X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 3 października 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam pytanko. Moj maly ma gazy, czym go ratowac?😏😣

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 3 października 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Kochane mam pytanko. Moj maly ma gazy, czym go ratowac?😏😣
    Nasz Kubuś też miał problem z gazami i powiem Ci, że niestety minęło mu dopiero jak zaczął jeść warzywa i owoce :)
    Generalnie dawaliśmy Sab Simplex i Lefax, ale w dużo mniejszych dawkach niż zalecano, ale nie pomagało to jakoś zbytnio :(
    Bardziej pomagały ćwiczenia typu podciaganie nóżek i dociskanie do brzuszka albo leżenie na brzuszku :)
    http://mamadogorynogami.blogspot.com/2016/10/moj-sposob-na-kolke-instrukcja-ze.html?m=1
    Tu są super ćwiczenia, wprawdzie na kolkę, ale ona jest ściśle związana z gazami, więc myślę, że warto spróbować :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 3 października 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, masowanie brzuszka, łaskotanie po bokach brzuszka, podkurczanie nóżek do brzuszka. Oprócz tego podawalismy Dicoflor i Bobotic Forte. Ale te leki są po 1 miesiącu życia. A Marcelek chyba jeszcze nie skończył miesiąca?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dopiero ponad 3 tyg. Narazie wstrzymam sie z lekami, jest troszku lepiej. I szczerze powiedziawszy to nie wiem od czeho te gazy mogly byc. Uwazalam na to co jem. 😣

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 października 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Mamy dopiero ponad 3 tyg. Narazie wstrzymam sie z lekami, jest troszku lepiej. I szczerze powiedziawszy to nie wiem od czeho te gazy mogly byc. Uwazalam na to co jem. 😣
    Szczerze Ci powiem, że u nas raz się zdarzyło tak, że zjadłam kapustę i mały miał wzdęcia i wydaje mi się, że to był czysty przypadek i przez chwilę się zaczęłam zastanawiać czy to faktycznie ma wpływ...
    Sama już nie wiem, bo innym razem zjadłam gołąbki i znowu kapustę i mały spał jak aniołek :))

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Szczerze Ci powiem, że u nas raz się zdarzyło tak, że zjadłam kapustę i mały miał wzdęcia i wydaje mi się, że to był czysty przypadek i przez chwilę się zaczęłam zastanawiać czy to faktycznie ma wpływ...
    Sama już nie wiem, bo innym razem zjadłam gołąbki i znowu kapustę i mały spał jak aniołek :))
    No widzisz😀 heehe roznie bywa.
    A czy jego to boli ogolnie czy nie?

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 października 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    No widzisz😀 heehe roznie bywa.
    A czy jego to boli ogolnie czy nie?
    Naszego Kubusia bolało, było widać po nim, czasami próbował zasnąć, ale te wzdęcia mu nie pozwalały, co chwilę się budził, prężył, raczej to nie było dla niego nic przyjemnego, cieszę się, że mamy ten okres za sobą, bo ciężko się na to patrzy :(

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Kochane mam pytanko. Moj maly ma gazy, czym go ratowac?😏😣
    Jeszcze proponuję odbijać malucha po jedzeniu, a nawet w czasie. Gazy u maluszków są zwykle przez łapczywe jedzenie. Twoja dieta nie ma nic z tym wspolnego😉

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Naszego Kubusia bolało, było widać po nim, czasami próbował zasnąć, ale te wzdęcia mu nie pozwalały, co chwilę się budził, prężył, raczej to nie było dla niego nic przyjemnego, cieszę się, że mamy ten okres za sobą, bo ciężko się na to patrzy :(
    Kurcze u nas jest dokladnie to samo. Jego usniecie trwa dobre kilkadziesiat minut. Co chwile rozbudza sie ze stekaniem wlasnie.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Jeszcze proponuję odbijać malucha po jedzeniu, a nawet w czasie. Gazy u maluszków są zwykle przez łapczywe jedzenie. Twoja dieta nie ma nic z tym wspolnego😉
    Tez wlasnie o tym gdzies czytalam. Odbijam po jedzeniu jesli sie uda. W trakcie tego nie robilam.
    Maly lapie cyca jakby wieki nie jadl. Wyglada to smiesznie ale jest tragiczne w skutkach wlasnie. 😣

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 października 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Jeszcze proponuję odbijać malucha po jedzeniu, a nawet w czasie. Gazy u maluszków są zwykle przez łapczywe jedzenie. Twoja dieta nie ma nic z tym wspolnego😉
    To też fakt z tym odbijaniem, my długo nie odbijaliśmy, bo nie uwierzycie, w szpitalu powiedziały nam pielęgniarki, że takiego małego dziecka się nie odbija, bo przy piersi sie nie nałyka powietrza :o
    Mylne to jest niestety, na szczęście szybko doszliśmy do tego, że lepiej maluszka odbijać :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    To też fakt z tym odbijaniem, my długo nie odbijaliśmy, bo nie uwierzycie, w szpitalu powiedziały nam pielęgniarki, że takiego małego dziecka się nie odbija, bo przy piersi sie nie nałyka powietrza :o
    Mylne to jest niestety, na szczęście szybko doszliśmy do tego, że lepiej maluszka odbijać :)
    Boze. Co za bzdury... a ja myslalam ze to Uk jest zacofane.😀

    10.09.2019 Marcel
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 4 października 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam taki przypadek, że zjadłam pyszne gołąbki od mamy. I młody miał później takie gazy, że szok. Co ciekawe, wtedy też odciągałam mleko i mroziłam. I po jakimś czasie podałam młodemu to mleko i znów powtórka z gazami. Więc ja osobiście uważam, że nasze jedzenie ma jednak wpływ na brzuszki dzieci.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 4 października 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Ja też miałam taki przypadek, że zjadłam pyszne gołąbki od mamy. I młody miał później takie gazy, że szok. Co ciekawe, wtedy też odciągałam mleko i mroziłam. I po jakimś czasie podałam młodemu to mleko i znów powtórka z gazami. Więc ja osobiście uważam, że nasze jedzenie ma jednak wpływ na brzuszki dzieci.
    Dokladnie. Tez uwazam ze ma, ale dziwie sie bo ja nic nie zjadlam ani nowego ani takiego wzdymajacego. No nic. Poczekamy zobaczymy😀 moze samo przejdzie bez kropelek.

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 7 października 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja daj znać jak będziesz po wizycie, trzymam kciuki, żebyście usłyszeli bicie serduszka Waszego maleństwa :*

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 7 października 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane. Help.
    https://naforum.zapodaj.net/6af75b7efbe2.jpg.html
    Co to moze byc?

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 7 października 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety kochana nie pomogę akurat w tym temacie, chyba poszlabym z tym do pediatry, nie wiadomo czy małego to nie szczypie albo nie swędzi :((

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 7 października 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Niestety kochana nie pomogę akurat w tym temacie, chyba poszlabym z tym do pediatry, nie wiadomo czy małego to nie szczypie albo nie swędzi :((
    Jutro bede dzwonic do lekarza, ale mysle ze az tak zle nie jest. Bylby bardzo niespokojny raczej.
    Moze to jakis grzybek tylko.

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 8 października 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie jest Oleczka tak jak mówisz i to jakąś chorobą grzybicza, tylko skąd mu się to przyplątało? :(
    Ja jak miałam taki problem to używałam Clotrimazolum, ale co u takiego maluśkiego dziecka zastosować...

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4753 3892

    Wysłany: 8 października 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczko idź z synkiem szybko do lekarza,bo to trochę przypomina opryszczkę :( To jest niebezpieczne dla takiego maluszka.Oby to jednak nie było to :( Daj znać po wizycue-trzymam kciuki.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ