.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    :(
    ten okres plata mi figle bo co mysle ze sie rz9kreca tak sie pojawi tr9szke krwi i nic wiecej. Ja nie wiem c9 sie dzieje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ostatnie już pytanko mam w wiadomej sprawie.

    Jutro jadę po wypis ze szpitala i chcę złożyć wniosek o wydanie bloczków parafinowych. Tak jak Wam pisałam, przed zabiegiem nie poprosiłam nikogo o próbki w soli fizjologicznej, bo nic o tym nie wiedziałam. Po zabiegu jednak pielęgniarki wspomniały, że można prosić o wypożyczenie "płytek" - pewnie miały na myśli właśnie te bloczki.

    Wniosek już mam. Pytanie czy mogę napotkać jakieś problemy? Udawało się Wam?
    No moja kuzynka zalatwiala ustalenie plci i akt urpdzenia martwego dziecka. Dostala 8 tygodni urlopu. Tr9che ytwalo ale nie bylo zadnego problemu jak masz jakies "resztki". Cokolwiek co zostalo z lyzeczkowania

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Dobry :)

    Ja dziś dzień w łóżku, staram się pozbyć kataru. A jak jutro obudzę się z zatkanym nosem to pierdziele i idę do lekarza po l4.
    Zdrówka życzę :*

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaatarzyna1993 wrote:
    GRATULACJE:) ja dziś piłam ulubiona przeze mnie kawę i w życiu nie piłam bardziej obrzydliwej kawy na świecie:D nie wiem czy rodzi się we mnie nowe życie czy wyobraźnia płata figle.... do testowania 10 dni.... oby test był tak pozytywny jak Twój:)))
    Oby to był dobry znak! Nie wiem co kawa w sobie ma, ale często się spotykałam, że dziewczyny we wczesnej ciąży odrzucała. Trzymamy zatem kciuki za udane testowanie za 10 dni (o ile wytrzymasz tak długo :P )

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny:)
    U mnie test ovu dalej negatyw :) fertility wylicza ovu na jutro ale nie sądzę bo sluz też na to nie wskazuje :) nie lubie jak wypada w tygodniu bo i czasu na igraszki za dużo nie ma :(

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj rano wzięłam ostatnią dawkę Clostibegytu i liczę na piękną owulację za tydzień :P Staram się być dobrej myśli, pomimo ostatnich problemów fragmentacją dna. Mąż jeszcze ma zrobić dodatkowe badania i zacznie leczenie. Mam jednak nadzieję, że przy takiej liczbie żołnierzyków jakimi mężulek dysponuje, trafi się jakiś silny i odważny, który podejmie się zapłodnienia :D

    A takie pytanie jeszcze mam do Was. Od wczorajszego wieczoru mam dziwne uczucie mrowienia dolnej wargi. Czy to może być niedobór magnezu albo innego pierwiastka? Zwykle w takich sytuacjach drgała mi powieka, a teraz ta warga plus tępy ból głowy od 3 dni. Normalnie jakby mi stado mrówek przeszło :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Czesc dziewczyny:)
    U mnie test ovu dalej negatyw :) fertility wylicza ovu na jutro ale nie sądzę bo sluz też na to nie wskazuje :) nie lubie jak wypada w tygodniu bo i czasu na igraszki za dużo nie ma :(
    To zacznijcie dzisiaj :P Jak owulacja będzie za 3 dni, to armia już będzie w gotowości do ataku :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Czesc dziewczyny:)
    U mnie test ovu dalej negatyw :) fertility wylicza ovu na jutro ale nie sądzę bo sluz też na to nie wskazuje :) nie lubie jak wypada w tygodniu bo i czasu na igraszki za dużo nie ma :(

    Mi Fertility pokazuje owulkę dopiero za tydzień w niedzielę.

    Ale śluz płodny miałam czwartek i piątek, więc raczej wcześniej.
    Przez seks nie wiem czy nadal taki jest :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Mi Fertility pokazuje owulkę dopiero za tydzień w niedzielę.

    Ale śluz płodny miałam czwartek i piątek, więc raczej wcześniej.
    Przez seks nie wiem czy nadal taki jest :D
    Dlatego ja preferuję seks co 2 dni, bo chociaż co drugi dzień jestem pewna śluzu :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co kupić - miovarian czy ovarin? Który u nich kwas foliowy występuje, bo nie mogę znaleźć?

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ