X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 31 lipca 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no taki jest wlasnie plan tylko kurde ta moja endo na urlopie w sierpniu :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2015, 15:13

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 31 lipca 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pozyjemy zobaczymy jak to sie mowi. milego weekendu wam zycze ja spadam bedziemy zaraz wyjezdzac;)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tak cicho? ;)

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello girls :)

    annielica, zazdroszczę tych 270m :D ale ile to sprzątania, brrr.. nie cierpię sprzątać ;P

    u mnie dziewczyny całkiem ok :) jem tak dużo, że mąż mnie upomina :D opuchnięte stopy dają w kość i te sikanie, brr... ale tak poza tym, to mam sporo energii i jestem nadwrażliwa, płaczę z powodu pierdoły ;)

    powoli szykujemy się na przyjście małego. na razie mam ciuszki. Oczywiście nie w takiej ilości jak niektóre z Was :D przy zuzi najlepiej sprawdzały mi się śpiochy, pół śpiochy i bodziaki. jakieś sukienki, bluzeczki czy inne temu podobne stroje miały sens jak skończyła 6 miesięcy :) więc tym razem kupiłam tylko to, co potrzebne a inne ciuszki będę kupować jak już mały się urodzi, bo boję się, że nakupuję i junior ubierze coś tylko raz albo w ogóle, bo nie zdąży :D ale ja oczywiście rozumiem waszą obsesję kupowania ciuszków, bo przy zuzce robiłam to notorycznie ;)

    co do fotelików/nosidełek do auta, to ja miałam oba no name :) najważniejsze, to aby były wygodne i bezpieczne (koniecznie upewnijcie się, że fotelik ma funkcję półleżącą albo i leżącą, bo jak dziecko zaśnie na dłuższej trasie, to bez tej funkcji głowa mu nienaturalnie zwisa w trakcie snu) i żeby pamiętać, że nosidełko jest do auta, nie ma służyć jako dodatek do wózka. Wielu rodziców bierze nosidełka, które można wpiąć za pomocą adapterów do wózka i zamiast używać gondoli, to wożą te biedne dzieci wszędzie w tych przykurczonych nosidłach, brrr... a później są w szoku, bo dziecko ma astmę.

    I też jestem zdania, że dziecku nie są potrzebne do szczęścia super warunki i super gadżety, a właśnie miłość, akceptacja i uwaga rodziców :) u mnie w domu zawsze liczyła się kasa i rodzice wiecznie tylko o niej myśleli i mówili. Oczywiście najlepiej jest mieć i kasę i zdrowy rozsądek i czas :D tego nam życzę dziewczyny! :)

    aa.. no i Aniu gratuluję córci :) tatuś będzie słabo spał po nocach jak malutka odziedziczy urodę po mamusi :D

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was miała od początku uczucie w brzuchu takie jak na biegunkę? Ale taki jakby ból okresowy do tego

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamka, ja tak miałam..bolało podbrzusze :/

    Strzała, przy kolejnym bobasie na pewno kupuje się bardziej z głową :D Poza tym wiesz co się przyda, a my bierzemy pewnie na zapas ;)

    Witamy się w 32 tyg :D
    b324c0e95c7e89dam.jpg

    Te 2-tygodniowe upały mnie wykończą chyba :/

    kamka9319 lubi tę wiadomość

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulek sliczny brzuszek! Jestes taka zgrabniutka!

    a dlugo miałaś takie uczucie?

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno teraz powiedzieć bo nie pamiętam dokładnie ale dosyć długo. Mnie w ogóle męczyły wzdęcia, problemy z trawieniem itp itd :/

    Dzięki :) Przez ten brak apetytu jakoś wielce nie przybieram na wadze. Choć i tak już jest +10,5kg :D

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie tak Madzia, ja teraz podeszłam do tego pragmatycznie ;) szkoda mi jednak pieniążków na wielkie zapasy, tym bardziej, że córci też trzeba coś kupić ;)

    a cieszę się, bo dorwałam dzisiaj super pajac na wyjście ze szpitala dla juniora za całe 10zł :)

    e8b69abe3770d756.jpg

    będzie pasować do kompletu z primarka ;)

    ae1a02599699014bgen.jpg

    do tego dzisiaj pokupowałam czapeczki w smyku, bo są promocje :) w książeczce zdrowia Zuzi ogarnęłam, że po urodzeniu miała 32cm obwodu głowy, więc wzięłam kilka w rozmiarze 36/38 i jedną albo dwie na 40/42 :) z książeczki wynika, że szybko jej ta głowa rosła, bo w 7 tygodniu życia miała już 38cm a w 3cim miesiącu już ponad 40 ;)

    i znalazłam idealny wkład do wózka minky :) http://allegro.pl/komplet-do-wozka-minky-nowosc-kocyk-podusia-miko-i5161295976.html troszkę drogi :( ale jestem zakochana w tych groszkach, tylko jeszcze koloru nie wybrałam, a wózek mamy fioletowo czarny ;)

    i oczywiście rożki http://allegro.pl/rozek-niemowlecy-becik-bawelna-100-antyalegriczne-i5574289398.html przy Zuzi miałam i te tańsze i te droższe. róznicy nie było w użytkowaniu. Nie ma co na nie za dużo kasy wydawać, bo dziecku bardzo często się ulewa i cierpią na tym właśnie rożki, pieluszki tetrowe i nasze ciuchy :D

    kamka9319 lubi tę wiadomość

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a myślałyście już jakie pieluszki albo chusteczki nawilżające będziecie kupować? my na początku jak szaleńcy kupowaliśmy firmy pampers ;) a później zaczęłam szukać innych, bo zauważyłam, że pampersy są jakieś przymaławe i Zuzka miała odciśniętą skórę. Oczywiście wchłaniały bardzo dobrze :) ale jednak zaryzykowałam i kupiłam Dady, okazało się, że są jakby lepiej dopasowane rozmiarowo, nie uciskają i wchłaniają tak samo jak pampersy :)

    co do chusteczek, to przerobiłam chyba wszystkie ;) najlepsze są oczywiście Pampers :) ale też są drogie :( chusteczki Dada są ok ale szału nie ma. Dobrze sprawdzały mi się chusteczki Bobini, Linteo i Tesco Tesco ;) te z johnsona też są w miarę ok :) co do pieluch, to w rossmanie są chyba jakieś happy, czy coś takiego i kilka moich koleżanek bardzo sobie je chwali :) ja nie próbowałam, bo jednak pozostałam wierna dadkom :D

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zestaw do wózka super :) Fakt, trochę kosztuje. A rożek mam taki sam, w sówki ;)
    Zakupy cudowne <3

    My póki co mamy 2 kartoniki Dady. Chcemy kupić jeszcze firmy Pampers ale to pod koniec sierpnia. I chyba tylko na tych się skupimy. Mam nadzieję,że Dada przypadnie do gustu Filipkowi :P Na początek weźmiemy mniejsze paczki żeby zobaczyć jak się sprawują. Potem już jakieś wielkie kartony :D

    Chusteczki mamy też z Dady. Była jakaś promocja, a koleżanki je bardzo polecały.To wzięłam :) Ale pewnie jeszcze jakąś inną firmę dla porównania weźmiemy.

    Generalnie sporo koleżanek używa biedronkowych pieluch i są zadowolone :)

    Tak sobie planuję żeby ogarnąć wszystko do końca sierpnia. W czw ruszamy z remontem pokoju dla Filipka. W weekend jedziemy po meble. Od przyszłego tyg będę powoli coś już prać i prasować :)
    Na wrzesień zostawię pakowanie torby :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2015, 12:50

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dady są u nas w szpitalu dla noworodków :) i nie polecam kupowania 1 tylko od razu 2, bo naprawdę kupy was mocno zaskoczą :D

    remont pokoju, ahh.. coz to będą za miłe chwile :) my będziemy pokój robić dla dzieciaków jak młody wyrośnie z kosza i będzie już mógł w nocy spać w łóżeczku :) wtedy przejmie łóżko po Zuzi, a niunia dostanie nowe. Będziemy musieli poszukać jakiegoś mega dla niej atrakcyjnego, żeby chętnie oddała bratu swoje stare, haha ;)

    jutro czeka mnie wizyta u ginekologa :) ciekawe co tam u małego :) ostatnio chwalił się rączką, że ma 5 palców :)

    u nas wieczorem rozpusta i zamawiamy pizzę :D mam wrażenie, że przytyłam już z 10kg ;)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie..co do tych rozmiarów..Bo z Dady mamy dwójki i trójki.

    Pampersy widziałam jedynki na 2-5kg albo właśnie dwójki na 3-6kg. Lepiej od razzu '2' brać? :)

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej dwójki :) 1 są ok dla wcześniaków albo dzieci o małej wadze urodzeniowej. my nawet jedynek nie braliśmy ;)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzała mąż twierdzi, że córcia będzie podobna do niego:P no zobaczymy. Jak po mężu to brunetka z zielonymi oczami a jak po mnie to blondynka z niebieskimi :P oczywiście może być mieszanka hehe;)

    Strzała super wkład do wózka. Ale zastanawia mnie ta poduszka. Podobno maleństwa nie powinno się kłaść na poduszce. Czy na spacerach też? To wtedy co pod głowę? Ja jeśli chodzi o minky znalazłam kolorowe motylki na białym tle z szarym polarem i chyba na taki się zdecyduję. Rożek dostaliśmy więc nie wiem czy jest sens kupować kolejny.

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammielica, rożków przyda się kilka, naprawdę. Dzidzie lubią być mocno opatulone. a najlepiej do tego służy rożek. Beciki dosyć często się brudzą. ja miałam chyba 4 albo 5 i ciągle je prałam, bo mała zwymiotowała albo jej się ulało albo podczas przewijania coś poszło nie tak ;) oczywiście nie jest to must have, opatulić można kocykiem :) ale dla mnie rożki były niezbędne.

    co do wkładu, to poduszka wygląda mi ok :) jest płaska :) i dobrze jeżeli dzidzia ma troszkę wyżej głowę niż resztę ciała :) ale tak maks do 15stopni ;) my w łóżeczku i wózku Zuzi mieliśmy takie właśnie płaściutkie poduszeczki, to położna kazała jeszcze podkładać pod nie jakiś złożony kocyk, żeby jednak mleczko się nie ulewało i, aby dziecku lepiej się oddychało.

    Teraz dziewczyny jedna ważna informacja, jeżeli widzicie, że noworodek na problem z oddychaniem, nie chce jeść, to pamiętajcie aby opatulić je kocykiem, otworzyć okno i ponosić je pionowo. Nam Zuzka wywinęła taki nr w 3 dobie życia. Zaczęła sinieć, ciężko oddychać i takie tam.. ja już się ubierałam i chciałam z nią na pogotowie pojechać ale coś mnie tknęło i do położnej zadzwoniłam, która była na tyle miła, że odebrała mimo bardzo późnej pory. Kazała wlasnie otworzyć okno, ponosić małą i po jakimś czasie odetkać nosek aspiratorem. Okazało się, że w nosku jeszcze zalegała maź poporodowa. Ale się wtedy nastresowaliśmy... To tak na przyszłość, jakbyście coś takiego zauważyły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2015, 14:36

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może faktycznie skuszę się na jeszcze jeden rożek.

    Chustowałaś strzała może Zuzę? Bo nie wiem na jaką chustę się zdecydować. Mąż twierdzi, że płócienną bo taką wiązał i uważa ją za stabilniejszą.

    Wybieram się zapisać do SR ale ciągle mi nie po drodze:P

    Kornelka kocha mnie kopać nie tylko po nerkach i pęcherzu ale też po szyjce macicy :( okropnie to boli ;( macie jakieś sposoby aby uspokoić dzieciaczka i kopała tylko na zewnątrz?

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Magda, gdzie ty chowasz tego Filipka, co :D?

    Ania, co do chust, to przeczytaj ten artykuł http://www.chustodzieciaki.pl/noszenie-dzieci/jak-wybrac-pierwsza-chuste-do-noszenia-dziecka/
    Myśmy kupili tę (tkana bawełniana) :) http://littlefrog.pl/product-pol-3043-Chusta-tkana-Little-Frog-Fluoryt-M-4-2-m-.html i do tego jeszcze polarek do chusty

    Mnie Tadek po żebrach nawala :P Zgagi męczą wieczorami niemiłosiernie :/
    Ja jeszcze o pampersach nie myślałam w ogóle. Jedynki na pewno kupować będziemy i dwójki też. I pewnie Dady.
    Chusteczki uwielbiam ja z Aro i są nie tylko dobre w składzie, ale dłuuuugo po otwarciu nie wysychają (a większość niestety tak), są świetnie nawilżone do tego.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy całej trójce chusteczek biedeonkowych z dady uzywalam. Są ok jak najbardziej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusty rozki i inne opatulacze tez uwielbiałam, przy metodzie dr Karppa bardzo mi pomogły ;)

‹‹ 304 305 306 307 308 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ