X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Truskaweczki:)
Odpowiedz

Truskaweczki:)

Oceń ten wątek:
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba jestem przeciwna.
    ale to zależy od osoby.
    Moja koleżanka lekarka skusiła się bo miała je za darmo...
    i tylko się denerwowała bo jeden wynik wyszedł z dość sporym prawdopodobieństwem choroby...
    po dokładniejszych badaniach okazało się, że nie - ale co przeżyła przez ten czas to jej.
    Do tego większość twierdzi, że nic na tym etapie nie da się zrobić.. że głównie na zasadzie czy w razie czego usunąć....
    jednak czy tak faktycznie to wygląda to nie wiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja w piereszej ciąży dostalam skierowanie tak wiec bezplatnie, ale jakos wtedy byly wakacje to i tamto i przepadlo mi to badanie. Poszłam dopiero na połówkowe. Ale przez to, ze nie byłam na pierwszych w 12 tyg martwiłam sie kazdego dnia az do porodu. Fakt faktem gdybym miala za nie placic to bym sie nie zdecydowala.

    Kasia Rzeszów lubi tę wiadomość

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy "JAGODA" może dołączyć na forum Truskaweczek ?:D :)) ?

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może Jagoda może . witamy :D
    Coś nam naskrobiesz o sobie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 08:56

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Może Jagoda może . witamy :D
    Coś nam naskrobiesz o sobie? :)


    No to mam na imię Jagoda :D i mam 24 lata :) od sierpnia 2013 jestem szczęśliwą mężatką i jedyne czego nam brakuje do szczęścia to upragnione dzieciątko ... Staramy się "dopiero", albo może już od paźdźiernika 2015 , ale jak narazie bez skutku.. W tym cyklu zaczęłam leczenie z CLO, poprzednie cykle możliwe, że były bez owu bo stwierdzono u mnie w styczniu w szpitalu PCO... Hm.. od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy, i mam wrodzoną wadę : dwurożność macicy ... To chyba tyle. Dziś u mnie 24d.c i od trzech dni dosłownie mnie ciągnie na przemian w jajnikach ... Nigdy mi się takie coś nie zdarzało i nie wiem co myślec. Temperatury już nie mierzę, bo idzie na głowę dostać od tego wkręcania się :) Chodzę na zmiany do pracy i nawet nie byłabym w stanie codziennie o tej samej mierzyć, albo badać szyjkę itp...

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Iśka79 Przyjaciółka
    Postów: 155 49

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do prenatalnych, to mam na nie skierowanie z racji wieku; z tym że jak wyżej - co mi to da? Często się okazuje, że przy kiepskich wynikach, kolejne badania ich nie potwierdzają - i tylko dużo stresu, a czasem i przy dobrych okazuje się, że dziecko chore. A jeśli będzie chore - po co mi to wiedzieć? I się martwić, skoro i tak wykryte choroby czy wady nie da się wyleczyć (jeśli się mylę to mnie poprawcie). No i sama nie wiem. Tj. jak już dali skierowanie to pójdę. Tylko obawiam się wyników :( a może jednak można wykryć coś, co da się wyleczyć?

    2nn3gov3pka4krpz.png
  • Iśka79 Przyjaciółka
    Postów: 155 49

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazłam info, że te badania wykrywają również takie choroby (oprócz zesp. Downa, Turnera itp):
    Badania prenatalne pozwalają oznaczyć około 60 wad i chorób, z którymi dziecko się urodzi lub które rozwiną się później. Oto najczęstsze z nich:
    Mukowiscydoza objawia się nieprawidłowym rozwojem komórek w układzie oddechowym i pokarmowym. Rocznie, statystycznie rzecz ujmując, rodzi się z nią w Polsce 20 tys. dzieci.
    Fenyloketonuria (8 tys. urodzeń rocznie) to choroba przemiany materii. Szybkie wprowadzenie specjalnej diety pozwala zminimalizować skutki schorzenia.
    Hemofilia, niedostateczna krzepliwość krwi, która obciąża 4 tys. noworodków, jest ściśle powiązana z płcią. Jeśli rodzi się córka, będzie tylko nosicielką, syn zachoruje.
    Dystrofię mięśniową Duchenne'a, czyli postępujący zanik mięśni, dziedziczy statystycznie 6 tys. chłopców. Ale choruje tylko połowa tych, których matki są nosicielkami uszkodzonego genu.



    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/badania-prenatalne-jakie-choroby-wykrywaja-badania-prenatalne_33764.html

    2nn3gov3pka4krpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iśka myślę , że takie badanie pozwala nam się przygotować psychicznie jeśli dzieciątko nie daj Boże byłoby chore. Można zaczerpnąć wiedzy na temat wychowania dziecka z daną chorabą, jak i informacji o samej chorobie. ;) są kobiety, które w przypadku choroby decydują się na adopcje, bo nie są w stanie poradzić sobie z daną sytuacją. Myślę, że głównie chodzi tutaj również o to, że są choroby przy których maleństwo umrze od razu po porodzie i wtedy podobno jest możliwość przerwania ciąży.

    Jagoda to może akurat ten cykl będzie szczęśliwy. :) Ja również nie mierzyłam temperatury, tzn. Może przez 4-5 dni, ale stresowałam się "bo twmperatura nie idzie w górę" itd. A ja po prostu zimnokrwista, bo ciągle 36 stopni haha :D a nawet temperatura spadła kiedy już test wyszedł pozytywny, więc nie zwracałam już uwagi na to. Jedynie co to badałam śluz, bo to akurat dobry wyznacznik :)

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Iśka myślę , że takie badanie pozwala nam się przygotować psychicznie jeśli dzieciątko nie daj Boże byłoby chore. Można zaczerpnąć wiedzy na temat wychowania dziecka z daną chorabą, jak i informacji o samej chorobie. ;) są kobiety, które w przypadku choroby decydują się na adopcje, bo nie są w stanie poradzić sobie z daną sytuacją. Myślę, że głównie chodzi tutaj również o to, że są choroby przy których maleństwo umrze od razu po porodzie i wtedy podobno jest możliwość przerwania ciąży.

    Jagoda to może akurat ten cykl będzie szczęśliwy. :) Ja również nie mierzyłam temperatury, tzn. Może przez 4-5 dni, ale stresowałam się "bo twmperatura nie idzie w górę" itd. A ja po prostu zimnokrwista, bo ciągle 36 stopni haha :D a nawet temperatura spadła kiedy już test wyszedł pozytywny, więc nie zwracałam już uwagi na to. Jedynie co to badałam śluz, bo to akurat dobry wyznacznik :)

    Ja też zimnokrwista dziewczyna jestem :P niektóre dziewczyny tutaj takie wysokie miały a ja ... o.O

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś_7810 wrote:
    No to mam na imię Jagoda :D i mam 24 lata :) od sierpnia 2013 jestem szczęśliwą mężatką i jedyne czego nam brakuje do szczęścia to upragnione dzieciątko ... Staramy się "dopiero", albo może już od paźdźiernika 2015 , ale jak narazie bez skutku.. W tym cyklu zaczęłam leczenie z CLO, poprzednie cykle możliwe, że były bez owu bo stwierdzono u mnie w styczniu w szpitalu PCO... Hm.. od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy, i mam wrodzoną wadę : dwurożność macicy ... To chyba tyle. Dziś u mnie 24d.c i od trzech dni dosłownie mnie ciągnie na przemian w jajnikach ... Nigdy mi się takie coś nie zdarzało i nie wiem co myślec. Temperatury już nie mierzę, bo idzie na głowę dostać od tego wkręcania się :) Chodzę na zmiany do pracy i nawet nie byłabym w stanie codziennie o tej samej mierzyć, albo badać szyjkę itp...


    witaj kochana :D
    to w tym samym wieku wychodziłyśmy za mąż :-)
    życzę powodzenia żeby to był szczęśliwy cykl

    Jaguś_7810 lubi tę wiadomość

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś, to patrz jak mi spada temperatura haha:D
    ja to dopiero wampir ; p

    Jaguś_7810 lubi tę wiadomość

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Jaguś, to patrz jak mi spada temperatura haha:D
    ja to dopiero wampir ; p


    dobrze,że mojej nie widzisz temperatury :D

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze niższa?
    ale patrz jak mi spada haha :D
    żeby do 0 nie dosżło ;p

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie przesadzaj :p nie no,aż takiej niskiej nie mam ale z reguły moje wykresy too o.o

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Kasia Rzeszów Koleżanka
    Postów: 143 10

    Wysłany: 2 lipca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze jeszcze duzo czasu ale co lepsze? Praktyczniejsze i wygodniejsze. Łóżeczko czy kołyska?:)

    Będę mamą...:)

    c55fdqk3mngkxpkg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kołyskę dopóki Mikołaj nie zaczął się podnosić , później łóżeczko. Ale to nawet nie był taki mój pomysł co po prostu dostaliśmy ją w prezencie. Ale nie żałuje była przydatna szczególnie, że mi po cc było ciężko się ruszać a bujanie od czasu do czasu kołyską było mi na rękę. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak w ogóle to leże w szpitalu przez plamienia :(

  • Kasia Rzeszów Koleżanka
    Postów: 143 10

    Wysłany: 4 lipca 2016, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    Dziewczyny tak w ogóle to leże w szpitalu przez plamienia :(
    To trzymajcie sie tam mocno:* mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze:*

    Będę mamą...:)

    c55fdqk3mngkxpkg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taka nadzieje, jeśli mnie sami nie wypuszcza to i tak wypisze się na żądanie, bo nie mam z kim dziecka zostawić od środy..

  • Kasia Rzeszów Koleżanka
    Postów: 143 10

    Wysłany: 4 lipca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co mowia lekarze? Ustapily juz plamienia?

    Będę mamą...:)

    c55fdqk3mngkxpkg.png
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ