X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19
Odpowiedz

ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 26 maja 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ sama doskonale pamiętam czas starań, to pozwolę sobie zabrać głos :)
    Po pierwsze- nie wierzę w aż taką moc psychiki, by mogła ona blokować ciążę... Gdyby tak było, to w małżeństwach patologicznych, gdzie np. mąż gwałci żonę nie byłoby ciąży. A zazwyczaj bywa co roku... I takich przykładów można mnożyć.
    Po drugie - uważam (aczkolwiek to po sobie, biorąc pod uwagę sumę składników, czyli mój charakter i moje doświadczenie), że czas na luz jest PO zdiagnozowaniu wszystkich problemów. Ja faktycznie nieco odpuściłam po histerolaparoskopii, w które wyszło co wyszło... Mimo kauteryzacji jajników dalej miałam problem z owulacją, miałam zdiagnozowane problemy z tarczycą, immunologią, krzepliwością, mutacjami, przebadanego męża i... umówioną wizytę kwalifikującą do ivf. Ostatnie trzy cykle przed ivf, a jednocześnie pierwsze trzy po zabiegu lekarz kazał starać się naturalnie... Ja w naturę nie poszłam, stymulowałam się na własną rękę (pod nadzorem przypadkowych monitoringów i pobierania lh i e2 co 2 dni...), ale jednocześnie wyluzowałam - imprezowałam, szalałam na nartach, piłam litrami prosecco i grzane wino (nawet po owulacji w szczęśliwy cyklu zaliczyłam jeszcze mocno wyczynowy wyjazd narciarski - ja mam przeszłość klubowo zawodniczą, więc to nie było żadne pitu pitu i oszczędzanie się na stoku, bo może coś się implantuje;)). Wyluzowałam na tyle, że nawet dwa miesiące nie brałam żadnych suplementów, a jedynie euthyrox... Robiłam to z myślą o własnej psychice, którą chciałam wzmocnić przed stresem związanym z in vitro. Jak to opowiedziałam koleżance to oczywiście padło "a widzisz! wyluzowałaś i zaszłaś" - terefere, wróćcie do początku tego punktu i zauważcie, że nie zostawiłam wszystkiego na luzie, bo trudno pobierając krew co dwa dni zupełnie zapomnieć.

    Reasumując- dbajcie o psychikę, bo ona jest ważna. Nie wiem, czy pomaga w zajściu w ciążę, ale pomaga przetrwać i nie oszaleć w tym cholernie trudnym okresie starań. Paradoks polega na tym, że choć sama sobie tych dwóch lat współczuję, to teraz - z perspektywy 16 tc - powiem Wam, że mimo iż z moim M. jestem 9 lat to nic nie wzmocniło nas jako pary tak jak starania. Nic innego nie nauczyło nas o sobie tyle, ile ten okres, nie pokazało tylu uczuć i emocji.

    malamisia, Salome, Ochmanka, Angelika1313, MonikA_89!, Cecylia, Iseko, Miska _a, aeiouy lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dziewczynki. Ja dzisiaj już trochę lepiej. Chodzę w miarę i cała noc przespalam myślę że we wtorek już będę w stanie sama jechać do lekarza. Życze Wam miłej spokojnej niedzieli!

    moni05, malamisia, Malgonia, szona, Tele...79, Angelika1313, MonikA_89!, Izape_91, Ania_85_, Kittinka83, Iseko, Madziandzia, aeiouy lubią tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny!

    Wszystkim mamusiom życzę samych cudowności! Dużo miłości oraz ogromu siły oraz pozytywnej energii!

    Ja dziś obchodzę urodziny i koleżanka mi napisała, że ma nadzieję, że w przyszłym roku będę obchodzić jeszcze jedno święto :)
    Tego sobie najbardziej życzę 😀

    Buziaki i słonecznego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 10:48

    moni05, syllwia91, Malgonia, 5ylwian, Kittinka83, Iseko, aeiouy lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Cześć, Dziewczyny!

    Wssystkim mamusiom życzę samych cudowności! Dużo miłości oraz ogromu siły oraz pozytywnej energii!

    Ja dziś obchodzę urodziny i koleżanka mi napisała, że ma nadzieję, że w przyszłym roku będę obchodzić jeszcze jedno święto :)
    Tego sobie najbardziej życzę 😀

    Buziaki i słonecznego dnia!

    I ja również tego Ci życzę :) plus - zdrowia! :)

    Salome lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset w zupełności się z Tobą zgadzam. Nie cierpię sytuacji kiedy muszę z czymś walczyć a kompletnie nie znam przeciwnika. Dlatego niemal od samego początku zaczęłam sprawdzać drobne rzeczy. Dziś mam ogarniętą tarczyce, świadomość niezbyt bogatego proga po owu i potrzebę zmiany lekarza. W dodatku jestem w 41 dniu najdziwniejszego cyklu jaki mi się przytrafił do tej pory. Obstawiam niepowodzenie więc już niedługo zacznę 9cs. Co prawda dopiero 9cs ale co nieco przepyrałam już forum i na podstawie historii rożnych dziewczyn, Twojej również, wiem że nie ma na co czekać.

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria samych wspaniałości!! Z całego serca życzę Ci dokładnie tego samego co koleżanka ❤

    Salome lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria, spełnienia wszystkich marzeń, z tym różowiutkim, pulchniutkim i słodkim na czele! ❤️😘💐

    Salome, enne90 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria dużo dużo zdrówka i czego sobie tylko zapragniesz!!💓🎂

    Salome lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, dzięki! 😊

    Jeszcze napiszę coś od siebie odnośnie "wyluzowania"... Też nie słyszałam, żeby były jakieś naukowe dowody na to, ale rzeczywiście nie raz było tak - nawet wśród dziewczyn na forum - że w cyklu, w którym sobie odpuściły, właśnie się udało. Tylko że udaje się też pewnie tak samo często dziewczynom, które w ogóle nie wyluzowały. Bo to jest jednak zbyt złożony "mechanizm" i nie można powiedzieć, że odstresowanie się zadziała zawsze i wszędzie. Owszem, psychika robi tu wiele roboty i np. jeśli ktoś jest zblokowany, to może mu nie wyjść, ale co wtedy z nastolatkami, które bardzo nie chcą zajść w ciążę, bo boją się konsekwencji, a jednak jest tyyyyle wpadek?
    Czytam teraz na legimi książkę "Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna" i jest tam sporo właśnie o psychologii, sposobach na radzenie sobie z comiesięcznymi niepowodzeniami itp., więc jeśli ktoś jest tym tematem zainteresowany, to polecam.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i oczywiście podwójnego święta w przyszłym roku 😊🎂

    Moja siostra też dzisiaj obchodzi urodziny! Niedługo się do niej wybieramy :) Moja Mama miała niezapomniany dzień matki 23lata temu 😍

    Co do wyluzowania to ja się z tym nie do końca zgadzam. My próbowaliśmy na luzie przez pierwszy rok, bo niby statystyki mówią, że w ciągu tego czasu 80% parom się udaje. Kolejny rok byłam już bardziej poirytowana jak przychodziła @, ale masz mówił, że może jesteśmy w tych 20% osób, którym udaje się w drugim roku starań. Hormony miałam ok, cykle dość nieregularne, ale mieszczące się w widełkach, monitoring pokazywał owulację, trzeba było próbować. Teraz z perspektywy czasu, żałuję że nie trafiliśmy wcześniej do kliniki, tylko dopiero po 3 latach. Uważam, że straciłam zbyt wiele czasu na próby "na luzie" zamiast się zacząć dokładniej diagnozować. Obecnie jestem na takim etapie, że nie umiem się wyluzować. Mogę się czymś zająć i przez chwilę nie myśleć o staraniach, ale jak przychodzi dzień testowania to od rana mam watę w kolanach i palpitacje serca. Wyluzowanie może i działa na samym początku, ale jak już na się zdiagnozowane x problemów, to chyba nie jest to wykonalne. Do tego dochodzi świadomość wygasających jajników, przy których każda kolejna stymulacja jakby nie patrzeć przyspiesza wejście w menopauzę. Mój dr z kliniki nie owija w bawełnę. Od razu nam powiedział, że jeśli chcemy dziecko, to musimy szybko działać, dopóki są komórki.



    Salome, szona lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 21:47

    MonikA_89!, Malgonia, Salome, Mildred, Iseko, szona lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria wszystkiego najlepszego i oczywiscie spelnienia tego o czym tu wszystkie marzymy :)

    Salome lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7428

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że z tą psychiką to jest tak że jak się po prostu z naciskiem na coś czeka to po prostu trudniej jest to zdobyć. Na moim przykładzie. Pierwsza ciąża w 1 cyklu po ślubie - bez zabezpieczeń i bez myślu o dziecku. Druga ciąża 3cs po zielonym świetle już z wyliczaniem dni płodnych. Trzecia ciąża już teraz 10cs z wyliczaniem dni płodnych i mierzeniem temp...z tym że w tym cyklu odpuściłam i temp już nie mierzę.. uważam że w pierwsze 2 ciąże zaszłam szybciej gdyż serduszkowanie było spontaniczne i bez wyliczania co 2 dzień tak jak było dotychczas..tylko jak wyłączyć myślenie o dziecku? Chyba się nie da tym bardziej że ja mam teraz ostatni cykl aby zajść w ciążę przed zwolnieniem z pracy zatem jak teraz się nie uda to odpuszczam całkowicie starania aż znajdę inną pracę i trochę w niej popracuję bo dziecko trzeba za coś utrzymać...

    Edit: genetyk mi powiedziała że im dłużej będę się nakręcała tym będzie mi trudniej...podobno psychika tak działa że może nawet rozregulować cykle..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 12:54

    Kittinka83 lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie wierze w to luzowanie. Tzn ok, może coś pomoc, ale jeżeli przyczyna niepowodzeń jest poważna (a z tego co zauważyłam przy więcej niż roku starań zawsze jest jakaś poważna przyczyna) to luzowanie jej nie wyeliminuje :). Ja miałam pełno momentów w których byłam bardzo wyluzowana i nic z tego, a zaszłam w takim miesiącu gdzie byłam totalnie przemęczona i zestresowana ;). Pomogło przepłukanie rurek i suple na plemniki a nie luzowanie ;).

    MonikA_89!, Ochmanka lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona :( trzymaj się

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla obecnych tu Mam i dla przyszłych również <3 wszystkie jesteśmy wspaniałe i zasługujemy na szczęście :)

    Moja Mama dziś niestety pojechała do szpitala na Sor, bo 2 dni temu jej coś strzeliło w kręgosłupie, ledwo się rusza :( oby szybko jej przeszło.

    A ja za godzinę idę świętować Dzień Mamy u córeczki w przedszkolu, będzie przedstawienie i poczęstunek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 13:56

    okularnica91, Ochmanka lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:45

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 26 maja 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wierzę że luz i odpuszczenie ułatwia zajście w ciąże. Mi udało się dwukrotnie w cyklach gdzie może i się nie spinałam, ale miałam monitoring, mierzyłam temp. i robiłam testy owu 😊 a drugi raz to już w ogóle był bezpośrednio po biochemicznej , więc nastrój bywał różny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 16:02

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 26 maja 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Cześć, Dziewczyny!

    Wszystkim mamusiom życzę samych cudowności! Dużo miłości oraz ogromu siły oraz pozytywnej energii!

    Ja dziś obchodzę urodziny i koleżanka mi napisała, że ma nadzieję, że w przyszłym roku będę obchodzić jeszcze jedno święto :)
    Tego sobie najbardziej życzę 😀

    Buziaki i słonecznego dnia!
    Wszystkiego najlepszego kochana :* i obys za rok miala podwojne swietowanie :)

    Salome lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 26 maja 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria, wszystkiego wspaniałego!

    Salome lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ