X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna_121 wrote:
    Witam dziewczyny, u mnie dzisiaj bardzo smutyn dzien.. o 5 rano zmarl kochany moj dziadek .. :(:(:(:(

    Kasiula moja kochana wyrazy współczucia :'(

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 4 marca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna bardzo współczuję...nie ma na to lekarstwa.. Trzymaj się:*

    Annielica nie wiem czy to dobrze, ale pojawił się teraz śluz zabarwiony na brązowo, ale już coraz mniej. Może już będzie lepiej..może to zasługa Duphastonu. Szyjka mega twarda i chyba wysoko bo ledwo wyczuwalna.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 4 marca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica wrote:
    Femme jak się czujesz??

    Ja odebrałam skierowanie na badania. Niestety na NFZ mogę zrobić jedynie hormony tarczycy:/ Zatem musiałam zrobić inne hormony prywatnie. Nie zrobiłam wszystkich a jedynie prolaktynę, progesteron, estradiol, LH, FSH i testosteron bo i tak za te 6 hormonów zapłaciłam 150 zł:/ wyniki w piątek. Oby wszystko było ok.

    Oj wiem co to znaczy. Ja już wydalam w tym "cyklu" prawie 300 zl. Nawet nie chce myśleć co będzie dalej.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my łącznie w tym miesiącu liczyć suplementy na poprawę nasienia, termometr, testy itp plus badanie nasienia i moje hormony to wychodzi 600 zł w tym miesiącu. Jeszcze dziecka nie ma a już takie wydatki...

    Femme pewnie kończy Ci się plamienie i będzie już dobrze :) Twój mąż pewnie bardzo przejęty. Ale będzie dobrze, tylko trzeba trochę cierpliwości i wytrwałości. Ale myślę, że się opłaci ;)

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 4 marca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję. bo same koszmary mam w głowie...do tego w dalszym ciągu nie mam żadnych objawów ciąży. Tylko powiększone piersi i kłucie w szyjce czasami (chyba że to jajniki?). Jak byłam wczoraj rano na becie to jak myślicie, jutro iść znowu czy lepiej poczekać do piątku?

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 4 marca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozesz isc jutro bo chyba po 48h jest widoczny wzrost jak sie nie myle
    co do objawow nie powiedziane jest ze musisz miec jakies a moja przyjaciolka mowila, ze jak zaszla to jedyne co to wlasnie czula takie kłucia:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2015, 18:18

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje nikicia..

    U mnie jak narazie nic..nadal niewiadomo kiedy bedzie pogrzeb :/ Najwczesniej w wtorek.. dowiem sie moze jutro..

    Femme badz spokojna ja w ciazy tez nie mialam zadnych objawow ..dopiero jakos okolo 10 tygodnia zaczely sie wymioty :) Bedzie dobrze =) A jak plamisz na brazowo, to mysle ze najgorsze minelo i teraz juz bedzie tylko dobrze =) Tego wam zycze <3 Niech dzidzius zrowo rosnie =) A co do bety to na twoim miejscu nie biegalabym i bym sie nie stresowala..Tylko duzo bym odpoczywala i czekala do kolejnej wizyty, ale zrobisz oczywiscie jak uwazasz =) Maz sie juz pewnie toba dobrze zaopiekuje =)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme myślę, że możesz iść jutro. Beta się podwaja co dwa dni :)

    Z ciekawości dziewczyny ile płacicie za betę? w moim laboratorium 25 zł kosztuje, to raczej normalna cena prawda?

    I pytanie do obecnych na forum mam - z ciekawości chciałam się spytać ile wg was kosztuje utrzymanie małego dziecka? Bo opinie są podzielone. Chodzi mi o orientacyjne miesięczne wydatki, bo wiadomo wszystko zależy od naszej "rozrzutności".

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 4 marca 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam dziewczyny za takie wsparcie <3 Mąż mój jest kochany i troszczy się oczywiście też :) chyba ma w sobie więcej optymizmu niż ja ;)

    Co do bety to korci mnie czy wzrasta prawidłowo, bo jeszcze żaden test nie był z mocniejszą kreseczką niż jasna.. Są wyraźne jak najbardziej, ale jakoś wydaje mi się, że chyba powinna być już bardziej czerwona po kilku dniach. Kumuluje mi się to wszystko i doszukuje się.. pewnie panikuje niepotrzebnie, ale co poradzę... ;) szyjka raz zamknięta, raz otwarta.. a plamienia już praktycznie ustały. Zobaczymy co będzie jutro.

    A za betę w szpitalu zapłaciłam 33 zł i też sądziłam, że powinno być taniej...

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 4 marca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 41 zl :/ ide spac Dobranoc dziewczyny:)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiunia, na początku, baaardzo współczuję i przesyłam ogrom ciepłego wsparcia! Obyś spokojnie przeszła ten bolesny okres <3

    Femme, trzymam mocno kciuki za pozytywne usg :) wiele kobiet nie ma objawów ciążowych :) tym się kompletnie nie kieruj.

    annielica, wbrew pozorom te koszty nie są przeogromne. Dużo wynosi zmiana garderoby (chyba, że masz ulubionych ciuchland lub kogoś kto Ci ciuszki może oddać :)), ceny butów są kosmiczne, my pierwsze niepotrzebnie kupilismy z ecco ;) teraz kupujemy z cupcake (deichmann), kornecki i elephanten :), pieluchy, no troche drogie ale w biedrze są dady (ok 30zl) uzywamy ich od ponad roku i jestesmy mega zadowoleni :) najwiecej kosztuje chyba mleko modyfikowane i słoiczki jeżeli nie chcesz gotować :) inne koszty są w sumie jednorazowe: wózek, łóżko, pościel :) my np prawie w ogóle nie kupujemy zabawek, za ciuszki wychodzi mi 300zł na pół roku. mysle, ze pierwsze 3 lata to te koszty są do wytrzymania. pozniej robi się coraz bardziej pod górkę :) ale wg mnie nie są to koszty jakieś meeega wielkie, każdy po prostu dostosowuje je do swojego budżetu :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o kupowanie w ciucholandach jestem ekspertem. Potrafię znaleźć takie perełki, że szok. Już kupowałam ciuszki na ciuchach dla naszego chrześniaka i były to nówki markowe ciuszki, więc dla swojego też bez problemu znalazłabym jakieś ;) Gotować lubię i bardzo bym chciała. No i karmić piersią zamierzam ile będę w stanie. Pocieszyłaś mnie w sumie. Ciekawe jak na kolejnych etapach życia dziecka to wygląda. Mam nadzieję, że skoro tyle osób daje radę, to i nam się uda :) Sobie z ust odejmę a dziecku dam. A kiedy wizyta u gina Strzała? Pokażesz fotkę?

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica, wszyscy dookoła straszą jakie te koszta nie są wielkie, z reguły mówią to osoby, które dzieci nie mają a zarabiają naprawdę dobrze ;) najgorsze jest dla nich to, ze głównym kosztem posiadania dziecka jest czas wolny :) pieniądze raz są, raz ich nie ma ;) koszty z wiekiem rosną, na pewno, ale nadal one rosną wraz z naszym budżetem. Jeżeli nie stać na nowe ciuchy,książki,gadżety to wiadomo, że człowiek wtedy kombinuje by mieć wszystko po kosztach. U nas sprawa wygląda tak, że na jakieś większe wydatki odkładamy pieniążki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem :) zresztą większe wydatki związane z dzieckiem na pół lub w całości pokrywane są przez dziadków ;)


    annielica jeżeli na usg będzie widać cokolwiek oprócz kropki, to jasne :D a wizytę mam 10 marca :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 5 marca 2015, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na dziecko...zawsze jest coś ;)
    Sama nie wiem jak sobie poradzimy..najbardziej chodzi o wydatki na żłobek/przedszkole, tym bardziej,że mamy kredyt...no ale jakoś to będzie :D

    Aaaa dziś o 16.15 mam wizytę!!!!! <3 Ale się denerwuję..spać nie mogłam :/

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odkopałam swoje badania sprzed 2 lat, tsh 3,66 :/ Więc jak w tym cyklu nic nie wyjdzie zaatakuje labolatorium, w planach mam zrobienie badań:

    tsh
    FSH i LH (2-3dc)
    progesteron (7 dni po owulacji)
    prolaktyna (5-10 dc)

    Trochę mnie pokłują.

    Czy dobre dni na badania wpisałam? tak wyczytałam w necie.

    Czy ginekolog może wypisać mi coś na zbicie tsh czy to może tylko endokrynolog?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaga hormony możesz zrobić w dowolnym dniu cyklu bo dla każdej fazy cyklu są wyznaczone normy. Sama robiłam wczoraj wszystko za jednym ukłuciem.

    A jeśli chodzi o kredyty to ja też je mam i to kilka. Dlatego się zastanawiam jak udźwignąć wszystko finansowo, bo wiem że raz pieniądze są a raz nie ma.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wychodzę z założenia, że na dziecko zawsze znajdą się pieniądze :)) u mnie w diagnostyce też chyba 25 zł beta kosztuje tak mi się wydaje, bo jeszcze nigdy nie robiłam ;) no moja mama też potrafi znaleźć fajne rzeczy i osobiście jestem ZA:) wyprane, świeże, dlaczego nie? Mnie samej kiedys kupila zarąbiste spodenki chyba za 6 zł dzinsowe :D

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta różnie...19zł, 33..nawet 59 w Certusie :P

    Ja jestem za lumpkami, jak najbardziej! Przecież taki bobasek nic nie zniszczy. Możn znaleźć fajne perełki :)

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie, tym bardziej, że ile dziecko "pochodzi" w takich maleńkich ciuszkach...

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne :) Czasami niektóre ubranka są na raz. I szkoda maleństwu kupować body za 50zł.. Przynajmniej ja mam takie podejście :D

    atdc3e5e035kp155.png
‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ