X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wrześniówki :)
Odpowiedz

Wrześniówki :)

Oceń ten wątek:
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 20 września 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    Nie spisuj na straty :) Mój cykl był dziwny, bo ja mam raczej długie cykle - powyżej 30 dni, a owu raczej 18-20dc, a tym razem 13dc i szczęśliwe zakończenie :)

    Na betę nie idę, chyba, że mi lekarz każe. Jutro jadę do rodzinnego miasta, gdzie mam lekarza i właśnie próbuję się do niego dodzwonić, żeby się dowiedzieć co i jak dalej.

    Btw. Poza wysoką tempką i przeczuciem - zero objawów ;) Niby dostrzegłam plamienie implantacyjne, ale tak jasne (jednorazowo podbarwiony na beżowo-brązowo śluz), że myślałam, że to mi się wydawało.

    Gratuluję!

    Który cykl starań? :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 20 września 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Inna :) 7-8 cykl, ale z 1,5roczną przerwą po 3 cyklu. Starania wznowiliśmy w maju.

    Dodzwoniłam się do swojego lekarza, kazał przyjść za tydzień, badań póki co żadnych nie kazał robić. Tylko męża muszę pogonić na grupę krwi, bo ja mam Rh-, więc trzeba sprawdzić co u niego.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To racja pogon go szybko :) mój M ma rh- ale ja mam + :D lubie mojego plusa obojętne mi było co On bedzie miał

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innamorata jeśli mogę do Ciebie pytanie mam - bo widzę, że obeznana jesteś w tych tematach:-) a na moim rodzimym wątku coraz więcej postów staje się niezauważalnych niestety.

    Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Euthyroxu 25 (pół tabletki dziennie, TSH = 2,5). Kiedy jest sens powtórzyć TSH i FT4, po jakim czasie od ostatniej dawki?

    Swoją drogą żałuję, że od początku nie zaczęłam brać po całej tabletce. Nie wiem czy ta połówka cosik zbiła.

  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Innamorata jeśli mogę do Ciebie pytanie mam - bo widzę, że obeznana jesteś w tych tematach:-) a na moim rodzimym wątku coraz więcej postów staje się niezauważalnych niestety.

    Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Euthyroxu 25 (pół tabletki dziennie, TSH = 2,5). Kiedy jest sens powtórzyć TSH i FT4, po jakim czasie od ostatniej dawki?

    Swoją drogą żałuję, że od początku nie zaczęłam brać po całej tabletce. Nie wiem czy ta połówka cosik zbiła.
    Ja nie ekspert ale też biorę te tabletki przy tsh 2.6 dostałam dziennie 50. Ale to bardzo indywidualne i wiem że i 25 pomagają ☺ ja badałam po miesiącu i zazwyczaj tak mówią lekarze. Później mi zwiększyłi dawkę na 75 i po dwóch tygodniach już miałam spadek z 2.4 na 1. Myślę że przy Twojej dawce najlepiej będzie odczekać te 3-4 tygodnie aby było wiarygodne.

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy miesiąc od wzięcia pierwszej tabletki ☺

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca88 wrote:
    Ja nie ekspert ale też biorę te tabletki przy tsh 2.6 dostałam dziennie 50. Ale to bardzo indywidualne i wiem że i 25 pomagają ☺ ja badałam po miesiącu i zazwyczaj tak mówią lekarze. Później mi zwiększyłi dawkę na 75 i po dwóch tygodniach już miałam spadek z 2.4 na 1. Myślę że przy Twojej dawce najlepiej będzie odczekać te 3-4 tygodnie aby było wiarygodne.

    dziękuję Ci Kochana za pomoc :-)
    tak myślałam, że nie ma sensu iść po skończonym opakowaniu zaraz na badanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca88 wrote:
    Znaczy miesiąc od wzięcia pierwszej tabletki ☺

    aaa, czyli nie 3-4 tygodnie po skończonym opakowaniu. Tylko licząc od I tabsy:-)

  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro już skończyłas opakowanie to spokojnie możesz iść ☺ to już będzie wiarygodne ☺i zazwyczaj takie kuracje są ciągle. Dalej już masz nie brać?

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca88 wrote:
    Skoro już skończyłas opakowanie to spokojnie możesz iść ☺ to już będzie wiarygodne ☺i zazwyczaj takie kuracje są ciągle. Dalej już masz nie brać?

    jeśli będzie wynik nadal wysoki brać Euthyrox 25 po całej tabletce.

  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ☺ trochę to napisałam chaotycznie ale źle doczytałam ☺ chodziło mi że miesiąc od wzięcia 1 tabletki ☺

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca88 wrote:
    Tak ☺ trochę to napisałam chaotycznie ale źle doczytałam ☺ chodziło mi że miesiąc od wzięcia 1 tabletki ☺

    jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź <3

  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że już będziesz wiedziała. Ale kuracje zazwyczaj nie odstawiaja bo tsh znowu wróci. Powinna być ciągłość.No ale skoro lekarz tak zdecydował ☺

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 20 września 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wynik ☺

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 20 września 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Innamorata jeśli mogę do Ciebie pytanie mam - bo widzę, że obeznana jesteś w tych tematach:-) a na moim rodzimym wątku coraz więcej postów staje się niezauważalnych niestety.

    Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Euthyroxu 25 (pół tabletki dziennie, TSH = 2,5). Kiedy jest sens powtórzyć TSH i FT4, po jakim czasie od ostatniej dawki?

    Swoją drogą żałuję, że od początku nie zaczęłam brać po całej tabletce. Nie wiem czy ta połówka cosik zbiła.


    moment moment, dlaczego ostatnią? jak długo brałaś?

    i poza tym co zalecił lekarz?
    jak pozostałe wyniki? ft3, ft4, anty-tpo i anty-tg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 17:38

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 20 września 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Innamorata jeśli mogę do Ciebie pytanie mam - bo widzę, że obeznana jesteś w tych tematach:-) a na moim rodzimym wątku coraz więcej postów staje się niezauważalnych niestety.

    Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Euthyroxu 25 (pół tabletki dziennie, TSH = 2,5). Kiedy jest sens powtórzyć TSH i FT4, po jakim czasie od ostatniej dawki?

    Swoją drogą żałuję, że od początku nie zaczęłam brać po całej tabletce. Nie wiem czy ta połówka cosik zbiła.
    Hej :) ja mam zalecone tsh na chwile przed skończeniem opakowania :) w moim przypadku lekarka też wspominała o ciągłości zażywania euthyroxu.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    moment moment, dlaczego ostatnią? jak długo brałaś?

    i poza tym co zalecił lekarz?
    jak pozostałe wyniki? ft3, ft4, anty-tpo i anty-tg?

    nosz kur.a!!!
    Gin powiedział, że mam skończyć opakowanie. Nic nie mówił o ciągłości!!!
    Wczoraj skończyłam jedno całe opakowanie Euthyroxu 25. Włączyłam go 3 sierpnia.

    TSH = 2,5
    FT4 = 1,2
    FT3 - nie badane
    Anty TPO - TG - nie badane.

    Dopiero teraz po skończeniu opakowania mam zbadać TSH, FT4, i anty TPO.

    Zwariuję ku..a !!! Czyli powinnam mieć ciągłość w braniu Euthyroxu?!
    I to jest gin-endo....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w takim razie jutro rano włączam na nowo Euthyrox, pier...e! no jak tu tym lekarzom ufać, dlaczego nie poinformował mnie o ciągłości!! Ludzie!!

  • misiaq Autorytet
    Postów: 286 185

    Wysłany: 20 września 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może ja też się wypowiem :) W maju miałam TSH jakoś koło 2,75. Endo zalecił Letrox 50 w dawce: 1/2 tabletki przez 5 dni w tyg, 1 tab przez 2 dni w tyg.
    Po miesiącu był już spadek - jakoś koło 1,8.

    ALE: dalej muszę brać! Dawka została taka sama, bo powiedział że dobrze dobrana. Teraz robiłam badania w tym miesiącu i mam 1,64.
    To co ciekawego mi lekarz powiedział:

    1. Jeśli idziesz na pobranie krwi do TSH, to w tym dniu nie bierz tabletki. Możesz wziąć standardową dawkę po pobraniu.
    2. Tabletki trzeba będzie brać cały czas, zwłaszcza podczas starań. Raz na kilka mies trzeba skontrolować wyniki TSH, żeby ew zmienić dawkę.
    3. Jak się dowiesz o ciąży, to jak najszybciej również zrobić wyniki TSH. Ilość tego hormonu zmienia się podczas ciąży. Trzeba wtedy ponownie dobrać dawkę leku.

    29 lat, niedoczynność tarczycy, 4 cs - szczęśliwy!
    0d1yrjjg381hadma.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaq bardzo dziękuję za pomoc. Zwariuję!!
    Jutro idę badać TSH, FT4 i anty TPO. I włączam Euthyrox 25: w zależności od wyniku pół tabletki lub cała.

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ