X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amb83 wrote:
    Dziewczyny jak byscie mogły rzucic okiem na mój opis temperaturowo seksowy któru rąbnęłam chyba na 65 stronie to będę wam bardzo edzięczna za komentarz...

    Przepraszam za ciszę w weekend ale jakos humoru nie miałam...

    I jeszcze dodatkowe pytanko lekarz mi przepisał zebym zrobiła FSH ale LH juz nie czy to sie nie powinno robic razem? I powiedział ze między 2 a 6 dc mam to zrobić... podpowiedzcie czy w takim razie lh mam sobie dobrać sama?

    Zrób w 3dc razem z LH. Bo to są hormony do porównywania. Ogólnie między 2 a 4dc się robi.
    Co do tempki to mogła skoczyć dzisiaj rano. Albo i wczoraj. Ale możliwe, że sie wkomponowałaś akurat w owulkę :D Powodzenia :*
    PS. Owulkę potwierdzi ewentualnie monitoring 3 dni po domniemanej owulce. Ale jak to mówią: potwierdzeniem owulki jest tylko ciąża ;)

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, cudnej bety oraz spokojnej ciąży :) :D
    Sto lat :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 11:13

    KateHawke lubi tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam ze tak sie wcinam w watek, ciągle próbuje was nadrobić, ale caly czas jestem kilkadziesiąt stron za wami:) chciałabym zaczerpnąć waszej opinii na temat wczesnych owulacji - czy one mogą być wartościowe? Juz kilka cykli mam bardzo krótkich, wspomagam sie niby duphastonem. W poprzednim cyklu gin wypatrzyl w 12 dc torbiel krwotoczna, nie było żadnego pęcherzyka, mówiłam mu już wtedy ze podejrzewam wczesne owulacje. W tym cyklu robiłam owulaki i w 8 i 9 dc byla juz bardzo bardzo wyraża druga kreska, w 10dc ledwo widoczna, zmiana sluzu na lepki I bardzo duzy wzrost temperatury. I teraz według tego jest juz 5dpo i nie wiem czy w ogóle mogę na cos liczyć...

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape jeżeli chodzi o niski stosunek LH do FSH to mam dokładnie ten sam problem co ty i świadczy to ponoć o niedomodze ciałka żółtego. Każdemu ginowi z którym miałam do czynienia wspominałam o wynikach i wszyscy praktycznie olali temat. Twierdzili, że gorzej by było gdyby nierównowaga była w drugą stronę czyli LH>FSH. Ale sama już nie wiem czy to faktycznie nie jest istotną przyczyną niepowodzeń. Chociaż z drugiej strony wspomagam się luteiną w II fazie i to teoretycznie eliminuje problem. No i proga 7dpo też mam raczej zawsze ładnego (ostatnio 26,5).

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam taki dół, że nawet nie będę opowiadać :/ muszę chyba nabrać dystansu do wszystkiego bo inaczej oszaleje :/
    Oczywiście czytać Was będę :D Życzę każdej aby spełniły się wasze marzenia <3

    Emiilka lubi tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate, sto lat Kochana <3 Przede wszystkim pięknego przyrostu i zdrowej bezproblemowej ciąży.

    KateHawke lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też dołączam do grona zdolowanych. Bardzo się boję że in vitro się nie uda..
    Tylko sobie tak myślę że to marudzenie nic mi nie da. Strach mi nic nie da A tylko mnie blokuje. Będzie co ma być.. A jak nadejdzie to się z tym zmierze i wygram.

    Karma88, Emiilka, Rucola, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia amen!!!

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkap11 wrote:
    Izape jeżeli chodzi o niski stosunek LH do FSH to mam dokładnie ten sam problem co ty i świadczy to ponoć o niedomodze ciałka żółtego. Każdemu ginowi z którym miałam do czynienia wspominałam o wynikach i wszyscy praktycznie olali temat. Twierdzili, że gorzej by było gdyby nierównowaga była w drugą stronę czyli LH>FSH. Ale sama już nie wiem czy to faktycznie nie jest istotną przyczyną niepowodzeń. Chociaż z drugiej strony wspomagam się luteiną w II fazie i to teoretycznie eliminuje problem. No i proga 7dpo też mam raczej zawsze ładnego (ostatnio 26,5).

    No widzisz, a u mnie progesteron ok 6 dpo wynosił 9,38 więc wynik taki sobie. 7 dpo zbadam w tym cyklu.


    W tym cyklu nie biorę CLO tylko czekam na porządnego lekarza który się nami zajmie, ale najpierw porobię resztę badań, w tym tygodniu wymazy i na początku kolejnego cyklu zrobię AMH i homocysteinę. Potem zrobię TEST DNA i tak powoli będziemy lecieć...

    U mnie nikt nigdy na proga nie patrzył :/

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:

    U mnie też mało pozytywnie... Gin rozłożyła ręce o wysłała nas na iui... więc nie robimy nowej stymulacji... odstawiła encorton, zwiększyła dawkę mety i wystawiła dwie recepty po 4 op neoparinu na ryczałt... tyle dobrego ;) zobaczymy co piękny doktorek powie w sobotę ;)
    Bocianiątko moim zdaniem IUI warto robić jeżeli nasienie jest słabsze (ale nie tragiczne) lub gdy występuje problem z wrogim śluzem (w stopce widzę, że u was tak jest). W pozostałych przypadkach uważam, że IUI to tylko strata kasy bo ma mniej więcej taką skuteczność jak naturalne starania.
    Więc pomysł ginki to może krok w dobrą stronę. W każdym razie życzę powodzenia :-)

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    Dziewczyny, przepraszam ze tak sie wcinam w watek, ciągle próbuje was nadrobić, ale caly czas jestem kilkadziesiąt stron za wami:) chciałabym zaczerpnąć waszej opinii na temat wczesnych owulacji - czy one mogą być wartościowe? Juz kilka cykli mam bardzo krótkich, wspomagam sie niby duphastonem. W poprzednim cyklu gin wypatrzyl w 12 dc torbiel krwotoczna, nie było żadnego pęcherzyka, mówiłam mu już wtedy ze podejrzewam wczesne owulacje. W tym cyklu robiłam owulaki i w 8 i 9 dc byla juz bardzo bardzo wyraża druga kreska, w 10dc ledwo widoczna, zmiana sluzu na lepki I bardzo duzy wzrost temperatury. I teraz według tego jest juz 5dpo i nie wiem czy w ogóle mogę na cos liczyć...


    Od tego tutaj jesteśmy a nie lepiej przejść się do gina w 3-5 dc ? zobaczysz czy masz pęcherzyki czy to przypadkiem nie torbiele. Dość często są mylone dlatego w klinikach chcą zobaczyć co się dzieje na początku cyklu. Fakt trzeba wstyd przełknąć bo jeszcze się krwawi ale niestety czasem trzeba.
    A z wczesnych owulacji są dzieci jedynie trzeba pilnować endometrium. Zbadaj sobie progesteron i estradiol 7dpo i zobaczysz czy faktycznie dbywa się ovu.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewuszki! :)

    Kate, wszystkiego najpiękniejszego z okazji urodzin! A na początek kosmicznego przyrostu bety! :) <3 Czuję, że będzie bajeczny wynik! :D

    Mesia, Kochana, przytulam z powodu gorszego dnia <3 Dziewczyny mają rację - nie daj sobie wmówić, że jesteś niedobrą mamą. Twój synek ma najlepszą mamę na świecie, która walczy o rodzeństwo dla niego :) Masz prawo czuć się dzisiaj gorzej, wcale Ci się nie dziwię, że masz ochotę to wszystko rzucić w ch****ę. Ale jesteś silna Babeczka i od jutra walczymy dalej! <3

    Zosia, bardzo mi przykro z powodu niskiego przyrostu bety. Życzę Ci dużo siły w najbliższych dniach <3

    Beatka, powodzenia na HSG :) Oby wszystko poszło gładko i sprawnie, a wynik badania był pozytywny :)

    Dziewczynki, nie pamiętam nic więcej :D Krew oddałam i czekam jak na szpilkach na 15:00. Oby suplementacja proga pomogła.

    KateHawke, Meśka, Luna1993, Kotowa, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flower możesz zerknąć na moje LH i FSH? Możesz coś napisać na ten temat?
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/25857b91cc72.jpg

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    No widzisz, a u mnie progesteron ok 6 dpo wynosił 9,38 więc wynik taki sobie. 7 dpo zbadam w tym cyklu.


    W tym cyklu nie biorę CLO tylko czekam na porządnego lekarza który się nami zajmie, ale najpierw porobię resztę badań, w tym tygodniu wymazy i na początku kolejnego cyklu zrobię AMH i homocysteinę. Potem zrobię TEST DNA i tak powoli będziemy lecieć...

    U mnie nikt nigdy na proga nie patrzył :/

    Badanie progesteronu 7dpo to podstawa w leczeniu, bo jego poziom świadczy o jakości owulacji. U ciebie faktycznie nie za wysoki. Jak leczyłam się w klinice napro, to dopiero poziom powyżej 18 uznawali za zadowalający.

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie inseminacja to strata kasy.
    .porównywalna metoda do naturalnego starania...Chyba lepiej w takiej sytuacji lepiej odkładać i zbierać na mocne uderzenie w postaci in vitro. A nóż a widelec uda się naturalnie przed. Wtedy tą kasę można przeznaczyć na umeblowanie pokoju dziecięcego wyprawkę i fajne wakacje.

    Emiilka, Luna1993, Bocianiątko lubią tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkap11 wrote:
    Badanie progesteronu 7dpo to podstawa w leczeniu, bo jego poziom świadczy o jakości owulacji. U ciebie faktycznie nie za wysoki. Jak leczyłam się w klinice napro, to dopiero poziom powyżej 18 uznawali za zadowalający.
    Wiem, że to podstawa, ale jakoś nikt na to nie patrzy... Ehh.. Tragedia.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape jak tez mam podobny stosunek LH/FSH i ponoc swiadczy to o niedomodze ciałka zoltego. U mnie by sie to zgadzalo bo zawsze prog po owulacji mialam ponizej 10 i do tego doszly plamienia przed @. Żaden lekarz nie zwracal na to uwagi. Dopiero teraz po stymulacji mam ovu w kazdym cyklu i dzieki dupkowi nie mam juz plamien przed @.

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, Kochana, to widzę, że Ty to w ogóle na konowałów trafiasz! Jak gin może nie patrzeć na poziom proga 7 dpo? Przecież to jest podstawa :/ Kochana, niski ten próg, ja bym prosiła o suplementację. Dupek albo lutka na pewno nie zaszkodzi. Nie pozwól się zwieźć lekarzom. To takie smutne, że trzeba dosłownie WALCZYĆ o badania i leki...

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia inseminacja przy wrogim śluzie moze pomóc bo tą drogą się ten śluz omija ale na samą ciążę wpływa tyle czynników że serio się zastanawiam skąd się w ogóle biorą "wpadki" i to jeszcze te wpadki nastolatek byłabym w stanie zrozumieć bo hormony wiek zdrowie wszystko na + to nic tylko zachodzić ale ostatnio kolezanka mi mowila ze zna malzenstwo które nie chciało mieć już dzieci (mieli jedno) i nagle wpadka... ona 44lata on ok 60!!! Nosz kurwa jak???

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba sie juz wyryczałam ale PMS mam taki ze wszyscy mnie w pracy omijają.

    Odpuszczam przyszly cykl bo owu i monitoring wypadnie na czas kiedy bedziemy w gorach na feriach. Po powrocie umawiam sie na IUI. A jak nie wypali to chyba koncze ta zabawe...

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ