X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata ponownie zaśniad ? Ja jeszcze nie zdecydowałam się na kolejną ciąże, mineło 6 m-cy od zabiegu, ale miałam zaśniad całkowity więc zalecane żeby poczekać rok.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Ja właśnie. Jestem po kolejnym. Lyzeczkowaniu. Dziś już nie napawać się optymizmem...
    Wiem, że łatwo jest mówić, ale pozytywne myślenie jest bardzo ważne. Głowa może nas wyleczyć z większości chorób. Nie wolno się poddawać.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuje Waszej pomocy! Proszę o info czy w wynikach hist-pat miałyście jasną informację, że to zaśniad? Czarno na białym?
    Pytam bo nie mam takiej infomacji tylko dziś moja gin jak zobaczyła wyniki zrobiłą dziwną minę i powiedziała, że nie ma jasne informacji, że to zaśniad ale tak mogło być, Jednak ona nie ma pewności. Jestem załamana bo każde czekać rok.
    Zabieg miałam 18 stycznia, w dniu wypisu beta była 44 tys. 4 tygodnie po zabiegu beta wynosiła tylko 8.
    Zabieg był w 8 tc, na usg jak jeszcze było serduszko nie było mowy o zaśniadzie.
    Leżałam w szpitalu kilka dni bo serduszko zwalniało i usg miałam kilka razy przez różnych lekarzy i to nie mozliwe, że nikt nie zauważył. Beta w ciązy też rosła normalnie. Podwajała się co drugi dzień.
    Nie wiem co mam myśleć i bardzo się boje.
    Inny lekarz pozowlił po pierwszej @ zajść w ciąze i staraliśmy się - boję się, że mogę być w ciązy

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 16 marca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 ja miałam napisane jasno i wyraźnie zaśniad groniasty całkowity tylko po łacińsku. Ale u mnie nie było w ogóle dziecka, sam pęcherzyk źle się rozrastał. Nie wiem jak jest z zaśniadem częściowym bo jak opisujesz, na pewno nie miałaś całkowitego skoro było bicie serduszka. Przy zaśniadzie częściowym raczej zalecają odczekać pół roku a nie rok.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 16 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingula dziękuję za infmację, po łacińsku mam napisane "degeneratio hydropica viollum" też tak miałas? Dziś odebrałam wyniki bety i wyszła 0,4. W szpitaku w którym konsultowałąam wynik hist pat powiedzieli ze jest wszystko ok tylko trzeba zrobić kontrolną bete na wszelki wypadek.A we wtorek moja gin ze to moze zaśniad ale ona nie wie, jakiś ten moj wynik dziwny i na wszelki wypadek mam czekać rok. No kurcze... na wszelki wypadek niech ona sama czeka!

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja mialam mola hydatidosa complete albo jakos tak. A sprawdzalam.w internecie jak tlumaczone jest to.co mialas napiasane w wyniku? Z pewnoscia nie napisali ze to zasniad bo zasniad to "mola hydatidosa". Idz jescze do jednego ginekologa po opinie albo napisz na takim forum ginekologicznym tam pani ginekolog odpisuje. Tylko nie pamietam adresu strony www.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w histopatolagi wyszedł zaświadczenie częściowy. I byli wyraźnie napisane "cechy zaświadczenie częściowego. U mnie akcja serca zatrzymała się na 6t4d a dowiedziałam się w 10t3d i też na usg nikt nie widział zasniadu. Beta ładnie spada, w wyniku nic nie ma więc nie wiem skąd te podejrzenia. Skonsultuj to z kimś jeszcze.

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację! Jutro mam innego lekarza i wszystko się wyjaśni. Bardzo się boje, że okaże się , że to zaśniad;/

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 wrote:
    Dziękuję za informację! Jutro mam innego lekarza i wszystko się wyjaśni. Bardzo się boje, że okaże się , że to zaśniad;/
    Nawet jeśli to nie martw się na zapas. Można po tym mieć jeszcze dzieci tylko trzeba odczekać swoje. Za to jak już będzie można, to dwa razy bardziej będziemy doceniały macierzyństwo :) trzymam za Ciebie kciuki. Podziel się jutro opinią lekarza :) pozdrawiam

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 17 marca 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla ja już ma synka. Do pełni szczęścia brakuje Nam drugiego szkraba. Nie ja zdecyduje czy teraz możemy próbować ale za rok lub dwa nie wiem czy bede chciała mieć dziecko skoro z dnia na dzień jest Nam coraz wygodniej z trzylatkiem, z którym można robić już prawie wszystko. Z drugiej strony zabieg miałąm w styczniu - po tym wszystkim wszystko było ok i dostałąm zielone światło na starania i praktycznie już mogę być w ciązy. Okaże się za tydzień - zaśniad podejrzewa inny lekarz przypadkiem.
    Więć tym bardziej jestem podłamana.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 18 marca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie. Beta piękna, nie wiadmo czy to zaśniad bo hist-pat nie jest jednoznaczny. Za 2 tygodnie mam powtórzyć badanie, odebrac posiew i wizyta u lekarza, sprawdzi wszystko, zbada, zrobic usg i bedziemy decydować co dalej. Jeżeli będzie ok to do starać powrót za miesiąc lub 2 bo diagnoza nie jest pewna. Wg lekarza to nie jest zaśniad ale dla świętego spokoju lepiej to sprawdzić.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 18 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci tak, mi onkolog dała zielone światło po niecałych 3 miesiącach od zabiegu (bo musiałam czekać na usg i rentgen) w ciążę zaszła szybko, niestety znowu ciąża się zatrzymała ale to nie wina zasniadu. 2 razy miałam teraz zabieg i 2 niezależne histopatologie to wykluczyły.

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 18 marca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybko dostałaś "pozwolenie" na kolejną ciążę. Ja jestem pod opieką dwóch onkologów, ze względu na to, że przyjmują na zmianę co dwa tygodnie, a ja chodząc co tydzień nie miałam innego wyjścia, ale przez to mam problem. Jeden każe odczekać rok bez żadnych ustępstw i czytać trylogię mężowi, żeby mu igraszki do głowy nie przychodziły, drugi natomiast po 6 m-cah powiedział, że mogę zacząć brać kwas foliowy. Napisałam więc do trzeciej Pani ginekolog, która potwierdziła wersję 12 miesięcznego celibatu :P zacznę więc w wakacje, nie chciałabym żeby sytuacja się powtórzyła. A co do dziecka to też mam 7 letniego syna ale wcale nie czuję się wygodnie :) nie mogę doczekać się kolejnego malucha :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 18 marca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingula Czemu jestes pod kontrolą onkologa? Bo to zaśniad całkowity? Czytałąm, że przy częsciowym można po pół roku. Pytam bo chcę zań rózne alternatywy - jestem zielona w tym temacie. Wiem na raize tyle co nic. I tak jak pisałam u mnie w hist pat nie ma mowy o zaśnoadzie czarno na białym. To tylko przypuszczenia lekarza, który mnie załamał i nic nie wyjaśnił. Dziś byłam u innego.

    Ulli88 a u Cieie jaki był? Miałaś czarno na bbiałym napisane w hist pat zaśniad?

    Czasami się zastnawiam to przy zaśniadzie przecież też można poronć samoistnie i co wtedy? Po samoistnym poronieniu można się starać po pierwszej miesiączce.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 18 marca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak musialam chodzic do onkologa bo zasniad byl calkowity. Raczej zasniadu sie nie poroni bo on tylko daje objawy jak przy poronieniu ale ciagle sie rozwija i jest bardzo niebezpieczny. Jak wyszlo z usg ze to zasniad to id razu wzieli mnie do czyszczenia. Ciesze sie tylko ze w sumie najgorsze za mna. Od listopada bhcg mam ponizej 1 wiec szybko spadlo :) teraz tylko odczekac swoje i dzialam dalej :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 19 marca 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla dzięki za info! Jak widzisz u mnie serduszko było więc to ewentualnie zaśniad częscowy le diagnozy nikt nie jest pewny bo w hist-pat nie było napisane. To tylko przypuszczenia i kontorla bety za 2 tygodnie+usg. Miałam zabieg więc ewentualnie wszystko wyczyścili.
    Rozumiem też, że onkolog jest tylko potrzebny gdy beta rośnie?

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 19 marca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, przy zasniadzie calkowitym zawsze trzrba chodzuc do onkologa bo to choroba przednowotworowa. Co tydzien badalam bhcg co 2 tygodnie mialam robione usg do tego jeszcze usg jamy brzusznej i rtg pluc czy nie ma przerzutow. Z tego moze rozwinac sie kosmowczak wiec trzeba bacznie sie obserwowac. W razie jesli bhcg nie spada ponowny zabieg albo chemia. U mnie cale szczescie spadla sama i nic sie innego nie rozwinelo :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 19 marca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie szkoda, że nie wiem co robić, co myśleć itp.
    Za 2 tygodnie sprawdzę bete jeszcze raz, starania odłożymy, zobaczymy po pokaże też posiew bo może trzeba będzie się przeleczyć.
    Pewnie przez jakiś czas będę robić bete co 2 tygodnie dla świętego spokoju.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 19 marca 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy jak zrobisz jeszcze 3 razy po wyniku mieszczącym się w normie, a później raz na pół roku :) lepiej dmuchać na zimne i odczekać chociaż z pół roku :) poczekamy razem :P

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • patrycja90 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 19 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ostatnio tzn w sobote mi lekarz powiedział, że nie trzeba tyle czekać ale pewnie w kwietniu będę musiała się przeleczyć jakimś antybiotykiem bo w hist-pat był stan ropny dlatego pobrali posiew wiec u mnie moze maj-czerwiec mam nadzieje.
    Chyba, że juz jestem w ciązy to będę miec probelm i ciałą ciaze w stresie. Nie miałam pojęcia i nikt mi nie mówił, że coś może być nie tak i kilka razy zaszalałam z mężem... Zła jestem bo albo wóz albo przewóz a u mnie - jestem między jednym a drugim.
    A jeszcze moja gin do mnie, że my wiemy, że to nie był zaśniad ale proszę czekać.

    patrycja90
    w4sqdqk3cck6g4fk.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ