X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Tylko, że ja to ogólnie sprawdzałam na stronie diag.pl własnie patrząc na Ostrów :D (u mnie w Pleszewie też jest punkt diagu ale kurczę nie ma go na stronie diag.pl więc sprawdzam zawsze ceny na Ostrów). Pamiętaj że te przeciwciała to jedna klasa = jedno badanie = jedna cena :D A są 2 klasy na p-ciała beta i dwie na p-ciała antykardio.
    Mi na Ostrów koagulant pokazuje 47 zł :p na diag.pl
    A co to jest to beta? sorki ale w tym temacie tez ciemna jestem.To nie wystarczy zrobić to IGg i IgM antykardio ? tzn tu na tablicy diagnostyki jest podane ,ze możesz osobno Igg i osobno Igm albo razem i razem w diagnostyce 110 zl i w szpitalu tez razem za 2-47 zł

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    O to ciekawe co wkleilaś. Choć u mnie nie ogarniam jak to z tymi ANA, bo 1 i 2 mam dodatnie, a 3 ujemne. No i prawie daje sobie rękę uciąć, że wyjdą Ci dodatnie, bo masz Hashimoto. Tylko nie będzie wiadomo, czy to są twoje jedyne przeciwciała...
    Tak to tłumaczyli u mnie, że to prawdopodobnie wygląda na przeciwciała tarczycowe. Tylko prawdopodobnie to nie znaczy na pewno...
    No i u mnie w badaniu histopatologicznym było czysto, bez śladów zapalenia.

    Bo wiesz czego nie rozumiem? Skoro mam hashi i mam dość wysokie antyTPO i TG to czemu każdy lekarz to bagatelizuje/bagatelizował? Skoro z badań nie wyjdzie czy mam inne p-ciała bo jakby będą to maskować TPO i TG to skąd mam wiedzieć czy np. brać sterydy czy nie? Oczywiście wybieram się do lekarzy specjalistów, ale rozwala mnie to bo mam dwie choroby autoimmunologiczne a nikt nigdy nawet mnie do immunologa nie wysłał. Niby na hashi się żadnych sterydów nie bierze, żeby zajść w ciąże. Eh. Dlatego się chyba mówi że immunologia to najgorsza dziedzina medycyny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2019, 20:52

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    A co to jest to beta? sorki ale w tym temacie tez ciemna jestem.To nie wystarczy zrobić to IGg i IgM antykardio ? tzn tu na tablicy diagnostyki jest podane ,ze możesz osobno Igg i osobno Igm albo razem i razem w diagnostyce 110 zl i w szpitalu tez razem za 2-47 zł

    aaa, to nie wiedziałam, że razem może wyjść taniej ( w sensie 2 klasy na raz). Muszą podpytać. Te p-ciała beta to p-ciala przeciw beta-2-glikoproteinie. Ponoć to standard żeby stwierdzić zespół antyfosfolipidowy który lubi iść w parze z hashi: czyli 2 rodzaje p-ciał (beta i antykardio) + koagulant toczniowy :)

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    A co to jest to beta? sorki ale w tym temacie tez ciemna jestem.To nie wystarczy zrobić to IGg i IgM antykardio ? tzn tu na tablicy diagnostyki jest podane ,ze możesz osobno Igg i osobno Igm albo razem i razem w diagnostyce 110 zl i w szpitalu tez razem za 2-47 zł
    Badania na zespół antyfosfolipidowy to:
    Przeciwciała przeciw beta 2 glikoproteinie
    Przeciwciała antykardiolipinowe
    Antykoagulant toczniowy

    Pierwsze dwa w klasach igm i igg

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Monika 89 - dziękuję Ci ślicznie za odpowiedzi ;) Tak własnie liczyłam na Ciebie, bo pamiętałam, że leczyłaś się w invimedzie w Poznaniu. Napiszę do nich i zobaczę na kiedy wyznaczą termin. Może do tego czasu będę już mieć wyniki badań na inne p-ciała i ten zespół antyfosf. Póki co mam tylko te antyTPO i TG stwierdzone. Zobaczę też co mi powiedzą na grubość endometrium 8 w 13dc przy cyklach 27 dniowych. No i pewnie bez badań nasienia męża się nie obędzie.

    Gratuluję wszystkim pięknych krech <3 :)

    EDIT: zapomniałam dodać, że u mnie z kolei encorton wywołał cukrzycę jak miałam 8 lat.. (mutacja polekowa prawdopodobnie).
    Nie ma sprawy :) Jak coś chcesz wiedzieć o Invimedzie to śmiało pytaj. Jest wątek starając się z pomocą medyczną --> Invimed Poznań, także wpadaj do nas. Dziewczyny są super :) My się leczymy u Sroki i, jak można przeczytać na forum, ma rękę do bliźniaków :P

    Na poprawę endometrium wcinaj migdały, wiesiołek i czerwone wino do owulacji

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Bo wiesz czego nie rozumiem? Skoro mam hashi i mam dość wysokie antyTPO i TG to czemu każdy lekarz to bagatelizuje/bagatelizował? Skoro z badań nie wyjdzie czy mam inne p-ciała bo jakby będą to maskować TPO i TG to skąd mam wiedzieć czy np. brać sterydy czy nie? Oczywiście wybieram się do lekarzy specjalistów, ale rozwala mnie to bo mam dwie choroby autoimmunologiczne a nikt nigdy nawet mnie do immunologa nie wysłał. Niby na hashi się żadnych sterydów nie bierze, żeby zajść w ciąże. Eh. Dlatego się chyba mówi że immunologia to najgorsza dziedzina medycyny.
    Podejrzewam, że lekarze nieimmunolodzy nie mają na tyle wiedzy... Która zmienia się z dnia na dzień.

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Cukrzyk, ja niestety nie pomogę :(
    Byłam w Rossmannie i jednak nie kupiłam tych facelle, bo domowe laboratorium było w promocji i za te sama cenę mam o dwa owulaki więcej :P
    Heh jedne na wyprzedażach polują na ciuchy, a inne na owulaki :P

    makowa, agge, szona, Emmainthegarden, 5ylwian lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Nie ma sprawy :) Jak coś chcesz wiedzieć o Invimedzie to śmiało pytaj. Jest wątek starając się z pomocą medyczną --> Invimed Poznań, także wpadaj do nas. Dziewczyny są super :) My się leczymy u Sroki i, jak można przeczytać na forum, ma rękę do bliźniaków :P

    Na poprawę endometrium wcinaj migdały, wiesiołek i czerwone wino do owulacji

    Ja bym chciała u tego Kurpisza. Mam silne przeczucie- że to p-ciała są winowajcą.
    1. Mam cukrzycę typu 1 - autoimmunologia
    2. Mam hashi- autoimmunologia
    3. Ojciec zmarł na zator nieznanej przyczyny w wieku 29 lat - zespół antyfosf. i problemy z zakrzepami?
    4. Mąż ma w najbliższej rodzinie 2 przypadki RZS- autoimmunologia. Nie wiem jak to się ma do dalszego "rozsiewania" genów.

    Wcinałam już właśnie w tym cyklu wszystkie 3 wymienione przez Ciebie rzeczy :P
    Jak zacznę się już leczyć w invimedzie to pewnie do Was wpadnę :D

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Monika89 - a jeszcze tylko dopytam - jak są te badania na p-ciała antykardiolipinowe i betaglikoproteinowe to obojętnie czy zrobię badanie w klasie swoistości IgG czy IgM? Jedno badanko to koszt około 100-120 zł i nie wiem czy robić jakby wszystkie 4 (w każdej klasie) czy wystarczy wybrać jedną klasę? Orientujesz się?
    Ja robiłam dawnym Cordis przy alejach niepodległości (obok izby rzemieślniczej). Mają po 40zł za każde. W sobotę idę powtarzać IgG :)
    Fajny jest też Inter-lab przy 28czerwca (przystanek Traugutta) IgG + IgM mają za 60zł. Tylko tam trzeba pójść po wyniki, bo nie wysyłają mailowo. Natomiast Cordis wysyła do diagnostyki i dają karteczkę z numerkiem, żeby sprawdzić w necie.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Cukrzyk,dziewczyny sorki ,ze się Wam wtrace w temat ale podpytam.To badanie jak się konkretnie zwie? Mam zdj tablicy z cenami badan z diagnostyki i szpitala i teraz tak w szpitalu jest badanie-
    -Przeciwciala antykardiolipinowe IgG i IgM-cena 47 zł
    w diagnostyce jest tak-
    -P/c p.kardiolipinie IgG i IgM -cena 110 zł
    Czy to jest to samo badanie ? :) Czy dobrze patrze?
    To jest to samo :)

    Beti82 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja robiłam dawnym Cordis przy alejach niepodległości (obok izby rzemieślniczej). Mają po 40zł za każde. W sobotę idę powtarzać IgG :)
    Fajny jest też Inter-lab przy 28czerwca (przystanek Traugutta) IgG + IgM mają za 60zł. Tylko tam trzeba pójść po wyniki, bo nie wysyłają mailowo. Natomiast Cordis wysyła do diagnostyki i dają karteczkę z numerkiem, żeby sprawdzić w necie.

    Ooo, w Cordisie leczę się u Ziemnickiej (endokrynolog). Ale kurcze pół roku temu wyprowadziłam się z Poznania i żeby jechać na badania to musiałabym specjalnie dygać 90 km, ale z drugiej strony 40 zł- kusząca cena w porównaniu do diagnostyki :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie czy slyszałyscie ,żeby podawac ovitrelle na początku ciąży na podtrzymanie? Bo tak mi dzisiaj ginka powiedziała.Dala zestaw clo+ ovitrelle +dupek i powiedziała ,ze jak zajde na tym zestawie można podac ovitrelle na podtrzymanie ale musze mieć swiadomosc ,ze to jest podtrzymanie na sile i jak cos będzie nie tak z zarodkiem to może być tak ,ze z dzieckiem cos nie tak będzie :/ powiedziałam jej ,ze nie chce tak w takim razie ale i tak mi wypisala ,ze w razie ciąży na zastrzyk mam przyjechać...I drugie pytanie czy to prawda ,ze pregnyl wycofali ? Bo kuzwa ovitrelle 1 ampulka ok 100 zl kosztuje a to 2 potrzeba :(
    Słyszałam o ovitrelle na początku ciąży, ale to w dawkach typu 0.5 ampułki. Jest to beta hcg, więc stymuluje wydzielanie progesteronu jak są jego niedobory. Ja miałam tylko ovitrelle na pęknięcie pęcherzyków, a jako proga w zastrzykach brałam prolutex (175zł 7ampułek)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Wtrącaj się wtrącaj :D U mnie w szpitalnym labo nie wiem jakie ceny mają (ale też wysyłają do diagnostyki w Poznaniu), a diagnostyka u mnie w mieście ma mniej więcej takie:
    - przeciwciała te beta coś tam - w klasie IgG - 114 zł, w klasie IgM - też 114
    - przeciwciała antykardio. - w klasie IgG 84 zł, w klasie IgM - tez 84
    więc w sumie wychodzi 2x 84 + 2 x 114 = niecałe 400 zł.
    To leć do Interlabu bo oni za pakiet APS, czyli te przeciwciała plus antykoagulant tocznia biorą 180zł. Byłam, widziałam, zrobiłam ;P

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • NAg08 Przyjaciółka
    Postów: 89 120

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Cukrzyk, ja niestety nie pomogę :(
    Byłam w Rossmannie i jednak nie kupiłam tych facelle, bo domowe laboratorium było w promocji i za te sama cenę mam o dwa owulaki więcej :P

    Mi właśnie te paskowe mimo to że długo wychodziły pozytywne to wyraźnie dało się zauważyć kiedy była owulacja więc ja osobiście polecam, A potem te facelle strumieniowe znów zaczęły się robić pozytywne jak było bliżej terminu @ to w sumie wykrył już ciążę A paskowe były negatywne

    02.01.2019 II <3 (Kaja 15.09.2019r.)

    Teraz testuje 25.07.2023 🙈🙈
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Ja bym chciała u tego Kurpisza. Mam silne przeczucie- że to p-ciała są winowajcą.
    1. Mam cukrzycę typu 1 - autoimmunologia
    2. Mam hashi- autoimmunologia
    3. Ojciec zmarł na zator nieznanej przyczyny w wieku 29 lat - zespół antyfosf. i problemy z zakrzepami?
    4. Mąż ma w najbliższej rodzinie 2 przypadki RZS- autoimmunologia. Nie wiem jak to się ma do dalszego "rozsiewania" genów.

    Wcinałam już właśnie w tym cyklu wszystkie 3 wymienione przez Ciebie rzeczy :P
    Jak zacznę się już leczyć w invimedzie to pewnie do Was wpadnę :D
    Sporo tej autoimmunologii Ci się nazbierało. A w Twojej rodzinie były problemy z żylakami, udarami, itp? Zator u taty też mogł świadczyć o problemach z krzepliwością. Wydaje mi się, że u Ciebie mogła by pomóc heparyna, acard i steryd. Ciekawe co Ci powiedzą w klinice. Sprawdź jeszcze tą Grześkowiak. Jeśli u Was problemem nie jest zapłodnienie tylko zagnieżdżenie, to myślę, że szybciej Wam pomoże. Ja mam od niej Encorton właśnie i całą tonę witamin. Teraz walczymy z fragmentacją dna plemnika

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Ooo, w Cordisie leczę się u Ziemnickiej (endokrynolog). Ale kurcze pół roku temu wyprowadziłam się z Poznania i żeby jechać na badania to musiałabym specjalnie dygać 90 km, ale z drugiej strony 40 zł- kusząca cena w porównaniu do diagnostyki :)
    Myślę, że jak będziesz chciała zrobić więcej badań, to taniej Ciebie to wyniesie z dojazdem do Poznania niż w diagnostyce :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiem, że nadrobić Was to był wyczyn :P Wczoraj byłam na kabarecie, dzisiaj w pracy nie bardzo miałam jak czytać, a teraz siedzę i nadrabiam te 2 dni :P

    cukrzyk1991, Arashe lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki tarczycowe z dzisiaj... w trzy tygodnie tsh z 1.76 na 3.26... (0.27-4.20) Oszaleję. Ft3 2.96 (2-4.40), Ft4 1.46 (0.93-1.71). Wizyta u endo w poniedziałek. I teraz nie wiem, podwyżać dawkę euthyroxu ze 137 na 150mg? Podobno tsh w ciąży skacze, a z dzieckiem dzielę się Ft4, które chyba nie jest takie złe... I podobno dziecko ma już swoją tarczycę, tak czytałam...

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do owulakow to teraz szłam siku i mówię a zrobię test owu ciekawe czy coś pokaże :D i nie dość że mocz wieczorny to owulaczek pozytywny! :D

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Sporo tej autoimmunologii Ci się nazbierało. A w Twojej rodzinie były problemy z żylakami, udarami, itp? Zator u taty też mogł świadczyć o problemach z krzepliwością. Wydaje mi się, że u Ciebie mogła by pomóc heparyna, acard i steryd. Ciekawe co Ci powiedzą w klinice. Sprawdź jeszcze tą Grześkowiak. Jeśli u Was problemem nie jest zapłodnienie tylko zagnieżdżenie, to myślę, że szybciej Wam pomoże. Ja mam od niej Encorton właśnie i całą tonę witamin. Teraz walczymy z fragmentacją dna plemnika

    Kurczę fajny zestaw - heparyna + acard + steryd + insulina + letrox (lewotyroksyna) + tona witamin i supli :D Na nagrobku będę miała napisane "zmarła z przedawkowania leków. Świeciła w ciemności" :D Wątrobę będę miała jak alkoholik :D Ciekawe co powiedzą w klinice.
    U mnie jedynie tata zmarł na zator (oderwał się skrzep i zatorował serce). Nikt w 1993 roku nie robił badań. Zamknęli w trumnie i tyle. Co do dalszej rodziny - kuzynka (siostrzenica ojca) miała problemy w obu ciążach z donoszeniem - w pierwszej bliźniaczej poród miała w 7 miesiącu, jedno dziecko zmarło. W drugiej co prawda donosiła do 9 miesiąca ale też przy porodzie zaczeło i jej i dziecku ciśnienie mega lecieć i już było blisko tragedii.
    Kuzynka z kolei z drugiej linii (ale nie spokrewniona z ojcem) ma zakrzepice zatorową. Jej siostra - bezpłodna, leczyła się 20 lat i nic. I z tej samej linii inna kuzynka - 3 poronienia pod rząd. Niby te 3 ostatnie kuzynki to drugiej linii, no ale zawsze :P Boże, a ja się jeszcze "wżeniłam" w rodzinę z RZS-em :D

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ