X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluję wizyt serduszkowych!!
    Irvine mnie się to źle kojarzy. Ja poszłam w pierwszej ciąży nie wiedzac kiedy okres miałam. Określili wiek z usg a potem cały czas, że dziecko małe, ale my też nie jesteśmy duzi... Taka. Ja 170,maz 178..moglo być lepiej, ale karłami nie jesteśmy...
    Okazalo się, że przez zespół antyfosfolipidowy dziecko się źle rozwijało. Przez tego konowala ja prawie miałam wylew a córka mogła w ogóle nie żyć.. Dodam że cały czas ja rehabilituje..takze,jak widzisz, że gość się nie zna uciekaj jak najprędzej rzeczywiście, bo tu nie o ziemniaki chodzi..

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ja dziś odp... Wmówilam sobie, że miałam owu 15 dc. Pomimo że testy owulacyjne pokazały zero... I dziś, 8 DPO (WYMYSLONEJ) jadę sprawdzić progesteron. Jeśli siłą woli udało mi się wmówić sobie owulacje, to wmówie sobie, że jestem piękną, młoda i bogata, a następnie, że jestem w ciąży... ;)

    Malgonia, MonikA_89!, agge, APrzybylska lubią tę wiadomość

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa. Milion monet to kosztuje.. W sumie to wiem o czym mówisz bo ja przy idiopatycznej też chciałam odkryć, że nawet nerki nie mam, żeby wiedzieć co mam zrobić dalej.. Z trzeciej ten zespół niefajny. I ostatnia informacja. Ja mam zespół tylko w ciąży. Wg mądrych głów. Także jeśli masz graniczne to się uprzyj na receptę na clexane od razu.

    staraniowa lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Jeszcze anegdotka: po 3 miesiącach robiłam powtórkę tych badań. Nigdy nie patrzę jak mi pobierają, bo nie lubię ingerencji w ciało :D Nie mdleję, ale no wolę nie widzieć. Jednak kątem oka widzę ile próbówek krwi mi pobierają, przy tych badaniach za pierwszym razem wzięli mi 3 próbówki. Za drugim koleś po pierwszej próbówce mi podziękował, powiedział, że wyniki za ok. miesiąc bla bla... Trochę się zdziwiłam, że tylko jedna próbówka, no ale może i tak się da, to oni się na tym znają, nie ja. O 15:00 tego samego dnia mam telefon od gostka: "Bo wie Pani, bo ja zapomniałem pobrać Pani jeszcze dwóch próbówek krwi..." No świetnie :D Zaproponował, że mogę za pół godzinki podjechać i sprawę załatwimy. A ja na to, że byłoby wspaniale, jestem akurat w okolicy, tylko wie Pan, od 7:00 rano do 15:00 to już zdążyłam coś zjeść, a do tego trzeba być na czczo :P A on: "Faktycznie..." No nieogar totalny :D
    Badania w kierunku APS się robi na czczo? Mi nic takiego nie mówili, a poszłam po śniadaniu :P To nie są hormony, więc jak śniadanie może wpłynąć na wyniki przeciwciał?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o dopisanie do testowania na 25.01 :) wczoraj pozytywny test owu, działaliśmy w pon, sr, czw i dziś poprawka

    Arashe, Sasanka5 lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Badania w kierunku APS się robi na czczo? Mi nic takiego nie mówili, a poszłam po śniadaniu :P To nie są hormony, więc jak śniadanie może wpłynąć na wyniki przeciwciał?
    Nie wiem, ale ja za każdym razem byłam upominana, że mam być na czczo :)
    A i że mam posiedzieć chwilę przed badaniem, bez pośpiechu i wysiłku przed.

    Zresztą już wiemy, że co lekarz to inne podejście, ja z "bardziej pozytywnymi" wynikami nie mam stwierdzonego zespołu, ty z mniej pozytywnymi masz zespół, także ja już nie chcę wnikać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 12:57

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co mozna jesc na grube endo oprocz migdalow?dodam,ze czerwonego wina nie cierpie,wiec to u mnie odpada...

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Nie wiem, ale ja za każdym razem byłam upominana, że mam być na czczo :)
    A i że mam posiedzieć chwilę przed badaniem, bez pośpiechu i wysiłku przed.

    Zresztą już wiemy, że co lekarz to inne podejście, ja z "bardziej pozytywnymi" wynikami nie mam stwierdzonego zespołu, ty z mniej pozytywnymi masz zespół, także ja już nie chcę wnikać :D

    Ja tak samo byłam na czczo. Ani Euthyroxu nie brałam. Lekarka na to zwracała dużą uwagę.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Dziewczyny co mozna jesc na grube endo oprocz migdalow?dodam,ze czerwonego wina nie cierpie,wiec to u mnie odpada...

    Są jakieś suplementy z tym czymś na R, co jest właśnie w czerwonym winie.

    5ylwian lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Dziewczyny co mozna jesc na grube endo oprocz migdalow?dodam,ze czerwonego wina nie cierpie,wiec to u mnie odpada...
    Tu znalazłam nawet ciekawy artykuł
    https://blessyou.pl/endometrium-jak-poprawic-jego-grubosc-i-zwiekszyc-szanse-na-zaplodnienie/

    Patrycja05, 5ylwian, Sasanka5 lubią tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Ja tak samo byłam na czczo. Ani Euthyroxu nie brałam. Lekarka na to zwracała dużą uwagę.

    A wystarczy go nie brać w dzień badania?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Zarodek ma podobno 0.51 cm...
    Kurde, coś tutaj mega nie pasuje... Ja miałam 0.5 cm w 6+0, wg usg 6+1. Zdjęcie wyglądało tak: http://pokazywarka.pl/mofmr1/, pokażesz nam jak wygląda Twoje? Mam nadzieję, że wieczorem okaże się, że źle obliczył, ale że nie zwrócił uwagi, że rozmiar prawie 3 tygodnie inny od OM... masakra, samemu trzeba wszystkiego pilnować.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    A wystarczy go nie brać w dzień badania?

    Z tego co wiem to tak :)

    W ten sam sposób badam też hormony tarczycy. Po prostu nie biorę tej jednej dawki rano - by nie fałszować pomiaru świeżą dawką, ale chcemy sprawdzić jak konkretna dawka leków działa, także odstawiać wcześniej nie wolno.

    Z innej beczki... Dziś w sumie zrobiłam ponad 7 km pieszo :D M.in. do RTV EURO, skąd odebrałam małe cudo - urządzenie/szczoteczka do mycia twarzy. Właśnie po raz pierwszy użyłam. Matko... Jak GŁADKO!!!!!!!!!!! :D Muszę się tu pozachwycać tym urządzeniem. Jednak co szczota to szczota, zwłaszcza przy PCOS i trądziku :P

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej u mnie dziś niby 15DC, nie czuję nic, testy ultra-biel, beta negatywna, boli bardzo. Teraz będę nie wiadomo jak długo czekać na @. przy okazji zrobiłam tarczycę i już mam w górnej granicy, a w listopadzie było wzorowo :/

    możecie mnie wykasować z pierwszej strony żeby nie zaniżać statystyk. ale pozwólcie, że dalej będę po cichu Wam kibicować i przesyłać dobre myśli

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Z tego co wiem to tak :)

    W ten sam sposób badam też hormony tarczycy. Po prostu nie biorę tej jednej dawki rano - by nie fałszować pomiaru świeżą dawką, ale chcemy sprawdzić jak konkretna dawka leków działa, także odstawiać wcześniej nie wolno.

    Z innej beczki... Dziś w sumie zrobiłam ponad 7 km pieszo :D M.in. do RTV EURO, skąd odebrałam małe cudo - urządzenie/szczoteczka do mycia twarzy. Właśnie po raz pierwszy użyłam. Matko... Jak GŁADKO!!!!!!!!!!! :D Muszę się tu pozachwycać tym urządzeniem. Jednak co szczota to szczota, zwłaszcza przy PCOS i trądziku :P

    Ja taką dostałam ją na święta i polecam :)
    Mam nadzieję, że jutrzejsza temperatura pozwoli mi wykryć owu bo w nocy z soboty/niedzielę wyjezdzamy więc po prawidłowym mierzeniu :)
    Jest sens mierzyć temperaturę o 3 w nocy jeśli będą trzy godziny przespane ? normalnie mierzę o 6.30

  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Kurde, coś tutaj mega nie pasuje... Ja miałam 0.5 cm w 6+0, wg usg 6+1. Zdjęcie wyglądało tak: http://pokazywarka.pl/mofmr1/, pokażesz nam jak wygląda Twoje? Mam nadzieję, że wieczorem okaże się, że źle obliczył, ale że nie zwrócił uwagi, że rozmiar prawie 3 tygodnie inny od OM... masakra, samemu trzeba wszystkiego pilnować.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5c5450bb4675.jpg

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:52

    cukrzyk1991, Szczesliwa_mamusia, makowa lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine no nie znam się na analizie zdjeć usg, ale zerknęłam na moje z 6+2, moj kropek miał wtedy 4 mm i widać na nim kreseczkę przyczepioną do ciałka żółtego. jest to dość wyraźne. Moje dziecko obumarło w 8 tygodniu i to było moje ostatnie usg i zdecydowanie bardziej przypominało to Twoje teraz, choć było wyraźniejsze. lepiej zarysowywały się na nim kończyny, ale te u Twojego dziecka są widoczne. no nie jestem specem ale to mi nie wygląda na 5mm człowieka :)

    Irvine90 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Irvine no nie znam się na analizie zdjeć usg, ale zerknęłam na moje z 6+2, moj kropek miał wtedy 4 mm i widać na nim kreseczkę przyczepioną do ciałka żółtego. jest to dość wyraźne. Moje dziecko obumarło w 8 tygodniu i to było moje ostatnie usg i zdecydowanie bardziej przypominało to Twoje teraz, choć było wyraźniejsze. lepiej zarysowywały się na nim kończyny, ale te u Twojego dziecka są widoczne. no nie jestem specem ale to mi nie wygląda na 5mm człowieka :)
    Może on źle zmierzył faktycznie... jejku, dziękuję Wam za nadzieję <3 może coś się wieczorem okaże, choć boję się okropnie już teraz.

    agge, szona lubią tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Może on źle zmierzył faktycznie... jejku, dziękuję Wam za nadzieję <3 może coś się wieczorem okaże, choć boję się okropnie już teraz.

    Kciuki zaciśnięte z całej siły!

    Irvine90 lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ