X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Udało się! jak zaszłam w ciaże
Odpowiedz

Udało się! jak zaszłam w ciaże

Oceń ten wątek:
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, gratulacje i powodzenia! :) dzięki za historię :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza wrote:
    Karola, gratulacje i powodzenia! :) dzięki za historię :)
    nie ma za co mam nadzieje że w poniedziałek bedzie mój szczęsliwy dzień trzymaj kciuki

    kasza lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 7 listopada 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam miesiąc przed ślubem.od roku nie jadłam anty.i tak nam wtedy wpadło-a co będziemy czekać? Robimy! I udało się za pierwszym razem.już po pięciu dniach czułam, że to to.sikałam na testy jak szalona-dzisiaj dwie kreski mają 3.5 roku. Staramy się o drugie od 5 miesięcy.ale kilka razy owulacja nam uciekła;)

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • alexmk Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 11 listopada 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dołączam się do Waszego forum. długość cyklu mam 31 dni. ostatnia miesiączka 26.10.2015r.
    bez zabezpieczenia było 7,8,10 listopad. wiem, że jeszcze za wcześnie ale mam dużą nadzieję, że może się udało? :)
    a Wy co o tym sądzicie :)
    pozdrawiam!!!!

    alexmk
  • GreenDot Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    To moze i ja opisze swoja historie.. Staralismy sie ok 3 lat, w tym 2 lata z pomoca medyczna. Najpierw zdiagnozowali u mnie gruczolka przysadki i podwyzszona prolaktyne. Dostalam tabletki na obnizenie i w sumie po kilku cyklach poziom wrocil do normy. Ciazy nadal nie bylo. Podjelismy decyzje o inseminacji. Plan byl 3 inseminacje i 3 invitro. Rok nam zajely 3 proby inseminacji. Oczywiscie caly czas starania naturalne - kalendarzyki, testy owulacyjne, itp.. Rok temu, przy 3 inseminacji zapodalam sobie wszystkie juz mozliwe pomoce - ziola o. sroki, inofolic, zele nawilzajace. Inseminacja sie nie powiodla. Dokladnie rok temu dostalam okres i zalamka. Postanowilismy ze po swietach probujemy invitro. Zbieglo sie to wszytsko ze smutnymi wydarzeniami w moim zyciu (smierc bliskiej osoby). Odstawilam wszystkie "wspomagacze" i czekalam na styczniowy okres zeby zaczac procedure. Na szczescie okres nie nadszedl a dzisiaj trzymam na rekach ukochana coreczke :) Takze podumowujac - nie wiem co dokladnie sie przyczynilo do sukcesu ale tym, razem po prostu odpuscilam. Przezylam mega stres i smutek i po prostu totalnie nie myslalam o dziecku... A moze jednak troche ta kuracja inofoliciem pomogla ? Powodzenia - Wam tez sie uda !

    Dani lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja jestem teraz w trakcie 1 cyklu starań po pustym pęcherzyku ciążowym. Przytulanko było w dni płodne, zobaczymy czy 27 grudnia dostanę miesiączkę. Wcześniej też udało się za pierwszym razem, no ale niestety nie skończyło się pomyślnie. Oby teraz było inaczej :-) Aż się miło czyta takie historie :-)

    wiola0912 lubi tę wiadomość

  • Teklaa Autorytet
    Postów: 1309 645

    Wysłany: 30 lipca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na wiecej historii mam nadzieje że niebawem sama tu napisze <3

    mhsvhdgexfg3d4nx.png
    kolejna 30.03/36tc 16.03 3200/33tc 23.02 2297g/24.01 1447g/22.12 759g/połówkowe 05.12 wzorowo ❤️około 437g/24.11- ok/27.10 9-12cm/prenatalne 03.10.2016 - wszystko ok 6,5cm/19.09.2016 10tydz. 3,35 cm/5.09.2016 8tydz. 1,5cm serduszko 171
  • pietruszek Ekspertka
    Postów: 274 66

    Wysłany: 30 lipca 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz pisałam w innym wątku ale rzeczywiście może tu będzie właściwsze miejsce :)

    Dziewczyny :) Witam po przerwie! Dzisiaj rozpoczęłam 3 miesiąc ciąży... :)

    Może moja historia kogoś podniesie na duchu, słuchajcie więc :D

    Rocznik 89, starania w wieku 26-27 lat. Niedoczynność tarczycy z Letroxem 100, nadwaga

    Aktywnie staraliśmy się 18 miesięcy, 20 miesięcy licząc ze wstępnymi badaniami krwi, moczu, tarczycy itp. Najpierw z luzem, bez żadnego mierzenia i liczenia, potem zaczęłam rysować wykresy i robić testy owu, bo ile można było się starać bez skutku...
    Po pół roku starań dostałam skierowanie na badanie drożności jajowodów, jednak w szpitalu zadecydowali, że to za wczesny moment, i zrobili mi profil hormonalny. Zarówno mój ginekolog jak i endokrynolog trochę olali te wyniki i nie przeanalizowali ich. (Co ważne - na drożność należy umówić się przed owulacją, po miesiączce - a na profil hormonalny - w 3 dniu cyklu! więc idąć na drożność było u mnie już za późno na profil - hormony mają swoje górki i dołki w ciągu naszego cyklu i należy je badać w momencie, kiedy są 'na płasko', czyli na samym początku!) Poszłam więc prywatnie do lekarza, który miał bardzo dobre opinie, i był dwojakiej specjalizacji - ginekolog-endokrynolog. Dodam, że strasznie wkurzało mnie to wcześniej, że idąc do ginekologa kazał on mi pytać o coś endokrynologa, a ten z kolei się dopytać o to ginekologa... czułam się jak odbijana piłeczka i nikt nie chciał za bardzo się wypowiedzieć kompleksowo - a czas leciał...
    Z nerwów i stresu dostałam zwolnienie lekarskie z pracy na 6 miesięcy.
    Zaczęłam prowadzić obserwacje temperatury - cykle 32/34 dni, owulacja w dniu 20. Gin-endo obejrzał mnie dokładnie, zbadał, i wysłał jeszcze raz na profil hormonalny, już we właściwym momencie cyklu, gdzie już w samym szpitalu po pierwszym dniu badań stwierdzili, że badania trzeba powtórzyć, bo prolaktyna skacze kosmicznie raz w górę raz w dół. Jego podejrzenie było również takie, że owulacja jest za późno - w 20 dniu cyklu komórka może być już przejrzała i niezdolna do zapłodnienia (owulacje występowały, miałam monitoring + testy + wspomniane wykresy). Zalecił bromergon, 2 razy dziennie po całej tabletce. Powiedział, żeby brać, nie myśleć o ciąży, miło spędzić wakacje, i albo się spotkamy po wakacjach na drożność jajowodów, albo jak się uda - to wcześniej :)
    Już w pierwszym, niepełnym cyklu brania bromergonu, owulacja wystąpiła 2 dni wcześniej niż zawsze, w kolejnym - tydzień wcześniej. W trzecim - 10 dni wcześniej (10 dc) a w czwartym - szczęśliwym :) owulacja była megaszybka, bo test był pozytywny 8 dnia cyklu.

    Jeżeli chodzi o pierwsze objawy:

    W przedostatnim cyklu przed ciążą pierwszy raz zobaczyłam tydzień po owu jednorazowe czerwone plamienie, ale miesiączka przyszła. W szczęśliwym cyklu również dokładnie 7 dni po owu miałam czerwone plamienie jednorazowo (tzn. przy podcieraniu się, na papierze toaletowym - jak drugi raz się podtarłam to już było czysto). Stwierdziłam, że jeny, wcześniej też tak było, więc co się będę spinać :) Dni mijały, nadszedł 28 dzień cyklu, 20 dzień po owu, a ja do tej pory nie miałam brązowych plamień, które zawsze się pojawiały przed @ (dodam, że progesteron badałam i miałam w normie, nie miałam niedomogi lutealnej). Brzuch mnie bolał jak na @, dokładnie tak samo, ale bolał bolał i nic. Piersi nie bolały inaczej niż na @. Może dwa razy wstałam w nocy na siku, a tak nie zauważyłam specjalnie zwiększonej ochoty. Nie miałam zachcianek, nie byłam głodna, nie miałam mdłości ani nic. 28 dnia cyklu stwierdziłam, że zrobię ten test, ale cudów się nie spodziewam - pierwszy raz w życiu robiłam test z nastawieniem: eee tam pewnie i tak lipa, zamiast: no dawaj kreska dawaj pokazuj sięęę!!! ;) Wyszły dwie GRUBE krechy, moje kolana zmiękły, ręce się zaczęły trząść... nie mogłam uwierzyć :)
    Dodam jeszcze, że w tym cyklu bardziej odpuściłam - jakieś piwo do meczu? no problem. Dwie kawy przed południem? luz. Czekolada? daj dwie :) I moje szczęście ma dzisiaj 2 pełne miesiące, serduszko bije jak dzwon i wszystko idzie książkowo :)

    Teklaa, Kama_88 lubią tę wiadomość

  • jamajka Ekspertka
    Postów: 176 121

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i ja się wpiszę :)
    Udało się w czwartym cyklu starań, a pomogło... wrzucenie na luz ;) Ani jednego pomiaru temperatury, ani chwili dociekania czy owu już była, jest czy będzie, tylko skupianie się na przyjemności. W tej chwili czekam na poród, jestem dzień po terminie.

    Podobno już urodziłam... Przynajmniej karta ciąży tak twierdzi ;)
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ