X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 5 lutego 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa strzała problem jest z imionem dla chłopca rozumiem tak? Dla męża się nie podoba?

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 5 lutego 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to ciągle jaja se robi i wymyśla takie imiona ze płakać mi się chce :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 22:26

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 5 lutego 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o, Hania śliczne imię :) a co do chłopca, to mężowi też się podoba Eryk ale niezbyt nam pasuje 'Zuzia i Eryk' ;) nie jestem fanką takiego łączenia imion. U mnie na osiedlu rodzinnym jest rodzinka: Agnieszka, Kamila, Malwina i Vanessa :D no pogięło ;) Zuzia i Staś brzmi super :) podoba mi się też Kuba ale mężowi już mniej :) mąż najchętniej chciałby nadać swoje imię, czyli Krzysztof :D ale mi takie coś nie odpowiada :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 5 lutego 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, mój mąż to ciągle powtarza, że syna nazwiemy Pierdowład :D

    Mania1718 lubi tę wiadomość

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D :D a co powiesz na Onufry :D

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi imię Zuzia tez się bardzo podoba ale był mały wysyp w rodzinie i jest już Zuzia u bliskich znajomych też :)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my z kolei dla chłopca chcemy dać Wiktor :) ale podoba mi się też Nikodem. A dla dziewczynki nie wiem, podobało mi się Inez. Teraz podoba mi się Marcelina, Martyna, Oliwia... sama nie wiem, znając życie wszystko się jeszcze może zmienić.

    Badanie chyba i tak zrobimy - trudno, bo w następnym tyg mam owulację (a przecież wstrzemięźliwość trzeba zachować kilkudniową) a potem pewnie nie będzie czasu.

    Kurczę fajnie wam dziewczyny, że macie już pociechy. Ja nie mam pojęcia jakie to uczucie być mamą:( nieraz się zastanawiam jak to jest patrzeć się na swoje dziecko - połowę siebie i połowę męża ehh:)

    A jak to u was? Bardziej pragnęłyście pierwszego czy kolejnego dziecka?

  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak sięgam pamięcią to powiem Ci ze obydwoje chciałam tak samo mocno tylko nie spinalam się jak teraz :D Żadnych wykresów, testów nic. Najbardziej co mnie cieszy że chciałam pierwszą córce a potem synka rzecz jasna ;) no i udało się!! Teraz wszystko przemawia za kolejną córcia.
    Kochana niedługo i ty doświadczysz tego co my ;) Oczywiście będę Ci kibicować mocno!!

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 lutego 2015, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, my imię dla córy wybraliśmy chyba z rok przed staraniem się o dzidzię :D i jak już się urodziła to tych Zuź była masa ale nie odpuściliśmy :)

    annielica na pewno się doczekasz i zbierzesz własne doświadczenia :) każda kobieta to inna mama, a Ty na pewno będziesz mamą wyjątkową i cudowną, bo dziecko które pochodzi z czystego pragnienia i czystej miłości musi być cudowne :)

    my o pierwsze dziecko w sumie nie staraliśmy się ;) tzn zaczęliśmy działać bez gumy i założyliśmy, że dziecko pojawi się za pół roku, no i pojawiło się po miesiącu :) ale było ono wyczekiwane przeze mnie od 16 roku życia ;) a teraz tak jak mówi Mania, za dużo spinania się jest i może być ciężej. Ale wsparcie jakie tu mamy jest również ważne niż jakbyśmy miały przeżywać wszystko w samotności :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :D Troche mi zajelo zanim wszystkie wasze posty przeczytalam :P
    Ja pisze z Hamburga,mieszkam tu od 12 lat .. Co do imion to podoba nam sie : Oliwia,Natalia a dla chlopczyka Kubus,Michal u nas troche ciezko byloby wybrac imie bo tutaj malo kto umi polskie imiona wypowiadac, mojego synka tez wolali dziwnie zanim sie przyzwyczaili ze Marcin a nie Martin.. tutaj dawaja takie imiona jak Luka,Tyler( wypowiedziane Tajla) Cezar..

    Gdybysmy mieli chlopca moze nazwalabym go Kuba jak wiadomo Jakub, ale tutaj pisza Jakob.. i to juz mi sie nie podoba :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowa_strzala ja jestem z okolic Sulechowa, czyli całkiem blisko:) i nie mogę trafić na jakiegoś dobrego lekarza:/ ze względu na torbiel i podejrzenie endometriozy jeden lekarz wysyła od razu na laparoskopię, drugi mówi, że torbiel jest mała i nie trzeba, trzeci chce jakimiś lekami faszerować:/ brak nadziei

    I mam pytanie do Ciebie- polecasz jakiegoś dobrego lekarza z ZG? Niby Sandecki jest dobry. Doktora S. Laber tez polecają.

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 6 lutego 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale naskrobałyście!
    Ja jestem z Pzn :)

    Co do imion, to właśnie Zuzia <3 W rodzinie i wśród znajomych nie ma żadnej ;) Dla chłopca chciałabym MAciuś ale mężowi się kojarzy z naszym kolegą-sierotą i nie chce :P
    Ale narazie nie zawracam sobie tym głowy.

    Zazdroszczę Wam tych Waszych pociech :)

    Tak naprawdę to tyle czynników wpływa na staranka. Wydaje się,że co to za problem przytulać się choćby codziennie od połowy cyklu. A tu też czasem nic. Każdy mówi żeby się nie nakręcać, a wtedy się uda. No niby tak ale co zrobić kiedy się tak bardzo chce :) Na pewno każdej z Was się uda, już niedługo, zobaczycie! :*

    Ja w sumie nie byłam jakoś mocno napalona. W sumie po tym ostatnim cyklu z piękną betą poczułam jak to jest być w ciąży przez chwilę..i wtedy stwierdziłam,że chciałabym już :)
    Ale teraz mimo wszystkich znaków na ziemi i niebie,że to nastąpiło podchodzę do sprawy z wielkim dystansem..Przynajmniej narazie póki nie zobaczę serducha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 08:07

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gaga polecę Ci dwóch :) dr Pankiewicza (młody ale ponoć bardzo zdolny jednak drogi) i mojego lekarza (dr Kozłowski), jeżeli chcesz się z nimi skontaktować, to mogę podać Ci nr kontaktowe :) do Pankiewicza chodzi chyba większość kobiet z Zielonej Góry :D jednak ja nie przepadam za młodymi, przystojnymi lekarzami, którzy zaglądają mi do waginy, haha :D chyba jestem zbyt wstydliwa :D ale gdyby Kozłowski mnie zawiódł, to poszłabym w pierwszej kolejności właśnie do Pankiewicza :)

    Kasiu, a jak Tobie mieszka się w Niemczech? Szczerze mówiąc bardziej chodzi mi o kwestię muzułmanów.... ;)

    madziulek ja mam takie wrażenie, że ovu to powoduje mega paradoksy :) bo najpierw wszystkie siedzą i modlą się o ciążę, znajdują każdy najmniejszy objaw, a jak już zajdą w ciążę, to ignorują każdy objaw, bo w ciąży nie są :D wiem, że jesteś po poronieniu ale pamiętaj, że stres źle działa w tak młodej ciąży :) ja wierzę, że wszystko pójdzie dobrze :) btw, bicie serca można czuć w 7 tygodniu ciąży :) ja się o tym dowiedziałam w bardzo przykrych okolicznościach :( od połowy 6 tygodnia ciąży miałam straszne mdłości, a później wymioty aż do wycieńczenia... aż w końcu pewnego dnia rzygając poraz 30sty zaczęłam wymiotować krwią... nawet nie ogarniałam co się dzieje. Szwagierka z ówczesnym ukochanym zawieźli mnie do szpitala, gdzie pani w rejestracji traktowała mnie bardzo oschle, a ja nie byłam w stanie nawet myśleć! opowiedziałam jej co się dzieje i natychmiast wzięli mnie na oddział. cały czas płakałam... a jak zobaczyłam męża, to myślałam, że przez okno ucieknę! dostałam milion zastrzyków i kroplówek i jak byłam w stanie sama chodzić, to wzięli mnie na usg i tam usłyszałam jakieś dudnienie, a tam doktor mówi 'to serce Twojego dziecka', i wtedy poczułam, że choćbym miała rzygać dzień i noc, a dziecko będzie zdrowe, to wytrzymam dla tego serca. Niestety do konca ciąży rzygałam całe dnie ;) ale dziewczyny to, co najważniejsze! Pani z rejestracji przyszła do mnie przeprosić mówiąc 'kobieto! ja specjalnie do Ciebie tak mówiłam, żebyś zajęła się czymś innym, bo nie wymioty, nie złe samopoczucie a właśnie stres związany z utrzymaniem ciąży jest najczęstszym powodem poronień! więc ogarnij się i bądź matką'. Także madziulek bądź matką, zrelaksuj się i trzymaj się dobrej nadziei :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowa_strzala to ja poproszę o namiary:) drogi jest? zajmuje się też leczeniem bezpłodności itp? wysyła na badania?

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ja jestem happy :) Tylko teraz wiem,że takie rzeczy się zdarzają ;) Tzn wcześniej też byłam świadoma no ale przecież to się wydawało takie odległe.

    Ale fakt - jak podczytuję fioletową stronę to dziewczyny jedna przez drugą panikują Już wcześniej udzielałam się chwilę w lipcówkach i było takie nakręcanie się. Generalnie najlepiej nie latać po forach bo można się tylko zdołować ;)

    Ale miałaś 'fajną' ciążę :* :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 10:10

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gaga, ja dostawałam od niego wszystko co chciałam :) myślę, że leczeniem bezpłodności zajmuje się ale to musisz go dokładnie wypytać. 2 lata temu za wizytę brał 80zł ;) a ile teraz? mysle, ze podobnie. jezeli chodzi o nr, to sprobuj ten: 601 920 864. jezeli nie dodzwonisz sie, to ja w przyszlym tygodniu do niego podejde i wezme aktualny nr :) i przyjmuje na Mieszka I :) kolo parku tysiąclecia ;)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek jak byłam ewenementem, bo ponoc kobiety az tak nie cierpia ;) a najlepsze jest to, ze na pierwszej wizycie u gina, tylko mowil, ze tylko 10% kobiet źle znosi ciaze (chodzi o takie wieksze wymioty), i pozniej wrocilam do niego po hospitalizacji, i mowie, ze awansowalam do tej 10tki, a on do mnie,ze z takimi objawami łapię się na 1% :D coz, bylam wyjątkowa <3

    madziulek wlasnie o tym mowie, dziewczyny panikują, nakręcają się a stres wydziela rozne substancje, w tym takie, ktore likwiduja przyczyne stresow...

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowa_strzala to nie chodzi też o to, żeby mi dawał wszystko to co chce bo to on w końcu jest lekarzem nie ja więc to on powinien zdecydować co powinno się sprawdzić :) na portalu znanylekarz nie ma za dużo pozytywnych ocen, piszą, że ma stary sprzęt.

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 lutego 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gaga, ja pisalam,ze ma stary sprzet ale jezeli mialam jakiekolwiek watpliwosci, to jechalismy do szpitala :) ja nie leczylam u niego nieplodnosci, po prostu dlsa mnie to jest najlepszy lekarz. jezeli chcesz dobry sprzet na miejscu to pankiewicz i laber :) ale wizyty to 150zł albo 200zł, kolezanka teraz do pankiewicza jezdzila do nowej soli na wizyty o 22 :) ew mowie, w tygodniu podejde i zapytam kozlowskiego jak to u niego z leczeniem nieplodnosci, co Ty na to? :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowa_strzala w necie taki nr jest 68 326 89 21, w necie jest jako med. Spec. ginekolog położnik, cytolog, androlog - z tym andrologiem to akurat pozytywnie jakbym chciała swojego niemęża przetestować:)
    Obecnie zbieram informacje, jestem na etapie monitorowania dopiero drugiego cyklu więc myslę, że nie będę się jeszcze nakręcała i szukała problemów na siłę:) chociaż mam podejrzenie endometriozy i to już jest problem

‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ