X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Kurcze, chyba zrobiłabym betę na Twoim miejscu. Wiem, że w zasadzie lepiej nie wiedzieć czy to zwykła @ czy nie, ale w Twoim przypadku to będzie dość istotna informacja, bo jedna cb to może być przypadek, dwie pod rząd - zapala się lampka, więc chyba chciałabym wiedzieć na pewno, czy ta druga była czy nie. Ale oczywiście Twoja decyzja, nie chcę Ci nic narzucać :*

    A no i faktycznie, jeżeli była druga cb to badanie p-ciał może nie mieć sensu :/ Ostatnio jak byłam na wizycie to ginka mi powiedziała, że oba moje badania p-ciał mogły być zaburzone przez ciążę, a poroniłam w czerwcu, badania robiłam w sierpniu i listopadzie.

    Wiesz co, szczerze to nie chce mi się lecieć na betę :( Chyba już wolę nie wiedzieć, zwłaszcza że przy tamtej biochemicznej miałam betę 13 w 27dc i już bladzioch był widoczny, a teraz nawet cięzko go było dostrzec w 25dc, a w 27 to już biel. Więc beta pewnie nawet nie przekroczyła 5-10. Mam nadzieje, że u mnie p-ciała nie będą zaburzone bo u mnie te ciąże nawet do konca 4 tygodnia teoretycznie nie przetrwały, a Ty widziałam 6 i 12 tydzień. Może poczekam do zrobienia tych p-ciał jak będe robić proga w 21dc. Początkowo chciałam je robić już teraz (4dc) - za tydzień. Makowa, a Ty pamiętasz swój ostatni wynik antyTPO i TG?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk- ja bym też zrobiła betę na wszelki wypadek. W ciąży,ktorą poroniłam, test robiłam w 27dc, wyszła 1 kreska i jakoś nie przyszło mi do głowy go powtorzyć. Odstawiłam lutke, w 30dc zaczelam plamić i byłam przekonana,że to okres. I tak plamiłam sobie 6dni
    A,ze byłam na poscie dąbrowskiej,to myślałam,że to może przez ten post się poprzestawiało. Zrobiłam test ciazowy,tak,zeby wykluczyć ciąze,a tam pozytyw. Poszłam na betę,była wysoka, a 4 dni pozniej drastycznie spadła. To była bardzo wczesna ciąża. Ale sie zastanawiam, czy gdybym nie odstawila lutki,to czy by sie to utrzymało.

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masowe "dbanie o siebie"? Dobra myśl :D Tak samo jak zlot ovu-staraczek :P

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Cukrzyk, ja tak samo... Wczoraj odpaliłam Skalpel Chodakowskiej, dziś ledwo chodzę ... :D

    Chcę trochę poćwiczyć, "pojogować" się może... Potraktować te 4 miesiące jako czas na zadbanie o siebie. Będziemy razem w tym postanowieniu :)
    To był też mój plan w trakcie starań :) Miałam lekką nadwagę i przez te kilka "wolnych" miesięcy ładnie zgubiłam parę kg :) A te komplementy słyszane z każdej strony, że niteczka jestem, ach :D

    staraniowa, Ochmanka, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, może pójdę na tą betę faktycznie :( Jak mi pokaze wynik np. 1 to będę przynajmniej wiedzieć, ze coś się działo.
    Tylko jeśli w poniedziałek miałam taki cień a'la beta = 7 to czy w czwartek rano beta z krwi będzie wynosić więcej niż 0,1? Oczywiście zakładając, że spadła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:38

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idz, idz. Albo nie odstawiaj luteiny i powtorz test za 3-4dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciazy biochemicznej mialam w 27 i 28dc delikatną kreseczkę,a jak poszłam 2dni później na bete,to była 0,1

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym, że ja już luteinę odstawiłam we wtorek jak testy owulacyjne zaczęły słabnąć. Czytałam, że jak się jest w cb to i luteina nie pomoże. Ja nawet nie mogę powiedzieć, że miałam delikatną kreseczkę. Z 3 testów ciążowych jedynie 1 pokazał coś po 1,5h + owulacyjne były pozytywne (25dc). Cykle mam 27 dniowe. Dlatego nie wiem czy ta beta jutro ma sens, bo pewnie jeśli to była cb to już spadła poniżej 1.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie może i dobrze wiedzieć czy beta spada czy waha się (raz poziom wyższy raz niższy). Dla wewnętrznego spokoju.

    Przy pozamaczicznej pamiętam lekarz mi kazał robić betę tak długo, aż spadnie do zera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:44

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co macie dziś na obiad? U mnie potrawka z kota :D Wlazła do misy na owoce i chyba jej pasuje :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5aa0e0087a3.png

    staraniowa, Arashe, Malgonia, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak. Po 1,5godz,to wynik raczej wątpliwy.

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż... tak jak piszesz Cukrzyk, raczej już by spadła... Ja bym chyba poczekała na @ jeszcze kilka dni, przez weekend, a najwyżej w poniedziałek dla spokoju zrobić teściora i betę.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Co macie dziś na obiad? U mnie potrawka z kota :D Wlazła do misy na owoce i chyba jej pasuje :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5aa0e0087a3.png

    Ja dziś łososia z folii robię i do tego warzywa z patelni zrobione na pikantnie. Omnomnom... Czekam na swojego chłopa by zacząć robić, na samą myśl ślinka cieknie :P

    Kociak zacny... Włochacz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:46

    agge lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    No tak. Po 1,5godz,to wynik raczej wątpliwy.

    No tak. I to był w dodatku test o czułości 25. A te "10" nic nie wykryły. Ale test owulacyjny był pozytywny i to nie jeden. A w poprzedniej cb też tak miałam. Gdy robiłam owulaki w cyklach gdzie ciązy nie było to były blade bardzo. Stąd moje rozkminy :( Ale dobra nie będę już spamować tego forum moją osobą :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Hmmm, może pójdę na tą betę faktycznie :( Jak mi pokaze wynik np. 1 to będę przynajmniej wiedzieć, ze coś się działo.
    Tylko jeśli w poniedziałek miałam taki cień a'la beta = 7 to czy w czwartek rano beta z krwi będzie wynosić więcej niż 0,1? Oczywiście zakładając, że spadła.
    U mnie po cb (choć dłużej trwającej niż u Ciebie) beta utrzymywała się przez chyba miesiąc czy półtora. Tzn. nie przekraczała 5 na ciążę, ale była wyższa niż u kobiet bez ciąży, moja gin jak zobaczyła wynik to kazała mi jeszcze przyjść na wizytę i powtórzyć badanie za 2 tyg. Wtedy już na szczęście beta była ok.

    A moje p-ciała... Nie pamiętam, ale już patrzę :)
    aTPO 44 (norma do 34)
    aTG 554 (norma do 115)
    Wyniki z lipca, świeżo odkryta niedoczynność.

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk... Nie spamujesz!!!!!!!!!!!! Bzdur nie wygaduj mi!

    No! Ja myślę, że się poprawisz! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:55

    MonikA_89!, cukrzyk1991 lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Masowe "dbanie o siebie"? Dobra myśl :D Tak samo jak zlot ovu-staraczek :P
    Kurde staraniowa to żeś myśl poddała... ;):)

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Ja dziś łososia z folii robię i do tego warzywa z patelni zrobione na pikantnie. Omnomnom... Czekam na swojego chłopa by zacząć robić, na samą myśl ślinka cieknie :P
    O rany jak ja lubię takie rzeczy... Zazwyczaj, bo teraz to na nic nie mam ochoty ;) Wczoraj naszło mnie na tajskie, nie wytrzymałam i zamówiłam ryż z mięskiem i warzywami z patelni, o mamo :D

    staraniowa, agge lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Nie też myli cały dzień bity, a w 1 ciąży w ogóle nic mi nie było. Jak szalik zakładam to myślę, że zaraz zwymiotuje.

    Okazuje się że wizyta jutro o 8 aktualna, a mówili że lekarza nie ma
    To trzeba się cieszyć z tego . Ja muszę nadal czekać

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia kurde ciekawi mnie ten Twój bąbelek:) normalnie stresuje się razem z Tobą

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ