X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo taka twoja natura...? Poki sie wahaja w okolicach 30 tak caly czas nie ma sie czym martwic, mozesz zbadac hormony ale ja uwazam ze w normie i dla Twojego organizmu ten 29 dni to mogl byc taki jak dla dziewczy ktoraa ma 28dniowe cykle okres po22 dniach.

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko przed plastrami miałam jak w zegarku 28-29, stąd mnie to zastanawia.

    Kurde, boli mnie ten brzuch na @...

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Moje wcześniejsze cykle:

    31 dni; 34 dni; 46 dni; 38 dni; 29 dni; 38 dni; 32 dni; 32 dni; 45 dni; 33 dni.

    Więc generalnie większość cykli jest długa. Poza tym 29dniowym, ale to był cykl zaraz po ślubie, weselu, urlopie i cały stres mi chyba puścił :)

    Witaj w klubie. Też mam cykle powyżej 30 dni. Średnio 33 :)

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Tylko przed plastrami miałam jak w zegarku 28-29, stąd mnie to zastanawia.

    Kurde, boli mnie ten brzuch na @...
    Ja przed tabletkami tez mialam jak w zegarku :P Wiec nie ma reguly, ja mialam 15 lat i cykle co do dniaa co sie rzadko zdarza :)

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Tylko przed plastrami miałam jak w zegarku 28-29, stąd mnie to zastanawia.

    Kurde, boli mnie ten brzuch na @...

    Po plastrach nie musiało wrócić do stanu sprzed. Ba, nawet bez plastrów mogły się po prostu z biegiem czasu wydłużyć. To normalne.

    ciri22 lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ja przed tabletkami tez mialam jak w zegarku :P Wiec nie ma reguly, ja mialam 15 lat i cykle co do dniaa co sie rzadko zdarza :)

    Ja jak w zegarku miałam tylko, gdy brałam tabletki :P

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego obserwacja cyklu tak wiele pomaga :)

    littleladybird lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest moje trzecie podejście do obserwacji, ciekawe jak długo wytrzymam tym razem :P kilka lat temu pierwszy raz postanowiłam spróbować, ale szybko mi się znudziło wstawanie o tej samej porze :P Później zaczęłam dwa miesiące przed początkiem starań. Po 6 miesiącach przestałam, bo każdy mi mówił, że to przez to nie mogę zajść, bo się nakręcam za bardzo. Więc przestałam i dziś żałuję. Po trzech cyklach bez obserwacji wróciłam znowu do mierzenia. Więc to jest dopiero drugi cykl porządnych obserwacji :)

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to pierwszy ale nie mam problemu ze wstawaniem jak na razie bo chodze mniej wiecej na ta sama pore do pracy :P

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poniedziałku do środy wstaję o 6:30 a w czwartek i piątek o 5:30 dlatego codziennie mam budzik na 5:30, ale zawsze się jeszcze zdrzemnę na chwilę :)

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to ja mam podobnie zwykle wstaje 5:50 ze 2 razy w tygodniu o 8:30 ale i tak 5:50 sprawdzam temperature a potem ide spac

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zawsze mierzę o 5:30, bo tak wstaję pon-pt, a w weekendy budzik dzwoni, mierzę i idę dalej spać :)

    ciri22, littleladybird lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslicie ze da sie do wtorku zeswierowac? :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, możecie spojrzeć na mój wykres? Okres spóźnia mi się już 3 dni, miałam jednodniowy spadek poniżej linii podstawowej, a teraz temperatury idą w górę. Temperatury od 11 do 13 maja zaznaczyłam jako zakłócone, bo nie rozumiem dlaczego gdy są niezakłócone to program wycofuje się z tego, że mogła mieć owulacje. Wszędzie czytam, że do oznaczenia ewentualnej owulacji wystarczą 4 temperatury po skoku. Z góry dzięki za pomoc ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luthien wrote:
    Hej, możecie spojrzeć na mój wykres? Okres spóźnia mi się już 3 dni, miałam jednodniowy spadek poniżej linii podstawowej, a teraz temperatury idą w górę. Temperatury od 11 do 13 maja zaznaczyłam jako zakłócone, bo nie rozumiem dlaczego gdy są niezakłócone to program wycofuje się z tego, że mogła mieć owulacje. Wszędzie czytam, że do oznaczenia ewentualnej owulacji wystarczą 4 temperatury po skoku. Z góry dzięki za pomoc ;)
    Musisz poczekac ale ja mysle ze mozesz miec dopiero owulacje. A jesli Ci sie okres spoznia 3 dni to chyba za krotnie masz te cykle.

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova mój lekarz mówi,że przy później owulacji moga być problemy z dojrzewaniem komórki jajowej. Często przy PCO są takie późne owulacje. Wystarczy kilka badań w krwi, by się uspokoić ;)

    Luthien ten cykl wygląda troszkę na bezowulacyjny :/ Nie ma wyraźnego wzrostu temperatur, tych wyższych jest troszkę mało. Cięzko mi oceniać, bo nie jestem lekarzem, ale tak z doświadczenia sądzę. Masz owulację potwierdzoną monitoringiem?

    ciri22 lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Myslicie ze da sie do wtorku zeswierowac? :P

    Myślę, że tak :P

    Maxima lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Ja jak w zegarku miałam tylko, gdy brałam tabletki :P
    Ja nigdy nie brałam tabletek i miałam idealnie 29 dni. Co miesiąc byłam u lekarza bo musiałam badać regularnie piersi- przez problemy genetyczne- na wszelki wypadek. 3 lata temu przez 6 miesięcy używałam nuva ring- tego krążka hormonalnego. Przez silne bóle głowy odstawiłam hormony i ...w ciągu 2,5 roku miałam tylko 9 miesiączek:( lekarz NAGLE stwierdził PCO...nagle zaczęłam tyć- przytyłam ponad 20 kg w 2,5 roku :(. I u mnie to jest takie błędne koło. Jak widać nie ma reguły, że jak przed hormonami regularnie- to nadal tak będzie:(. Od roku starań to mój 3 cykl owulacyjny (drugi na clo) dlatego tak mnie cieszy i mam nadzieje, że owulacja naprawdę się odbyła- bo wiadomo jak to jest z programami i z usg. Bo lekarz mówił ze już pęcherzyka nie ma, ale ciałka nie widział. No nic...zobaczymy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picja wrote:
    Ja nigdy nie brałam tabletek i miałam idealnie 29 dni. Co miesiąc byłam u lekarza bo musiałam badać regularnie piersi- przez problemy genetyczne- na wszelki wypadek. 3 lata temu przez 6 miesięcy używałam nuva ring- tego krążka hormonalnego. Przez silne bóle głowy odstawiłam hormony i ...w ciągu 2,5 roku miałam tylko 9 miesiączek:( lekarz NAGLE stwierdził PCO...nagle zaczęłam tyć- przytyłam ponad 20 kg w 2,5 roku :(. I u mnie to jest takie błędne koło. Jak widać nie ma reguły, że jak przed hormonami regularnie- to nadal tak będzie:(. Od roku starań to mój 3 cykl owulacyjny (drugi na clo) dlatego tak mnie cieszy i mam nadzieje, że owulacja naprawdę się odbyła- bo wiadomo jak to jest z programami i z usg. Bo lekarz mówił ze już pęcherzyka nie ma, ale ciałka żółtego nie widział. No nic...zobaczymy

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picja wrote:
    Ja nigdy nie brałam tabletek i miałam idealnie 29 dni. Co miesiąc byłam u lekarza bo musiałam badać regularnie piersi- przez problemy genetyczne- na wszelki wypadek. 3 lata temu przez 6 miesięcy używałam nuva ring- tego krążka hormonalnego. Przez silne bóle głowy odstawiłam hormony i ...w ciągu 2,5 roku miałam tylko 9 miesiączek:( lekarz NAGLE stwierdził PCO...nagle zaczęłam tyć- przytyłam ponad 20 kg w 2,5 roku :(. I u mnie to jest takie błędne koło. Jak widać nie ma reguły, że jak przed hormonami regularnie- to nadal tak będzie:(. Od roku starań to mój 3 cykl owulacyjny (drugi na clo) dlatego tak mnie cieszy i mam nadzieje, że owulacja naprawdę się odbyła- bo wiadomo jak to jest z programami i z usg. Bo lekarz mówił ze już pęcherzyka nie ma, ale ciałka nie widział. No nic...zobaczymy

    Głowa do góry kochana :) Ważne żeby wiedzieć na co się leczyć.
    Ja mam podejrzenie PCO i robię badania by to wykluczyć/potwierdzić. Nie mam nadwagi, ale mam problemy z cerą i nadmiernym owłosieniem :/
    Też mam cykle raczej bezowulacyjne, w tym cyklu zapowiadało się, ze owulka będzie, ale jednak chyba nie :(

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ