X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wyczekane II kreseczki z grupy 'pierwsze objawy''
Odpowiedz

Wyczekane II kreseczki z grupy 'pierwsze objawy''

Oceń ten wątek:
  • Magdalena1997 Ekspertka
    Postów: 269 90

    Wysłany: 5 listopada 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas na równe 6 miesięcy Marysia dostała gorączkę jakoś 38 i dziwną kupę. To było zaraz po tym jak wyszły jej pierwsze dolne jedynki. Szybko umowilam Nas do lekarza pojechaliśmy odrazu, nasza Pani doktor nie mogła nas już przyjąć wiec trafiliśmy do Ukrainki 🙃 Pani „doktor” stwierdziła, ze to przez zęby które Marysi już wyszły, odesłała nas do domu bez żadnych leków. W nocy gorączka 40 stopni, Marysia co chwile sie załatwiała, woda nie kupa, lało sie bokami, dziecko lało mi sie przez ręce, gorączki nie szło niczym zbić, robiliśmy okłady, mała miała aż drgawki. Rano zadzwoniłam do przychodni ze żądam wizyty u naszej Pani doktor a nie jakiejś pani z przypadku nazywanej lekarzem. Trafiliśmy do naszej lekarki, pokazałam jej zdjęcia kupy Marysi, ta złapała się za głowę, dodam ze Marysia załatwiała się już z krwią. Dostaliśmy domowe kroplówki do picia, mnóstwo leków. Dostawała syropek na gorączkę co kilka godzin, smecte, kroplówki. Z gorączki wyszłyśmy szybko dosyć ale rozwolnienie utrzymywało się około 1,5 tygodnia 😪 to co ja wtedy przeżyłam… coś okropnego, nie mogłam patrzeć jak cierpi. Oczywiście po kilku dniach ją wysypało jak po trzydniówce, wygladala komicznie.
    Badań jako takich na rotawirusa nie mieliśmy. Pani doktor na „oko” stwierdziła ze objawy identyczne jak rotawirus. Wiec do końca tez nie jestem pewna czy to aby napewno było to. Dzięki Bogu zaszczepiliśmy małą na rotawirusy, nie wiem co by było gdybyśmy tego nie zrobili.

    A co do szczepień, powiedzcie mi czy szczepiłyście albo macie zamiar szczepić dzieci na meningokoki? Ja mam umówiony termin na 9.12 ale ciagle się waham 🙄

    l22npx9ikikem2mh.png

    Córcia o imieniu Marysia ❤️🎀
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 5 listopada 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola masz rację damy radę 😁!
    Magdalena co przeżyłaś to współczuję.... biedna małą się nacierpiała 😒no i nasza służba zdrowia ... ech
    Co do szczepienia , jakiś tam czas temu byłam pewna że szczepie na meningokoki a teraz szczerze się zastanawiam...

  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, Jezu 😱😱😱 masakra! Strasznie Wam współczuje ze musieliście przez coś takiego przejść.. czasami ręce opadają na tych specjalistów..

    Karola, dobrze ze dopilnowalas a nie od razu antybiotyk. Co to w ogole za praktyki.. tez się na prwno najadłam stresu, przykro mi..

    My zaczepiliśmy na meningo, a czemu macie wątpliwości? Tzn nie neguje, tylko tak z ciekawości, bo akurat ja jestem bardzo pro szczepienia 🙈

    klz9df9h8o8dolch.png
  • Magdalena1997 Ekspertka
    Postów: 269 90

    Wysłany: 5 listopada 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie nie jestem anty ale wiadomo, różne historie się słyszy i każde szczepienie mnie zawsze bardzo stresuje 🙄

    l22npx9ikikem2mh.png

    Córcia o imieniu Marysia ❤️🎀
  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne, tez zawsze mam jakieś obawy. Ale koniec końców się decydujemy na to co poleca pediatra

    klz9df9h8o8dolch.png
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 5 listopada 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my że tyle tych szczepien ...
    Do tego nic konkretnego nam pediatra nie poleciła ani w tą ani w tą... nie chcą brać odpowiedzialności gdyby było coś nie tak.. więc nie wiem już sama

  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz, to jestem zdziwiona bo nasza pediatra bardzo zachęca i noe naciąga, jak szczepiliśmy mmr to powiedziała ze jest refundowana i płatna, czym się różnią i ze wg mniej nie warto płacić tylko wybrać refundowana. Sporo czytam o tych szczepieniach, pediatra tez dużo opowiada No i tak szczepimy po kolei

    klz9df9h8o8dolch.png
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 5 listopada 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trafiła Ci się dobra;) ja mam wrażenie że wyciągam informacje na siłę i za każdym razem jak wychodzę to juz nie jest taka milutka jak na wejściu 😅

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2094 813

    Wysłany: 5 listopada 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna33 wrote:
    O widzisz, to jestem zdziwiona bo nasza pediatra bardzo zachęca i noe naciąga, jak szczepiliśmy mmr to powiedziała ze jest refundowana i płatna, czym się różnią i ze wg mniej nie warto płacić tylko wybrać refundowana. Sporo czytam o tych szczepieniach, pediatra tez dużo opowiada No i tak szczepimy po kolei

    U nas podobnie mój P naciskał na płatne i na takie się zdecydowaliśmy ale nasza Pani doktor powiedziała wprost, że głównie chodzi o ilość wkłuć:)
    Nie naciągała nas:)

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mka, Najgorzej.. za karę tam jest? Nie rozumiem lekarzy którzy się tak zachowują w stosunku do pacjentów 🤷‍♀️

    My się zdecydowaliśmy ba płatne te na początku właśnie żeby było mniej wkłuć. Ale np ta doustną albo mmr wzięliśmy refundowane. No i ospe mieliśmy za darmo bo dzieci żłobkowe dostają właśnie za free.

    U nas doszła goraczka 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2022, 21:23

    klz9df9h8o8dolch.png
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 5 listopada 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mieliśmy płatne ..
    Oj Luna współczuję❤️ zdrówka dla małej
    U nas już 4 raz mi się wybudzal🤦‍♀️

  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mka, w moare możliwości spokojnej nocy Wam życzę.. kiedyś się jeszcze wyśpimy.. 🙈

    klz9df9h8o8dolch.png
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 5 listopada 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna oby 😁 nie chce marudzić ale nie pamiętam kiedy spalam dłużej niż 3h w nocy 😅

  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 5 listopada 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pocieszę Cię bo u nas 14 msc i mogłabym takie przypadki policzyć na palcach 🤪 dobrze ze jak się budzi to tylko je i idzie dalej spać, ale i tak.. czasem do pierwszej pobudki uda jej się te 5h pospać, ale zanim ja się położę to i tak mam z 3h snu. A kolejne pobudki już co 2-3 godziny.
    Ostatnio do pierwszej pobudki spała 8h i modliłam się żeby tak jej zostało. Kolejna noc to były pobudki co 1.5h 😆 no i to szczęście się póki co nie powtórzyło

    klz9df9h8o8dolch.png
  • Magdalena1997 Ekspertka
    Postów: 269 90

    Wysłany: 5 listopada 2022, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Ty Luna funkcjonujesz w pracy po takich nockach ? 😳 ja bym ledwo żyła 🙄

    U Nas nocki są super, aż ciężko w to uwierzyć ale Marysia chodzi spać około 20 i pierwszą pobudkę ma 5:30/6:30 zje i idzie spać dalej tak do 9. Wiec ja się wysypiam naprawdę, mam złote dziecko jeśli chodzi o spanie. Bywały nocki gorsze ale takie mogę zliczyć na palcach jednej ręki.

    l22npx9ikikem2mh.png

    Córcia o imieniu Marysia ❤️🎀
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 6 listopada 2022, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och Luna rozumiem ale ja nie pamiętam kiedy o 5h przespał ciagiem😭 już się zastanawiałam co robię źle... no ale jak był mniejszy to spał pp 6h ech
    Magda super ze Ci tak spi chociaż jakoś funkcjonujesz ;)

  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 6 listopada 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, omg zazdro 🤩 ale Ci się trafił łaskawy egzemplarz 😁

    Mka, No to faktycznie nieciekawie.. myśle ze nie robisz nic zle, każde dziecko jest inne.. koedys z tego wyrośnie, oby szybciej niż później 🙈

    Dobra, może ja przesadziłam, Nadia jak była mala to tez spała lepiej. Był czas ze wstawalysmy o 10 z łóżka (po kilku pobudkach ale jednak), był czas ze były 2 pobudki, No ale od dluuuuuzszego czasu to są jednak pobudki co te 2-3 h i pobudka ostateczna o 7. O ile na tygodniu ta 7 mi pasuje bo idziemy do pracy i zlobka, tak w weekend by mogła dluzej odpocząć 😆
    A co do funkcjonowania w pracy to będę mogła się wypowiedzieć za jakiś czas. Na razie po trzech dniach, wczoraj padłam z mala na drzemkę w ciągu dnia 🙈

    klz9df9h8o8dolch.png
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2094 813

    Wysłany: 6 listopada 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spać do 9 albo 10? 🤯
    Mały od narodzin wstaje punkt 6. Czasem 5 ale dzisiaj udało się nam pospac do 7:30 i jestem w szoku.
    Tzn jak był noworodkiem to non stop spał, wiadomo..po miesiacu to się zmieniło 😁

    A teraz mały od kilku dni budzi się w nocy z placzem. W dzień śpi tylko mi na rękach..

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • M-ka1990 Autorytet
    Postów: 1224 147

    Wysłany: 6 listopada 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby wyrosły i żeby można chociaż trochę odpocząć 🤦‍♀️
    Jak Karolina zdrówko?

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2094 813

    Wysłany: 6 listopada 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M-ka1990 wrote:
    Oby wyrosły i żeby można chociaż trochę odpocząć 🤦‍♀️
    Jak Karolina zdrówko?
    DziękujęTrzymamy się. Czujemy się dobrze a testy mamy negatywne. Ale wiecie jak jest z chorym facetem.. marudy, użalanie się.
    Niech już idzie do roboty 🤣

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
‹‹ 426 427 428 429 430
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ